Vše o Železném Brodě

Transparentnost

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >> >

Předmět: Transparentnost

A ještě k transparentnosti Města ( navazuji na svůj poslední diskusní příspěvek v diskusi Pokračování Osadních výborů ).

Výstupem mé osobní schůzky s panem starostou a jeho písemné odpovědi na mé otázky je jeden důležitý fakt: Město začalo dávat sem na webovky nejen Usnesení ze zastupitelstva, ale i Zápisy ze zastupitelstva (tak jak je tato povinnost uvedena v Jadnacím řádu ZM).

Na zdejších stránkách (konkrétně přes Občan/ Orgány města/Zápisy a usnesení ZM)  se již objevil zápis z předminulého, tedy 4. zasedání zastupitelstva města. Je velmi zajímavé si ho přečíst. Občan tak konečně jasně vidí, jaký zastupitel se na co ptal, jak reagoval, co doporučoval, jak argumentoval. Jediné, co tam (zatím?) není je to, jak který zastupitel hlasoval, což je škoda, ale to je dobré sledovat aspoň osobně na ZM a nebo pak na audiovizuálním záznamu ZM.

Prosím, sami si porovnejte suchou strohost Usnesení ZM s detailními informacemi ze Zápisu ze ZM.
Číst Zápis ze ZM je docela zajímavé a poutavé čtení, na rozdíl od úřednické stručnosti Usnesení.

MYSLÍM, ŽE TOTO JE VELKÝ  POKROK V TRANSPARENTNOSTI MĚSTA, KTERÝ BYL DOSAŽEN PRÁVĚ VLIVEM DISKUSE ZDE NA DISKUSNÍM FÓRU. 
JE TO PODLE MĚ DŮKAZ O TOM, ŽE TATO DISKUSE MÁ SMYSL, I PŘESTOŽE NÁM ZDE NA FÓRU MĚSTO NEODPOVÍDÁ. 

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den vsem. Tohleto  - tedy zverejneni zapisu (pokud mozno v brzkem terminu po konani)  je nutno urcite pochvalit. Jen tak dal ! Jeste k ohnostroji. Tam jde o dve otazky a) co a jak ma mesto s velkou pompou slavit b) kdo a jak a za kolik to realizuje. Prestoze to byl  byl dotaz na b) ja v tom citim spis i tu otazku a)  (je to tak, Petre?) no a tam budou nazory samozrejme  ruzne. Jako na cokoliv ve "velke" politice. Ja ve ctvrtek v Brode nebyl, koukal jsem jen dodatecne na webkameru ale obecne povazuju drzeni tradic (poute, vyroci osvobozeni atd.) za spravne, i kdyz se jich treba neucastnim a muzu na leccos mit svuj nazor :)  https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Mostvbrode#6146252485982678690 Ohnostroj je tedy tez dulezity - ale napr. v pripravovane rekonstrukci zeleznice budou litat castky o nekolik radu vyssi http://ekonomika.idnes.cz/sprava-zeleznicni-dopravni-cesty-finisuje-s-docerpavanim-evropskych-financi-1xi-/eko-doprava.aspx?c=A150515_151125_eko-doprava_fih#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box a tato rekonstrukce prece  tesne souvisi s jinou, mnoha  leta planovanou stavbou totiz Greenway. To me prijde jako jedno z zajimavych moznych dalsich temat predletni diskuse :)

Předmět: Transparentnost

Ještě jen  oprava mé chyby v mém posledním příspěvku: Teď při opětovném a pečlivém čtení Zápisu ze zasedání města jsem si všimla, že tam slabým písmem na konci odstavců JE uvedeno, jak kterýzastupitel hlasoval. To jsem předtím přehlédla, zmátla mě poznámka o tom, že zápis je anonymizovaný.
To je podle mě strašně důležité pro nás občany, sledovat, jak hlasují ti, které jsme při volbách podporovali nebo nepodporovali.
Tak se za své předchozí přehlédnutí omlouvám a uvádím to na pravou míru.  

Hezký májový den všem a na viděnou u jízdy historických vozidel a nebo na krojované pouti u kostelíčka! 

Předmět: Transparentnost

Dobrý den všem,

tak sice jsme se už domohli písemného příslibu pana starosty, že zápisy ze Zasedání zastupitelstva budou veřejně přístupné, tak jak je tato povinnost jasně stanovena v Jednacím řádu ZM. 

Ale trochu nám ta transparentnost stále kulhá: Zatím je zveřejněn jen zápis z předchozího, 4. zasedání ZM. Z 5. zasedání ZM, které proběhlo 27. dubna, tedy před již 22 dny, zápis stále na webovkách města není. (Přesvědčte se sami, cesta: Občan/ Orgány města/ Záznamy a usnesení ze zasedání). 
Je zde 22 dní po zasedání pouze suše úřednické Usnesení z 5. ZM.

Samozřejmě, zmizení audiovizuálního záznamu ZM, které má být přístupné 10 dní od ZM, se stihlo včas, na webovkách města již není. Těch 10 dní zveřejnění audiovizuálního záznamu bylo dříve zdůvodněno tak, že bude veřejné do té doby, než bude vypracován zápis ze ZM.....?

Prosím zodpovědné: Kdy už bude zápis z 5. ZM zveřejněn? Kde se stala chyba, proč se to tak táhne a zdržuje?

Předmět: Transparentnost

Dobrý den,

Zápis ze ZM bude zveřejněn teprve po té, až bude podepsán oběma ověřiteli. Zápis byl vypracován, je podepsán starostou, místostarostou a ověřitelkou MUDr. Lufinkovou. Stále se čeká, až  zápis podepíše druhý ověřitel pan Jakubička. Zápis byl p. Jakubičkovi zaslán v elektronické podobě dne 12.5.2015 s tím, aby jej přišel podepsat. Dnes dopoledne byl p. Jakubička opětovně vyzván k podpisu, k čemuž zatím nedošlo. Toť k dotazu, proč se to táhne a zdržuje.Ještě podotýkám, že v Jednacím řádu je stanoveno, že usnesení musí být zastupitelům zasláno (je řešeno zveřejněním na webu) do 10 dnů, což bylo splněno, pro zveřejnění zápisu není stanovena žádná lhůta.

Předmět: Transparentnost

Ahoj Věrko,

děkuji Ti za odpověď. Jsem ráda, že je tímto ze strany pracovníků Městského úřadu po dlouhé době prolomena hráz mlčení. 
Ano, v Jednacím řádu je jen stručně řečeno, že:  Zápis se zveřejňuje na internetových stránkách města. Víc to konkretizováno není a tedy .není tam žádná lhůta pro zveřejnění uvedena. Jen, že zápis se vyhotovuje do 10 dnů po ZM a že ho podepisují starosta, místostarosta a ověřovatelé.(Článek 16, bod 4.)
Ale pokud bychom šli ad absurdum, tak by tedy bylo možné zápis na webovky nedat vůbec nikdy, s tím, že vždy je možné tvrdit, že ZATÍM tam nebyl dán, a že nakonec lhůta pro jeho zveřejnění nikde stanovena není........?

Každopádně děkuji moc za odpověď.

Ale proč sem taky teď píšu: Před chvílí mi volal pan starosta Lufinka. Vyčetl mi, že je to ode mě nefér, dávat to takhle na Diskusní fórum, že transparentnost kulhá. Že zápis je hotový, ale vázne to na tom, že ho zatím nepodepsal druhý ověřovatel, pan Jakubička. 
Odpověděla jsem, že jak může být nefér ode mě něco, co se teprve právě od něj dozvídám? A že jsem ráda za každou informaci. A proč to tedy pan starosta na diskusi normálně nenapíše? Odpověděl mi, že odpoví paní Brunclíková.

Jsem ráda, že se ledy mlčení hýbají. Je celkem jedno, že jaksi ze zásady na diskusním fóru s občany nediskutují pan starosta a místostarosta. Stačilo by přeci, kdyby se vždycky ke každé věci vyjádřil zástupce příslušného odboru, tak jako teď paní Brunclíková.
Nabízí se otázka - proč to ale takto nefunguje už dávno? Proč nikdo neodpověděl třeba na nedávnou otázku Petra Holmana, kolik stál letošní ohňostroj?

Jsem ráda a děkuji, že mi pan starosta volal a podal informaci, jak on to vidí. I když mi připadá poněkud nepraktické, aby takto volal jednotlivcům, vždyť by to šlo napsat na fórum a bylo by to tím pro všechny vyřešené. Takhle je to trochu jako hra na tichou poštu...

Abych si ověřila informace, volala jsem pak i Andrému Jakubičkovi. Proč to na jeho podpisu vázne. A bylo mi řečeno, že je tam nějaká nejasnost v zápisu a on se zdráhá to v předložené podobě podepsat.. A že audiovizuální záznam už není, tak lze těžko reálně ověřit, jak byly některé věci na zastupitelstvu skutečně řečeny. 

Budu vděčná za to, jestli se tato záležitost osvětlí a jestli ten zápis bude na webovkách města zveřejněn a v ověřené podobě. Děkuji předem všem, kdo k tomu mají nějaké informace a nám občanům je sem na diskusi poskytnou.

Četla jsem si jednací řád ZM. A tam je i bod 6, kde je psáno že O případných námitkách člena ZM proti zápisu rozhodne nejbližší zasedání ZM.Tak se to nejpozději na příštím ZM dozvíme určitě i my občané.

 

Předmět: Transparentnost

Ještě přemýšlím nad poslední větou Věrky Brunclíkové: Ještě podotýkám, že v Jednacím řádu je stanoveno, že usnesení musí být zastupitelům zasláno (je řešeno zveřejněním na webu) do 10 dnů, což bylo splněno, pro zveřejnění zápisu není stanovena žádná lhůta.

Není tohle absurdní? Nebylo by k dobru věci, kdyby nebylo rozlišováno zveřejnění na webu pro občany a zveřejnění na webu jen pro zastupitele?  
Zveřejnění by mělo být zveřejněním. Pro všechny. A ne zvlášť pro občany a zvlášť a jindy pro zastupitele města, jak je to vedeno na brodských webovkách..

V zákoně 106/1999 Sb.o svobodném přístupu k informacím se říká, že: Možnost dálkového přístupu pro účel tohoto zákona je přístup k informaci neomezeného okruhu žadatelů pomocí sítě nebo služby elektronických komunikací. (Zák. 106/1999 Sb., paragraf 3)


Předmět: Transparentnost

Vážení,
ať hledám jak hledám na webu zatím k dnešnímu dni tj. 19.05.2015, hod.22:55 ani pro mne jako zastupitele záznam z posledního jednání ZM dne 27.04.2015 není k nalezení... (tj. 22 dní poté...). Co se týče videozáznamu, není nic jednoduššího, nežli si jej včas stáhnout! Za to nemůže být nikdo penalizován, pokud jej nebude dále šířit.
Hezký zbytek večera, E.M.st.

Předmět: Transparentnost

Hezký den všem,

nedávno došlo k zásadnímu omezení doby zveřejňování videozáznamu, a to aniž by se zastupitelstvo cokoliv odhlasovalo!
Rád bych zápis ze zastupitelstva podepsal, ale protože si nejsem jistý textem v některých částech, požádal jsem o přístup k videozáznamu.
Ukazuje se tak, že jde o další negativní dopad tohoto přístupu. Nejen že jde o omezení transparentního přístupu, ale i v praktické stránce věci je to složitější situace pro ověřovatele zápisu. Znění zápisu dostává ověřovatel až v době, kdy videozáznam na webu již není.

Opravdu nechápu, proč by videozáznam nemohl být na webu alespoň do dalšího zasedání zastupitelstva.

André Jakubička

Předmět: Transparentnost

á tedy nevím: Mně to přijde zvláštní, nepraktické, až absurdní: Aby sami zastupitelé, o kterých se nejvíc v zápisu píše, museli honem rychle a včas, tedy do 10 dnů, si videozáznam pro sebe soukromě  stahovat, aby pak při ověřování nemuseli spoléhat jen na svou paměť, ale mohli si přesnost formulací z videozáznamu ověřit. 
A určitě by tohle  ověření (realita/zápis) zajímalo i občany samé. Na posledním zasedání ZM nás bylo nejméně padesát, co jsme na vlastní uši slyšeli různé výroky, jeden i dost zvláštní.

Bude tedy jediná (a divně krkolomná) cesta videozáznam si včas soukromě stahovat? A co by se vlastně stalo, kdyby občan, třeba na svém webu, blogu či facebooku, videozáznam ze zasedání ZM umístil, tedy v podstatě " dál šířil"? Je něco trestného na šíření veřejné informace? Vždyť by dotyčný občan pouze suploval povinnost zveřejňování různými úřady. Které, nezlobte se na mě, pane starosto, podle mě opravdu pořád ještě kulhá.
Počet příspěvků: 109 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >> >