Fotogalerie z akcí

 

          Kulturní akce roku 2018 

                     Archiv fotografií 2017 a dále je ve výstavbě.  

 

 

01.12.2018

Výstava Jarmila Haldová - panovníci českých zemí a jejich manželky 2018

Jarmila Haldová je nejen řezbářka, ale také ilustrátorka a malířka. V současné době žije v orlickohorském Sedloňově. Její tvorba je spjata s historickými, literárními a hudebními náměty a zaměřuje se také na betlémy. Její postavičky jsou ukázkou řezbářského umění a jsou zdobeny krásnými sytými temperovými barvami.

01.08.2018

Výstava Patřičný - Dřevo 2018

Unikátní výstava dřevořezeb z dílny dřevaře a spisovatele Martina Patřičného. Nevšední obrazy poskládané z nejrůznějších kousků různých druhů dřeva, působí velmi efektně a upoutá každého diváka. Jsou momenty, kdy ani nevěříte, že se jedná o dřevo. Martin Patřičný, má již za sebou přes sto výstav nejen v Čechách a Evropě, ale i v Kanadě. Je autorem několika knih nejen o dřevě a televizní diváci si jej mohou pamatovat z šestadvacetidílného televizní ho dokumentu „Kus dřeva ze stromu“.

02.03.2018

Výstava Salon 5

Výstava, na které jste mohli vidět neuvěřitelných 265 děl od celkem 76 „výtvarníků“ skončila. Výstavu inspirovanou francouzskými salony, která stírá rozdíly mezi profesionály a laiky zhlédlo přes 200 návštěvníků. K vidění bylo velké množství obrazů, grafik, kreseb, fotografií, koláží, plastik, produktového designu a jiných uměleckých artefaktů. I v letošním roce během konání výstavy probíhalo veřejné hlasování o nejlepší dílo.

12.02.2018

Masopust Železný Brod 2018

Masopustu se ujaly spolky a dobrovolníci. Tentokrát se konal nikoli v úterý, ale v neděli 11. února 2018, masopustní průvod vyšel z Malého náměstí, přes kostelní vršek a Trávníky. Zakončení průvodu a hlavní program se odehrával na Bělišti, kde byly oživeny staré tradice, vyčtené z kronik: Falešná svatba, mlýn na přemílání starých bab na mladé, pohřbívání basy a podobně.

15.01.2018

Městský sklářský ples 2018

K tanci a poslechu zahrála hudební skupina Rytma z Jablonce nad Nisou. Vystoupení dětí ze SVČ Mozaika mělo veliký úspěch a módní přehlídka kolekce Matrtiny Trnkové v organizaci Hany Vignerové byla taktéž zajímavou součástí programu. Největším překvapením večera byla Taneční škola Ilma Turnov Mgr. Ilony Šulcové. Nechyběla samozřejmě ani bohatá tombola a za velké účasti navštěvníků nás celým večerem provázel David Jelínek, který je moderátorem RCL. 

01.01.2018

Výstava Brody v Brodě 2018

Putovní výstava fotografií, v několika fotografických kategoriích. Vždy jsou to fotografie, které se přímo dotýkají jednotlivých spřátelených Brodů.