Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Vážená paní inženýrko Kortanová,
k Vaší obsáhlé diskusi musíme uvést některé Vaše výroky na pravou míru. Úředník je povinen rozhodovat pouze v rozsahu jemu svěřených pravomocí ZÁKONEM. Nikoliv na základě jakýchsi domněnek či osobních pocitů. Rozhodně nejsme vedením města nijak ovlivňováni či manipulováni, jak nám podsouváte. Vzhledem k profesní etice se nebudeme účastnit Vašich bezobsažných a sáhodlouhých diskuzí k vyčerpaným tématům. Zároveň si Vás dovolujeme upozornit na ustanovení čl. 2 Ústavy České republiky,
(3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.
(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
Závěrem lze snad již jen dodat citát Karla Čapka:
„Svoboda slova je pěkná věc; míň pěkné je, že přitom je - mimochodem ovšem - také svoboda žvanění a drzostí.“

Iva Bryknarová - stavební úřad
Ivana Ševčíková - finanční odbor
Lenka Jäklová - finanční odbor
Iveta Polejová - odbor ÚPaRR
Šárka Nejedlová - stavební úřad
Jaroslav Fetter - referent stavebního úřadu
Lucie Chvalinová - referent IKS
Lenka Voženílková - referent odboru ÚPARR
Ludmila Neugebauerová- referent OÚPaRR
Monika Králová - odbor obecní živnostenský úřad
Jitka Kolová - odbor vnitřních věcí
Jaroslav Petruška - životní prostředí
Věra Brunclíková - odbor vnitřních věcí
Kateřina Veličková - OVV – přestupky a volby
Martin Řehák - odbor ÚPARR
Jitka Jehličková - odbor vnitřních věcí
DiS.Zuzana Koucká - odbor vnitřních věcí
Ivana Ouhrabková - odbor vnitřních věcí
Miroslav Radostný - odbor dopravy
Věra Sochorová - finanční odbor
Ing. Dana Makovská - OÚPARR
Ing. Vratislav Ondráček - odbor územního plánování a regionálního rozvoje
Bc. Eva Sasková - vedoucí odboru sociálních věcí
Kateřina Mrkvičková - odbor vnitřních věcí
Jaroslav Paldus - stavební úřad
Radka Hušková - odbor dopravy
Jaroslava Radochová - odbor dopravy
Bc. Jaroslav Čermák - odbor sociálních věcí
Miloš Pala - odbor životního prostředí
Mgr. Markéta Halamová - odbor sociálních věcí
Květa Rulcová - živnostenský úřad
Dana Picková - odbor životního prostředí
Jitka Veselá - odbor dopravy
Jaroslav Dufek - odbor vnitřních věcí
Bc. Vítězslav Prchal - odbor životního prostředí
Ing. Šárka Boučková - finanční odbor
Jitka Ležáková – finanční odbor

Předmět: Prohlášení úředníků

" Vzhledem k profesní etice se nebudeme účastnit Vašich bezobsažných a sáhodlouhých diskuzí k vyčerpaným tématům".

Jak všichni vidíte, i takhle se dá "zdůvodnit" neodpovídání na slušné a podepsané dotazy občanů a netransparentnost našeho Městského úřadu....

Člověka tu v našem Kocourkově už překvapí máloco. Ani ta absolutní jednota městských úředníků, vedených paní Bryknarovou ze Stavebního úřadu. 
Nu vždyť ta mailová odpověď pana Petrušky z Odboru živ.prostředí byla taky předepsána a přeposlána, nu hádejte - ze Stavebního úřadu....   

Takovou stoprocentní jednotu pamatuji naposled při volbách v dobách komunismu. 
Kupředu levá, zpátky ni krok! Kdo nejde s námi, jde proti nám! Republiku (ani město) si rozvracet nedáme! 

Nepřipomíná vám tohle něco? Jak příznačné, v předvečer sedmadvacátého výročí.....

Klidný večer k přemýšlení všem.

Alena Kortanová

Předmět: Re: Prohlášení úředníků

Dobry den, zkusme se na celou tuhle aferu podivat positivne: jaky pozoruhodny dokument pro kroniku mesta to treba bude! (Skoda, ze nemame dnes zadneho Ludvika Vaculika ktery by pak nase mesto proslavil v celostatnich mediich podobne, jako v lete roku 1968  sousedni mesto Semily.)   Nasi potomci roku 2116 ci 2216 budou moci srovnavat , na rozdil od nas jiz zcela svobodne, pujde o historii - jak se rozvinula obcanska spolecnost v Brode roku 2016 proti te v roce rekneme 1950. Kdy se taky psaly ruzne  petice a jednomyslna vyjadreni loajality,  podepsane  at jiz primo rozhorcenymi obcany nebo - treba v roce 1977 apod. - uvedomelymi predstaviteli "elit"  tedy statni moci, kultury a inteligence. Pred 60 lety  slo  o krvavou kontrarevoluci  v ulicich Budapesti - dnes o par nedorostlych smrku a borovic pod Sklandou.  Politika v Zeleznem Brode se lisi od te delane napr. ve Washingtonu    ale od nove zvoleneho americkeho presidenta by se vedeni Mesta/sklarske skoly atd. mohlo ucit  velkorysosti. K zurivym, misty i nasilnym projevum odporu (vuci sve osobe)    v newyorkskych ci kalifornskych ulicich "Tohle neni muj president"  se Donald Trump vyjadril slovy: "Tesi mne,  jak vasnive (passionate) jde vsem temto lidem o blaho Ameriky!" (Zelezneho Brodu )  

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den. Vážení prohlašující úředníci. Omlouvám se, ale nevěřím, že text je bezvýhradným společným dílem 37 uvedených lidí. Nevěřím proto, že v mých šedesáti devíti letech jsem podobné texty četl v úplně jiné době a nějak si tento současný neumím spojit s lidmi, kterých si vážím.

Nechci věřit ani slovům zarytých skeptiků, kteří tvrdí, že největší problém naší transformace je, že jsme nevytvořili moderní, profesionální státní službu, nýbrž jsme nechali politiky přímo řídit státní správu už přes dvacet let, takže teď už máme celou generaci, která se naučila tímto způsobem žít. A to je styl východní Evropy, nikoli západní.

Chápu podrážděnost všech kterých se dotýká razantní kritika paní Kortanové, nicméně pokud se neudrží v rovině faktických a logických argumentů, používat k jejímu umlčení kolektiv úředníků je, podle mého názoru, zbabělé a nekorektní. Nechci a nebudu se vyjadřovat k věcem do kterých nevidím a ověřitelné informace nemám a podobné jednání, bych očekával i od úředníků, nemající s životním prostředím a vzhledem města nic společného. Leda snad, že by ti zarytí skeptici přece jen měli trochu pravdy.

Pěkné Vánoce.

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno všem.

Při čtení Prohlášení úředníků jsem jen žasla, kolik arogance, nabubřelosti, pokrytectví a zloby se vejde do jediné úřednice -  paní Bryknarové. Zaujala mě hlavně její slova:

 

Úředník je povinen rozhodovat pouze v rozsahu jemu svěřených pravomocí ZÁKONEM. Nikoliv na základě jakýchsi domněnek či osobních pocitů.

(3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

To jsou hezká slova.Avšak jak se uplatňují v praxi konkrétně Stavebním odborem, jsem měla možnost vidět před čtyřmi lety:

 

Naše rodina vlastní po předcích pozemek nedaleko hřbitova, vlevo od bývalého Severoznaku. Na podzim 2011 jsem si všimla, že těsně za naším plotem bylo k opravenému bývalému Severoznaku přistavěno vydlážděné parkoviště. Nevadilo mi to, spíše naopak – fandím těm, kdo domy opravují a jejich okolí upravují (dřív na tomto místě bylo jen křoví).

20. prosince 2011 nám přišlo jakožto sousedům od Stavebního úřadu pozvání k veřejnému ústnímu jednání, za naši rodinu tam šel můj táta, proti samotnému parkovišti jako takovému jsme neměli námitek.

V únoru mi přišel devítistránkový úřední spis o tom, že 8. února 2012 bylo vydáno (na toto již od podzimu hotové vydlážděné parkoviště) stavební povolení !!!  

Napsala jsem na Stavební odbor mail, že proti samotnému parkovišti nic nemám, ale že mě zaráží tento podivný způsob úředního jednání.

Na to mi  pan Fetter ze Stavebního úřadu odpověděl ve smyslu, že pokud nesouhlasím se způsobem provedeného řízení, musí Stavební odbor zahájit řízení o odstranění stavby, načež stavebník parkoviště požádá o dodatečné povolení stavby. Že to bude administrativně složitější, ale že by mi to bylo k ničemu, protože výsledek bude stejný – bude vydáno dodatečné stavební povolení.

 

Na to jsem odpověděla, že nemám zájem věc protahovat a brzdit, nicméně že se mi tento postup úřadů nelíbí. A že tedy doufám, že kdybych si i já v budoucnosti něco bez povolení postavila, tak že mě to město dle stejné logiky také dodatečně schválí.

Na to mi pan Fetter odpoveděl pouze – cituji: „Vážená paní Kortanová, pokud si správně pamatuji, tak když jste v 90 tých letech stavěli Váš rodinný dům s provozovnou, tak jste také ze strany stavebního úřadu neměli žádné potíže.“

Odpověděla jsem, že pokud vím, jsme měli tehdy vše správně podle předpisů.

 

Jak si ale vysvětlit slova pana Fettera? Jako že můžeme být rádi a máme být v podstatě vděční, že nám tehdy nedělali potíže? Vyznívá to skoro jako skrytá výhružka – že nám tehdy problémy nedělali, ale že by mohli, kdyby chtěli....

 

V jakém kontrastu je tato praxe Stavebního úřadu k teorii – k slovům paní Bryknarové, jak vše jen podle zákona, nikdy ne podle osobních pocitů, a státní moc lze uplatňovat jen v mezích a způsoby, které stanoví zákon !

Zde názorně vidíte, že právě brodský Stavební odbor si se zákonnými postupy těžkou hlavu nedělá, že rozhoduje a úřední řízení vede především podle svých pocitů – kdo je mu sympatický a kdo ne. A ten, kdo mu sympatický není, tak může být ještě vděčný, že mu minule problémy  nedělali.....

 

Písemnosti k této kauze jsem ofotila a vložila na stránky Rajče.cz - zelbrodfotkydokumenty, alebum Jak Stavební úřad v ŽB dodržuje zákon, ať se o pravdivosti mých slov sami můžete přesvědčit na vlastní oči a vidíte, jak v praxi Stavební úřad rozhoduje „jen podle ZÁKONA“....

 

No a teď tedy, jak znám život, můžu čekat, kdy se jednotlivé odbory brodského městského úřadu ke mně dostaví  na hloubkové kontroly  a budou usilovně hledat, zda jsem někdy něco někde nesplnila, jak úřady požadovaly. A budou se stůj co stůj snažit něco na mě najít.

Ale já se nebojím – vždy jsem se vše snažila mít v co největším pořádku, vše si archivuji, a navíc – po 25leté praxi v podnikání mám v jednání s arogantními úřady bohatou praxi. 

 

A úředníkům, podepsaným pod Prohlášení úředníků, nic nezazlívám. Je mi naprosto jasné, že tento pamflet podepisovali se stejnou chutí, jako umělci v roce 1977 Antichartu.

 

Nějak se nám tyto časy a způsoby jednání derou na všech úrovních zadními vrátky zpět, nezdá se vám?  

Nenechme si to líbit!

Takže vážená paní Bryknarová, než zas budete psát nějaký pamflet, chyťte se nejdřív za nos a zameťte si před vlastním prahem!

Hezký den všem

 

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Všechny písemnosti k předchozímu příspěvku najdete zde:
http://zelbrodfotkydokumenty.rajce.idnes.cz/Jak_Stavebni_urad_ZB_dodrzuje_zakony/

Předmět: Prohlášení úředníků

Pro pana Hudského a ostatní, kteří neumějí Prohlášení úředníků najít, dávám sem tento příspěvek, mimo jiné proto, aby se toto diskusní vlákno Prohlášení úředníků dostalo na první místo v diskusi. Snad už to tedy pak najdou....

Je celkem běžné, když občané píšou petice proti různým zákonům nebo konkrétním představitelům veřejné správy. 
U nás v Kocourkově - pardon, v Železném Brodě - to máme naopak: Městští úředníci, tedy konkrétně paní úřednice Bryknarová, píše veřejně Prohlášení úředníků, namířené proti občanovi. Vůči občanovi, který se jaksi prohřešil, představte si to: Občan chce po vedení města a jejich úřednících - no jaká nehorázná drzost!!! - informace o městě a co, kde a proč se tady bude kácet, asfaltovat apod.! 

To si tedy občan dovolil už příliš, je třeba mu to dát mu to patřičně úředně najevo. Protože paní Bryknarovou už totiž přeci NEBAVÍ pořád na něco odpovídat. (Tak nějak to říká na zasedání ZM, podívejte se na to na záznamu). 
A kromě toho, ona tady rozhoduje a veřejně určuje to, čí zdravotní stav je takový či makový a na základě toho na podněty či dotazy takového člověka hodlá/nehodlá vůbec reagovat....
Hmmm,další rarita v našem Kocourkově - u nás se tedy městští úředníci baví asi jen s naprosto zdravými občany a paní Bryknarová (plus několik dalších úředníků a vedení našeho města) rozhoduje, kdo je podle nich dostatečně zdráv a tedy hoden jejich odpovědi. 
Tak to máme, milí občané, všichni utrum: Neznám nikoho, kdo byl a je po celý život naprosto zdráv, kdo nikdy ničím neonemocněl.
To je opravdu tedy bezprecedentní "příklad profesionálního úředního chování".  
O morálce a dodržování zákonů úřednicí Bryknarovou ani nemluvím, o tom si i s důkazy můžete přečíst právě na tomto vlákně.  

Věc je již v běhu, spojila jsem se s právníky - odborníky na oblast občan - veřejná správa. Ti tuto kauzu posoudí a to mi věřte - budou z ní vyvozeny všechny důsledky. 
Toto je ale už tak do nebe volající, že mimo právní cestu je třeba, aby "práce"  a "profesionalita a etika" těchto některých městských úředníků a vedení města byla patřičně zveřejněna. I na tom se pracuje, a jednám rovnou s médii na celostátní úrovni.  
Nečekejte výsledky hned, celé to nějaký čas potrvá. Ale nebojte, já to vyhnít a vyšumět určitě nenechám.

Hezký den všem lidem dobré vůle.

Alena Kortanová
       

Předmět: Prohlášení úředníků

Předmět: Prohlášení úředníků

Dnes jsem na adresy všech zastupitelů zaslala tento Otevřený dopis zastupitelům města Železný Brod:

Vážení zastupitelé,

na minulém zasedání ZM jste mimo jiné jednali i o Prohlášení úředníků (psaném proti mně úřednicí Bryknarovou na diskusním fóru) a dokonce i o mé osobě celkově.
K tomu vám chci říci toto:

Starosta a místostarosta tam tvrdili, že na diskusním fóru na webovkách města urážím městské úředníky, že jsem proti nim použila výrazů
„blbec a podobně“ „ ... „ Tak to tam je a ještě různé jiné tam jsou“ (citace FL, viz videozáznam ze ZM, v čase 1,55). „ V momentě, že jestliže urážejí ty úředníky, že si vydělávají hodně peněz a že tam k ničemu nejsou a tak dál,...ti lidé jsou dehonestováni za to, že nic nedělají a že mají zvednout – a tak podobně“ (FL, 1,51,50)
„Občan nemá co urážet úředníka. Tam v těch příspěvcích šlo o to, že výsledná petice těch úředníků je až po několikerých urážkách jejich názorů“ (citace IM v čase 1,50,50) „Ta osoba řekla, že oni (myšleno úředníci) nekonají podle svého, ale konají na příkaz starosty a místostarosty“ (citace IM, v čase 1,53) „Ona ta osoba ty úředníky hodila do jednoho pytle“ (citace IM, v čase 1,52,58). 

Vážení zastupitelé, byli jste osobně u toho a můžete si ještě několik dní pustit videozáznam ze zasedání ZM znovu (Než bude městem znepřístupněn. Já ho mám pro případný soud archivovaný).

Starosta a místostarosta nepokrytě LŽOU (viz citace nahoře).
Na radu advokátky jsem je vyzvala mailem, ať své výroky dokážou (citací a odkazem), nebo ať se mi veřejně omluví.
Nemohu za to, že oni své dedukce a pocity interpretují jako mé výroky. Nemohu za to, že ve svých funkcích nejsou schopni ustát kritiku, reagovat na ni věcnými argumenty a že slušnou a podepsanou kritiku lživě interpretují jako mé údajné urážky.

Další kapitolou je vedoucí Stavebního odboru - úřednice Bryknarová. Té dámě ležím v žaludku od té doby, kdy jsem se písemně ohradila proti nezákonnému postupu Stavebního odboru před 5 lety.(V sousedství mého pozemku bylo na podzim 2011 vystavěno vydlážděné parkoviště. Ale stavební povolení na toto již 4 měsíce hotové parkoviště bylo vydáno až v únoru 2012!!!!!) Důkazy tohoto nezákonného postupu úředníků Bryknarové a Fettera mám doma archivované, můžete si je přečíst zde:

Jaké neskutečné pokrytectví této úřednice, která proti mně sepsala Prohlášení úředníků, kde se mě snaží školit v tom, že oni jednají vždy jen a jen podle zákona a podle zákonných postupů (jako bych snad po nich někdy chtěla něco jiného)!!! Když ona sama je prokazatelně nedodržuje a nehorázným způsobem porušuje?
A vrchol všeho je, když tato úřednice města zneužila vědomosti o zdravotním stavu občana ke snaze o občanovu veřejnou dehonestaci „ Paní inženýrka Kortanová je bohužel nemocný člověk, a nás to opravdu nebaví, a nebudeme se tím diskusním fórem zabývat a nebudeme jí na nic odpovídat.“
Pikantní na tom všem je, že paní Bryknarové, kterou to už tak nebaví, jsem se na nic neptala....(!)
Je ona tedy snad nějakým mluvčím městského úřadu? Z čího pověření? Co je toto za člověka – jakých profesních a morálních kvalit? Jak může takový člověk vykonávat pozici vedoucí Stavebního odboru a funkci městského úředníka vůbec ??
A jakých morálních a profesních kvalit jsou starosta a místostarosta, kteří takový postup veřejně obhajují a dokonce o těchto věcech prokazatelně lžou???

Vážení zastupitelé, starostu a místostarostu jsem už písemně žádala o veřejnou omluvu. Dopis pro úřednici Bryknarovou sepisuje ještě advokátka, která mě bude zastupovat. Vážení zastupitelé, je pouze na vašem svědomí, zda takovouto závažnou kauzu necháte projít bez zásahu a svým mlčením dopustíte pokračování takovýchto praktik. 
Jste nejvyšším orgánem města, zastupujete nás – občany – a myslím, že by bylo vhodné odpovídajícím způsobem reagovat. Je to na vás.

Závěrem chci jen podotknout, že nemoc deprese, jejíž ataky jsem v minulosti prožila, nyní nijak neomezuje nebo neovlivňuje moje právo zapojovat se do veřejného života. Tato nemoc je velmi zlá a nepřála bych ji prožít nikomu z vás, ačkoli její výskyt v době dnešních stresů rapidně roste a dle statistik takto onemocní aspoň jednou v životě 20% obyvatel ČR.
Je podlé, když se městská úřednice snaží na základě jakékoli prožité nemoci kohokoli dehonestovat a oddělovat jakkoli od veřejného života („a nebudeme jí na nic odpovídat“).

Zamyslete se prosím nad tím vším a podle svého svědomí konejte. Děkuji.

Ing. Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Protože videozáznam ze zasedání ZM se na webovkách města těžko hledá, dávám vám ho i sem:

O Prohlášení úředníků se tam mluví v čase 1,49 do 1,59. 
Můžete se sami přesvědčit o citacích mých údajných "urážek" od F.Lufinky a I.Mališe a pak je porovnat s mými skutečnými výroky v diskusi Vzhled města.

Jak celé diskuse, tak i videozáznam mám na radu advokátky archivovaný. (Videozáznam bude totiž za pár dní - po novém zasedání zastupitelstva města - městem smazán). 


Počet příspěvků: 76 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >