Vše o Železném Brodě

Terminál Železný Brod

Počet příspěvků: 194 zobrazené: 151 - 160

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím i tady. Dnes odpoledne, jsem se byl s Vladimírem a Jarmilou Vetlými podívat na areál nového autobusáku. Projeli jsme ho až na tu zadní otočku autobusů. Docela by to šlo. Nevypadá to nějak špatně. Jen ty ,,divné,, přístřešky u jednotlivých zastávek. Nějak jsem si jich nevšimnul na těch studiích z roku 2007-2009 a ani 2013. Je tu někdo, komu se to snad líbí? A jak to je zařízené s drahami, to otevírání průchodu na nádraží k peronům? Na tento dotaz, se totiž nikdo nijak neobtěžoval slušně odpovědět. Někdo to někomu nařídí, nebo to provede sám, nebo to provede nakonec nějaký jiný,,mluvčí,,?

Ještě, k něčemu jinému. Máme tu v Brodě novou zajímavost. Ta stráň naproti nádrží vlakovému, vypadá jako ležící Golem. S přepásaným bříškem a bez nožiček. Vladimír Vetlý si toho všimnul.jako první.

Předmět: Terminál Železný Brod

Jak už jsem v této diskusi uvedl, průchod fungoval již během výluky na železnici v říjnu letošního roku. Prostor u prodejny jízdenek bude pro průchod otevřen pouze v době, kdy je prodejna v provozu. Vzhledem k tomu, že na dveřích je označení směru otevírání, a je odsunuta stranou lavička uvnitř objektu drah, bude od neděle 14.12.2014 vše spuštěno.

Pro ty, kteří by se potenciálně chtěli zeptat, tak České dráhy plánují opravu sociálního zařízení na nádraží v příštím roce. Vzhledem k neustálým změnám ve vedení Českých drah však jsou tyto informace pouze orientační, rozpočet na opravu není schválen.

Několikrát odložená oprava viaduktu přes Masarykovu ulici (investorem bude Správa železniční dopravní cesty) také není potvrzena, ale v létě 2015 dojde k dvouměsíční výluce na trati Semily - Železný Brod - Turnov, a během této výluky by se viadukt měl opravit. 

Předmět: Terminál Železný Brod

eště, k něčemu jinému. Máme tu v Brodě novou zajímavost. Ta stráň naproti nádrží vlakovému, vypadá jako ležící Golem. S přepásaným bříškem a bez nožiček. Vladimír Vetlý si toho všimnul.jako první.
Ale to jsme si Václave nezozuměli. Já prohlašuji, že se mi tento nový Terminál co se týče vzhledu
v e l i c e   líbí,  tu skálu jakoby přepásanou železem POKLÁDÁM  za  v e l i c e originální,  vtipné a  zajímavé řešení.
Doufám,  že Terminál bude fungovat stejně dobře jak vypadá a bude ozdobou a přínosem pro město.

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím všechny spokojené uživatele našich nových doravních staveb.

Tak se to snad nakonec povedlo. Nějak. Když to bude fungovat i za sněhu, v zimě, jenom dobře. Jestli budou fungovat jízdní řády, v návaznosti na volná stání, na zastávkách, se ukáže už zítra. Provoz ukáže.

Pro Vladimíra. Asi jsme si trochu nerozuměli. Mě se ta naše ,,zvláštnost,, , ten ,,Golem,, docela líbí. Snad se nám neurve a nebude pobíhat po rynkách. Ahoj.

Předmět: Terminál Železný Brod

Zastávka Sokolovna navečer,prší ,čeká asi 15 studentů na autobus do Prahy.Prší.Přijej autobus a cestující projdou clonou vody z "přístřešku" a stojí na dešti ve frontě na vstup do autobusu.

Předmět: Terminál Železný Brod

Tak dle mých informací již dneska došlo ke kroužení autobusu po novém autobusovém násdraží u Sokolovny z důvodu obsazení jeho místa :-D

Předmět: Re: Terminál Železný Brod

Nebudme nihiliste. Ne pokazde prsi, ne pokazde prijede k autobusaku/zastavce Zelezny Brod Sokolovna  tak velky hrozen autobusu, ze se nevejde  k nastupistim :) Kritizovat je zapotrebi vcas, a zodpovedna mista by mela  na tu kritiku fundovane odpovidat. Zda se to deje/delo ci nedeje/nedelo u tehle stavby?  To muze kazdy posoudit i pohledem zpet i do vlakna teto diskuse.  Skica  nove zastavky  Sokolovna se v lokalnich  mediich objevila poprve pred  rokem a pul  http://jablonecky.denik.cz/z-regionu/na-stavbu-brodskeho-terminalu-vleti-letos-20130322.html  to  jiz  bylo pozde cokoliv menit a ovlivnit. (Krome nazvu te zastavky :) Nastesti,  drobne nuance ve fungovani  noveho dila  - jako obcasny dest na hlavach nastupujicich do autobusu ci  vitr profukujici tim betonovym artefaktem a jeho ozdobnymi otvory -  jsou jen prkotinou ve srovnani s dopady -  positivnimi ci negativnimi - ktere budou/mohou mit dve budouci, pro chod mesta podstatne dulezitejsi (nez nejaky Terminal ci dva :) akce:  obnova Mostu a Maleho rynku. Tam (by) se ted  mela soustredit iniciativa zajemcu a kritiku. Bohuzel, uz je asi taky pozde...  Namitnout cokoliv k autobusaku (k jeho koncepci)  - na to bylo, zda se,  pozde jiz pred 3 - 5 lety. Co se renovace Mostu tyce, tam bylo pozde (o tehle akci se totiz s verejnosti vazneji vubec nikdo nebavil/nebavi)  jiz v okamziku ohlaseni, ze se takova akce bude konat. Ohledne Maleho rynku se zase, hadam, rozhodlo o vsem podstatnem  na zasedani prislusne komise  v unoru 2012 a od te doby zbyva obcanum mesta  jiz se  jen tesit na vysledek  prace prislusnych, renomovanych projekcnich a stavebnich firem :) Takhle to proste  vypada, kdyz se zasadni veci pro zivot Mesta planuji s otevrenym hledim  a  plynulem dialogu s ovcany :) 

Předmět: Terminál Železný Brod

Problém je v tom, že když jsem měl možnost vidět na netu ty plány, tak třeba na zajíždění autobusů jsem upozorňoval. Máte pravdu v tom, že nebude stále pršet, nebudou tam stále zajíždět autobusy ve větším množství. Jenže v určité časy, se problémy se zajížděním autobusů budou opakovat. Protože prostě v určité hodiny, sem těch autobusů přijede najednou více

 To je prostě fakt. Taktéž přesah střechy. Psal jsem to sem, když jsem viděl jak stavba vypadá, že to nebude ono. Jenže na tohle by měl reagovat již při začátku plánování někdo, kdo je stavař. někdo, kdo uvidí plány a řekne , že to takhle není možné. A to se tady nestalo. 

O tom, jak bude probíhat oprava mostu, se rozhodlo někde uplně jinde. A to je prostě uplně špatně

Předmět: Re: Terminál Železný Brod

Poprejme Brodakum, at si toho noveho betonu u Sokolovny vcas nalezite uziji :)   Ted hned, behem zimnich pliskanic. Az totiz nastane jaro, provoz  zarizeni bude opet na skoro cely rok suspendovan. Pripravovanou akci "Most" ktera  tentokrat ochromi zivot mesta,  hlavne pak dopravu v sirsim okoli noveho Termiinalu daleko podstatneji (a to nejen v  oblasti   Zamosti) nez rozkopane okoli autobusaku a nadrazi  v lete  a na podzim roku 2014

Předmět: Re: Terminál Železný Brod

Jen prilozim odkaz na jine autobusaky, stavi se jich po Cechach nejspis desitky a v leccems je to uplne stejne jako v Brode, v necem zas jine  http://usti.idnes.cz/rekonstrukce-autobusoveho-nadrazi-v-zatci-fki-/usti-zpravy.aspx?c=A150102_2127862_usti-zpravy_alh

Počet příspěvků: 194 zobrazené: 151 - 160