Vše o Železném Brodě

Terminál Železný Brod

Počet příspěvků: 194 zobrazené: 131 - 140

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím.

A tak, jak to napsal pan kolega Milan Tribuček, to o tom malém překrytí nástupišť, to jste pane vedoucí už pochopil? Nikdy jsem nikde nepsal a ani neříkal, že mám obavu, že budou autobusy svými střechami narážet do střechy čekárny! Vy a ani pan starosta, mě do svých radničních komnat nenalákáte. Pořád si přejeme, tady vystavit ty plánky Zastávky SOKOLOVNA a stání u budovy ČD. Kdy bude obnoveno čárování přechodu u drogerie?

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Tribučku,

stavba probíhá, dopravní značení se instaluje.

Vážený pane Kunste,

dne 15.6.2014 v 19:50 hod. jste mimo jiné napsal : "Ahoj. Dnes nebudu nějak vyrývat. Jen se zmíním o věci, kterou jsem vypozoroval. Příjezd do a ze zastávky u Sokolovny, by mohl být nejspíše v pořádku. Jen jsem v náčrtku nevyčetl, jaká je výška nástupního ostrůvku. To je věc, která by mohla skoro zásadně kolidovat s výškou schodů u autobusů. Další věc, by měla být dostatečně vysoká střecha zastávek. Aby nemusel autobus zastavovat třeba i metr od nástupní hrany."

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Machu
Nepochopil jsem Vaši odpověď. To že stavba probíhá, znamená že mohou být špatně nainstalovány doprvaní značky?
Oni se totiž neinstalují, oni tam již jsou, jestli jste si nevšiml 

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Machu.

Zdá se, že jste si toho také všimnul, že se tu už nějak točíme v bludném kruhu. Protože nikde pořádně nebylo dosud vidět, jak ta čekárna bude vypadat, tak docházelo k domýšlení ´, jak asi bude ta zastávka postavena. Proto taky lidi, co tu stavbu sledují od samého začátku, napadlo, jestli se třeba nad tou betonovou skořepinou nebude dodělávat nějaké navýšení střechy. Aby tím došlo k jejímu zvýšení, aby díky tomu mohly autobusy, zajíždět co nejblíže k nástupnímu ostrůvku. A aby lidé, co po čekání na svůj spoj, dosud pod střechou, nemuseli vycházet do deště a plískanice v zimě. Právě tohle se tu vůbec nepovedlo. I přes upozornění se tam vybudoval nástupní peron, svou hranou vzdálený od hrany betonové střechy asi 190cm. Na plánku bylo dokonce uvedeno 210cm. Proč se něco, co evidentně nebude vyhovovat na dlouhá léta, včas nezmění,(když to zvorali pánové z Ateliéru4)? Ty obrubníky se dodělávaly přece nedávno a o tomhle se tu mluví už několik měsíců. A po ty měsíce, se u té Sokolovny, ani nic moc nedělalo. Ještě, když se na té stavbě upravuje dopravni značení a někdo tam dá ten zákaz vjezdu, to nemohl rovnou sundat tu dodatkovou tabulku s tvarem křižovatky? Vedlejší k Sokolovně? Projíždějící motoristé nad tím pokyvují hlavami. Začínáme tu být ,,republikově známí,, !

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Tribučku,

odpověď znamenala pouze to, že neinstalují všechny značky současně v jeden okamžik, ale postupně. Dopravní značení je schváleno dopravním inspektorátem, a postupně se instaluje. Nevím, jak jinak vám odpovědět.

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Kunste,

dne 15.6.2014 v 19:50 hod. jste napsal : Další věc, by měla být dostatečně vysoká střecha zastávek. Aby nemusel autobus zastavovat třeba i metr od nástupní hrany.

dne 26.10.2014ve 23:24 jste napsal : Nikdy jsem nikde nepsal a ani neříkal, že mám obavu, že budou autobusy svými střechami narážet do střechy čekárny!

Na nějaké pochybení při projektování zastávky nikdo neupozorňoval. To až v době, kdy stavba stála, jste vy začal zveřejňovat své názory na to, jak bude či nebude zastávka fungovat. Jak je obecně známo, připomínky se vznášejí v době projektování. Před zahájením realizace byl projekt několikrát veřejně prezentován, Rozsah stavby i obsah jednotlivých stavebních objektů byl podle připomínek měněn, a to až do zahájení výběru dodavatele, tedy zhruba do poloviny roku 2013.

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Machu
Můžete mi tedy odpovědět na otázku, kdo ponese vinu za nehodu, která tam vznikne vinou špatného dopravního značení? nebo popřípadě, pokud projedu tou jednosměrkou a uvidí mě Policie, kdo bude platit pokutu?
Děkuji Tribuček

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane Tribučku,

tam, kam chcete jet, je stavba, a tam kromě stavební techniky nemá kdo co dělat. Chcete mi tvrdit, že tento jednoduchý předpoklad nechápete? To vám asi jen těžko uvěřím.

Předmět: Terminál Železný Brod

Pane Machu, mám tam trvalé bydliště, bydlí tam moji rodiče. je to jediná možnost, jak tam zajet. Takže mi odpovězte na tu otázku, kdo bude při tomto špatném značení platit pokuty. Již jednou jste zde zodpovídal dotaz, kudy se tam bude jezdit. Cesta, která byla vyhrazena, kolem drogerie, je nyní zahrazena.

Předmět: Terminál Železný Brod

A ještě taková drobnost. Pokud se nepletu, tak ani z jedné strany, není zákat vjezdu z důvodu stavby. 
Jediná značka je zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou  Bus a Dopravní obsluze vjezd povolen.

A za druhé. Pane Machu, Vy jste zřejmě nedopatřením, zmínil jen půlku pravdy. To že dopravní značky schválí dopravní inspekotrát je pravda. Jenže, protože se nejedná o silnici první třídy, tak je to na návrh místě příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností. Takže vzhledem k tomu, že jsou ostatní značky umístněny, tak prostě někdo z městského úřadu zapomněl na značku zákaz odbočení vpravo.


Počet příspěvků: 194 zobrazené: 131 - 140