Vše o Železném Brodě

Vzhled města

Počet příspěvků: 178 zobrazené: 121 - 130

Předmět: Vzhled města

Dobré nedělní ráno všem.

Tak vám chci poreferovat, jak dopadlo projednání mého podnětu na zastupitelstvu Libereckého kraje dne 31.1.2017:
Ten můj podnět, který jsem posílala zastupitelům na kraj, byl nadepsán a nazván Radní Tulpa na Zastupitelstvu města Železný Brod nemluvil pravdu a neví, co se v jeho rezortu děje. 
Překvapilo mě docela, že ho před zastupitelstvem projednávala i Rada kraje, o což jsem nežádala. Teď už tomu rozumím, proč: Rada to přepracovala v několikastránkový elaborát nazvaný Informace o kácení dřevin na pozemcích předaných k hospodaření Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské, Smetanovo zátiší 470, příspěvková organizace.
Takže v těch názvech a podnětech si  vyrobila Rada LB kraje takový "lehounký " významový posun, že...:??

No a samozřejmě, zastupitelstvu byla jako podklad k jednání poslána ta "Informace o kácení...", a zařazena jako bod 43 e) z celkem 46 bodů.
Ten bod 43 měl podbody a) až s)  a byl pak prezentován jako celek ne k projednání, ale hlasovalo se pouze o "vzetí na vědomí" celého bodu 43.

Vážení přátelé - ano, a takto se to v politice prakticky s podněty občanů dělá.  

Navíc - k tomu spisku Informace o kácení byly jako přílohy přidány všechny žádosti a hodnocení od sklářské školy i veškeré posudky všech dalších úřadů. 
Chyběla tam však taková maličkost: V přílohách vůbec nebyl uveden ten vlastní podnět můj. Mé stanovisko tam zastupitelé tedy neměli,  to bylo v textu toho elaborátu označeno pouze jako "slovní útoky Ing. Aleny Kortanové". I  neexistence textu mého podnětu v přílohách byla zdůvodněna tím, že to mé stanovisko už bylo "shrnuto v textu Informace o kácení " ( = tedy jako ty "slovní útoky"). 

Nejen ve zdejší diskusi Prohlášení úředníků (od paní úřednice Bryknarové), ale i v tomto případě mi to tak nápadně připomíná metody kolem Charty 77 a Anticharty za normalizace: Tehdy jsme si také všude mohli přečíst spousty odsudků těch "revanšistických štváčů a podvracečů naší republiky". Byly toho plné noviny - - - jen jediná věc tam tehdy  jaksi chyběla: Samotný ten text Charty, proti které se protestovalo. To otištěno nebylo nikde, aby se s tím náhodou někdo neztotožnil, občanům přeci muselo stačit, že jsou to ty "útoky štváčů."
No a dnes tedy máme "slovní útoky Ing. Aleny Kortanové".   

Po pravdě, ani mě to nepřekvapuje. Všichni bohužel vidíme na všech úrovních, jak se nám ta normalizační doba a její praktiky derou do politiky zpět. A ani se nelze divit, když ti, kteří vstupovali do strany v osmdesátých letech, a jedním dechem nyní přidávají na svou obranu, že odsuzují praktiky komunistů v osmdesátých letech (!?) se nyní chovají, jak tehdy byli a  jsou zvyklí (tím myslím hlavně bývalého komunistu pana Tulpu, takto se on sám prezentuje na svých osobních propagačních stránkách).  
Takže - co od takových lidí lze čekat, že ano. 

A přesto mělo a má smysl o tom psát. Aspoň maličko a zcela formálně bylo uznáno, že věci kolem kácení u sklandy nejsou v pořádku. Že tu ohledně arogance moci a netransparentnosti JE o čem se bavit.
Ale hlavní smysl této diskuse Vzhled města vidím v tom, že těch několik tisíc lidí, kteří si tuto diskusi přečetli (má skoro 30.000 kliknutí, někteří ale sem chodí opakovaně), tak těch několik tisíc lidí na vlastní oči vidí, co jsou ti konkrétní naši mocipáni a někteří úředníci zač. Jejich vlastní příspěvky mluví za sebe zcela jasně a odhalují jejich morální i ostatní kvality. Někdy je to k smíchu, kdyby to ovšem nebylo k pláči. 

Ale mělo a má smysl jim jen tupě stádně nekývat a aspoň napsat veřejně svůj názor.  

Přeji všem hezkou neděli a naději na blízké jaro - to v přeneseném slova smyslu, i to skutečné.

Alena Kortanová
 

Předmět: Vzhled města

Dobrý večer,
mám na Vás paní Kortanová jen jeden dotaz.Když už se tak srdnatě perete za ty stromečky,tak nechápu,proč jste nebyla na setkání s hejtmanem LK Martinem Půtou u nás ve městě dne 2.2.2017 a neřešila jste s ním situaci a vaše problémy osobně?
Možná to bude tím,že ráda píšete a posíláte stížnosti na všechny strany.
Pro Brod jedině dobře,že už nikoho nezajímáte.
Přeju všem normálně myslícím lidem dobrý vstup do pracovního týdne.
Jiří Linka.

Předmět: Vzhled města

Pane Linko,

ach jo, Vy si už zas tak strašně protiřečíte.... Jestli tedy "už nikoho nezajímám", tak proč se mě právě Vy sám na něco ptáte?

Ale já Vám ráda odpovím, proč jsem na tom setkání nebyla: Protože, jak jsem tady v diskusi už několikrát psala, se s lidmi, kterým už nevěřím ani nos mezi očima a kterých si hluboce NEvážím, nehodlám osobně setkávat.  K ničemu to nevede a navíc mě to jen zbytečně rozrušuje. 

Nehodlám tedy podstupovat takovéhle divadélko pro veřejnost s vedením našeho města, kde se jen s občany "hezky pohovoří", co je potřeba se okecá, a žádný závazný písemný výstup z toho není.

A jestli těmi "normálně myslícími lidmi" pane Linko myslíte sebe, tak jsem jen ráda, že mě mezi ně neřadíte.  

Hezký den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Vzhled města

Mám na Vás pane Linko také pár dotazů. Kde berete jistotu, že paní Kortanová nikoho v Brodě už nezajímá? Pokud umíte počítat, tak jen pro Vaší informaci si spočítejte počet vidění (otevření) témat, do kterých se paní Kortanová v Brodském diskusním fóru aktivně zapojila a která jdou do desítek tisíc. Jakou situaci jste s hejtmanem Půtou řešil 2.2. 21017 Vy osobně? Nezdálo se Vám při pohledu do sálu kina, že pro Brod je typický víc než nezájem o paní Kortanovou, nezájem o hejtmana Půtu a radního Tulpu?

Jestli mohu ještě požádat, vysvětlete alespoň prosím pojem, „normálně myslící lidé“, když už pro mne jako důchodce, je dobrý vstup do pracovního týdne bezpředmětný.

Mějte pěkné časy a hlavně zdraví.

Předmět: Vzhled města

Dobrý den všem,

zabývám se teď příjemnějšími věcmi, tak jsem si zatím ještě nepouštěla záznam z posledního zastupitelstva. Ovšem dnes jsem byla upozorněna, že se tam prý mluvilo i o mých diskusních příspěvcích, prý tam pan starosta Lufinka údajně tvrdil, že jsem ve svých příspěvcích vůči němu použila někde označení "blbec". 
Aniž bych se musela zpětně přesvědčovat, vím, že jsem slovo "blbec" v diskusi vůči němu nikdy nepoužila,ani vůči ostatním.  

Tak si teď říkám - pane starosto Lufinko, neměl byste si také pořídit nějakého Ovčáčka? A tímto úkolem - najít v mých příspěvcích označení "blbec" mířené na Vás - ho pověřit??
Doporučuji Vám - a pokud to nějaký Váš "Mluvčáček" nenajde, vyhlašte veřejnou výzvu - kdo to najde, dostane od Vás 100 tisíc. 
Proč byste měl vymýšlet nějaký nový postup, když tohle je již v této republice  prošlapaná cestička, což?    

Hezký a veselý den všem

Alena Kortanová 

Předmět: Vzhled města

Tak jsem si před chvílí ten záznam ze zastupitelstva pustila. Pusťe si ho také:


O mých údajných urážkách a dokonce - o mém zdravotním stavu, o kterém veřejně mluví s uvedením mého jména úřednice Bryknarová (!!!!!?!), je jednáno v čase 1,50 - 1,59.

Vážení - tady už končí všechna sranda. Všechny meze slušnosti, morálky a také etického kodexu úředníků byly překročeny tak neuvěřitelným způsobem, že nezbývá, než se obrátit na soud. 

A vzkazuji Vám: 

1) Pane starosto Lufinko: LŽETE! VEŘEJNĚ A BEZOSTYŠNĚ LŽETE 
NIKDE V ŽÁDNÉ DISKUSI JSEM VÁS SLOVEM "BLBEC" NENAZVALA. ANI JINOU URÁŽKU JSEM PROTI VÁM NEPOUŽILA.

2) Pane místostarosto Mališi: LŽETE!  VEŘEJNĚ A BEZOSTYŠNĚ LŽETE.
NENÍ PRAVDA, ŽE V DISKUSI "HÁZÍM VŠECHNY ÚŘEDNÍKY DO JEDNOHO PYTLE". Přečtěte si laskavě můj příspěvek z 13. 10., kde to jasně píšu, že je to jen o lidech, i ohledně úředníků - že ohledně neochoty, netransparentnosti apod. jde pouze o některé úředníky našeho města a dále uvádím příklad těch brodských úředníků, kteří ke mě vždy byli vstřícní, slušní a profesionální (a je jich na Městském úřadě hodně).

3) Paní úřednice Bryknarová: PŘEKROČILA JSTE VŠECHNY MEZE ETIKY ÚŘEDNÍKA A PRACOVNÍKA MĚSTA. DOPUSTILA JSTE SE VELMI ZÁVAŽNÉHO ČINU V OBLASTI OCHRANY OSOBNOSTI. Tím, že veřejně na zastupitelstvu mluvíte o mém zdravotním stavu, navíc v dehonestujícím smyslu "Paní Kortanová je bohužel nemocný člověk a my se proto jejími příspěvky nehodláme dále zabývat" jste odkryla naplno své profesní a morální "kvality".  

Tady už opravdu končí všechna sranda. Vy tři "vážení" městští úředníci, sejdeme se u soudu. A věřte mi, že o tak skandálním chování úředníků budu informovat média, regionální i celostátní.

Přeji hezký den všem ostatním.
A vypisuji veřejnou soutěž - kdo najde mnou napsané slovo "blbec" v diskusi (čtěte hlavně Vzhled města a Prohlášení úředníků), tomu dám půlku vysouzených peněz. Ten zbytek peněz pak půjde na vylepšení památkové rezervace Trávníky, když na zachování našeho kulturního dědictví naše město bohužel "nemá".  

Alena Kortanová 

Předmět: Vzhled města

Dobrý den.,
nemám titul Ing.,Mgr.Bc.,ale nechápu jednu věc.Kolik lidí chodí na zastupitelstvo a kolik na diskusní fórum.Kdyz p.Bryknarová řekla o p. Kortánové, že je nemocná půjde k soudu a možná TV.Kdyz to na DF napsal před Vánoci p.Linka ochotně mu p.Kortanová popsala svoji nemoc.A kdy sem bude dána petice s podpisy úředníků proti p.Kortanové nikde jsem nenašel.

Předmět: Vzhled města

Pane Hudský, 

to Prohlášení úředníků, podepsané 37 městskými úředníky tu je od 16. listopadu právě zde na diskusním fóru, je v seznamu diskusí asi na pátém či šestém místě pod Vzhledem města.

A jestli nevidíte žádný problém v tom, že úřednice města paní Bryknarová veřejně a jmenovitě používá moji nemoc jako argument v této souvislosti, že " jsem bohužel nemocná a že už ji to nebaví a nebude mi na nic odpovídat", tak jí to zanedlouho vysvětlí právníci a Vy se to pak tady dovíte, dám to sem i pro Vás. 

A.K.

Předmět: Vzhled města

Dobrý den,
nechci zakládat nové téma a tak pokládám svůj dotaz zde kde se to nejvíce hodí protože jde o vzhled "města" tedy místa na jeho okraji kam chodí jen minimum  obyvatel.Vše se opravuje,rekonstruuje a plánuje co se bude dělat dál.Ptám se zda se někdy dodrží slib z let minulých.Jde o garážovou kolonii Na vápence,kdy asfaltovaná cesta je pouze v horní části a končí v zatáčce u lomu.Proč stale není dokončena i ve spodní části kde stav rádoby cesty je katastrofa sama o sobě.Nemluvě o absenci jakéhokoliv osvětlení...No tuším že kousek cesty důležitý pro vlastníky garáží asi není prioritou pro vzhled města.

Předmět: Vzhled města

Dobrý den paní Šaldová,
problémem garáží se budeme zabývat, nečekejte ale, prosím, řešení v řádu týdnů. Povrchy komunikací budeme řešit po dohodě s Technickými službami. Upřímně, na letošní rok nejsou peníze na uvedenou cestu v rozpočtu, nicméně se na tuto lokalitu „po zimě“ podíváme a podle vývoje rozpočtu a čerpání prostředků na komunikace se uvidí, zda nám vyjdou prostředky na opravu.
V případě veřejného osvětlení se pokusíme v letošním roce připravit projektovou dokumentaci a v příštím roce zrealizovat.

Martin Řehák

Počet příspěvků: 178 zobrazené: 121 - 130