Vše o Železném Brodě

Transparentnost

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 91 - 100
< << 7 8 9 10 11 >

Předmět: Transparentnost

Podle údajů: Plnění rozpočtu města v roce 2014:  http://www.zeleznybrod.cz/files/aktuality/novinky/zaverecny-ucet-mesta-2014.pdf

Příjmy:

3313/2111 Kino - vstupné 355 kKč

3313/2132 Kino - příjem z pronájmu 23 kKč

Výdaje:

3313/ Kino - provozní náklady 945 kKč

(Nevím, jestli provozní náklady obsahují i náklady na údržbu budovy a případné opravy, ani zda v příjmech ze vstupného jsou zahrnuty i jiné akce, než promítání)


Pan Pešek uvádí: „...za deset měsíců roku 2014 odehrálo KC Kino Železný Brod celkem 173 filmových představení, jichž se zúčastnilo celkem 3845 diváků. Průměrná návštěvnost byla tedy 22,23 diváka na představení.„


Vychází mi příjmy – náklady = 355 + 23 – 945 = - 567 kKč


Při 3845 divácích mi vychází, že každý lístek do kina byl městem dotován částkou

147,50 Kč.

( pokud má někdo přesnější údaje, prosím o upřesnění)


Vítám příspěvek pana Peška.


Hlavně v souvislosti s úvahami o přestěhování knihovny.


Bylo by dobré, pokud se uvažuje o nové knihovně, zvážit i možnost distribuce AV děl. Jako je to dnes ve větších knihovnách.


Místo, kde si třeba z internetu stáhnete (nebo za malý poplatek necháte předem na objednávku stáhnout) hudbu nebo film a pak si je tam v klidné místnosti pustíte na monitoru nebo z projektoru a lepšího zesilovače.


To, co si dnes můžete stáhnout z internetu, v kinech už totiž asi často neuvidíte. Filmy od Felliniho, Bergmanna, Passoliniho, Godarda, Gaimana, Jarmusche, Vláčila, Jakubiska a jiných, se dnes z internetu dají stáhnout v lepší obrazové kvalitě, než se dřív promítaly v klubových kinech.

 Zvuk (s lepšími sluchátky levně, s reproduktory dráž)  můžete mít snadno lepší, než v nejlepším kině. S obrazem je to horší, projektory jsou dražší, pro domácí promítání tak od 10 kKč (WXGA) + plátno.


Jako bývalý dlouholetý člen snad 20 filmových klubů i někdejšího hifiklubu si užívám toho, co poskytuje internet. Nenajdu tam všechno, co bych chtěl, ale stejně je toho 1000 krát víc, než v nabídce kin. Internet i dobrá knihovna dnes poskytují výrazně větší možnost výběru zábavy i poučení a vzdělávání. Tyto možnosti porostou.

http://www.ulozto.cz

http://www.hellshare.cz

https://www.youtube.com/results?search_query=filmy


Proto bych byl rád, kdyby nová knihovna umožnila i sledování filmů a poslouchání hudby.

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den, kdyz tak koukam na ty pocty. Co takhle zkusit  neco ve stylu "prvnich 5 listku je za polovic a dasich 5 se slevou 1/4 ceny..."  U solidne navstivenych akci bude  rozdil (v uhrnne sume prijmu) zanedbatelny (naopak, zvysi se timto zpusobem  propagace a povedomi o akci)  zato u propadaku bude vcas zjevne, ze je treba tu akci  zrusit ci konat  nejakym nahradnim zpusobem 

Předmět: Transparentnost

Chtěl bych zareagovat na příspěvek pana Kubína, byť by to asi chtělo založení nového diskusního vlákna na téma "Knihovna" nebo "Kino". To, že si doma stahujete filmy z úložišť typu "uloz.to", "hellshare" a podobně je nepostižitelné, ale protože se nejedná o oficiální poskytovatele či distributory, hrozily by knihovně či kinu dost velké finanční postihy za přístup k filmům z těchto zdrojů.

Nad vaším námětem se můžeme zamyslet, resp. zamyslíme se, ale vzhledem k nutným úhradám různých poplatků nepřipadá v úvahu umožnění promítání filmů bez poplatku. A pokud by se za promítnutí platilo, pak si myslím, že by byl zájem mizivý, protože si raději každý film doma stáhne zdarma. Promítání těchto filmů v kině už vůbec nepřipadá v úvahu. Pokud by to jen trochu šlo, pan Pešek by to již určitě praktikoval.

Jinak z filmových zdrojů doporučuji ještě www.vimeo.com, kam řada hlavně mladých filmařů umísťuje své krátké snímky bezplatně a ve vysoké technické kvalitě.

Předmět: Transparentnost

Souhlasím s Vámi, pane Machu, chtěl jsem jen doplnit pár čísel k příspěvku pana Peška , ale
 téma podoby nové knihovny a jejího možného fungování patří asi do samostatného vlákna.

Jen krátce poznamenám, že knihoven, kde půjčují audiovizuální díla, je poměrně dost (často je ale možná jen prezenční výpůjčka - v knihovně). Vlastně samotný internet je jednou takovou knihovnou a filmovým a hudebním klubem. Takže to jde. 

Předmět: Transparentnost

Dobrý den všem,

já si myslím, že tady trošku mícháme "jablka s hruškami": Stahování si filmů a jejich sledování doma na notebooku je sice fenoménem dnešní doby, ale nedá se to srovnávat  s návštěvou kina (divadla, koncertu). Tyto dvě věci budou žít podle mě paralelně vedle sebe a jedna nemůže nahradit druhou. 
Podobně asi jako je rozdíl, když jdete někam do restaurace na večeři a nebo si domů objednáte pizzu: Dá se říct - najím se v obou případech, a doma dokonce o dost levněji. Jenže snad každý asi cítí, že to jaksi není totéž.

Nezapomenu například na film Kytice, viděný v kině: Nádherná kamera, úžasné přírodní obrazy, skvělé herecké výkony. Absolutní soustředění. Zcela jiný zážitek, než kdybych doma u notebooku přitom  chroupala chipsy, do toho by mi mluvili rodinní příslušníci a  odbíhala bych k vaření večeře.

A tím spíš beseda s někým naživo a nebo přednáška, je úplně jiný zážitek, než pustit si totéž doma ze záznamu. 

Jsem ráda, že kino u nás bylo digitalizací zachráněno a že pod vedením pana Davida Peška neuvěřitelně rozkvetlo.  Chtěla bych mu takto veřejně (aspoň za sebe) poděkovat a popřát hodně sil, inspirace a nervů pro další práci. A trochu se bojím, aby nám takhle skvělý a zapálený člověk neodešel jinam, kde jeho kvality umí ocenit. To by myslím byla pro Brod velká ztráta.

To jsme dost odbočili od tématu Transparentnost, omlouvám se, ale cítila jsem potřebu na předchozí příspěvky reagovat.

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Čekal jsem na zveřejnění na městském webu ověřeného zápisu z 5. zasedání ZM, konaného 27.04.2015 , kde Mgr. Václav Horáček uvádí: „Využiji nabídku a odpovím písemně“.

Volební lídr TOP 09 v Železném Brodě Mgr.Václav Horáček v Deníku Jablonecka před volbami prohlásil:


1. Chtěli bychom vyřešit Exatherm. Jako řešení vidíme demolici, po které by mohlo vzniknout skvělé místo pro centrální park. Projekt přinese pracovní místa, pomůže oživit ekonomiku. A celá plocha může zůstat jako rezervní pro budoucí generace. Třeba naše děti zjistí, že park je tam docela dobrý, nebo pro místo najdou lepší budoucnost. To už ale bude na nich. Na nás je najít na projekt finanční prostředky, nejlépe z dotací a zajistit, aby vše klaplo.


2. Věříme, že Železný Brod má dobře našlápnuto a rádi bychom se podíleli na jeho dalším rozvoji. Jsem rád, že jsou zde dobří lidé, kteří se chtějí aktivně podílet na rozvoji našeho krásného města. Nelíbí se mi, pokud se dělají změny jen proto, aby vše bylo najednou jinak, než dříve. Spokojený také nejsem s přístupem vedení k některým stávajícím projektům. Příliš dobře nefunguje ani komunikace.


3. Líbilo se mi, že při komunální politice se můžete opírat o pomoc konkrétních lidí, že máte hned zpětnou vazbu, že jste součástí toho, co měníte. Když se vám podaří získat dotaci a postavit třeba park, zateplit školku, nebo opravit náměstí, tak práce, kterou jste do toho dali, to lidské nadšení a spolupráce s lidmi kolem vás, je hned vidět. To je silný motiv pokračovat a snažit se dál.


Dovolil jsem si proto položit na 5. zasedání ZM 27.04.2015 panu Mgr. Horáčkovi tyto otázky:

  1. Jak je daleko řešení Exathermu a kolik toto řešení přinese nových pracovních příležitostí?

  2. V čem má Železný Brod dobře našlápnuto a jak a podle čeho, se chcete podílet na jeho dalším rozvoji, máte vypracovaný plán rozvoje města?

  3. Které konkrétní změny se dělaly, aby vše bylo najednou jinak, než dříve?

  4. Příliš dobře nefungovala v minulém volebním období komunikace. Máte za to, že se celkově všeobecná komunikace zlepšila?


Vážený pane zastupiteli Horáčku, na odpověď už nespěchám, věřím, že máte velmi mnoho práce nejen jako zastupitel města, ale i poslanec Parlamentu České republiky, proto ji už ani neočekávám. Je také pravdou, že stávající jednací řád Zastupitelstva města Železný Brod, který byl mimochodem schválen na základě ustanovení § 96 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění, na 8. zasedání konaném dne 6. února 2012, usnesením č. 5/12, o lhůtách ani povinnostech odpovědí na případné dotazy občanů na řádném zasedání ZM, nic neříká. Až budu mít zájem o důležité informace věřte, že si o ně zažádám přesně v souladu se zákonem č.106/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Otázky k zástupcům Rady města ŽB byly spíše sousedské a odpovědi měly naznačit míru reálnosti předvolebních deklarací a současné reality. Vaší kolegové se toho zhostili přímo, více méně celkem logiky argumentovali. Nedomnívám se, že odpovědi by měly mít pro naše město výraznou důležitost, nicméně pro srovnání předvolebních slibů s následnou realitou, jistou důležitost, podle mého názoru, alespoň pro voliče mají.

Začínám však mít stále větší pocit, že transparentnost jako takovou nelze vynutit, ta prostě je nebo není. Děkuji spoluobčanům za třináct a půl tisíc shlédnutí a navrhuji zakládat nová, konkrétnější témata. Přeji pěkné časy u vody všem.

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den, ja jen s dovolenim pridam jeden - zcela off topic -  ranni snimek az z Bilych Karpat https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6160128357493677122 na tehle mestskych  strankach byl uz vzpominan, mezi jinymi osobnostmi  Vaclav Havel ci Dalajlama - ale ne napriklad Josef Skvorecky nebo Ludvik Vaculik. I kdyz ti maji i po 56 letech (roku 1959 vyslo  1. vydani Zbabelcu)  resp.  47 letech (Obrodny proces v Semilech, 2000 slov)  velmi mnoho co rici k soucasnosti   

Předmět: Transparentnost

Dobrý podvečer. Nemám rozhodně právo komukoliv cokoliv dovolovat či zakazovat, nicméně podle mého názoru, téma transparentnost je vyčerpáno i když se může zdát, že se pod ním schová jakákoliv diskuse. Neschová, transparentnost nejsou monology ani jednostranné výkřiky nebo názory kohokoliv, transparentnost je charakterová vlastnost, která vyžaduje chuť a schopnost se bavit i o věcech nepříjemných s kýmkoliv. Chtěl jsem poděkovat spoluobčanům za zájem a vyzvat je, podobně jako Vy, k zakládání nových konkrétních témat. Těm kterým se mé příspěvky v ŽB DF hrubě nelíbí slibuji, že je podstatně omezím.

Přeji všem zdraví a mějte pěkné léto.

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Mám přece jen pocit, že by se téma transparentnost nemělo odsunout až někam na konec diskusního fóra. Na sociálních sítích se nyní například rozebírá odvolání pana Ing. Daniela Macha z funkce vedoucího Odboru územního plánování a regionálního rozvoje radou města Železného Brodu k termínu 31. 7. 2015 a zároveň pověření Mgr. Martina Řeháka vedením téhož odboru od 1. 8. 2015.

Určitě nikdo nezpochybňuje právo rady města obsadit odbory lidmi, kteří mají jejich plnou důvěru a naopak. Nicméně dva strohé body schválené radou města na 13. mimořádné schůzi 24.7.2015 pod číslem 355/15rm, přeci jen bez jakéhokoliv vysvětlení vyvolávají u mnoha občanů řadu spekulací. Nechci se zapojovat do spekulativních diskusí a nerad soudím kohokoliv a cokoliv bez relevantních a ověřitelných informací. Žádám proto radu města o bližší vysvětlení, případně důvody proč Rada města Železný Brod po projednání:

355/15rm

  1. schválila odvolání Ing. Daniela Macha z pozice vedoucího odboru územního plánování a regionálního rozvoje k termínu 31. 7. 2015

  2. schválila pověření Mgr. Martina Řeháka vedením odboru územního plánování a regionálního rozvoje od 1. 8. 2015


Děkuji za vysvětlení a přeji vše dobré.

Zdeněk Hromas

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den, co se o tomhle - a dalsich  vecech, ktere neproniknou do  vysilani mestskeho rozhlasu ani na papirove stranky Zpravodaje (zda se, ze internet je medium, ktere se soucasne vedeni Mesta v podstate rozhodlo ignorovat)   pise na socialnich sitich? Aspon nejake informace pro ty z nas, kteri  do prislusnych socialnich siti pripadne   hospod atd.  nechodi :)   

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 91 - 100
< << 7 8 9 10 11 >