Vše o Železném Brodě

Cristal

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 >

Předmět: Cristal

Ještě ohledně Cristalu:
Předminulé vedení města, ještě za pana Horáčka, koupilo trochu nepochopitelně (alespoň tedy pro mě) budovu Exatermu. Argumentovalo tehdy tím, že je třeba zachránit tento prostor před obydlením bezdomovci. Kteří tehdy byli v Brodě asi 3, nyní žádný, pokud vím. 
Na mě to tehdy působilo tak, že vedení města Exaterm koupilo jaksi natruc panu Kalouskovi, majiteli Detesku, který o objekt měl tehdy zájem. Že mu chtěli, naprosto proti logice, jaksi přistřihnout křídla, aby si uvědomil, kdo tu má moc, kdo tu vládne.

Objekt se nepodařilo předminulému, minulému ani současnému vedení ani pronajmout ani smysluplně využít. Vlastně nikdo neví, jak moc je kontaminovaný rtutí a do toho tedy (aspoň podle mě), nikdo rozumně uvažující nepůjde. 
Tak se Exaterm stal smutným a pěkně drahým pomníkem lidské (buďme shovívaví a  slušní) - hlouposti a ješitnosti.

U Cristalu nyní obydlení nepřizpůsobivými velmi reálně hrozí. Za 5 milionů a na splátky - no neberte to, když je tam spousta obytných jednotek, vlastně za hubičku. Podnikavců, kteří takto uvažují, těch 5 milionů mají a příspěvky na bydlení od nájemníků mají od státu jisté, je v republice dost, i v našem okolí.

Myslím, že tady je na místě, aby město objekt zachránilo. Navíc - stále se neví, kam přemístit Základní uměleckou školu, kde se děti učí v plesnivých prostorách, dala by se tam přemístit knihovna a různé, po městě dnes roztroušené úřady. Jediný problém tohoto řešení je, že ho navrhlo předchozí vedení města. 
Dokáže se přes tento "problém" nové vedení přenést a o věci začít uvažovat?

Tato diskuse o transparentnosti sklouzává ke Cristalu, také velmi diskutovanému tématu. Proto zakládám nové téma Cristal a tento příspěvek tam kopíruji. 
Prosím všechny, aby připomínky ke Cristalu psali do nové diskuse, tuto nechme pro transparentnost. Myslím, že i k transparentnosti bude i v budoucnu hodně věcí k další diskusi.

Předmět: Cristal

 Dobry den, premistuji sem tedy svou poznamku k Cristalu. Dle meho nazoru by bylo hlavne dobre - od toho ta stranka tady je - probrat veskere moznosti, a to i ty zdanlive nebo skutecne hloupe a nerealisticke. Vcetne poctiveho  odhadu, kolik by co stalo. (To same s Greenway, Malym rynkem atd.) Vsechny myslitelne moznosti  od kruhoveho objezdu pres dum azylantu, hotel vlastneny Rusy, Polaky ci Italy  az k hudebni skole a dalsim kancelarim mestskeho uradu. Mimochodem, z hlediska kvality pozemku a pouzitelnosti pro pripadny hotel ci hudebni skolu  prijde cennejsi  ten Exatherm. Nevrtat se uz v minulosti - zda koupe/stavba toho ci onoho byla ci nebyla vyhodna a zamerit do budoucnosti. 5 milionu je mala castka porovname li  to s Terminalem apod. 

K tomu Cristalu. Kdyby se zboural -  a plocha po nem vydlazdila (+ udelaly potrebne prelozky inzenyrskych siti) stalo by to zhruba taky tech 5 milionu... nebo spis tedy  mnohem vic, (Porovname li  aktualni ceny takovychto praci,  tak jak jsme je videli treba ted  u Terminalu :) Cimz nechci tvrdit, ze se ma Cristal hned zbourat -  spis by ho ale melo Mesto urcite  koupit tak jako Exatherm.  Lepsi chatrajici, prazdna  budova ve sprave Mesta -  nez   "hotel" pro malo prizpusobive spoluobcany  (ci treba pro nove hosty z Afriky, co nam casem prideli EU)  Plus jeste jedna poznamka k novemu mostu, a minim ji zcela vazne. Takhle strategicke misto bude zcela jiste v blizke budoucnosti opatreno ruznymi kamerami (sledujicimi pohyby  aut ale i pesich) plus cteckami ruznych magnetickych karet  atd. (umoznujicich odlisit ruzne typy osob prochazejicich pres most  v ruznou denni ci nocni dobu) . Muze se nam to nelibit ale je zcela jasne, ze tam nejeke takovehle veci v blizke dobe  bude nutno/nekym narizeno  nainstalovat. (Treba  analogie dopravnich bran   jake jsou - zatim tedy  v podstate nevyuzivany  a jen za drahe penize postaveny -  na dalnicich a k hlidani provozu v  obcich;  na mostech to ma nemensi logiku.)   Pocitaji s tim plany  mostu? Privody elektriny, spojovacich kabelu atd.  podstavce pro upevneni prislusneho prislusenstvi (at neni za par let nutno do nove konstrukce opet kopat) atd.?   

Předmět: Cristal

Exaterm tehdy stál, jestli si to dobře pamatuji, 14 milionů (? kdyžtak mě opravte).
Cristal by stál nyní 5 a byl by i na splátky. Je pravda, že jeho opravy a adaptace by stály hodně, mnohem víc, než jeho koupě. Ale přemístění umělecké školy i knihovny bude tak jako tak stát hodně peněz, ať už to bude kamkoliv.

Myslím si, že objekty na strategických místech, jako je třeba právě Cristal, by měly být majetkem města. Podobně jako před lety byla městem koupena a tím zachráněna budova spořitelny, které také hrozila přeměna na vietnamskou tržnici. Za to je třeba tehdejšímu vedení, v čele s panem Horáčkem, zase složit dík.

Předmět: Cristal

K předchozí poznámce MZ o možných budoucích kamerách a čtečkách magnetických karet na novém mostě... Navrhuji vše doplnit také instalací co nejhustší sítě citlivých směrových a jiných mikrofonů, aby informace o všech právě procházejících psech, kočkách, selatech, bachyních, koních a občanech byly co nejúplnější. To bychom se pak dověděli věcí! To by bylo něco!!! Třeba tak, jak o tom dnes píše Václav Klaus mladší.

http://www.novinky.cz/komentare/370374-komentar-odposlechy-vaclav-klaus-ml.html

P. S. A když už jsem se pokusil vložit na toto místo plný text Klausova komentáře, v tu chvíli opět konec a dnes už i za hranicemi smutně proslulá a vyhlášená hláška železnobrodského diskusního fóra, že tento text obsahuje vulgární atd. atp. výrazivo... Přeberte si to sami, přátelé...

Předmět: Cristal

Dobrý den,

vložení příspěvku okopírovaného z webu bylo neúspěšné, protože nebyl vložen jako očištěný text. Pokud se postup dodrží, tak vložit jde. Myslím že to není ideální postup, protože znepřehlední DF. Odkaz je lepší.

Předmět: Cristal

Dobrý den. Někde jsem napsal, že hotel CRISTAL, jednou dožene každé vedení Železnobrodské radnice, ať se to komu líbí nebo nelíbí, už kvůli své poloze. Vím o čem mluvím, po koupi hotelu státní a.s ŽBS jsem v roce 1995 měl možnost poznat velmi zblízka jeho možnosti a ambice. V době kdy už bylo naprosto jasné, že původní poslání budovy je zcela vyloučené a ekonomicky neúnosné vstoupila a.s. ŽBS do jednání se státními institucemi o zřízení regionálních státních institucí, dle potřeb obce s rozšířenou působností. Než-li mohlo dojít k dotažení a realizaci těchto záměrů, bohužel došlo ke zrušení původního privatizačního projektu na a.s.ŽBS, která na základě nového spadla, včetně hotelu CRISTAL, do klína novým majitelům, kteří jej obratem prodali.

Měl jsem radost, když minulé vedení radnice problém hotelu zvedlo, i když je to veliké sousto, nicméně ve srovnání všech rizik plynoucích ať z veřejného prodeje nebo dlouhodobého chátrání, podle mého názoru jedině správné. Železnobrodský hotel CRISTAL, jestli se nepletu je postaven stejným architektem jako původní hotel Merkur v Jablonci nad Nisou, který byl nemilosrdně zbourán a nahrazen panelovou krabicí. Věřím tomu, že Železnobrodští patrioti nedopustí něco podobného a že jim jako odstrašující příklad stačí socialistický realizmus v podobě NORMY a nadstavbového Vietnamského tržiště. Rád se podělím s kýmkoliv o problémy CRISTALU, pokud samozřejmě budou mé vědomosti sahat. Pěkný týden.

Předmět: Cristal

Dobrý den, po delší době jsem nahlédl, do tolik poslední dobou diskutovaného, diskusního fóra.  Docela jsem byl udiven, že na příspěvek A. Kortánové již sice proběhlo několik reakcí, ale nevím, zda ona diskuse probíhá opravdu věcně:

Paní Kortánová píše:
K otázkám ryze obecního rázu bych měla jednu důležitou: Má současné vedení nějakou vizi ohledně bývalého hotelu Cristal?  Minulé vedení na sklonku volebního období s občany diskutovalo zájem Cristal městem odkoupit a přestěhovat do něj knihovnu, hudebku i různé úřady. Tehdy byl Cristal za 7 milionů. 

Nyní už je v nabídce ve slevě za 5 milionů. 

http://www.wikireality.cz/nemovitost/detail/852118-nebytovy-prostor-prodej-zelezny-brod

 

Z přiloženého odkazu, nikde nemohu vyčíst cenu, kterou zde p. Kortánová uvádí. Pouze je zřejmé, že cena objektu je 9.980.000,- Kč po slevě 5.000.000,-. Možná si také uvedený inzerát vysvětluji nějak chybně, ale opravdu možnost avizované koupě za 5 mil. jsem tam nikde nevyčetl. Nemám nic proti takovýmto diskusím, ale domnívám se, že by bylo dobré nepodsouvat diskutujícím zavádějící informace.
Tuto poznámku uvádím pouze jako informaci pro upřesnění.

Pěkný den všem.

Předmět: Cristal

Dobrý den, pane Kočí,

děkuji Vám za příspěvek. 
Když jsem včera hledala nabídku Cristalu v realitkách, viděla jsem tam ceny různé. 9.980 000 Kč, 9.350 000 Kč - např. v nabídkách severoceske.reality.cz zde: 
 a na jedné realitce za 10.500 000 Kč. 

Cristal je v nabídce různých realitek již hodně dlouho, zájem o něj, jak je vidět, zatím moc nebyl. 
Když jsem ho našla na nabídce Wikirealit, tak já větu "Na prodej po slevě-5.000 000,- Kč na splátky" chápu tak, že cena klesla už na těch 5 milionů a je možná platit na splátky. 

Pravda je, že po Vašem upozornění (za které tímto děkuji) jsem si odkaz našla znovu a zamýšlím se, jak to přesně uvedená realitní makléřka Rotková myslela Zkoušela jsem jí volat, ale nebere mi to. Doufám, že se jí časem dovolám a doberu se toho, jak tu cenu ve Wikirealitách mysleli.

Každopádně děkuji za Váš příspěvek. Právě to je na diskusi přínosné, když je tam dán názor z více stran. Jsem ráda a vážím si toho, že jste sem napsal.

Hezký den

Alena Kortanová
(Prosím, s krátkým a je to správně, mé jméno mnoho lidí chybně píše s dlouhým á, děkuji.) 

Předmět: Cristal

Tak jsem se dnes dovolala té realitní makléřce z Wikirealit. Ptala jsem se jí, jak byla oznamovaná cena myšlena, co tedy platí, zda těch přes  9 nebo těch 5 milionů. Řekla mi, že ta cena přes 9 milionů byla zadána už před rokem a že po delší době bez zájemců byl majitel ochoten slevit. Že  tedy pak navrhoval těch 5 milionů hned a zbytek, do nějaké snížené částky z těch původních 9 a něco milionů, pak na splátky.
Přiznám se, že tato varianta mě při čtení té formulace vůbec nenapadla, mají to napsané velmi nejasně. Myslela jsem nejdřív, že je cena po slevě těch konečných 5 milionů a na splátky. Po příspěvku pana Kočího jsem se nad formulací zamýšlela znovu, a připustila jsem i možnost, že cena je těch přes 9 milionů, a to už po slevení 5 milionů, tedy asi z původních (ale nikde neuvedených) 14 milionů.

Nicméně paní makléřka mi říkala, že majitelé jsou určitě přístupní nějaké dohodě či slevě a že mi aktuální cenu u nich zjistí a pak mi zavolá.
Až se dozvím aktuální nabízenou cenu, napíšu ji sem, ať máme všichni jasno.

Všem hezký den.

Předmět: Re: Cristal

Dobry den, dik za vasi iniciativu. Pripada mi, ze jste jedina v Brode, kdo se v poslednich mesicich dukladneji  zaobiral otazkou, za jakou cenu by  Mesto mohlo centralni  objekt Mesta - hotel Cristal  -  opet ziskat  :)  Plus minus 5 milionu je pritom asi nevelky rozdil, srovname li to s celkovou  cenou, kterou by/bude nalezita renovace toho hotelu zrejme vyzadovala/vyzadovat.  Kazdemu velkemu projektu musi predchazet iniciativa nekoho dostatecne mocneho, vlivneho  ci moviteho - nebo aspon tedy  zajem a iniciativa "zezdola", od dostatecne siroke skupiny obcanu. Me pripada, ze v tomto pripade chybi oboji. Pokud tomu tak neni, mela by se rozvinout poradna, nejenom predvolebni diskuse na takoveto tema. Ten barak  zatim jeste stoji, zkusme tedy  probrat (krome nulove varianty, tedy nechat ho bez vetsiho zajmu jeste par roku/desetileti  dochatravat) probrat ruzne moznosti jeho budoucnosti - formou otazek: (Ptam se ted na moznost fungovani Cristalu jako hotelu/ubytovaciho zarizeni. Prestavbu na kancelare mestskeho uradu ci hudebni skolu atd. presunme do dalsiho diskusniho vlakna.)

A) Uzivil by se takovyto barak (v stavu, ve kterem aktualne je)  v Praze? Liberci? Jablonci? Mel by sanci na rozvoj? Odpoved zni zcela jiste "ano"  pro centrum Prahy. Bylo by tomu tak ale v v pripade nejake zapadlejsi prazske periferie daleko od metra apod.?

B) Pokud odpoved na tu druhou otazku je tez "ano", ptejme se: Cim je zemepisna poloha hotelu Cristal  (z hlediska zajmu pripadne klientely) o tolik horsi, nez kdyby ten hotel stal (nekde na rusne a hlucne silnicni vypadovce)  treba v Hloubetine?  Odpoved bude asi ta, ze o Prahu ma zajem radove - ba o  nekolik radu  vic - turistu nez o Zelezny Brod i s celym jeho krasnym okolim .  Otazkou je, zda takovato (apriorne pesimisticka) charakteristika soucasne  mozne navstevnicke  klientely je presna. Myslim si, ze to nemusi byt  pravda a uvedu nekolik prikladu; 

1) Praha je/a bude  velmi popularni pro Polaky, Brodem vede jedna z dulezitych silnicnich tras Praha - Polsko.  Pro cestovku nekde z Wroclawi nabizet vikendovou cestu do Prahy (patek vecer  - nedele) s dvojim prespanim v Brode a jednim dlouhym/prespulnocnim dnem v Praze + doplnkovym odpocinkovym programem v nedeli v Ceskem raji by mohla byt docela atraktivni zalezitost. Oni z toho Polska do Prahy pres Brod treba  jedou i tak, chtelo by proste nabidnout jim v Cristale pohodlnejsi  a zajimavejsi pobyt nez nekde v Hloupetine ci na Jiznim meste     

2) Skoda, ze je mezi nami tolik rusofobu. Byly totiz  doby, kdy Zelezny Brod mel druzbu s Norislkem  :)  a jako nalezite dustojnou  protisluzbu k navsteve  (pro vybranou smetanku mesta Norislka te doby)  vzdaleneho, atrraktivniho a  blahobytneho ceskeho mestecka v zajiimave (byt  tak trochu "hrackovite" - ve srovnani se Sibiri a Kavkazem)  krajine dokazali norilsti partneri (tedy partnerky; slo o akci Svazu zen) nabidnout pouze cernomorske lazne Soci.... :)  Noriilsk je nyni bohate mesto a treba by nekteri  majitele tamnich dolu a kombinatu krome hotelu v Londyne ci na Riviere meli zajem vyhodne  koupit -  i ze sentimentu - i  nejaky ten objekt v Ceskem raji.  Lezici na predmesti  mesta Pragi. V zemi, kde je v zime o 50 stupnu tepleji nez u nich a pritom  se v tamni zajimave krajine  da i lyzovat daleko lepe, nez u nich na Sibiri (kde  cele tydny vane vichrice nebo naopak nelze v lete vychazet ven bez sitky proti komarum) 

3) Holandani (Nemci, Italove?)  by meli  spis asi zajem o roubenky nekde u Vysokeho nebo na Dluhem, ale na jedno ci dvoudenni prespani, kdo vi. No a samozrejme vsichni s nadeji vzhlizime k dobe za cca 20 let kdy do Cech - a cele Evropy jako do pozoruihodneho skanzenu - se budou valit desetimiliony  zbohatlych Cinanu a travit zde svou dovolenou 

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 >