Vše o Železném Brodě

Bude se těžit v lomu na Pelechově?

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3

Předmět: Bude se těžit v lomu na Pelechově?

Zdravím návštěvníky této diskuze. Příspěvek bude obsahovat dotaz.

Jsem se dozvěděl, že uzavřený lom na Pelechově, od více vlastníků odkoupila stavařská firma Eurovia. Nechce se mi věřit, že to udělala jen pro to, že by chtěla zachovat jeho současnou podobu. Už vůbec ne, že by chtěla chránit veškerou nějakou tam žijící havěť a zvířenu.

Dotaz proto zní: Má se očekávat nějaké nové těžení v jeho prostorách v blízkém budoucnu? Dá se očekávat, že jednou bude vytěžen lom ve Smrčí. Tento ho nahradí?

Předmět: Bude se těžit v lomu na Pelechově?

Dobry den, tohle by bylo zajimave vedet. Zda budou s tezbou  pokracovat na jih/jihovychod smerem k silnici s  pokracujicicm odtezovanim toho vrchniho cedicoveho prikrovu nebo zda ten lom zahloubi - tak jako vedle ve Smrci ci u Prosece i do spodniho prikrovu (s podstatne hrubejsi sloupkovou odlucnosti davajici masivni sestiboke balvany) Tyhlety  lavove  prikrovy lezi na starych  jizerskych stercich (cerpa se z nich i "Zlata voda") a tahnou se na nahorni planine (prerusovane udolimi potoku)  od Podmoklic  - Semil, Chuchelne a Prosece az nad Brodec. Dobre jsou ty lomy  videt na nedavno inovovanych mapach http://mapy.cz/turisticka?x=15.2813309&y=50.6258772&z=15 http://mapy.cz/letecka?x=15.2813309&y=50.6258772&z=15  http://mapy.cz/letecka?x=15.2696204&y=50.6324617&z=17

Předmět: Bude se těžit v lomu na Pelechově?

Dobrý den,

v lokalitě „ Pelechovského lomu“ je od roku 1983 stanoven dobývací prostor ID 70826. Práva na těžbu vlastní EUROVIA KAMENOLOM a.s., vlastníci pozemků jsou fyzické osoby. Těžba je v současné době pouze pozastavena. Tento stav je již několik desítek let nezměněn. Státní správu v dobývacím prostoru vykonává Obvodní báňský úřad Liberec.

Zdraví
František Lufinka
Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3