Vše o Železném Brodě

Cristal

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 >

Předmět: Cristal

Dobrý den. Omlouvám se paní Kortanové, kterou oslovujete a dovolte mi několik osobních poznatků a postřehů. Nevím do jaké míry znáte trendy moderní turistiky a poznávacích pobytů, nicméně, podle mého názoru, je hotel CRISTAL pro účel ubytování hostů vyloučen.


  1. Nemá základní wellness vybavení, bez kterého je v současnosti ubytovávání vyloučeno.

  2. Není přijatelné parkoviště.

  3. Poloha náměstí, na křižovatce frekventovaných silnic, není pro hosty přijatelná.

  4. Představa organizovaných skupin, přijíždějících turnusově autobusy, se míjí s realitou o minimálně 30 let.


Vím o čem mluvím, rok jsem CRISTAL provozoval. Samozřejmě je to celkem zatím stále pohledná a relativně zachovalá budova i když zanedbaná, která tak nějak na náměstí patří. Nevím jak si kdo představuje jeho budoucnost, nicméně představa majitele, který CRISTAL bude udržovat, dbát na bezpečnost i spokojenost občanů města je zřejmě utopií. Jedinou jistotou by mohl být odkup městem, bez ohledu na okamžité využití. Mám pocit, že by se budova na náměstí městu s rozšířenou působností hodila a věřím, že by se našlo i dostatek schopných lidí, kteří by jí daly smysl. Jistě se na toto téma sejde ještě mnoho připomínek, návrhů a nápadů, protože ten můj nemusí být nutně ten jediný a správný.

Tak zatím dobrou

Předmět: Re: Cristal

Dobry den, mate pravdu lec s dnesni (a budouci) realitou se miji  (pokud ta  minula realita neni konzervovana napr. pomoci prislusnych EU dotaci) velmi mnoho koncepci davnych desetileti. nejen hotely  na hlavni krizovatce ale i nadrazi, autobusove terminaly, vodni elektrarny  a mnohe dalsi. Pro parkovaci dum by bylo misto hned  za mostem... Respektuji ale Vas nazor a urcite je dobre, kdyz se o tomto (a dalsich) centralnim objektu Brodu rozviri nejaka diskue

Předmět: Cristal

Dobré ráno všem,

tak se mi makléřka včera ozvala. Překvapilo mě, že mluvila dost jinak než minule. Prý lze snížit cenu jen na 9.850 000 a z toho většinu chce majitel hned a poslední 2 miliony lze platit na splátky.

Dodatečně jsem zjistila,že jsme byli minimálně dva, kdo jí ohledně Cristalu volali. Možná ona i majitel Cristalu nabyli dojmu, že po rok a půl trvajícím nezájmu se najednou vyrojili movití zájemci  a že  tedy není potřeba moc slevovat.

Předmět: Cristal

Dobrý den. Pravda. Posílal jsem, jako člen komise pro vzhled města e-mailem dotaz na stav příslušného inzerátu a dozvěděl jsem se zhruba to samé jako paní Kortanová. Nedomnívám se však, že jsem zvýšil dotazem jakkoliv cenu CRISTALU. Navíc jsem se dozvěděl, že paní makléřka jednala se zastupitelem MÚ ŽB s tím, že prý záměr s hotelem proběhl zastupitelstvem. Kdy to bylo, jméno zastupitele ani podrobnosti logicky neprozradila. Tím se rozhodně nic nemění na mém názoru na osud i funkčnost hotelu CRISTAL a vzhled hlavního náměstí.

Jaru zdar.

Předmět: Cristal

Dala jsem si tu práci a prošla jsem si v rychlosti všechna Usnesení ze zastupitelstva města. 
V Usnesení z 2.zastupitelstva města dne 15. 12. 2014 jsem k tomu našla pouze toto:

25/14 
ZM bere na vědomí nabídku k odkoupení nemovitosti pozemku parc. č. 32 - zastavěná plocha a nádvoří, o výměře 1 216 m2, součástí pozemku je stavba s čp. 200 - občanská vybavenost, vše v k.ú. Železný Brod a konstatuje, že nebyla vlastníkem nemovitosti umožněna požadovaná celková prohlídka nemovitosti 

Přijde mi to jako velmi, až nápadně velmi stručné, není ani uvedeno, že jde o Cristal. A nechápu  ogiku té formulace - že by ten, kdo NABÍZÍ nemovitost k prodeji pak dotyčnému zájemci NEUMOŽNIL PROHLÍDKU??
Kdo konkrétně tehdy s realitkou jednal a nechal se - údajně - realitkou odbýt "neumožněním prohlídky"??  A jak probíhala diskuse zastupitelů o této věci ? 

A tak jsme zase zpět u transparentnosti. Je to jak bludný kruh. 
Kdyby bylo možné přečíst si podrobný zápis z 2. zasedání ZM, všechno bychom se dozvěděli. Jenže tehdy se ještě zápisy na webové stránky města nedávaly (což bylo a stále je v rozporu s platným Jednacím řádem ZM.) 
Nakonec - dodnes na webovkách  není ani ten zápis z minulého, 5. zasedání ZM. 

Takto - jen s kusými informacemi z Usnesení, to totiž (aspoň tedy na mě) působí dojmem, že někdo - kdosi - vůbec nechtěl, aby Zastupitelstvo o možnosti koupě hlasovalo. Tak to možná jak se říká "zametl pod koberec" tvrzením, že "nebyla vlastníkem nemovitosti umožněna požadovaná celková prohlídka nemovitosti."
Z usnesení z 2. ZM to vypadá, že se o tom vůbec nehlasovalo, že to ZM pouze "bere na vědomí".

Nějak se mi nechce věřit, že kdyby někdo o tu prohlídku opravdu stál, že by si ji byl nezařídil. Vždyť před volbami se uskutečnila prohlídka Cristalu pro veřejnost  (z iniciativy Občanů pro změnu)  bez problémů a docela dost lidí si tehdy Cristal prohlédlo podrobně odzdola nahoru. 

Předmět: Cristal

Dobrý den, pokud by investice v příp. přebudování Cristalu na kanceláře a hudební školu byly srovnatelné s investicí na "upgrade" hotelu, pak hlasuji pro hotel. Myslím, že vybudovat nějaké to bazální wellness zázemí není až takový problém, pro klasickou "tříhvězdu" stačí kosmetika, masáže, nějaká ta vířivka atd, nemusí tam rovnou být přeci bazén pětadvacítka.
Těžší je otázka parkování. Dobrá restaurace též dělá hodně. Jen nevím, co by přesně přilákalo hosty. My, co máme ŽB krajinu pod kůží, to máme jasný, ale ostatní..Že by koktejl cyklistika, turisika, sklářská tradice? Prostě nevím, neumím se v tomto případě dívat očima turisty..

Předmět: Cristal

Dobrý den. Díky paní Čapková za reakci. Je docela zajímavé, jak se dotace z EU vžily, jak se na ně obce i města odvolávají a spoléhají. Celý ten boom ale absolutně nekoresponduje se statistickým výzkumem oblíbenosti EU, poskytovatele dotací. Pokud to znamená že město bez dotací není schopno zachránit jednu budovu a ráz náměstí, potom je něco někde opravdu špatně.


Podle mého názoru, ve smysluplném využívání budovy hotelu Cristal není jen varianta hudební škola nebo hotel. Existuje přece mnoho variant, jak využít objekt na náměstí skeletového tipu, bez nosných zdí a tudíž velmi dobře vnitřně stavebně přizpůsobitelný. Jistě také existuje mnoho místních firem, šikovných řemeslníků a odborníků, kteří by vnitřek, na základě výběrového řízení, rádi přizpůsobili k obrazu nastíněném radnicí. V Brodě je přece nedostatek pracovních příležitostí a každá příležitost je vítána. Není také od věci vědět, že vstup do budovy recepcí, či bývalým bufetem nebo "Lidovkou", nejsou jedinými cestami, jak se do budovy s malými úpravami dostat.


Pokud dojde k nejhoršímu a hotel koupí spekulanti nebo bude dále chátrat, je možné, že se opravdu splní naděje (moje naděje to rozhodně nejsou) pana kolegy Zahradníka, cituji: „No a samozřejmě, všichni s nadějí vzhlížíme k době za cca 20 let, kdy do Čech - a cele Evropy jako do pozoruhodného skanzenu - se budou valit deseti miliony zbohatlých Číňanů a trávit zde svou dovolenou“.


Zdravím a přeji všem pěkný den.

Předmět: Re: Cristal

Dobry den, citace maji byt presne (tedy bez hacku a carek v pripade, kdy jsem citovany text napsal ja :) i kvuli odliseni  ironie od vazne minenych prispevku. Ja myslim, ze ukolem takovehoto diskusniho vlakna je rozvirit debatu, ozivit zajem o  hotel Cristal - a tuto budovu co nejvic pomluvit a v diskusi rozcupovat. (Aby realitka pak co nejvic snizila cenu :)  No a s tim krajinnym razem... ona ta ohromna hmota ambiziozniho hotelu budila v dobe sve stavby pry odpor mnoha lidi, pro zjevnou nepatricnost takovehoto monstra v jinak malebnem namesti malomesta

Předmět: Cristal

Pane Zahradníku. Omlouvám se za mnou použitou citaci, už se to nestane. Myslíte, že jsem CRISTAL nerozcupoval a nepomluvil dostatečně jako hotel? Krajinný ráz, nemám pocit, že na náměstí spíš patří budova socialistického realismu bývalé samoobsluhy, proti jejíž výstavbě se sice nikdy nezvedl žádný odpor, natož aby ji někdo nazval monstrem, kterým, podle mne opravdu zjevně je. Představte si, že by se město někdy rozhodlo vyřešit nepřehlednou a nebezpečnou křižovatku na náměstí a stálo by před problémem, jak získat prostor pro kruhový objezd a jeden z objektů by musel být zbourán. Pro který by jste hlasoval v anketě, podobné té jako dělají okolní města, která chtějí výhledově znát názor občanů na ledasco. Že se to nikdy nestane? Proč, co když přijde z EU šikovný dotační titul na křižovatky městského tipu?

Pěkný den.

Předmět: Re: Cristal

Dobry den, zdravim Vas i dalsi diskutujici. Ano, pokracujme v te debate v co nejvic  odlehcenem tonu :) Me Norma nevadi, spis jsem si ani za 50 let nezvykl na siluetu panelaku nad hlavami  u Jizery. Je pravda, ze nad tim,  kterou z velkych budov  a jak  nejucelneji na namesti zbourat - az se ta krizovatka zacne definitivne ucpavat a bude nutne tam udelat kruhovy objezd  (mimochodem ocenuji, jak se organizatorum akce "most" podarilo odehnat opravdu vyraznou cast dalkove dopravy mimo mesto, takze me katastroficke predstavy o ucpanem centru se nenaplnily - zatim)  pro stale rostouci dopravu jsem se moc nezamyslel. Maji to dopravni odbornici uz nakreslene? .Jeste k Exathermu. Driv se mi libila predstava, ze by tam  v  parku  treba mohl nekdy  v budoucnu vyrust nejaky artefakt  evokujici  starou brpdskou drevenou radnici, jako protejsek Zvonice zrcadlici se ve vodach Jizery. Dnes mi ale prijde, ze praktictejsi by bylo mit tam parkovaci dum. (Vetsi pest na oko, nez sousedici panelaky by to rozhodne nebyla :)

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 >