Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >

Předmět: Prohlášení úředníků

Koukám karma Vás dohnala.
Taky používáte slova co nedávají smysl a nikdo na ně nepoukazuje.Samozřejmě u Vás je to překlep.To ta kronika musí vypadat.Velmi blízko pomluvě jste vy když jste napsala že část občanů pomluvy starosty a místostarosty opravdu bere jako "pravdu" a posílá dokonce tyto pomluvy veřejně dál.
Jinak ani jednou jsem snad ve svém příspěvku neuvedl Vaše jméno.Zkuste najít.
Je léto tak proč si nebe nad hlavou kazit černým mrakem.

Předmět: Prohlášení úředníků

Karma mě dohnat ani nemůže. Už před léty jsem ji totiž doma vyměnila za účinnější typ ohřívání vody  

A ohledně toho ostatního, co píšete? Nu, vždyť já taky nejsem neomylná a nikdy jsem si to o sobě nemyslela. Na rozdíl od některých jiných, já nemám problém opravit svou chybu a nebo se případně i omluvit, kdybych něco někdy přepískla. Stát se to může, jsme všichni jen lidi.

To jen někteří si myslí, že jsou nechybující, zkrátka "důležití", "mocní" a tedy i neomylní....

Hezký letní den

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý večer všem.

Možná některé z vás zajímá, jak věci ohledně mého trestního oznámení na starostu a místostarostu pro pomluvu pokračují:
Na policii mi bylo oznámeno, že oni to hodlají vyšetřovat jen jako přestupek. Do protokolu jsem následně uvedla, že s tím kategoricky nesouhlasím, že se domnívám, že jde o trestný čin, navíc s vysokou společenskou nebezpečností, protože se ho dopustily dvě veřejné osoby (starosta a místostarosta) a veřejném místě - na zasedání zastupitelstva. Tedy by podle mě měl být posuzován dokonce podle odstavce 2 zákona 184 o pomluvě. (Možnost odnětí svobody až na dva roky). 

V červenci mi pak z Policie ČR přišlo vyrozumění, že mé trestní oznámení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání. 
Tečka. Takhle struční byli. Jakému správnímu orgánu - to už mi nenapsali.

Tak jsem to trestní oznámení poslala i na Státní zastupitelství. Ze kterého mi vzápětí odpověděli, že státní zastupitelka si vyžádala spisový materiál PČR OO Železný Brod k přezkoumání postupu policejního orgánu.

Takže věc je v běhu, věc je stále v řešení. 
Až budu vědět něco dalšího k tomu, jak to postupuje, dám vám to sem na diskusní fórum vědět.

Alena Kortanová  

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno všem,

tak s paní státní zástupkyní jsou věci ještě v jednání.

Mezitím jsem napsala mailem zdejší policii dotaz, kterému že správnímu orgánu předali mé trestní oznámení, že chci vědět kdo přesně to řeší, zda budu osobně přizvána k projednání, dají-li mi vědět sami, jak to bylo vyřešeno a nebo zda o odpověď musím žádat.
A víte co mi přišlo za odpověď?

Dobrý den, paní Kortanová,

   na základě Vaší žádosti Vám k bodu č. 1 sděluji, že oznámení bylo (po konzultaci s Krajským úřadem v Liberci) dle věcné příslušnosti postoupeno na MěÚ v Železném Brodě, nám. 3. května k rukám paní Veličkové, tel. 483 333 953. Otázky č. 2-5 Vám  zodpoví výše uvedená úřednice. Děkuji,  npor. Mgr. Michal Kopal, vedoucí oddělení.

Tak to je tedy gól, kolečko se uzavřelo - absurdní pointa tohoto absurdního příběhu je tu:
Trestní oznámení pro pomluvu na starostu a místostarostu bude tedy řešit - jejich podřízená ! 
A navíc - úřednice, která společně s 36 kolegy proti mě podepsala Prohlášení úředníků! (Které úzce s pomluvami starosty a místostarosty logicky souvisí a které jejich pomluvám předcházelo).

Ještě se tu někdo diví, že Železný Brod nazývám Kocourkovem? 

Takovouto pointu by nevymysleli ani v nejblbější telenovele: Jakpak asi úřednice Veličková nechá potrestat své šéfy za jejich pomluvy mé osoby? (Nebo je možná už "potrestala", nikdo mi nic o postupu jednání nesdělil, nenapsal, možná už je dávno "rozhodnuto"). Není potřeba ani hádat....  

Stále jsem váhala s tím, zde mám své rodné město v tomto negativním světle medializovat. Mám Brod ráda, do televize a novin jsem ho už víckrátkrát dostala ohledně zdejšího skvělého sklářství a akcí, které pořádám nebo spolupořádám. 
Ale tentokrát už nemůžu jinak. Když se člověk nedovolá spravedlnosti "světské", tak zbývají v dnešním světě jen média, jiná cesta v tomto Kocourkově není. Bohužel.

Hezký zbytek léta

Alena Kortanová


Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den.

Přemýšlel jsem o staré dobré radě „nedráždit hada bosou nohou“. Jak známo, ve zvířecí říši jsou hadi plaší a mírumilovní tvorové, kteří povětšinou neutočí bezdůvodně. To ovšem neplatí při pocitu jejich ohrožení či napadení, potom jsou nekompromisně útoční.

Podle mého názoru, nedostatek diplomacie a přebytek důležitosti ega může i v lidské říši vést k velmi podobným reakcím. Podle mého názoru se to stává většinou tam, kde ve veřejné komunikaci chybí kouzelná slůvka, „promiňte“, „omlouvám se“, „udělal(a) jsem chybu“,“máte pravdu“, „omlouvám se“ apod..

Transparentnost, logika a slušnost, dle mne, by neměly chybět v žádném veřejném sporu, bez ohledu na postavení aktérů. Mám však za to, že logika, nejen v tomto posledním příspěvku paní Kortanové, zcela chybí.


Přeji všem slunečný zbytek roku

Předmět: Re: Prohlášení úředníků

Tohle ale bylo vzdycky. Uz napr.  za Marie Terezie se  cisarsky dvur snazil  napravovat prilisnou svevoli a aroganci lokalni vrchnosti. (Pokud se o ni tedy dozvedel -  tehda nebyl internet ani dalsi media.) No a  snazit se z oponenta udelat nesvepravnou, blaznivou osobu - to uz tady taky mockrat bylo. Napriklad v SSSR. Po skonceni stalinske hruzovlady  se  tam oponenty rezimu snazili"resit" uz jen mirumilovnymi prostredky, napr.  jejich prohlasenim za blazny a nesvepravne osoby plus pripadnym zavrenim v psychiatricke lecebne.  A co si asi  mysleli obcane   ve Vrchlabi pred 30 lety o tamejsim "vysinutem"  potizistovi Pavlu  Wonkovi. (Nenechte se oklamat dnesnimi oslavnymi clanky o tomto disidentovi.)  Vetsinou asi  nic moc  lichotiveho -  a pokud s nim presto sympatizovali, tak to ze strachu radeji verejne nedali najevo.  Cili - naprosto nic noveho. Postup mestkeho uradu mi prijde standardni.  (Pani Kortanova ma me sympatie  a pokud  ji takovyto  sarkasticky ton meho prispevku nevyhovuje, samozrejme  ho rad  smazu :)

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den paní Kortanová,
reaguji na Váš příspěvek výše ze dne 30.08.2017 a sděluji Vám, že Obvodní oddělení Policie ČR v Železném Brodě postupovalo zcela v souladu se zákony, když Vaše oznámení, které bylo kvalifikováno jako přestupek, předalo věcně a místně příslušnému správnímu orgánu, tedy odboru vnitřních věcí – úseku přestupků a voleb Městského úřadu Železný Brod, ostatně tak, jako kterákoliv jiná předávaná oznámení.
Ihned následující den po obdržení oznámení jsem podle ust. § 63 odst. 1 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich toto předložila nadřízenému správnímu orgánu – Správní odbor Krajského úřadu Libereckého kraje – s žádostí o pověření jiného věcně příslušného správního orgánu (tedy úřadu jiného města) k provedení řízení, vzhledem k tomu, že oznámení se dotýkalo představitelů Města Železný Brod, kdy již ze zákona vést řízení u našeho úřadu není možné.
Nový úřad, který bude, nebo již byl, Krajským úřadem Libereckého kraje pověřen k provedení řízení, Vás bude jistě informovat o dalším zvoleném postupu ve věci v souladu se zákony a povinnostmi.
Dále předpokládám, že již je Vám známo stanovisko Okresního státního zastupitelství v Jablonci nad Nisou ze dne 10.08.2017, č.j. ZN 98/2017-15, k Vašemu oznámení, které je součástí spisového materiálu, kterým jste byla vyrozuměna o tom, že ve vyjádřeních starosty a místostarosty města vůči Vám státní zástupkyně neshledala naplnění znaků formální stránky přečinu pomluvy ani jiného trestného činu.

Kateřina Veličková - OVV MěÚ Železný Brod

Předmět: Prohlášení úředníků

Vážený pane Zahradníku.


Nevím, jestli jste pochopil co jsem chtěl svým příspěvkem naznačit. Můžete mě prosím proto vysvětlit souvislost, mezi současným občanským sporem s post stalinskou hrůzovládou v SSSR? Jak jste také pro Boha přišel na Pavla Wonku, a jak víte, že byl potížista (respektive pro koho), a co si o něm ve Vrchlabí, mimochodem mé rodné město, mysleli? Bohužel v roce 1988 zemřel. Čili naprosto nic nového a postup městského úřadu ŽB Vám přišel standardní. Paní Kortanová má také mé sympatie, nicméně na rozdíl od Vás mi postup městského úřadu a logika věcí v řadě momentů standardní nepřijde.


Přeji vše dobré.

Předmět: Re: Prohlášení úředníků

Vazeny pane Hromasi, pokud nebyl zrejmy ironicky ton meho prispevku, tak se velice omlouvam. Nechci nikoho a nic demonizovat, jen jsem chtel naznacit ze jiste "standardni"  (a ucinne, co si budeme povidat) metody,  jak jednat s nepohodlnymi potizisty byly a jsou pouzivany  ve vsech rezimech.  Pripad Pavla Wonky ani jeho vnimani ve Vrchlabi  podrobneji neznam. "Anticharta" zamestnancu mestskeho uradu proti pani Kortanove mi vsak  prisla dostatecne ostudna.  Ani ja si nepreji, aby mesto Zelezny Brod bylo vlaceno a  zesmesnovano jako Kocourkov nekde v celostatnim tisku  a myslim si, ze na miste by byla slusna omluva. Koho a komu - to necht si kazdy doplni sam :)    

Předmět: Prohlášení úředníků

Mockrát jsem Železný Brod pozitivně propagovala a pozitivně zviditelnila. A pro Brod mnoho a dobrovolně a s radostí dělala. Výstavy skleněných betlémů, mnou iniciované a 7 let s městem spolupořádané. Pak to vývojem přešlo v mé Minimuzeum skleněných betlémů, kde ty nádherné betlémy návštěvníci navštěvují  a obdivují celý rok. Výstavy skleněných betlémů (několikrát v Praze, dále v Podblanickém muzeu, nyní pololetní výstava skleněných betlémů ve světoznámém Třebechovickém muzeu betlémů. Dvakrát Brod v Toulavé kameře - jednou ještě naše předvádění výroby v již zaniklé firmě KORTAN - SKLO BIŽUTERIE, podruhé právě výstava betlémů v Městské galerii.
Byla jsem i u vzniku Skleněného městečka - a klidně si při té samochvále zacpěte nos - byla jsem tím, kdo tuto myšlenku poprvé vyslovil. Ten rok jsem totiž byla na akci tTavení skla dřevem v Deštném v Orl. horách a kamarád Standa Novák (absolvent sklandy) mě tehdy přátelsky hecoval - my tu máme takovouhle sklářskou akci, a co máte vy ve sklářském městě Brod? Tak jsem to nanesla na Školské radě sklářské školy, kam jsem tehdy jako zástupce rodičů studentů chodila (můj syn tam tehdy studoval). Tehdy ta mnou vyslovená myšlenka padla na úrodnou půdu, tehdy tam ještě vládla přátelská a inspirativní kreativní nálada, ne jako teď za ředitele Doležala - ovzduší zastrašování, lží, výpovědí "nepohodlným".
O Brodě jsem napsala a vlastním nákladem vydala dvě knihy - Skleněné betlémy a Železný Brod a jeho historická zákoutí. Mám ohlasy od lidí, jimž tyto knihy na opačné straně zeměkoule připomínají domovinu...
Má kronika (můj první ročník - 2013) dostala, společně s kronikou ještě Evy Vozkové třetí místo v celém Libereckém kraji.
Jsem činná ve dvou spolcích - Občanská beseda (pořádání Pecha Kucha Night, obnova památek v Brodě, Skleněný blešák na Skl. městečku) a ve spolku Trávnice. Jedině zveřejněním v televizi  a bitím na poplach se nám podařilo zabránit (starostou a místostarostou )plánovanému přeasfaltování celé této památkové rezervace a s velkým úsilím jsme aspoň dosáhli diskuse o površích v této nádherné památkové rezervaci. Trávnice pořádá dobrovolnicky spoustu akcí - Hry po staru při jarmarku, Orientační běh... Távnice se brigádnicky a dobrovolně stará o místa, která jsou městským majetkem a která by byla jinak zarostlá buření a kopřivami. Osázeli jsme květinami zbagrovaný prostor po zbořené Kurfiřtově roubence. Tuto plochu a protější plochu s lavičkou (kam město dalo už půl roku po naší žádosti !! jednu lavičku)  několikrát do roka osobně kosou, půjčenou od Jiřiny Čermákové (předsedkyně Trávnice) sekám. Protože město na to kašle, seká to tu pouze dvakrát do roka - před jarmarkem a před Skleněným městečkem - nedávno už tu osamocenou lavičku nebylo v té metrové trávě vůbec vidět. Brigádnicky jsme upravovali parčík mezi Hlubokou a Železnou ulicí.
Pomáhám zdarma a nezištně pracovnicím Infocentra při tvorbě infotabulí na Trávníkách. 
Zastoupila jsem je při komentované prohlídce v létě, když měli všichni dovolenou a nebylo by nikoho, kdo avízovanou komentovanou prohlídku při čtvrteční akci Prázdninové čtvrtky turistům poskytl.
Je toho ještě hodně, co bych mohla napsat, co jsem kdy dělala a zrealizovala pro své rodné město, které miluji a ráda pro jeho zvelebení něco dělám. Vždyť tady žiju, žijeme a žít chceme dál....

A úřady? Skácení zdravých stromů v dubnu, kdy hrdličky lítaly poděšeně a hledaly svá zabitá mláďata - Odbor životního prostředí toto povolil. A úředně posvětil.....

Musím končit, musím otevřít své Minimuzeum, je po desáté, už tam na mě čekají lidi. Odpoledne tento svůj příspěvek dopíšu. 
Sakra jen - kde to proboha lidi žijeme??? Vážení přátelé - ano.
  
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >