Vše o Železném Brodě

Greenway Jizera 2000 - 2050?

Počet příspěvků: 51 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Vážený pane Dufku,

moc Vám děkuji za ochotu a pomoc.
Vážím si Vaší vstřícnosti a profesionální a lidsky vstřícné reakce.
Přeji Vám krásný den,

Alena Kortanová

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Dobry den. Zajimave je srovnani cen  zaplacenych za pozemky  Exathermu versus  Riegrovy stezky https://www.novinky.cz/domaci/483672-semily-koupily-unikatni-riegrovu-stezku.html  :)
k propagacni jizde "Greenway", planovane na  tuto sobotu se odvazuji namitnout, ze nebude mit fakticky vubec nic spolecneho s uvazovanou cyklostezkou. Trasa te propagacni jizdy se totalne miji - koukam na ten nacrtek - temer  se vsemi  misty v udoli,  ktere v  souvislosti s planovanou  cyklostezkou  stoji za  predvedeni a   verejnou diskusi.  Lavka u tenisu v Brode je sice dulezita vec - ale ne pro Greenway.  Od  hlavniho mostu  nad stavidly se prece na Spalov dostanete na kole velmi pohodlne - uz 80 let!  -   i po pravem brehu Jizery.  Myslim, ze by bylo fair pred volbami zduraznit, ze zadna  Greenway nebude, nebot na stavbu v takto nepriznivem  terenu jaky je i pod Brodem k Lisnemu  - kdyz k tomu pripocteme (asi opravnene)  pozadavky  spravy zeleznice plus  pravdepodobna dalsi  omezeni (tipoval bych, ze uz dost nesmyslne prisna -  proc je nutne pouzivat tu cyklostezku  behem "stolete"  ale i "jednolete" vody?) od Povodi -  nebudou nikdy v dohledne dobe penize. Kdyz uz vzdusne zamky, prislo by mi zajimavejsi  malovat si je  na te Riegrovce    

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Dobry den, pohledem do volebnich programu zjistime, ze  postaveni "Greenway" z Lisneho do Brodu slibuji mnoha uskupeni. Vsem bych jim polozil  pred volbami otazku: byli jste se nekdy podivat na teren te trasy,  v nemz slibujete vytvoreni  "bezpečného a atraktivního koridoru podél řeky, kterým stojí  zato projít pěšky či projet na kole, bruslích, koloběžce"  Byli jste se podivat napr. tady? 
https://photos.app.goo.gl/KipuuGbXQHP26F4w5  nebo tady ?     https://photos.app.goo.gl/X5EhKYJ6YX7KRznf6 Mate promysleno, jak se zde dohodnete se spravou zeleznice a Povodim? Tusite, na kolik penez stavba te  "Greenway" prijde v podobnych usecich?  Jste si vedomi, ze "material" na stavbu te "stezky" budou privazet  tisice velkych nakladaku  korytem Jizery - jinudy je pristup nemozny -  treba i pul kilometru daleko od silnice? A zmerili jste si opravdu  intensitu provozu na stavajicim useku Mala Skala - Lisny?
(Usek Mala Skala - Turnov nezpochybnuji, tak jako nezpochybnuji uzitecnost - navzdory jeji vskutku extremni nakladnosti -  pripadne  budouci cyklisticke trasy na Riegrove stezce.)
Prosel jsem si dnes po delsim case opet  se psem cast te planovane  Greenway. Kdyz na nas v jedne neprilis prehledne zatacce zatroubil vlak - pomyslel jsem si, jake to bude,  az bude vlak 
rozhanet  neukaznene rodinky cyklistu pobliz te  trati... (mimochodem, cestou zpet jsme dnes opravdu  potkali maminku s 3 detmi, kteri se vydali na pesi  vylet po kolejich do Brodu az z Lisneho ;)  Pokud mate pocit, ze prehanim - jdete si tu trasu prohlednout taky! Tady je nepromazana galerie meho dnesniho vyletu https://photos.app.goo.gl/6XGEb2JgnfD1c5Js6 priklady zvlast "vyzivnych" 
useku uvadim nahore. Samozrejme, lze se vyhnout jak samotne  zeleznici tak i tem nejprudsim svahum na naspu zeleznice - ovsem jen za  cenu 1) bud extremne vysokych stavebnich nakladu na ruzne estakady nebo 2)  pokud ta stezka bude "zig zag"  tedy kazdou chvili prudce klesat ci stoupat. (Kdo pak po ni bude asi jezdit.)  Stezka, ktera po vetsinu roku  bude na tomto severnim svahu zarostlem lesem  vlhka az mokra - a po vlhkych kamenech to pak na kole  samozrejme zvlast dobre klouze.  Vzdyt tam lezelo na zlute znacce leckde  blato i dnes, na zaver nejsussiho a nejteplejsiho leta  za poslednich  100 let
Tim ale nechci vyjadrit tomu projektu zcela odmitavy vztah. Smysl by mela  kratsi trasa od stavidel pres Poric k elektrarne, cimz by se prekonal ten nejuzsi a nejnebezpecnejsi - pro cyklisty - usek silnice R 10. Trasa vedena bud  po pravem brehu Jizery (ten je pro stavbu stezky stavebne nesrovnatelne vhodnejsi, nez  levy)  nebo aspon vyuzivajici naspu praveho brehu nahonu  od Lidlu  k elektrarne. Pametnici roku 2015 si vzpomenou na provizorni most pod stavidly - a krasny pohled na mesto, ktery se z neho naskytl (myslim, ze nova, trvala lavka v techto mistech by byla   onim skutecne  podstatnym prispevkem cyklistum ve meste, jedoucim treba jen na nakup ze Zamosti na Poric ale i tem "dalkovym", jedoucim po  trase Lisny - Spalov)  
https://photos.app.goo.gl/qUYvKfbizzS17epa9 odtud je /resp. byl  roku 2015/ ten  skutecne nejatraktivnejsi pohled na Brod
https://photos.app.goo.gl/jadkj1Wf1TsM5ywp6  mimochodem  vsimnete si, jak ten ostrov  pod stavidly za 3 roky zarostl  https://photos.app.goo.gl/HFFBbmi7Nke9SH478 Takovato  lavka pod stavidly plus renovovany zeleznicni most na Spici by byly i  hlavnimi atrakcemi cele te trasy Lisny - Brod! 
Reka samotna je  v useku nad mestem ke Spalovu nesrovnatelne atraktivnejsi, nez  trvale polovyschle koryto resp. tisiny nad   splzovskym jezem  pod Brodem.. Ze ten stary zeleznicni most vede "nikam"?  Neni tomu/ nemuselo by byt  tak! i kdyz pro nejblizsi desetileti vyloucime
to malo realne dalsi pokracovani "Greenway" po levem breho pro  jeho prilisnou nakladnost.  V okoli toho mostu (ale i na ostrohu mezi rekou a nahonem)  by mohl nekdy vzniknout, po vykaceni mistni dzungle a ponechani jen velkych atraktivnich stromu velky a zajimavy  kemp v blizkosti mesta.  (Dle  meho nazoru je prostor u paraplicka pro kemp trochu skoda - na tak krasne misto:) 
Odtud by bylo blizko na Suche skaly a do Besedic. No a a vytlaceni kola z tech mist    lesni cestou   https://photos.app.goo.gl/XQCDiSeAmr651jVeA nahoru na Vrat bych povazoval za rozumnejsi navrh pro navstevniky mesta - cyklisty  -nez nabidnout jim se se motat v okoli stavajici zlute stezky  k Splzovu :) Tady je  jeste mapa s vyznacenymi body, o kterych byla rec vyse  https://photos.app.goo.gl/Wcqo4xnEWq9RGWtj9

Pozn. Tyhlety fraze - co uvadim nize -  si muzete  jiz asi 15 let precist na oficialnich strankach Greenway...  Údolí řeky však přes všechen ten pokrok zůstalo nádherným koutem přírody, kterým je škoda projíždět jen autem či vlakem.  Sdružení Český ráj a další partneři přicházejí s projektem Greenway Jizera, jehož cílem je vytvoření bezpečného a atraktivního koridoru podél řeky, kterým stojí   zato projít pěšky či projet na kole, bruslích, koloběžce nebo proplout na lodi... Chceme Jizeře vrátit její původní funkci!Předmět: Re: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Dobry den, z dlouheho clanku o Greenway ktery se dnes ve volebni den objevil na hlavni strance, zkusme vyjmout to podstatne (pozn. nemene komplikovany usek od elektrarny do Splzova tam neni vubec zminen): 

Aktuální varianta po splnění podmínek PLA a SŽDC je vyčíslena zhruba na 125 mil. Kč, což je pro potenciálního investora neúnosná částka...Největší problémy současného řešení jsou v místech bezprostředního kontaktu tělesa dráhy a řeky Jizery. Potřebná šíře tělesa stezky minimálně dva metry vyžaduje buď zářez či injektáže do tělesa dráhy, což je nepřijatelné pro správce železniční dopravní cesty, nebo je nutno přisypat materiál a založit stavbu cyklostezky v korytě řeky, což je zase nepřijatelné pro správce toku. Tato opatření jsou...společné pro oba problematické úseky - pod sportovním areálem v Železném Brodě a u soutoku Jizery s náhonem pod elektrárnou

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Dobrý den, srdečně všechny zdravím v tomto předvánočním čase. Čas tedy běží a brzy se budeme těšit na jaro! Jak asi pokračuje plánování již tak oblíbené cyklostezky, aby jednou slavně vedla až do Brodu? Zdá se mi totiž, že zima je právě vhodnou dobou, kdy se dají takovéto plány nejlépe spřádat a rýsovat. Jak asi odpoví znovuzvolení představitelé města, až se jaro zeptá, co dělali v zimě.

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

 Dobry den,

tady si ctu, ze v Semilech se loni podarilo zprovoznit  95 metru nove cyklostezky Greenway Jizera alias  

Z údolí Jizery do údolí Bobru II


Neni to mnoho - pri tomhle tempu by ta stezka dorazila  ze Semil do udoli slezskeho Bobru  za 50 az   500 let -   ale je to vic  nez v Brode :)

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Dobrý den,
prosím odpovědné orgány - je nějaký posun ohledně cyklostezky v úseku Ž.Brod-Líšný?

Dnes jsem četla, že:
Za stejné období květen–říjen 2019 zaznamenal sčítač v Malé Skále návštěvnost celkem 134.743 pěších/cyklistův obou směrech.

Škoda že těch 134 tisíc lidí zatím nemá jak dojet/dojít až do Brodu . Brodu by to prospělo.

Hezký večer

Alena Kortanová

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Vážená paní Kortanová,
cyklostezka Greenway Jizera v úseku Železný Brod – Líšný je nyní ve stadiu projednání dokumentace pro územní rozhodnutí s dotčenými orgány a vlastníky dotčených pozemků. Po zajištění potřebných souhlasů, smluv a dohod bude podána k projednání na stavební úřad. Termínově nejsme schopni říci konkrétní datum, jelikož neznáme požadavky a délku jejich řešení.
Když budete potřebovat další informace, ozvěte se.
Martin Řehák

Předmět: Greenway Jizera 2000 - 2050?

Vážený pane Řeháku,

děkuji Vám za odpověď.
Přeji hezký den

Alena Kortanová
Počet příspěvků: 51 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >