Vše o Železném Brodě

Železnobrodský zpravodaj

Počet příspěvků: 89 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

   Vážení zúčastnění i nezúčastnění (této diskuse), 
   pročítám se tak zpětně těmito příspěvky a napadá mě skutečnost, že vlastně pořád hovoříme o "Městu Železný Brod", "IKS", "Železnobrodském zpravodaji". Ale za těmito názvy jsou konkrétní lidé a hlavně jejich práce, které si v naprosté většině nesmírně vážím, protože vím, jak náročná je spousta tzv. neviditelné práce, která až v okamžiku nějakého kolapsu ukáže svoji nezastupitelnost. (Kopáč vykope výkop, zedník postaví zeď, chirurg opraví koleno atd.atp., to vše je ihned každému viditelné). Ale to sem možná nepatří (nebo patří, posuďte sami).
   Čeho si nevážím, je neférovost, intriky za zády, podlost a další lidské "neduhy", tak, jak je známe z Braunových soch na Kuksu. A abych konkrétně "neházel do jednoho pytle" právě zaměstnance IKS, jelikož osobně vím co práce musí zastat a jak je pro ně náročná, jaké obětování svého osobního času musí podstoupit a to vše pro "lásku" ke své práci, proto pokládám veřejně tyto otázky:
   1. Kdo rozhodl o odstranění "slova redaktorky" ze zpravodaje č.2013/12, z jakých        důvodů a kdo jej provedl.
   2. Kdo rozhodl o realizaci dotisku knihy "Železnobrodské promenády od Tomáše Kesnera", proč autor nebyl informován o chystaných změnách v tisku a proč s autorem nebyla uzavřena řádná smlouva.
   Osobně se stále domnívám, že tyto případy jsou minimálně vysoce nemorální a neetické, jedinec, který se pak propůjčí k takovému jednání by rozhodně v budoucnosti neměl mít nejméně žádnou rozhodovací pravomoc. Už i z toho důvodu, že stále ještě nenalezl odvahu se vyjádřit a k činu se otevřeně přihlásit, případně uznat svoji chybu, což bych považoval společně s upřímným pokusem o nápravu za lidské. V opačném případě zde z mého pohledu vidím pouze jakousi účelovost.
   Obracím se tímto veřejně i na pana starostu a žádám, aby z titulu nejvyššího představitele nás občanů a z titulu nositele nejváženější funkce na naší radnici uvedené "excesy" objektivně a nestranně přešetřil, konzultoval se zúčastněnými stranami, z výsledku vyvodil patřičné závěry a případně zjednal nápravu.
   S pozdravem, Ernesto Malafarina starší

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Vážený pane Malafarino,

věřím, že situace není tak vážná, jak naznačujete. Ale ano, přijímám výzvu a navrhuji osobní schůzku. Moje dvěře jsou vždy otevřeny a chci spíše obecně říci, že není nutné se schůzky se starostou domáhat přes diskusní fórum. Budu se rád věnovat každému, pokud mi to čas dovolí. Domluvíme si tedy termín standardní cestou v průběhu týdne. Minimálně si budeme muset vyjasnit právní stránku vlastnictví zpravodaje a facebookového profilu.

Co se týče knihy Tomáše Kesnera Železnobrodská promenáda, myslím, že není co řešit. Již před nějakou dobou jsem dal pokyn finančnímu odboru, aby připravil odměnu dle jeho návrhu. Železnobrodská promenáda je mimochodem skvělá kniha, doporučuji všem patriotům a přeji klidný zbytek víkendu!

André Jakubička

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

   Vážený pane starosto Jakubičko,
   jsem konečně opravdu mile potěšen Vaší vstřícností a ochotou řešit daný problém tzv. na živo
a upřímně, velice si vážím změny Vašeho postoje. Dovolil bych si ale opět malou připomínku a to,
že rozhodně jsem nemínil dojednávat schůzku přes internet. Tento můj podnět ke schůzce zůčastněných stran se zrodil v okamžiku, kdy jsme "uvízli na mrtvém bodě" v diskusi na fóru. Věřím, že při objednání u Vás není s návštěvou problém, ale nebylo mou kompetencí za Vámi chodit ve věci byť i mé snachy. Ostatně ona sama u Vás na "audienci" byla a jak jsem pochopil
z Vašich předchozích příspěvků, moc váhy jejím slovům jste nepřikádal.
   Pokusil jsem se svého času jednat ve věci zpravodaje a potažmo pí. Aleny Malafarinové s p.tajemníkem Haasem a následně na jeho podnět i s pí.vedoucí IKS,Bc. Ivou Chaloupkovou u které musím bohužel konstatovat, že se jednalo pouze o její monolog, který po vyčerpání slovní kadence rázně ukončila a tudíž se jednalo o zbytečné mrhání časem jak jejím tak i mým.
   A ještě jedna připomínka, nezávisle na budoucí schůzce. Omlouvám se, ale nadále trvám zde na tomto fóru na konkrétní odpovědi na mnou vznesené otázky. Je to z důvodu transprentnosti vůči všem zainteresovaným stránám, vůči čtenářům zpravodaje a koneckonců i vůči občanům našeho města, kteří mají nárok vědět, jak si věci skutečně stojí.
   Vaše rozhodnutí o vyplacení "odměny" autoru publikace Vás zajisté ctí, ale slušela by se i řádná omluva ze strany jedince, který pochybil.
   V úctě, s pozdravem "slunce v duši", Ernesto Malafarina starší

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Dobrý den. Velice rád popíšu svou osobní zkušenost s Alenkou Malafarinovou. Loni, zhruba na začátku školního roku jsem Alenku (známe se od mala) oslovil a ptal se, co mám udělat proto, aby mi ve zpravodaji vyšel příspěvek, který se týkal mé životní zkušenosti s jehovisty. Naprosto profesionální přístup, laskavost a ochota. Příspěvek jsem jí zaslal a čekal, že vyjde ve zpravodaji. Bohužel se tak nestalo. Pan starosta si to nepřál. Do zpravodaje takové příspěvky prý nepatří. Nechci se v tomto dál rýpat, opravdu mi to za to nestojí. O to víc jsem byl překvapen listopadovým číslem s varováním před pouličními prodejci. Srovnejte jejich činnost s jehovisty. Pro mě je to naprosto bez komentáře. Ale chápu, že po filmu Šmejdi narostla odvaha i úředníkům... Držím vám pane Malafarino palce a snad se vám podaří Alenku přemluvit. Na městském úřadu v Železném Brodě jsem pracoval a o vnitřní politice si nedělám na základě vlastních zkušeností žádné iluze. Prostě cítím, že Alence bylo nespravedlivě ublíženo a je potřeba na to, pokud jí to nebude vadit, ukázat. Ivan Šporer

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

   Zdravím všechny, zvláště pak p.Tribučka a p.Šporera.
   Jsem velmi potěšen a vždy si cením názorů, které jsou odlišné od "oficiální barvy" nebo poukazují na problémy, nepravosti či nedostatky korektním způsobem a otevřeně. Smekám před lidmi, kteří se "nebojí", ať již z toho či onoho důvodu, jasně vyjádřit svůj názor a tím dát najevo svůj postoj. Mám úctu i k lidem, kteří mi otevřeně "tváří v tvář" řeknou svůj názor, podpořený jasnými argumenty, případně důkazy či návrhy na jiné řešení a to i když je odlišný od mého...Jsou to totiž konstruktivní diskuse a pokud následuje i činnost, tak posunují společnost vpřed.
   Čím opovrhuji je neférovost, intriky, podlost atp. (jak jsem uvedl ve svém předchozím příspěvku ze 7.12.13. Taktéž neberu na zřetel plané nepodložené tlachání nebo neurčité, nekonkrétní poukazování na nějaké nedostatky, postrádající jakýkoliv důkaz, či vlastní názor jejich původce...
   Vaše osobní zkušenost s "jehovisty" p.Šporer, by rozhodně byla velice zajímavá i pro ostatní čtenáře zpravodaje, obohatila by jeho atraktivnost i když někdo může namítnout, že překračuje rámec původního poslání "oblastního zpravoje". Já se domnívám, že je někde na této hranici, 50 na 50, a zde rozhodujícím kritériém by asi byl daný tiskový prostor (můj názor). Autor je přeci místní a problematika se může dotýkat každého našeho občana a tím i života v městě. Sám jsem před časem viděl podobný pořad v televizi a byl velice zajímavý a poučný!
   Budeme-li se všichni snažit o kerektnost a otevřenost, bude se nám určitě lépe dýchat... A ještě musím na závěr dodat, že jsem celoživotním zastáncem kréda: "Pravda a láska zvítězí" i když je mi po zkušenostech jasné, že jí to někdy dost dlouho trvá a proto je potřeba trošku "popostrčit", abychom to stihli ocenit ještě za našeho pozemského života.
   Slunce v duši, E.M.

Předmět: Re: Železnobrodský zpravodaj

Dobry den, zdravim Ernesta i ostatni :)  pridam jen malou, vicemene  "off topic" poznamku. Obcas ze zvedavosti kouknu/ kouknul jsem na weby sousednich mest: Turnov, Harrachov, Semily, Rychnov.Lokalni podminky jsou odlisne lec nektere zakonitosti se mi zdaji byt universalni. Obecne treba ten  silne klesajici - v poslednich letech -  zajem vyjadrovat se  k lokalnimu (nebo i jakemukoliv :) deni. Plus mi prijde, ze tu sili  obecna tendence nepohodlny "hlas ulice"  ruznymi, vice ci mene sofistikovanymi formami omezovat. V Semilech uspesny starosta prevalcoval tamni rejpaly uz davno, v Tannwalde diskusi radeji zavreli uz  nekdy pred dvema roky (kdyz k tamnimu nejozehavejsimu tematu diskutovat  ocividne neni politicky korektni) a  totez ucinili nedavno, koukam, v Rychnove. V Harrachove se rozhadalo mesto  na dva nesmiritelne tabory uz pred lety m.j. i  kvuli tomu,  kdo  ma zaplatt lichvarsky dluh 100 milionu nenasytnym developerum ci pravnikum.  (Do jinych mest  jsem nekoukal, navic Liberec a Praha jsou pro tohle srovnani moc velke. Tim nerikam, ze to tam je lepsi - spis naopak  :) Turnovskou smes  tradicniho lokalpatriotismu az  malomestactvi, "pravicovosti" a "zeleneho eko-mysleni" ja tedy moc nemusim (navic tam obcanska diskuse taky uz vicemene zanikla  kdyz "nosna" temata jako boj proti R35 za kazdou cenu apod. vysumela) - ma ale ten turnovsky web  http://www.turnovskovakci.cz/index.php jednu velikou vyhodu. Jeho autori/vlastnici vzdy zduraznovali svou nezavislost na momentalne vladnoucich silach na turnovske radnici - ba staveli se proti "Mestu" vzdy spis do opozice. (Drive vice nez dnes, coz jiste souvisi i se zmenami na tamnim zastupitelstvu.) Coz je urcite velice spravny princip ale tezko rict, zda je vsude realizovatelny.  Kazdopadne - je nutno ocenit, ze jak ten zmineny turnovsky web tak i brodsky Zpravodaj jsou/byly  delany s ocividnym zaujetim  pro vec, a to je myslim to hlavni 

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Zdravím všechny, tentokráte zvláště Miloše
a díky za tvůj příspěvek a názor. Já osobně vcelku chápu lidi, kteří neustále čím dále ve větším počtu "mají blbou náladu", jsou "otráveni" a ve výsledku se stávají apatičtí. Nechtějí už mít s ničím nic společného...Ale to je přesně to k čemu nesmí dojít, protože naše "politická elita" právě toto potřebuje. Mít tzv. "ovladatelnou masu, které předhodí nějakou zajímavou kořist ,která je nebolí (ale někdy i z vlastních řad když jde do tuhého)", lidé se na "návnadu" chytí, zbaví se částečně napětí a alespoň dočasně "nerejou". Někdy se to ale nepodaří včas a napětí neřešeného problému se vyhrotí nekontrolovatelně (viz. nedávné Tzv. sídlištní napětí v různých městech našeho státu, ale i v jiných státech jako je Francie a USA) a zde je ještě větší riziko a to v různých extremistických organizacích, které číhají a i vyvolávají tyto situace ze zálohy. Takovéto konlikty se velice snadno lavinovitě rozšiřují na vhodný terén jako požár. Konec konců tak začínají většinou všechny revoluce, nebo i -nedejbože - občanské války. A že to není náš případ? Podívejme na poslední takový konflikt v bývalé Jugoslávii, ne někde v Africe, ani v tichomoří ale u nás v Evropě, ve 20.tém století, v civilizované zemi jejíž obyvatele mnoho z nás dobře zná. Stačí totiž, aby tyto extrémistické skupiny (či lidé toužící chorobně po moci) prorostly do řídících a obranných struktur státu, využily následně nepokojů, případně je i "vhodně přiživily" a vítězství je jejich. Je to hrozný scénář ale ne neuskutečnitelný. Proto buďme vděčni za demokracii kterou máme, hýčkejme si ji ale současně ji braňme a nenechávejme se "opít rohlíkem". Pečlivě vybírejme naše představitele ne podle politických stran, ale podle jejich osobnosti. Vyžadujme plnění jejich slibů a v případě jejich opravdového pochybení postavme je k zodpovědnosti, event.požadujme jejich "pád". Vystavme jim účet za jejich činnost.
Ernesto Malafarina starší.

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Dobrý den pane Malafarino,

velkou část Vašich připomínek vidím jinak, ale rád se s Vámi sejdu a probereme to u jednoho stolu. Takto spíše dojdeme k nějakému závěru. 

Jak to na mne doposud působí, jedná se spíš o osobní rovinu problému mezi paní Malafarinovou a paní vedoucí IKS. Přitom výpověd podala paní Malafarinová sama. Ani při návštěvě u mne neměla potřebu tuto věc nějak řešit ( nutno říct, že rozloučení proběhla v dobrém ). Zde padlo víceméně jen to, že si nárokuje autorská práva na grafiku zpravodaje a k fb profilu a nabídla, že by zpravodaj zpracovávala externě.

Nemyslím, že lze takovou záležitost vyřešit na diskusním fóru. Rozumím tomu tak, že podáváte jakousi veřejnou stížnost na práci paní vedoucí IKS. Pokud došlo k pochybení z její strany, jsem připraven vyvodit z toho patřičné závěry a zveřejnit je. Radnice netutlá žádné informace, možná máte stále srovnání v tom, jaké informace šly ven dříve a jaké dnes. Často na sebe spíše řekneme víc než musíme ( např. stavební činnost )  

Hezký a klidný advent!

André Jakubička

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Vážený pane Malafarino,

 

dovolte mi jenom pár vět k Vašim příspěvkům. Připomínky k obsahu zpravodaje jsem měla, ale faktické a oprávněné, ne nekonstruktivní, jako nutnost autorizace fotografií a příspěvků, logické členění příspěvků, minimální používání obrázků stažených z internetových prohlížečů, otištění pouze ověřených příspěvků, z důvěryhodných zdrojů, ne stahování informací z internetu apod. Bohužel se jakákoliv připomínka setkala s nečekanou reakcí paní Malafarinové, která to asi pojala jako útok proti své osobě. Něco jako plíživou šikanu apod. rezolutně odmítám, naopak mi reakce paní Malafarinové na sebemenší kritiku připadala nepřiměřená, a neodpovídající vztahu zaměstnance a vedoucího zaměstnance.

 

K Vaší domnělé cenzuře se vracet nechci, redaktor a vydavatel nejsou tatáž osoba, paní Malafarinová byla redaktorem shromažďujícím a upravujícím příspěvky a vydavatelem je Město Železný Brod (potažmo IKS Železný Brod), které o obsahu zpravodaje rozhoduje. A Vaše další očerňování mé osoby nechci ani komentovat.  V tomto se stejně nikdy neshodneme. Snažím se svou práci dělat co nejlépe, a to stejně jako paní Malafarinová na úkor svého volna a rodiny, tak aby se věci posouvaly dopředu. Ale to nechávám na posouzení  čtenáře diskuzního fóra. 

Předmět: Železnobrodský zpravodaj

Opětovně zdravím,
a jenom poznámečku. Právě jsem se chystal odeslat příspěvek a po stlačení tlačítka ODESLAT tento zmizel v "propadlišti dějin". Pokusím se jej formulovat následně. Zde bych pouze vznesl dotaz technického charakteru.:Proč při přenosu textu z Wordu příspěvek zmizí, pár sekund po oknu, které sděluje že "příspěvek byl zrušen protože obsahuje vulgární nebo nevhodná slova", když vůbec nic takového neobsahuje?
Děkuji za odpověď. Ernesto Malafarina starší.
Počet příspěvků: 89 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >