Vše o Železném Brodě

Masopust 2017

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >

Předmět: Masopust 2017

Zdravím,
já si zase myslím pane Hromas,že se může najít pár dobrovolníků či místních spolků(Občanská beseda,TJ sokol,DDM,RC Andílek)co se můžou organizace ujmout.Nemusí to dělat p. Lufinka nebo p. Mališ.Město zajistilo prostor a stánky.A klobása na stojáka?Vždyť se takto servíruje i na pralesních fotbal.zápasech.Folklor.A děti se SUPŠS rozhodně nedělají nic zadarmo.Na materiál loni dostali slušnou finanční částku.Doufám,že budete lynčovat p. Doležala,že tam jako ředitel školy děti nenahnal.

Předmět: Masopust 2017

Letošní masupustní veselice 28.února 2017 v Železném Brodě mně moc veselá nepřišla. Když pominu sortiment stánkového prodeje, nebyla např. sebemenší možnost si sednout a případnou klobásu sníst jako člověk v 21. století. Možná se mýlím, ale vzpomínám na bohaté a rozverné průvody za zvuků muziky, na doprovodný program s vyhodnocováním nějlepších masek, na hrdost dětských nositelů cen i jejich rodičů.

Nerozumím tomu, proč se v dnešní uspěchané, komerční době nenajde nikdo z představitelů města, který by zorganizoval průvod městem a doprovodný program pro děti, kterých bylo v maskách na Malém rynku poměrně dost. Stále slyšet, že městu scházejí finanční prostředky na to či ono, že bez dotačních programů to či ono je nereálné. Omlouvám se, ale příjde mně to někdy už jako univerzální zástěrka nečinnosti.

Vždyť přece např. studenti SPŠS byli a věřím tomu že i nadále budou hybnou silou majálesů a veselic zcela zdarma. Rovněž nápady a realizace masek studentů s uměleckým a výtvarným cítěním jsou velmi nápadité a nevšední. Je proto podle mne trestuhodné nevyužívat podobný potenciál k pobavení a potěšení občanské společnosti. Mám totiž za to, že každá uskutečněná lidová taškařice může občanské společnosti dát mnohem víc nežli sebelákavější sliby. Věřím, že letošní Masopust byla výjimka, která jen potvrzuje pravidlo.Hezký den

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >