Vše o Železném Brodě

Masopust 2017

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Masopust 2017

Letošní masupustní veselice 28.února 2017 v Železném Brodě mně moc veselá nepřišla. Když pominu sortiment stánkového prodeje, nebyla např. sebemenší možnost si sednout a případnou klobásu sníst jako člověk v 21. století. Možná se mýlím, ale vzpomínám na bohaté a rozverné průvody za zvuků muziky, na doprovodný program s vyhodnocováním nějlepších masek, na hrdost dětských nositelů cen i jejich rodičů.

Nerozumím tomu, proč se v dnešní uspěchané, komerční době nenajde nikdo z představitelů města, který by zorganizoval průvod městem a doprovodný program pro děti, kterých bylo v maskách na Malém rynku poměrně dost. Stále slyšet, že městu scházejí finanční prostředky na to či ono, že bez dotačních programů to či ono je nereálné. Omlouvám se, ale příjde mně to někdy už jako univerzální zástěrka nečinnosti.

Vždyť přece např. studenti SPŠS byli a věřím tomu že i nadále budou hybnou silou majálesů a veselic zcela zdarma. Rovněž nápady a realizace masek studentů s uměleckým a výtvarným cítěním jsou velmi nápadité a nevšední. Je proto podle mne trestuhodné nevyužívat podobný potenciál k pobavení a potěšení občanské společnosti. Mám totiž za to, že každá uskutečněná lidová taškařice může občanské společnosti dát mnohem víc nežli sebelákavější sliby. Věřím, že letošní Masopust byla výjimka, která jen potvrzuje pravidlo.Hezký den

Předmět: Masopust 2017

Zdravím,
já si zase myslím pane Hromas,že se může najít pár dobrovolníků či místních spolků(Občanská beseda,TJ sokol,DDM,RC Andílek)co se můžou organizace ujmout.Nemusí to dělat p. Lufinka nebo p. Mališ.Město zajistilo prostor a stánky.A klobása na stojáka?Vždyť se takto servíruje i na pralesních fotbal.zápasech.Folklor.A děti se SUPŠS rozhodně nedělají nic zadarmo.Na materiál loni dostali slušnou finanční částku.Doufám,že budete lynčovat p. Doležala,že tam jako ředitel školy děti nenahnal.

Předmět: Masopust 2017

Taky zdravím, nemám nic proti dobrovolníkům ze spolků občanské společnosti, sportovci počínaje a zahrádkáři konče, nicméně přece jen takový veselý průvod městem a doprovodný program na Malém rynku by měly být, podle mého názoru, pod záštitou města, už vzhledem k městské policii, Informačnímu a kulturnímu středisku a technickým službám.

Na, jak říkáte „pralesních“ fotbalových zápasech funguje bezvadně jak bufet tak i možnost posedět s klobásou u stolu, věřte mi chodím pravidelně v Brodě na fotbal. Trochu jsem se informoval na platy studentů SUPŠ za účast na Masopustních průvodech a dozvěděl jsem se, že Sklářská škola dostala vloni, podle Vás slušnou finanční částku 10000 Kč na materiál (masky), podle mne symbolickou, např. v porovnání s cenou, kterou město (my všichni) zaplatilo a ještě zaplatí za nákup a následnou ekologickou likvidaci budov Exathermu, i se započítáním tak populárních dotací, ale to je jiný příběh. Nevím do jaké míry je možné získat dotace na lidové veselice a už vůbec se nedomnívám, že by je měli organizovat páni Lufinka s Mališem.

Prosím Vás pane Červený však o vysvětlení Vaší poslední věty, „Doufám, že budete lynčovat p. Doležala, že tam jako ředitel školy děti nenahnal.“ Trochu mi uniká její smysl, protože jsem ještě nikoho nikdy nelynčoval a na Rynku pana Doležala i studenty SUPŠS viděl. Pokud si budete přát, rád Vás o tom přesvědčím krátkým filmovým šotem.

Mějte pěkný den.

Předmět: Masopust 2017

Šot rozhodně nepotřebuji vidět Libor(p,Doležal) již několikátým rokem chodí za masku medvěda.Já zase vím,že Terpentýna (p.Šulcová) musela už loni děti přemlouvat,aby nějáké masky vyráběli.Myslím si že 10 000 Kč je slušná částka ny výrobu masek.Copak rodičům je doma někdo platí.Jinak Vás nikdo stejně nepřesvědčí.Na velikonočnímtrhu na Bělišti si venku máte kde sednou?A co třeba akce neckyáda?Ta vznikla za minulého vedení a má snad dělat město plavidla aby se oživila jako byla dřív?Plná lávka a spousta plavidel.Já si toho pamatuji taky dost a sleduji dění ve městě.Nebojte se.

Předmět: Masopust 2017

Nebudete mi asi věřit pane Červený, ale nijak zvlášť se nebojím a přesvědčit jsem se už nechal ve svém, bezmála 70tiletém životě, mnohokrát. Ale, podle mého názoru, přesvědčit se o něčem nebo od někoho, by mělo být podloženo přesnými a relevantními informacemi. Jsem rád, že jste vysvětlil kdo je Terpentýna i to, že, cituji: „musela už loni děti přemlouvat,aby nějáké masky vyráběli“, v jaké masce chodí několikátým rokem na Masopust Libor (i když jsem měl pocit, že ten letošní medvěd byl o něco větší nežli p. Doležal). Do přesných a relevantních informací ale, podle mne nepatří Vaše myšlenka, cituji: „Myslím si že 10 000 Kč je slušná částka na výrobu masek“, která byla sice podložena správnou úvahou: „Copak rodičům je doma někdo platí“, nicméně se jedná pouze o Váš osobní názor, protože slušná částka je výraz neuchopitelný, neurčitý a rozporuplný, nehledě na to, že i letos bez jakékoliv dotace byly Na Rynku děti v maskách, stejně jako maskovaní studenti SUPŠS.

Vzpomněl jste Neckyádu, která skutečně vznikla za minulého vedení, dokonce za totality, stejně jako Jarmark a je zajímavé, že se město staví k těmto, nevím jestli tradicím poněkud jinak. Tu loňskou Neckyádu výborně a se ctí doprovodila country skupina Kapelníci jak hudebně tak i mluveným slovem, za což jim patří určitě dík. Nicméně zástupci města u této akce nefigurovali, na rozdíl od ŽB Jarmarku či Skleněného městečka. Pokud máte zájem mohu Vám poskytnout filmové šoty z těchto akcí. Nechci spekulovat o finančních efektech různých akcí, nicméně vzhledem k deklarovanému nedostatku finančních prostředků (na pořízení městských web kamer se čeká na dotaci) se přestávám divit všem úsporným opatřením.

Mějte hezký den.

Předmět: Masopust 2017

Pěkně napsané p.Hromas.Já zase můžu oponovat Vám že jste napsal nepravdivou částku 10 000 Kč.Takže vaše informování bylo mylné.Vloni dostali studenti na masopust 16 000 Kč viz.březnový zpravodaj.Určitě ho pečlivě čtete.Tak příště raději čtěte dvakrát a informujte se třikrát na správných místech.

Předmět: Masopust 2017

Já Vám už přece neoponuji pane Červený, na to fakt nemám. Jen jsem se pokusil popsat Masopust 2017 tak jak jsem jej viděl a vnímal, což podle mého názoru většina přemýšlivých přítomných potvrdí. Věřte, je mi zcela ukradené zda studenti dostali 10 nebo 16 tisíc, což je podle mého názoru, jak jsem už jednou napsal, v porovnání například s vyhozenými miliony za nákup a ekologickou likvidaci budov Exathermu, naprosto nepodstatná prkotina.


Máte pravdu mé informace jsou nedostačující, vždyť jsem nevěděl ani kdo je „Terpentýna“ a v jaké masce tančí každoročně p. Doležal. Slibuji, že příště budu používat informace jen z Železnobrodských zpravodajů, které budu studovat min. dvakrát a pokud mi prozradíte ta správná místa, třikrát se tam otočím s dotazem. Nejsem si však nyní jist, zda-li téma Masopust 2017 můžeme naší další vzájemnou diskusí někam posunout.


Přeji Vám vše dobré a dobrou noc.

Předmět: Re: Masopust 2017

 Mimochodem, vsimneme si (plati to nejen v ramci Brodu, ale i cele CR a EU)   ze na "ekologii"   se davaji granty a dotace stokrat  ci tisickrat vyssi, nez na komediantske akce :)  Fotbal a ostatni sporty  jsou tak uprostred (aritmeticky  prumer :)    Me   sport ani masopustni reje tolik nezajimaji, ale  castky za sanaci  at jiz Exathermu ci  skladky u Pencina atd.  vyvolavaji  zvedavost. Vsichni  uz vedi, v jake  masce sel pan Dolezal na veselku - ale nikdo se nepta (a kdo se zepta, stejne mu vrchost nic neprozradi nebot vedeni Mesta  se samozrejme  domniva, ze plebs takovymto vecem nemuze rozumet) kolik nakladaku prevazi "kontaminovanou zeminu" apod.  z jedne skladky na druhou - a zda to prevazeni  ma opravdu ten velky smysl, ktery je deklarovan. Myslite, ze  se dockame nekdy na tehle strankach napr. zverejneni  expertniho posudku kontaminace Exathermu?

Předmět: Masopust 2017

Jen věcnou poznámku - pan Červený nemá správné informace: V masce medvěda už léta chodí na masopust pan Martin Smola ze sklářské školy. I letos v ní byl on, jako vždycky (ostatně výška masopustního medvěda s výškou pana Doležala jasně nekoresponduje). 

L. Doležal byl na masopustu v civilu, osobně jsem ho tam viděla. Asi si na vlastní oči přišel prohlédnout hromadnou masku studentů "Pohřeb sklářské školy" a masku studenta s motorovou pilou a polenem v ruce. Když jsem se při pohledu na tuto masku srdečně smála, zeptal se dotyčný student, čemu že se tu směju? Vždyť jeho maska je zcela obecná a jmenuje prostě - dřevorubec....

Předmět: Masopust 2017

Vážený pane Zahradníku. Věřte, že lidové veselice a jak píšete komediantské akce, kromě sportu, nejsou ani pro mne Bůh ví jakou prioritou. Nechtěl jsem příspěvkem vyvolávat emoce, jen jsem se pokusil popsat Masopust v Železném Brodě roku 2017 tak, jak jsem jej vnímal a viděl. Netrvám na tom, že to byl pohled jedině správný, i když podobný názor měla většina lidí s kterými jsem mluvil, ale zase, netrvám na tom, že jsem mluvil s těmi správnými lidmi atd. V diskusním fóru je přece normální, že se někdo jako pan Červený upřímně zastane špiček městského vedení pana Lufinky a Mališe, méně normální však už je nabádání k lynči. To byl také impuls k mým následným odpovědím, na které nejsem nijak pyšný a za některé pasáže se omlouvám.

Zaujal mne Váš zájem o ekologii. Nechci radit, ale založte nové téma např. Ekologie a pokusme se dobrat krok po kroku k tomu, např proč město koupilo kontaminované objekty Exathermu uprostřed města, jak pokračuje ekologická likvidace budov a podloží, budování oddechového prostoru. Dále by byly jistě zajímavé informace o expertních posudcích kontaminace při nákupu Exathermu a v současnosti, stejně jako náklady města na zakoupení a ekologickou likvidaci budov i podloží po odečtení dotací apod. Nejsem rozhodně expert na ekologii, nicméně jako občan města se zajímám o plnění volebního programu městské koalice, a pokud si vzpomínám, tak Exatherm je jedním z bodů volebního programu.

Pěkný den

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >