Vše o Železném Brodě

Malé náměstí.

Počet příspěvků: 49 zobrazené: 41 - 49
< << 1 2 3 4 5 >

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den,

problematika Malého náměstí je tématem, které nikterak neusnulo nebo nebylo někam odsunuto. Malé náměstí je i ze strany úřadu, potažmo radnice, vnímáno jako prostor, který si zaslouží, aby vypadal jinak, než vypadá. Nicméně Město Železný Brod může ze svých pravomocí zajistit pouze opravy a údržbu těch ploch a nemovitostí, které má ve svém vlastnictví.
Na pomoc soukromým vlastníkům nemovitostí jsou různé nástroje, pomocí kterých lze poskytnout příspěvky na úpravu, opravu nebo jiný zásah do památky, nebo objektu v památkově chráněném území. Jedná se o dotační programy vyhlašované Libereckým krajem nebo Ministerstvem kultury ČR, město může „pomoci“ prostředky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení na území města Železný Brod. Podmínkou je ale aktivita vlastníka.
U veřejných prostorů, kterými jsou např. plocha pod kostelem, se připravují úpravy, které v letošním roce budou realizovány. Jsou ale připravovány i další, které budou realizovány v následujících letech. Konkrétně letos by se měly provádět úpravy zmíněné plochy pod kostelem, zahájení realizace v nejbližších týdnech (jak dovolí klimatické podmínky) s dokončením tak, aby na jarmark bylo vše připraveno. Další letošní akcí je vybudování parkoviště pod zvonicí na nábřeží Obránců míru, které vychází z projektu Malého náměstí. Na toto parkoviště je s Libereckým krajem uzavřena smlouva o povolení sjezdu na komunikaci II. třídy, která má však omezenou platnost, proto byla na letošní rok zařazena realizace tohoto objektu. V současné době probíhají projekční práce, zpracování podkladů pro povolení a celková příprava, aby po jarmarku mohly být zahájeny práce (po jarmarku je myšleno, aby na jarmark nebyl tento prostor zatížen stavbou, neznamená to však, že ihned v pondělí po skončení jarmarku započnou práce).
V letošním roce bude obnoven nátěr zvonice. Na tuto akci byla podána žádost o příspěvek z Libereckého kraje. Pokud dovolí klimatické podmínky, je snahou obnovit nátěr během jarních měsíců, nejlépe opět do jarmarku.
V dalších letech budou opraveny v prostoru Malého náměstí chodníky a bude snahou vymezit jednoznačně prostor pro automobily a chodce. Rok 2017 bude ale zkouško výdrže, jelikož tento rok by vlastník vodohospodářské infrastruktury (Severočeská vodárenská společnost a.s.) měla opravovat sítě ve svém majetku v oblasti Trávníků a svým rozsahem zasáhne i do prostoru Malého náměstí.
Z výše uvedeného je patrné, že i Malé náměstí má své místo v plánech rozvoje města na nejbližší měsíce a roky. Je však na místě připomenout, že Malé náměstí není jediným místem, kde budou probíhat stavební práce.

Pěkný den
František Lufinka

Předmět: Malé náměstí.

Vážený pane starosto,

děkuji Vám za odpověď. 
Prosím, můžete sem dát také nějakou vizualizaci, ať víme, jak bude Malé Náměstí po úpravách vypadat? 

Děkuji
Hezký den všem

Alena Kortanová

Předmět: Re: Malé náměstí.

Dobry den, mozna si v tehle souvislosti nejen ja  kladu otazku, zda Brod je nebo neni nejmensim  a nejmene vyznamnym mesteckem  LIbereckeho kraje. Srovname li ho napr. s Hodkovicemi nad Mohelkou, Tanvaldem, Harrachovem, Jilemnici ci Lomnici ("Chamonix Ceskeho raje") o Semilech, Turmove ci Jablonci  nemluve  :)  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hejtman-Puta-V-nasem-kraji-je-ve-spatnem-stavu-patnact-pamatek-423730  Prezident republiky dnes ukončil třídenní návštěvu Libereckého kraje, při níž naším regionem ujel bezmála pět set kilometrů. Další návštěvu kraje plánuje prezident Zeman za rok, v rámci které se dostane i na ta nejmenší městečka Libereckého kraje

Předmět: Malé náměstí.

Zdravím všechny co se dostali až k mému článku.
Chci zde pouze odpovědět na otázku pana Zahradníka. Jednoduše záleží jak se na tuto otázku podíváme. Jeden faktor je počet obyvatel Brodu, který není zas tak malý, jelikož např. Hodkovice mají pouze okolo 3 tisíc obyvatel, Lomnice o něco míně než naše údolí. Druhá skutečnost je, že asi jiná  města jsou mnohem významnější než Brod. Také by bylo zbytečné aby se zastavoval v každém městečku při cestě. To je vše, co jsem chtěl zdělit a předem se omlouvám za chyby :D

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den,

chtěla bych poprosit diskutující, aby byli tak hodní a drželi se tématu. Zeman nám Malé Náměstí neopraví.

Na Malém Náměstí se včera začalo cosi dít: Část je obehnaná páskou a něco se tam kopalo.
Pane starosto, je to už nějaký začátek rekonstrukce? A mohl byste sem prosím dát tu vizualizaci nebo plánek, jak to má po rekonstrukci vypadat?

Předem děkuji za odpověď,

hezký den všem,

Alena Kortanová

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den,
na Malém náměstí byly zahájeny přípravné práce k následnému dláždění prostoru "parkoviště" pod kostelem. Přípravné práce znamenají, že byly vykopány sondy, kterými se zjišťovalo uložení inženýrských sítí. V nejbližších dnech budou zahájeny hlavní zemní práce.
Vizualizace na dláždění této plochy není a k této akci ani nebylo efektivní. "Parkoviště" bude vydlážděno dle požadavků orgánů památkové péče a v souladu s jejich stanoviskem žulovými kostkami o rozměrech 15×15 cm v řádkové dlažbě. Vše bude dokončeno do Jarmarku (nevyskytne-li se nějaký neočekávaný problém během zemních prací nebo pokud nezasáhne vyšší moc).
Každopádně se můžete těšit na hezčí prostředí, než jaké se na Malém náměstí nachází doposud.

M. Řehák

Předmět: Re: Malé náměstí.

Dobry den
jedna lehce ustepacna  poznamka k pozadavkum pamatkaru. Jak pisete, kostel nebyl obnoven drivejsim zlutym naterem  - ktery  na nem byl pouzit v poslednich 100 letech - ale "puvodnim" bilym naterem, ktery tam dle sond pamatkaru byl pouzit v 19. stoleti popr. drive. Ve stejne logice bychom  ale mohli argumentovat, ze dlazba pouzivana na Malem Rynku (vime to tedy bezpecne jen z fotografii  Velkeho rynku) byla puvodne drevena. Pote zulova z  mistni  zlute "zeleznobrodske" (=cernostudnicni)  zuly o velikosti kostek - tipuju - vetsi nez 15 cm. (Tento typ dlazby vidime dodnes leckde na Zeleznobrodsku na vydlazdenych prostranstvich kolem domu, stodol a dalsich hospodarskych objektu.) Standardni zulova "mrakotinska"  modra dlazba silnic kostkami  velikosti 15 x 15 cm  (uvnitr mest byly pouzivany kostky podstatne vetsi)  z lomu na Ceskomoravske vrchovine zacala byt masove  pouzivana za 1. republiky a asi i drive - pote, co zacala byt bezna doprava tohoto materialu vlakem  na velke vzdalenosti. (Predtim se ty zulove kostky  vozily konmo od Velkych Hamru ci Dolni Cerne studnice.) Takze - ta "puvodni" zulova dlazba bude historicky stejne stara jako "nepuvodni" zluta barva kostela... Tim chci rici, ze mi pozadavky pamatkaru prijdou nekdy hodne striktni - a az  nelogicke :)  Dale, zulova dlazba je sice krasna  ale vyzaduje trvalou  peci (kterou pak obvykle casem  nema, viz koneckoncu i dlazbu noveho Terminalu)  a je mnohem hlucnejsi nez asfalt. Nehodi se tedy z "hygienickych" duvodu na frekventovane ulice v mestske zastavbe. (Pozn. Jeste  ohledne te presidentske navstevy. Nechtel jsem zakladat samostnatne vlakno.  Otazka, zda president  CR by byl v Z.B. obcany resp. vedenim mesta  vitan - resp.  nevitan - (a kym)  ale za vzneseni myslim stoji. I  kdyz z duvodu korektnosti ji tady asi verejne rozebirat nebudeme :) 
    

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den,

děkuji za rychlou a podrobnou odpověď.
Je skvělé, že už práce začínají. Tak kéž se vše daří.

Hezký den všem

Alena Kortanová

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den, začátek opravy Malého náměstí je nepochybně skvělá zpráva. Proč ale neexistuje nějaké koncepční řešení tohoto prostoru a dělá se takto po jednotlivých částech bez (možná zdánlivé) souvislosti? Alespoň tak tomu rozumím, když se zde píše, že vizualizace není efektivní. Přijde mi, že u podobně rozsáhlých prostor je taková věc dnes běžná.

Apropo jak bylo naloženo se studiemi z architektonické soutěže? Ta právě měla za cíl přistoupit k prostoru jako celku a myslím, že nejen vítězný návrh mohl být dobrou inspirací pro konečný projekt. 
Počet příspěvků: 49 zobrazené: 41 - 49
< << 1 2 3 4 5 >