Vše o Železném Brodě

Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Počet příspěvků: 24 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >

Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

 Dobrý den,


mohly - myšleno kolegyně.

Martina Hýrková napsal(a):

Bc. Iva Chaloupková napsal(a):

na vysvětlenou k E-vstupence:

Hned 2. ledna 2014 byl v informačním centru zástupce firmy Elset s.r.o., provozovatel systému E-vstupenka, abychom mohly systém od ledna využívat. Dne 3. ledna jsme obdrželi e-mailem návrhy smluv. Potom již následuje obvyklá anabáze, podepsání smluv z naší strany a potvrzení smluv ze strany Elsetu. Bohužel software pro prodej E-vstupenky nemůžeme do počítače nainstalovat sami a musíme počkat na zástupce společnosti. Mimochodem díky vstřícnosti společnosti Elset byly prodávány vstupenky na úspěšný koncert Zuzany Stirské v kostele sv. Jakuba 6. ledna 2014. Pokud se chcete podívat na dokumentaci a korespondenci ohledně E-vstupenky, zastavte se za mnou osobně. Na závěr tedy odpověď na Vaši otázku: Ano, Brod bude své akce na E-vstupence prezentovat.

Program kina je dodáván do zpravodaje jako tiskové pdf z KC Kino Železný Brod de facto jako příloha zpravodaje.  Ano, chyba (překlep)  se v jinak perfektním programu KC Kino skutečně stala, a jsem ochotna za ni nést jako šéfredaktorka zpravodaje odpovědnost, i když mi doufám věříte, že bych rozhodně „cizý oběd“ nenapsalaJ

Martina Hýrková napsal(a):

Vážená paní Chaloupková, 
děkuji za Vaše vysvětlení. Do žádné Vaší korespondence a dokumentace rozhodně nahlížet nehodlám, tyhle ambice nemám. Pro mě jsou důležité a hmatatelné pouze výsledky Vaší práce. Hodně mě coby nadprůměrného konzumenta jakékoliv kultury potěšil návrat k E-vstupence a zanechání nesmyslného koketování s Ticketpro a podobnými pro náš region, nejen dle mého názoru, nerelevantními systémy předprodeje. Budu tedy doufat, že se necháte inspirovat např. Chrastavou a E-vstupenka vstoupí v život a bude funkční.  

 A k druhé části.... jsem funkcionalista každým coulem, ctím především obsah, takže forma je skutečně podružná, v tom dávám všem za pravdu. Nicméně Zpravodaj se stal v posledních letech průvodcem mnoha brodských domácností, jen jsem si tak vybavila své syny, až uvidí program kina. Starší se otřese a mladšímu bohužel zřejmě nepřijde nic divné, tipuji.... :-D Ale k tomu závěru... že byste rozhodně cizÝ oběd nenapsala, Vám tedy, budu věřit, i když je to přece úplně jedno.... jen mi pak nehraje to "abychom mohly systém od ledna využívat".  

S pozdravem, 

neodbytná příznivkyně internetových předprodejových a rezervačních portálů Martina Hýrková

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Zdravím všechny návštěvníky fóra,
a dovolte mi jednu, opravdu stručnou poznámku ke zpravodaji. Dle mého názoru se v letošním roce jeho celková úroveň (obsahová, vzhledová - grafická ale i přehlednost) znatelně propadla. Je to můj pohled a jsem si vědom, že mi někdo může vyčítat "podjatost".Je pak na každém, aby si jej vizuelně porovnal s minulými ročníky a sám si tak učinil závěr. Na mne působí dojmem "ukvapené práce".
Hezký zimní den přeji všem, E.M.st.

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Pane Malafarino,

přiznám se upřímně - tímto posledním příspěvkem jste mě úplně dostal. Umíte dokonale obrátit vše naruby.
Vzdávám to, Vás nepřesvědčí nic.

Hezký den všem

André Jakubička

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Zdravím,
někdo tomu říká "obrátit naruby" a někdo zase "klepnout hřebíček na hlavičku". Otázka věcných a konkrétních argumentů. Jak zajímavý rozdílný přístup u stejné věci, že?

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Paní Chaloupková, 

Vaše odpověď "mohly - myšleno kolegyně", to je fakt vrchol pokrytectví a kličkování.... Fakt Vám tu nehodlám dělat mentora a doučovat Vás pravopis (konec konců to NEBYLO jádrem mého příspěvku na diskuzním fóru), vadí mi jen lhaní, vykrucování.... Člověk by se měl k chybám postavit čelem. Tohle je skutečná ubohost.....

Myslela jste tuto trapnou výmluvu se smajlíkem navrch vážně nebo jako provokaci?! Nebo si libujete v tom, že z lidí kolem sebe děláte blbce a prostě si partnerů v komunikaci absolutně nevážíte? 

Tak tedy trochu logiky.... k Vaší trapné výmluvě: Takže "abyste mohly (s kolegyněmi....) systém využívat.... obdrželi jste 3. ledna.... atd atd") Navíc jste po tomto příspěvku uveřejnila druhý, opravený, s "mohli". Mám Vám poslat screen-shot, když už jste vsadila na tuto kartu a příspěvek vymazala?

Fakt už toho nechme. Tohle není jednání hodné dospělého jedince, notabene zastávajícího určitou pozici ve veřejné správě. Styďte se. Došla jste se svým lhaním dost daleko nebo spíš vysoko, ale nedělejte z občanů města blbce, buďte tak laskavá. 

S pozdravem a fakt bez smajlíka, 
mh 

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den všem. 

Rozhodla jsem se okrajově zapojit do diskuse. Jako češtinářka musím konstatovat, že pravopis v českém jazyce je složitý nejen pro cizince, ale i pro Čecha. A já se domnívám, že ten, kdo ke své profesi potřebuje dokonalé zvládnutí pravopisu a má v této oblasti mezery, by s tím měl něco udělat (kurz - nebo se k lepšímu zvládnutí dopracovat vlastním úsilím.)  
Já, i kdybych ve svém týmu měla podřízenou s těmito schopnostmi, bych si připadala poněkud méněcenná, kdyby měl za mě dělat korekturu někdo jiný (tím skutečně nemyslím jen ten "cizý oběd".) 

S pozdravem, Jarmila Kolzrtová

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Vážení diskutující, vážení Broďáci,

Jelikož se dost živě zajímám o dění v Brodě, zejména o oblast kultury, jsem v častějším kontaktu s brodskými úředníky už asi 10 let. A to hlavně s dnešním IKS, dříve se ten odbor jmenoval tuším Odbor kultury a školství. 
Když zde nyní píšou mnozí o nabubřelosti úředníků, jejich neochotě a špatném pravopise, nemůžu nevzpomenout na dobu před pár lety: Když jsem se při nějaké příležitosti dříve blížila k vedení tohoto odboru a nebo i k vedení města, abych nanesla nějaký nápad apod., odpovědí mi bývaly věty typu:
"Jéžiš, Vy zas s tím skleněným městečkem, vždyť my nemáme jenom Vás....." A pochopitelně už z gestikulace člověk vnímal, že je vítán asi jako dotěrný hmyz. 
A mám ještě někde schovaný mail z vedení města, byla to odpověď na nějaký můj návrh, kde stojí kouzelná věta nějak tohoto znění " To co děláte je sice chválihodné, ale Vám jde přitom stejně jen o prospěch Vaší firmy..."   

Musím konstatovat, že od té doby, co jsem na IKS jednala s paní Matějkovou, Chaloupkovou, Malafarinovou a od nedávna i s slečnou Boučkovou, jsem se nikdy nesetkala s neochotou, nabubřelostí, odmítáním. Naopak, se všemi čtyřmi byla radost jednat, byly (a jsou) vstřícné, iniciativní, ochotné. A myslím, že všechny dělaly (dělají) pro věc maximum, i na úkor svého volného času.

Osobně si myslím, že vytýkané chyby v pravopise jsou ve skutečnosti spíše překlepy. Ty asi občas děláme každý, já tedy určitě ano. Samozřejmě je třeba se snažit, aby autoři i jejich korektoři ty překlepy ve Zpravodaji i jinde co nejvíc vychytali. Ale brodská "soutěž" o to, kdo najde ve Zpravodaji nejvíc chyb mě připadala malicherná.  A to už cca před rokem, kdy chyby byly vytýkány paní Malafarinové, i teď, kdy chyby jsou vytýkány zbylým pracovnicím IKS.

Myslím si, že pokud někdo odjinud zabloudí na zdejší diskusi, musí si říct: Šťastné to město, když jeho největším problémem je pravopis.......

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Koukám, že se mi taky podařila chyba, ačkoliv jsem svůj příspěvek před odesláním asi čtyřikrát kontrolovala.
Samozřejmě - Skleněné městečko je název akce, takže mělo být s velkým S. 

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Vážení diskutující, vážení Broďáci,
vážená pí. Kortanová, vážený p. Pešek.
Vidím, že stále nedochází k pochopení, o co že tady vůbec jde.
Pane Pešek, chyby utečou každému (jak se říká: „to se stane i v nejlepších rodinách“ - viz např. prezidentský slib, jmenování vlády atd…), důležité je, jaký postoj se zaujme a jaké ponaučení si z toho odneseme. Líbí se mi, že jste zareagoval okamžitě a nenechal jste „černého Petra“ v rukou jinému; z Vašeho příspěvku cítím, že je Vám to skutečně trapné. Je to férové a tak by to mělo být vždy. Přesto si myslím, že „šéfredaktor“ v každém případě zodpovídá za konečnou podobu, která je distribuována. Mám na mysli, jak rychlá byla reakce pí.Bc. Ivy Chaloupkové v případě cenzurování glosy bývalé odpovědné redaktorky a jejího provedení ještě v tiskárně, zdůvodněné „odpovědností“…
Paní Kortanová, s mnoha věci ve Vašem příspěvku naprosto souhlasím, vím jaká je práce „děvčat“ na IKS a velice (opravdu velice) si ji vážím. Vím, že bez zaujetí by to ani nemohly dělat. Poněkud odlišný (vlastně diametrálně odlišný) je můj pohled na jejich vedoucí, pí. Bc Ivu Chaloupkovou. Moje přesvědčení, že není skutečnou vedoucí týmu – manažerkou se čím dál tím více utvrzuje. (Ostatně dostatečně jsem to zdůvodňoval ve svých minulých příspěvcích v kapitole Železnobrodský zpravodaj.) Neumí, či dokonce, což je horší, nechce se zodpovědně postavit ke svým pochybením a vyvodit z nich odpovídající závěry. To je jedním z hlavních předpokladů dobrého manažera ale i každého čestného člověka.
A právě v této neochotě naslouchat i nepříjemným věcem, věcně argumentovat a objektivně hodnotit, spatřuji celé jádro problému. Zaštítovat se nesmyslnými, reálně nepodloženými nebo dokonce obecnými tvrzeními je toliko alibismus a potvrzení této neochoty. Hledat za každou cenu zdůvodnění proč něco nelze udělat a ne způsob jak to udělat. Schovávat se např. za fráze: „naše pozice je téměř neotřesitelná“ (p.starosta na jednání 08.01.2014) je u mne pouze důkazem oné „úřednické nabubřelosti“ a ne vizitkou „nejváženějšího občana“ našeho města. Zde bych si dovolil publikovat část rozhovoru p. starosty pro iDnes v r. 2010:

29. října 2010 8:12
Zdroj: http://liberec.idnes.cz/neplanuji-palacovou-revoluci-tvrdi-novy-starosta-zelezneho-brodu-1d8-/liberec-zpravy.aspx?c=A101028_171205_liberec-zpravy_oks
Ve vašem programu mě také zaujalo vyžadování etického kodexu úředníka. Co v něm bude?
Je to základní soubor pravidel, který funguje v lecjakém městě. Má to být hlavně stanovení základních pravidel slušného chování vůči občanovi. Nastavení standardní služby vůči občanovi tak, aby si mohl na konkrétní porušení stěžovat.

A to je to „pokrytectví“, které kritizuji. Namísto věcného řešení a nápravy stavu různá „varování“ při pokračujícím setrvávání na požadavku dodržování základních pravidel korektnosti, slušnosti a objektivitě v dohledání skutečné pravdy, překrucování skutečností a „mlžení“. Ne nadarmo jsem již v minulosti poukázal na rčení: „když mu došly argumenty, začal rozdávat facky“.

Či-li, brodská „soutěž“ není o vyhledávání chyb ve zpravodaji, jak uvádíte, ale ventilování určité nespokojenosti se stavem věcí na poli, kde jen těžko lze někoho kárat. Na „ostřejší“ příspěvky už naši občané nemají chuť ani sílu, pro pochopitelné obavy o důsledky. Zde, dle mého pohledu si troufám tvrdit, že se navracíme k „totalitním praktikám“. A nic není platný odkaz na tzv. „transparentnost“, která je pouze zástěrkou. Skutečnou transparentnost jsem popsal v minulých příspěvcích. (Např. kapitola: Železnobrodský zpravodaj, 16.01.2014, 14:11.)
Takže, největším problémem našeho města není rozhodně pravopis…

Slunce v duši, (kéž by to mohlo být jednoduché).
Ernesto Malafarina starší

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

      Vážení diskutující, počet vidění u příspěvku pana Malafariny hovoří jasně. To téma, které zde předložil nás zajímá. Je totiž tak důležité, že ovlivňuje naše životy. Snad právě proto se bojíme o něm hovořit nahlas a pod svůj názor se podepsat. Už tolik lidí v minulosti a co je nejhorší i v současnosti se spálilo (nebo bylo upáleno, ukřižováno...) jenom proto, že nahlas mluvili o tom, jak vnímají dění kolem sebe. Proboha kde to jsme, že se musím bát a stydět mluvit o tom co vidím a co při tom cítím. To nejhorší co může volený představitel ze svých úst vypustit je My a Vy. To nemám sílu komentovat, snad jen tím, že je to přesně to, co nutí pana Malafarinu k činnosti. Už jenom krátce a dovolím si být upřímný. Na Městském úřadě zde v Železném Brodě jsem pracoval zhruba necelé 2roky (pak jsem odešel k Policii ČR). Možná rok mi trvalo, než mi došlo jak moc si ubližuji tím, že nedokážu přijmout kritiku od občanů ( a že kolikrát byla věcná, tvrdá a na místě). Další rok trvalo, než jsem se snad naučil s lidmi mluvit tak, aby pochopili, že jim chci skutečně pomoci a že když se mnou budou spolupracovat, tak můžeme dojít ke zdárnému vyřešení problému. Není jednoduché přestat se bát sám sebe a připustit, že se mohu mýlit. Přeji všem krásný den. Ivan Šporer
Počet příspěvků: 24 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >