Vše o Železném Brodě

Masopust 2017

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Masopust 2017

Diskusní nit „komedianství“, alespoň pro mne končí. Měl jsem za to, že ne všichni ekologové jsou teroristé a fanatičtí ochránci životního prostředí, kdy člověk je u nich na posledním místě, jak někdy rád vysvětluje náš pan prezident. S vedoucí rolí dělnické třídy moc zkušeností nemám, v politické straně jsem nikdy nebyl, ale domníval jsem se, že bychom si mohli nezávazně (z mé strany laicky) podiskutovat o věcech které se dotýkají každého obyvatele Železného Brodu. Možná by se přidali i ti, kteří mají informace z první ruky. Vzpomínám si na první dny po „sametové revoluci“ kdy jsme demonstrovali a požadovali okamžitou sanaci odkaliště kontaminovaných odpadů z ŽBS v úložišti Těpeře. Celá skládka se zřejmě následně zavezla zeminou, osadila stromy a můžeme spekulovat, co se v zemi s kontaminovanými kaly děje v návaznosti na podzemní vody apod. Uvedl jste několik zajímavých podnětů k diskusi, když pominu absurdní, takový - opožděný - humbuk kvůli jedné budově typu "brownfields", nicméně novou ekologickou nit, jak jsem z Vašich slov vycítil založit nehodláte (nemám na její založení vědomosti ani vzdělání) a ekologická diskuse na Masopust 2017 mi přijde poněkud nelogická i přes Vaši omluvu.

Mějte pěkné jaro

Předmět: Masopust 2017

Vážený pane Zahradníku. Věřte, že lidové veselice a jak píšete komediantské akce, kromě sportu, nejsou ani pro mne Bůh ví jakou prioritou. Nechtěl jsem příspěvkem vyvolávat emoce, jen jsem se pokusil popsat Masopust v Železném Brodě roku 2017 tak, jak jsem jej vnímal a viděl. Netrvám na tom, že to byl pohled jedině správný, i když podobný názor měla většina lidí s kterými jsem mluvil, ale zase, netrvám na tom, že jsem mluvil s těmi správnými lidmi atd. V diskusním fóru je přece normální, že se někdo jako pan Červený upřímně zastane špiček městského vedení pana Lufinky a Mališe, méně normální však už je nabádání k lynči. To byl také impuls k mým následným odpovědím, na které nejsem nijak pyšný a za některé pasáže se omlouvám.

Zaujal mne Váš zájem o ekologii. Nechci radit, ale založte nové téma např. Ekologie a pokusme se dobrat krok po kroku k tomu, např proč město koupilo kontaminované objekty Exathermu uprostřed města, jak pokračuje ekologická likvidace budov a podloží, budování oddechového prostoru. Dále by byly jistě zajímavé informace o expertních posudcích kontaminace při nákupu Exathermu a v současnosti, stejně jako náklady města na zakoupení a ekologickou likvidaci budov i podloží po odečtení dotací apod. Nejsem rozhodně expert na ekologii, nicméně jako občan města se zajímám o plnění volebního programu městské koalice, a pokud si vzpomínám, tak Exatherm je jedním z bodů volebního programu.

Pěkný den

Předmět: Re: Masopust 2017

Dobry den. S ekologii je to jako kdysi  s vedouci roli delnicke tridy (a jejiho predvoje...) ci s dnesni politickou korektnosti. Jakmile se z toho stane ideologie podporena a  tvrde  prosazovana (super)statni  moci a nekonecne bujici byrokracii - je to tema (pro kriticteji uvazujiciho obcana) uz spis jen  na posmesky. Dovolte mi jeden hruby vtip - zalozeny na skutecne prihode. Dama po operaci odstraneni prebytecneho tukoveho polstare pozadala (ze zvedavosti)  na specializovanem pracovisti  o prozkoumani jeji tukove tkane z hlediska obsahu nebezpecnych skodlivin. Odpoved po provedeni prislusne chemicke analyzy znela "Mila pani!  Kdybyste byla krava, tak by  muselo byt s Vasim telem nakladano jako se zvlast nebezpecnym  odpadem"  V Brode mame celou generaci lidi, kteri v detskem veku chodili do skolky  umistene  v budove, ke ktere se ted mame chovat obezretneji,  nez ke skladce radioaktivniho odpadu. To mi prijde absurdni, takovy - opozdeny - humbuk  kvuli jedne budove typu "brownfields"   -  kdyz podobne kontaminovanych mist bude v okoli mesta, ale i primo v nem nepochybne  mnoho. (Akorat ze jim neni venovana takova pozornost resp. to nikdo zatim nepromeroval, takze o tom nevime.)   Rad bych videl expertni posudek  vyzadujici a oduvodnujici tech 5 (ci kolik) milionu naprosto nutnych k nalezitemu vycisteni one budovy. Zrovna tak ten Pencin. Neznam to tam - ale tez bych rad videl prislusnou expertni zpravu. Vyjasnujici, proc se skladka z  povodi Zernovnika musi stehovat za cenu 5 milionu na  jinou skladku (lom v Kostalove - tipuju to spravne?) do povodi Olesky. Jasne,   ze v tom  lomu bude  prosakovani do okolniho potoka  asi mensi . Omlouvam se, za kontaminaci diskusni niti  venovane "komediantstvi" posmesnymi   poznamkami o "ekologii" :)

Předmět: Masopust 2017

Jen věcnou poznámku - pan Červený nemá správné informace: V masce medvěda už léta chodí na masopust pan Martin Smola ze sklářské školy. I letos v ní byl on, jako vždycky (ostatně výška masopustního medvěda s výškou pana Doležala jasně nekoresponduje). 

L. Doležal byl na masopustu v civilu, osobně jsem ho tam viděla. Asi si na vlastní oči přišel prohlédnout hromadnou masku studentů "Pohřeb sklářské školy" a masku studenta s motorovou pilou a polenem v ruce. Když jsem se při pohledu na tuto masku srdečně smála, zeptal se dotyčný student, čemu že se tu směju? Vždyť jeho maska je zcela obecná a jmenuje prostě - dřevorubec....

Předmět: Masopust 2017

Já Vám už přece neoponuji pane Červený, na to fakt nemám. Jen jsem se pokusil popsat Masopust 2017 tak jak jsem jej viděl a vnímal, což podle mého názoru většina přemýšlivých přítomných potvrdí. Věřte, je mi zcela ukradené zda studenti dostali 10 nebo 16 tisíc, což je podle mého názoru, jak jsem už jednou napsal, v porovnání například s vyhozenými miliony za nákup a ekologickou likvidaci budov Exathermu, naprosto nepodstatná prkotina.


Máte pravdu mé informace jsou nedostačující, vždyť jsem nevěděl ani kdo je „Terpentýna“ a v jaké masce tančí každoročně p. Doležal. Slibuji, že příště budu používat informace jen z Železnobrodských zpravodajů, které budu studovat min. dvakrát a pokud mi prozradíte ta správná místa, třikrát se tam otočím s dotazem. Nejsem si však nyní jist, zda-li téma Masopust 2017 můžeme naší další vzájemnou diskusí někam posunout.


Přeji Vám vše dobré a dobrou noc.

Předmět: Re: Masopust 2017

 Mimochodem, vsimneme si (plati to nejen v ramci Brodu, ale i cele CR a EU)   ze na "ekologii"   se davaji granty a dotace stokrat  ci tisickrat vyssi, nez na komediantske akce :)  Fotbal a ostatni sporty  jsou tak uprostred (aritmeticky  prumer :)    Me   sport ani masopustni reje tolik nezajimaji, ale  castky za sanaci  at jiz Exathermu ci  skladky u Pencina atd.  vyvolavaji  zvedavost. Vsichni  uz vedi, v jake  masce sel pan Dolezal na veselku - ale nikdo se nepta (a kdo se zepta, stejne mu vrchost nic neprozradi nebot vedeni Mesta  se samozrejme  domniva, ze plebs takovymto vecem nemuze rozumet) kolik nakladaku prevazi "kontaminovanou zeminu" apod.  z jedne skladky na druhou - a zda to prevazeni  ma opravdu ten velky smysl, ktery je deklarovan. Myslite, ze  se dockame nekdy na tehle strankach napr. zverejneni  expertniho posudku kontaminace Exathermu?

Předmět: Masopust 2017

Pěkně napsané p.Hromas.Já zase můžu oponovat Vám že jste napsal nepravdivou částku 10 000 Kč.Takže vaše informování bylo mylné.Vloni dostali studenti na masopust 16 000 Kč viz.březnový zpravodaj.Určitě ho pečlivě čtete.Tak příště raději čtěte dvakrát a informujte se třikrát na správných místech.

Předmět: Masopust 2017

Nebudete mi asi věřit pane Červený, ale nijak zvlášť se nebojím a přesvědčit jsem se už nechal ve svém, bezmála 70tiletém životě, mnohokrát. Ale, podle mého názoru, přesvědčit se o něčem nebo od někoho, by mělo být podloženo přesnými a relevantními informacemi. Jsem rád, že jste vysvětlil kdo je Terpentýna i to, že, cituji: „musela už loni děti přemlouvat,aby nějáké masky vyráběli“, v jaké masce chodí několikátým rokem na Masopust Libor (i když jsem měl pocit, že ten letošní medvěd byl o něco větší nežli p. Doležal). Do přesných a relevantních informací ale, podle mne nepatří Vaše myšlenka, cituji: „Myslím si že 10 000 Kč je slušná částka na výrobu masek“, která byla sice podložena správnou úvahou: „Copak rodičům je doma někdo platí“, nicméně se jedná pouze o Váš osobní názor, protože slušná částka je výraz neuchopitelný, neurčitý a rozporuplný, nehledě na to, že i letos bez jakékoliv dotace byly Na Rynku děti v maskách, stejně jako maskovaní studenti SUPŠS.

Vzpomněl jste Neckyádu, která skutečně vznikla za minulého vedení, dokonce za totality, stejně jako Jarmark a je zajímavé, že se město staví k těmto, nevím jestli tradicím poněkud jinak. Tu loňskou Neckyádu výborně a se ctí doprovodila country skupina Kapelníci jak hudebně tak i mluveným slovem, za což jim patří určitě dík. Nicméně zástupci města u této akce nefigurovali, na rozdíl od ŽB Jarmarku či Skleněného městečka. Pokud máte zájem mohu Vám poskytnout filmové šoty z těchto akcí. Nechci spekulovat o finančních efektech různých akcí, nicméně vzhledem k deklarovanému nedostatku finančních prostředků (na pořízení městských web kamer se čeká na dotaci) se přestávám divit všem úsporným opatřením.

Mějte hezký den.

Předmět: Masopust 2017

Šot rozhodně nepotřebuji vidět Libor(p,Doležal) již několikátým rokem chodí za masku medvěda.Já zase vím,že Terpentýna (p.Šulcová) musela už loni děti přemlouvat,aby nějáké masky vyráběli.Myslím si že 10 000 Kč je slušná částka ny výrobu masek.Copak rodičům je doma někdo platí.Jinak Vás nikdo stejně nepřesvědčí.Na velikonočnímtrhu na Bělišti si venku máte kde sednou?A co třeba akce neckyáda?Ta vznikla za minulého vedení a má snad dělat město plavidla aby se oživila jako byla dřív?Plná lávka a spousta plavidel.Já si toho pamatuji taky dost a sleduji dění ve městě.Nebojte se.

Předmět: Masopust 2017

Taky zdravím, nemám nic proti dobrovolníkům ze spolků občanské společnosti, sportovci počínaje a zahrádkáři konče, nicméně přece jen takový veselý průvod městem a doprovodný program na Malém rynku by měly být, podle mého názoru, pod záštitou města, už vzhledem k městské policii, Informačnímu a kulturnímu středisku a technickým službám.

Na, jak říkáte „pralesních“ fotbalových zápasech funguje bezvadně jak bufet tak i možnost posedět s klobásou u stolu, věřte mi chodím pravidelně v Brodě na fotbal. Trochu jsem se informoval na platy studentů SUPŠ za účast na Masopustních průvodech a dozvěděl jsem se, že Sklářská škola dostala vloni, podle Vás slušnou finanční částku 10000 Kč na materiál (masky), podle mne symbolickou, např. v porovnání s cenou, kterou město (my všichni) zaplatilo a ještě zaplatí za nákup a následnou ekologickou likvidaci budov Exathermu, i se započítáním tak populárních dotací, ale to je jiný příběh. Nevím do jaké míry je možné získat dotace na lidové veselice a už vůbec se nedomnívám, že by je měli organizovat páni Lufinka s Mališem.

Prosím Vás pane Červený však o vysvětlení Vaší poslední věty, „Doufám, že budete lynčovat p. Doležala, že tam jako ředitel školy děti nenahnal.“ Trochu mi uniká její smysl, protože jsem ještě nikoho nikdy nelynčoval a na Rynku pana Doležala i studenty SUPŠS viděl. Pokud si budete přát, rád Vás o tom přesvědčím krátkým filmovým šotem.

Mějte pěkný den.

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >