Detesk s.r.o.

 

DETESK s.r.o.

Je společnost zabývající se zpracováním tvrdé boritokřemičité skloviny typu 3,3 a dřevovýrobou, sloužící hlavní sklářské výrobě.

Z boritokřemičitých trubic, tyčí, nebo profilů vyrábíme výrobky pro využití jednak k dekoračním a reklamním účelům, příkladem mohou být foukané láhve určené převážně k plnění alkoholickými nápoji, některé druhy skla stolního, nebo ozdobného.

Druhou stejně významnou oblastí je využití našich výrobků pro technické účely, ať již jde o klasické sklo laboratorní, technické výrobky s vysoce speciálním použitím, nebo širokou škálu produktů využívaných v osvětlovací technice.

Žádaným doplňkem zejména foukaných láhví se stalo dřevo v různé podobě. Reakcí na tuto skutečnost bylo zavedení technologie dřevovýroby do výrobního programu společnosti v r. 2004.

Naše produkce směřuje v převážné míře na export do celého světa. Značné úsilí soustřeďujeme na posilování pozice značky DETESK jako symbolu jedinečnosti a kvality ve spojení se seriózností a spolehlivostí.

IČ: 254 85 121

Sídlo: Příkrá 401, 468 22 Železný Brod

Telefon: +420 483 390 530

E-mail: info@detesk.cz

Webové stránky: www.detesk.cz

Exkurze: Zpracování skleněné hmoty je proces velmi zajímavý. V rámci našeho turistického programu mohou návštěvníci během hodinové prohlídky shlédnout nejenom práci sklářů, ale v klidném prostředí výstavních prostor se seznámit jak s historií společnosti, tak s vývojem sklářství na železnobrodsku. Exkurze se objednává předem a minimální počet pro uskutečnění exkurze jsou 4 osoby.

Kontakt: Renata Kadlecová, telefon: +420 483 391 172

Prodejna + Muzeum: náměstí 3. května č.p. 20, 468 22 Železný Brod

Kontakt: +420 731 518 351

Webové stránky: www.galerie.detesk.cz