Vše o Železném Brodě

Chodníky

Počet příspěvků: 7 zobrazené: 1 - 7

Předmět: Chodníky

Dobrý den,
chtěla bych opět po nějaké době otevřít téma nedostačujících chodníků v Železném Brodě. Vždy když projíždím Koberovy, vydlážděné až do polí, trochu závidím...
Zajímalo by mě tedy, řeší-li se:
a) chodník k poliklinice, tedy oprava v ulici Těpeřská a vybudování v ulici Jarní
b) chodník k ZUŠ a dětské lékařce Slámové, tedy vybudování v ulici Masarykova od samoobsluhy po křižovatku Masarykova/Pelechovská/Koberovská
c) roh u současné budovy TFnet (Masarykova ul.)
d) most se, doufám, brzy vyřeší
e) přístup k nádraží se taktéž snad brzy vyřeší

V souvislosti s ulicí Masarykova (bod b) by mě dále zajímalo, v čí je správě, resp. kdo má na starosti krajnice. Nejen, že tam chybí chodník, ale nikdo ani neseká trávu po kraji, takže chodci ani nemají kam autům uhnout.
Děkuji
Elišková

Předmět: Chodníky

Vážená paní Elišková,

k vašemu podnětu mohu sdělit prozatím jen následující :

a) Chodník k poliklinice, tedy oprava v ulici Těpeřská a vybudování v ulici Jarní - je zpracována projektová dokumentace, ale narazili jsme na dva soukromé pozemky, kde prozatím nebyla s majiteli nalezena dohoda. Jednání budou pokračovat, ale realizaci v roce 2014 nemohu zaručit.

b) Chodník k ZUŠ a dětské lékařce Slámové, tedy vybudování v ulici Masarykova od samoobsluhy - prozatím jsme řešili jen jako záměr, hned nad samoobsluhou je několik problematických míst, kde je technicky problém provést přechod pro pěší přes komunikace nebo úzkými místa tak, aby byl v souladu s normami a předpisy. Tento úsek je prozatím odložen a doporučujeme užívat chodník nad Komerční bankou, i když je jasné, že "vozíčkáři" nebo matky s kočárky zde nemají šanci projít.

c) Roh u současné budovy TFnet (Masarykova ul.) - zde je řešení částečně zablokované řešením nového mostu přes Brodecký potok. Aby se chodník mohl oficiálně a technicky správně "protáhnout" úzkým místem kolem rohu TFNetu, bude nutno "posunout" silnici. To není tak nereálné, jak se zdá, ale zhoršilo by to parametry průjezdné komunikace, takže to bude o poměrně dlouhých jednáních s majitelem komunikace a dopravním inspektorátem. Protože na tento problém upozornilo více lidí, budeme muset tuto lokalitu řešil, ale komplexně včetně napojení a přechodů směrem do Komenského a Brodecké ulice.

d) Most se, doufám, brzy vyřeší - předpokládáme realizaci v optimistické variantě do konce roku 2014, ale vzhledem k požadavkům ze zákona o veřejných zakázkách je možné, že to bude o rok později. Výběrová řízení jsou bohužel složitá a dlouhá.

e) Přístup k nádraží se taktéž snad brzy vyřeší - stále platí, že se bude stavět v roce 2014 přes problémy s výběrovým řízením. Bohužel během stavby budou možná v nějaké etapě chodci převedeni na nevyhovující úzký chodník v Masarykově ulic, čímž se dostaneme k problému dle bodu c).

Doufám, že jsem alespoň odpověděl na vše podstatné, i když je mi jasné, že to není odpověď ke spokojenosti chodců, kteří se v dané lokalitě pohybují. Vaše podněty zařadíme do zpracované Analýzy bezbariérovosti Města Železný Brod, na základě které by se úpravy pěších tras měly koncepčně řešit a hlavně realizovat.

Předmět: Chodníky

Ahoj. Tak zase něco k chodníkům. Byl jsem kamarádkou osloven, abych se tu na tomhle vlákně, zmínil o neexistenci jakéhokoliv chodníku od domu rodiny Hazdrových, směrem k truhlárně  fi. KRABB. Proč by tam ten to chodník měl být? Protože, když se už rovnou jde od města k Poliklinice, musí se u zastávky v zatáčce, zase přejít do Jarní ulice. Ať se přechází kudykoliv, všudy je to špatně, je to nebezpečné. Ani chodník od chaloupky Myslivců k Hasičárně, kolem Šroubárny, není úplně dokonalý. Případnou odpověď budu referovat tazatelce.

Předmět: Chodníky

Zdravím. Tento příspěvek, měl být spíš nějaká reakce, na nějakou odpověď nějakého úředníka, na minulý můj příspěvek. No, nestalo se tak. Třeba příjde něco později. Ale, přidám.  Při probírání dnešní situace v přesunech autobusů pod Sklandu, mi bylo řečeno, že je skoro nemožné, při výstupu z autobusu nešlápnout do nějakého psího exkrementu u opěrné zídky na zastávkách. Možná by se mělo nějak více apelovat na majitele pejsků, aby tito se více starali o to, co z jejich miláčků na jejich koncích padá. I ve Školní ulici se někdy daří rodičům, kteří přiváží své školáky, při vystupování z aut, do TOHO šlápnout. Možná, by se měl vyhlásit zákaz vodění, hlavně velkých psů do blízkostí školních zařízení. 

Předmět: Chodníky

Na místě provizorního autobusového nádraží ve Smetanově zátiší jsem byl včera i dnes ráno, a chodník byl čistý. Po psích exkrementech ani památky. Někomu se ale asi lepí smůla na paty.

Jinak když chodím od vlakového nádraží do práce Masarykovou ulicí, bývá zde po ránu dost nepořádku. Naštěstí se zde každé ráno uklízí, takže je ulice záhy čistá. Myslím, že uklízečkám v oranžových vestách patří dík, peskaře bych požádal o větší ohleduplnost. 

Předmět: Chodníky

Zdravím.
V roce 2013 a to 17.října paní Kristýna Elišková založila vlákno ,,chodníky. V Brodě. Něco se o nich napsalo, něco k tomu přidal i jeden nejmenovaný úředník a některé se dokonce postavily nové. Nejvíce povedené jsou asi ty  dva na Těpeřské stráni. Ten co vede od Hazdrů nad truhlárnu KRABB a pak dál do Jarní  ulice. Zmínil bych ale ten co vede dole od křižovatky u Šroubárny nahoru k Hazdrům.
Tady se poněkud hodně zaperlilo. Začal s tím nejspíše už sám projektant a pak všichni, co se k tomu jeho výtvoru nějak vyjádřili, povolili stavbu a zadali stavbu ke zhotovení.
Poněkud tu vznikla taková divná chybka. Stojí tam u plotu betonový sloup. Asi musí a nejspíše s ním nešlo nějak někam hnout. To se dá celkem chápat. V čem je ta chyba a proč to dělá nějaké potíže? Když jede nějaká maminka po chodníku nahoru, tak z něho u toho sloupu musí sjet dolů do vozovky, nebo po ní rovnou jet  podél toho chodníku. Je to v pravé zatáčce a tak tam více hrozí nějaká kolize z vozidlem.
Proč tam kolem toho sloupu nebyl snížený  obrubník, jako u toho výjezdu těsně pod ním? Taková jednoduchá a přitom zásadní věc. Při jízdě kočárku by v téhle úpravě  sjely z chodníku pouze dvě kolečka a to jen na pár centimetrů. A na chvíli, než by byl ten sloup objetý. Pořeší to někdo? Vyjádří se někdo? Upraví to někdo? Nebo vymyslí něco lepšího? Díky.
PS: A tvrzení, že stačí přejet na druhou stranu přes přechod a jet po té druhé straně neberu. Nahoře nad sklářskou firmou je ta potíž s jízdou po vozovce ještě horší a delší. A pak je ještě nutno přejet v zatáčce na druhou stranu do Jarní ulice.

Předmět: Chodníky

Vážený pane Kunste,
děkujeme vám za kladné hodnocení chodníků v Jarní a Těpeřské ulici. Jsme rádi, že chodníky slouží svému účelu, že jsou využívány a bezpečně dovedou chodce z centra města až pod polikliniku.
Nyní k vašim dotazům. Proč tam nebyl při opravě snížený obrubník, to vám nedokážu zodpovědět neb nikdo z nás nebyl u zadání nebo u realizace této akce. To, že je uprostřed chodníku sloup distributora elektrické energie je prostě fakt, a pravděpodobně tam byl i před opravou povrchů tohoto úseku chodníku. Jelikož je poměrně složité tyto podpěrné body přesouvat, bylo asi rozhodnuto o ponechání sloupu tam, kde je. Maminky s kočárky asi měly problém i v době před opravou povrchů. Nevím, zda jste měl osobní zkušenost s kočárkem v této lokalitě, ale nemáme hlášenu žádnou nehodu nebo nepříjemnost, z toho usuzujeme, že se nebude jednat o nějak zvlášť kritické místo. Věříme našim maminkám, že jsou rozumné, obezřetné a zodpovědné při pohybu po chodnících ve městě, ačkoliv je nám jasné, že jsou místa, která nejsou zrovna příjemná a pro pohyb s kočárkem přívětivá. Pak ale musí nastoupit zdravý rozum, se kterým se dá řada věcí zvládnout. Konkrétně v tomto případě ale asi nebudeme umět tento problém vyřešit.
Ptáte-li se tedy, odpovědi budou takovéto:
Pořeší to někdo? – V současné chvíli není řešení problému.
Vyjádří se někdo? – Ano.
Upraví to někdo? – V současné chvíli ne.
Nebo vymyslí něco lepšího? – Máte-li řešení, které bude odpovídat normám a vyhláškám v oboru pozemních komunikací, máte šanci Snižování obrub asi nebude možné.

P.S. Nad sklářskou firmou v Těpeřské ulici je logika úplně jiná. Tam, kde končí chodník by chodci měli přejít na nově vybudovaný chodník, po kterém se dostanou až pod polikliniku. Z toho důvodu je na novém chodníku snížení, které umožňuje i najetí s kočárkem. Není žádoucí chodit až do zatáčky a tam přecházet, to je dnes již hazardování a věříme, že tak činí pouze minimum chodců.

Děkuji za váš zájem o řešení problémů ve městě, doufám že vás odpovědi alespoň trochu uspokojily.
Martin Řehák
Počet příspěvků: 7 zobrazené: 1 - 7