Vše o Železném Brodě

coronavirus

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4

Předmět: coronavirus

Dobrý den, od úterý 14.04.2020, měly probíhat v celé republice testy na onemocnění Corona virusem ve všech domech s pečovatelskou službou. Platí to i v Železném Brodě? Kdy budou známy výsledky?

Díky za odpověď a přeji všem hlavně zdraví.

Zdeněk Hromas
Rafanda 

Předmět: coronavirus

Dobrý den pane Hromasi!

Děkujeme za dotaz.Vaše informace nás poněkud překvapila, protože žádnou takovou nemáme. Dnes jsme ji prověřovali ještě společně s vedoucím DPS panem ing. I.Ivanovem a ani on touto informací o plošném testování Domů s pečovatelskou službou od 14.4. nedisponuje. Prověřoval to ještě u jiných podobných zařízení. Nebyli jsme ani upozorněni, že se něco takového v nejbližší době připravuje. 
Víme jen, že Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR poslala dopis ministryni práce a sociálních věcí paní Maláčové, kde upozorňuje na problematiku současné zdravotní situace v souvislosti právě s Domy s pečovatelskou službou. Jistým problémem je, že podle § 2300 občanského zákoníku jsou Domy s pečovatelskou službou běžnými nájemními domy s byty, ve kterých bydlí převážně senioři a osoby se zdravotním postižením využívající terénní služby poskytující nezbytnou pomoc a péči. Je proto problematické např. zakázat vstup do DPS nebo dům zcela uzavřít. Chceme jen poukázat na odlišný režim v DPS než je například v domovech pro seniory, za které jsou často Domovy s pečovatelskou službou mylně považovány. Je proto možné, že informace o plošném testování od 14.4. byla určena právě pro domovy seniorů nebo jiná zařízení sociálních služeb. Z toho důvodu Vám bohužel nemůžeme poskytnout ani žádné výsledky, jelikož takové testování nebylo v DPS Železný Brod provedeno.
V souvislosti s výsledky testování na koronavirus COVID-19 bychom ještě chtěli sdělit, že dostáváme informace od Krajské hygienické stanice, a to pouze starosta města, případně v jeho nepřítomnosti místostarosta a jen v případě pozitivního testu. Nedostáváme a tudíž ani nevíme celkový počet testů v Železném Brodě, počet testovaných osob v našem městě, jména osob s negativním testem, počet a jména osob v karanténě a rovněž ani výsledky případného testování osob v karanténě. 
Pane Hromasi, snažili jsme se Vám sdělit veškeré poznatky, které máme k problematice, na kterou jste se dotazoval. Snad Vás naše odpověď uspokojí. Přejeme Vám, ale i všem občanům města, hlavně zdraví a také pevné nervy.

Mgr. Ivan Mališ, místostarosta

Předmět: coronavirus

Děkuji za odpověď, zřejmě jsem se spletl a omlouvám se. Přece jen těch informací a zpráv je poněkud moc a někdy jsou i trochu zmatené. Přeji Vám i sousedům zdraví a pohodu.  
Zdeněk Hromas
Rafanda

Předmět: coronavirus

Dobrý den pane Hromasi,

vše je v pořádku, Váš dotaz byl legitimní, nemusíte se omlouvat. Skutečně je těch informací a nařízení přehršel, takže se člověk může splést, je těžké se v tom množství orientovat. Je pak lepší se zeptat než tápat nebo podléhat různým fámám.

Snad Vás bude zajímat nejnovější informace, že se připravuje testování zaměstnanců Domů s pečovatelskou službou. Kdy se tak ale stane, to zatím nevíme.

Mějte pěkné dny a hlavně zdraví.

Mgr. Ivan Mališ, místostarosta
Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4
MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies