Vše o Železném Brodě

Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5

Předmět: Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

Dobrý den,

všichni v Brodě vidíme se smutkem ty zavřené obchody a prázdné prostory po Koloře a ŽBS. Většina z toho je asi v soukromých rukou, něco je možná města (nezkoumala jsem, jen se domnívám). Nemám návrh na prodejní využití, ale našla jsem na netu toto:

Hledá se muzeum pro stovky historických šicích strojů! Pomůžete nám? Velká hala, výstavní prostor. Je to technický poklad! Všechny je shromáždila Pavlína Cvrčková z Liberce a chce je ukázat veřejnosti!

Myslím, že kdyby někdo z majitelů těch prázdných prostor je nabídl této sběratelce starých šicích strojů za symbolické nájemné, přišli by do Brodu za tou sbírkou další turisté. A na ně se nabaluje další infrastruktura (mě se každý druhý turista v mém minimuzeu ptá, kde se tu může najíst a nebo zajít do kavárny). 

Prosím odpovědné, ať už z města nebo soukromníky - zvažte to. Ta sbírka šicích strojů je prý fakt úžasná, dejme jí šanci a ubyla by tak aspoň jedna  zaprášená výloha.

Hezký den

Alena Kortanová

Předmět: Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

Dobrý den,

na téma zavřené krámky apod. se dnes koná v centru Andílek (v budově pošty, vchod zezadu) v 18 hodin beseda s názvem Brod není díra.

Hezký den

Alena Kortanová

Předmět: Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

Dobrý večer,

dnes proběhla beseda a diskuse Brod není díra. Jde o snahu vycházející zdola, jak Brodu pomoci. Sešlo se asi 20  lidí, dorazili i zástupci města a zástupci tisku. Akci moderovala Lenka Jůnová (na částečný úvazek pracovnice muzea).
V první části diskuse lidé pojmenovávali, co by si v Brodě přáli, co jim tu chybí, co by se mělo v Brodě zlepšit. V druhé části se diskutovalo o názvu této platformy a o konkrétních možnostech dotyčných, v čem Brodu chtějí a mohou pomoci.
Dohodli jsme se také, že se určitě sejdeme znovu, zřejmě za 14 dní (upřesním později). Nejsme žádný uzavřený klub, naopak, vítán je každý, komu osud Brodu není lhostejný.

Kromě osobního setkávání bude diskuse o nápadech a možnostech řešení pokračovat na sociálních sítích. Protože ale ne každý je na Facebooku nebo na Instagramu, píšu informace i sem, aby se o těchto snahách dozvěděli i další lidé a mohli se případně přidat. Bylo by fajn, kdyby se i další lidé připojili svými nápady třeba i sem do tohoto diskusního vlákna.
Budu se snažit zde o dalších těchto aktivitách informovat.

Hezký večer

Alena Kortanová
Předmět: Re: Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

 Dobry den,

  ja jen zopakuji namet, ktery jsem pred delsim casem uz psal do rubriky Greenway Jizera.Brod samotny  v soucasnosti opravdu  neni misto, kam by bylo mozno nalakat davy  platicich turistu -  ale stale plati, ze ma velmi pozoruhodne, ruznorode  a atraktivni okoli.  Vzhledem k tomu,  ze samotne   mesto   lezi  opravdu "v dire"  a temer vse zajimave okolo lezi  od 200 m (Besedice, Suche skaly, Bozkov, Bzi...)   az po pulkilometr vyse (Kozakov, Vysoke, Cerna Studnice, Jizerky...) resp. lezi sice v udoli (jako  Navarov) ale na kole je tam tez  nutno dojet "pres kopce"   - tohle  neni jako na Sumave,  kde davy pestre odenych cyklistu plnicich  mistni restaurace  jezdi vicemene rovinatym  terenem  -  tak  rozvoj klasicke  cyklistiky tady nema,  v dnesni cim dal vice zpohodlnele  spolecnosti,  moc sanci. Malokdy  najdete tak sportovni rodinu, aby vsichni jeji clenove bez problemu vyjeli treba na ten Kozakov.  Zato jako  centrum vyletu do mnoha zajimavosti blizkeho i vzdalenejsiho okoli na elektro-kole by ta zdejsi "dira" mohla byt idealnim  vychodiskem! Ani desitky milionu Kc  vlozenych   do stavby jakztakz pouzitelne cyklostezky  podel Jizery  z Lisneho do Brodu sem zadne davy z Ceskeho raje  neprivedou -   kam pak maji krome Spalova pripadne Dolniho Bozkova jet? Kdyby se ale jen maly zlomek te castky, kterou by Greenway stala,  pouzil na koupi  par desitek  elektrokol (+ obycejnych kol) a  na vybudovani patricneho zazemi treba na nadrazich  (tam byva k dispozici dost nevyuzitych prostor  jejich ulozeni a opravy)  nejlepe  pak ve spolupraci s dalsimi moznymi centry elektrocyklistiky v okoli:  Semily, Mala Skala, Korenov, atd.  - treba by vznikl zarodek infrastruktury pro neco (pujcovny elektro/kol)  co by se mohlo casem dobre uchytit. Hodne  lidi dnes  jiz elektrokolo ma,  ale jeste vic by jich to treba chtelo vyzkouset resp. nechteji sve vlastni  elektro/kolo dopravovat na velke vzdalenosti. Pisu to  jako namet a netusim, zda by se  nasli podnikavi zajemci, kteri by neco takoveho chteli  (s podporou mesta, ktera by asi hlavne zpocatku byla nezbytna)  treba provozovat   Kazdopadne se ale domnivam, ze by to bylo smysluplnejsi nez upinat se k  Greenway, ktera nejspis  nikdy nebude  postavena  a  ani by nemela valny smysl ve zdejsim terenu: Bud by byla prilis draha (viz napr. nutna  estakada  naproti elektrarne ve Dvirkach)  nebo v podstate nepouzitelna - a navic nebezpecna - totiz po vetsi cast sve  trasy s prikazem "Cyklisto sesedni z kola"

Předmět: Zavřené krámky a obecně brownfields v Ž.Brodě

Dobrý den,

druhé setkání pracovní skupiny Brod není díra (dočasný název) se uskuteční zítra ve středu 4.3. v 18 hodin v kině.
Jsou zváni všichni, kteří by chtěli život v Železném Brodě zlepšit.

Hezký den

Alena Kortanová

PS: Pane Zahradníku, půjčovna elektrokol je určitě dobrý nápad, zmíním ho zítra a nebo ještě lépe přijďte osobně mezi nás.
Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5