Vše o Železném Brodě

Chodník k nové knihovně

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4

Předmět: Chodník k nové knihovně

Dobry den, v poslednich tydnech  finisuji prace na nove knihovne a  na prostranstvi pred ni. Mam poznamku k pristupovemu chodniku k te nove knihovne  knihovne od Jizery. Jak uz to tak casto byva, architekt/projektant zde nakreslil chodnik v miste jeho propojeni s parkovistem pred knihovnou takovym zpusobem, ze po nem pravdepodobne nebude skoro nikdo chodit... Mam na mysli   posledni   metry toho chodniku od panelaku, tesne pred vstupen na dlazdene prostranstvi u knihovny 
Muj nazor je ten, ze navstevnici budou vetsinou  preskakovat blato/hlinu u rezervovaneho mista
pro auto invalidy - misto toho,  aby poslusne zatocili doprava (smerem k plotu nasi zahrady :)
a teprve na dlazbe toho prostranstvi/parkoviste pred knihovnou  se opet otocili doleva a zamirili ke vchodu do knihovny. Pokud tam date plot ci ostnaty drat pred tim autem pro invalidu - tak to zas bude pusobit blbe, kdyz jedina cesta z mesta ke knihovne - zde jiz jen nacelych 25 metru vzdalene - bude zatarasena s vynucenou odbockou doprava. Muj nazor je, ze je treba zrusit ten uzky ohrazeny  vybezek hliny  - a pristup ke knihovne pro pesi navstevniky udelat v tom miste plynuleji a primocareji

Stalo by take za uvahu perspektivne hledat dohodu mesta s postou, aby se vybudoval  novy chodni/chodnicek od zeleznicniho mostu vedouci  pod naspem zeleznice z  krizovatky Masarykova - Postovni k knihovne. Je dulezite, aby takovato  inssituce jako knihovna byla snadno a prehledne pristupna z nejrusnejsi ulice mesta 

Předmět: Chodník k nové knihovně

Dobrý den pane Zahradníku,
děkujeme vám za váš zájem o rozvoj města a novou knihovnu.
Vámi popisovaný problém asi necháme na návštěvnících knihovny. Teprve čas ukáže, jak bude chodník využívaný, jak si budou návštěvníci zkracovat cestu. Lze předpokládat, že projektant při své znalosti a odbornosti navrhl takové řešení, které odpovídá požadavkům, předpisům a normám v době vzniku projektu. Celá projektová dokumentace prošla schvalovacím procesem a k tomuto detailu nikdo nevznesl připomínku, je tedy zřejmé, že je vše v pořádku. Váš názor, že návštěvníci budou přeskakovat bláto/hlínu, může být reálný, ale máte nějaké řešení, jak toto řešit? Navedením chodníku do parkovacích míst? Myslíte, že jsme tak „inteligentní“ že budeme ke knihovně a dětskému hřišti umisťovat ostnatý drát, abychom oplotili parkoviště? Můžete mi napsat, kde jste tuto informaci zaslechl? Viděl jste ji v nějaké části dokumentace?
Pokud se jedná o pěšinu okolo pošty, tak historicky pošta nesouhlasila s tím, aby se tudy chodilo, o čemž svědčí i oplocení, které si zde pošta umístila. Ale asi máte pravdu, měli bychom možná oslovit i ostatní vlastníky nemovitostí v Poštovní ulici, aby nám odprodali kus svého pozemku na vybudování zkratky ke knihovně. Budeme nad tím přemýšlet.
Abychom ale nekončili nějak negativně, přehlédneme fakt, že jste se de facto pohyboval na uzavřeném staveništi, kde jste v podstatě neměl co dělat bez souhlasu stavbyvedoucího. To že je stavba oplocena zpravidla naznačuje, že by se za plot nemělo vstupovat, a to i když je plot přerušen nějakým tím vstupem. Budete-li mít příště zájem o návštěvu knihovny, ozvěte se, zajistíme vám vstup s dozorem.
Hezký den.
Martin Řehák

Předmět: Chodník k nové knihovně

Dobry den
byla to z me strany pouze drobna poznamka. Jiste  jsem to mohl vyfotit i pres plot  nasi zahrady - ale to by snimek byl mene prehledny. Proste si jen myslim, ze tento drobny detail verejne cesty bude vypadat tak, jak to zname z mnoha jinych situaci. Ze lide nechodi presne  po ceste, kterou jim vymyslel architekt a projektant  - nybrz tam, kde jim to prijde adekvatnejsi.  I kdyz treba blatem.
Oplocovat to stanoviste auta pro invalidu nenavrhuji, ale domnivam se, ze (zvlaste v pripade, kdy tam auto zrovna nebude)  budou navstevnici prekracovat ten opevneny uzky vybezek hliny. Nevim, jake podminky by popr. vznesla posta ohledne pripadne nove pesinky pod naspem zeleznice,  zrusit ale napr. podstatnou cast  nasi zahrady za ucelem postaveni  prime spojovaci cesty z Postovni ulice ke knihovne ja  pochopitelne take nechci :)  
Obecne by mne - jako souseda  - zajimalo, jaky rezim parkovani bude na zpevnenych plochach kolem knihovny. Smerem od knihovny k zeleznicni trati je mirne devastovany kus (mestskeho?) pozemku, ktery by se asi dal vyuzit jako nove  verejne parkoviste pro nekolik aut Je to smerem od leveho okraje tohoto snimku dal nalevo https://photos.app.goo.gl/5xUGp7zUBjczSGzP6  (pozn. jak vypada ten plot, bude se ted obnovovat, je pamatkou  na  "kulturni klub pro nedospelou mladez" ktery u tehdy  opusteneho objektu budouci nove knihovny po mnoho minulych let fungoval. Preji nove knihovne kulturnejsi  osazenstvo, nez bylo  to,  ktere se tam tehdy  schazelo (resp. nez to, ktere se mezi 0 - 6 hodinou ranni postupne  trousi z nedalekeho baru pod mostem :) 

Zdravim 
Milos Zahradnik

Předmět: Chodník k nové knihovně

Mladez dychtiva poznani :)    https://photos.app.goo.gl/w5rbSEQv86b7VGUY9  aneb ponekud  blativy pristup do nove  knihovny. Mozna by  pomohlo aspon tam nasypat podobne valouny, jako jsou na "zahonech" u vchodu. Pozn, nejak mi  ted  nefunguje to vkladani linku. Vice  snimku je zde   https://photos.app.goo.gl/n1Ppe5njf8NR9FjE8 

Asi  by  take pred  tou knihovnou byl uzitecny  stojan na kola!   :) 

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4
MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies