Vše o Železném Brodě

Volby

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Volby

Dobrý den pane Zahradníku i ostatní,

je to dobrý nápad, neboť jak jsem se dozvěděl, ani propagační letáky nedorazily do všech schránek, kam měly.

Dovolte mi tedy představit sdružení OBRODU DO BRODU, číslo 6 na volební plachtě. Jsme v průměru docela mladí lidé, ale ne zrovna nezkušení.

Nejvíce se toho o nás můžete dozvědět na našem webu - WWW.OBRODUDOBRODU.CZ, kde i zveřejňujeme podrobnější články k některým konkrétním tématům.

Zdraví

JM

Předmět: Re: Volby

Dobry den, ctu si ve Vasem programu o  tematu "kermp"  a poznamenal bych, ze zajimavou lokalitou pro takovyto budouci ucel by mohlo byt  napr. okoli stareho LIebiegova zelezneho mostu na Porici,  jednak na tom ostrohu mezi nahonem a Jizerou - tam by byl i pristup autem - ale i  za tim mostem. po vykaceni tamni dzungle a vyrovnani terenu. Ted na podzim uz tam je sice hodne stinu (i po vykaceni one dzungle a ponechani jen velkych krasnych stromu) ale   kempy se pouzivaji hlavne v lete a na konci jara. Bylo by to prirozene vychodisko smerem do Suchych skal, Besedic atd   .https://photos.app.goo.gl/yHJQWtqAfJtpUG5PA  Stavajiciho mista prp kemp u Paraplicka me osobne prijde skoda, tohle misto je pro kemp prilis pekne - a male.  Nevim, jak  by to na te Spici  bylo s pozemkovymi zalezitostmi a ochotou majitelu tech pozemku. No a uz nekolikrat jsem vyjadril nazor, ze tamni zrezavely mostby mohl byt casem vetsi sttavebne  historickou  pamatkou  (kdo Vam dnes postavi napr. tak krasny zulovy pilir) nez kdejaka  zchatrala drevenka (ktere se pred 50 - 100 lety taky houfne bouraly  a snaha az moda  je zachranovat  prisla az relativne nedavno  Misto vlaku by po tom moste  jezdily uz jen  velocipedy  (mozna tu a tam i obsluzny automobil) a chodili pesi turiste   a na tohle by unosnost toho mostu, pokud by se nove natrel a opatril  drevenou podlahou a bocnim plotem,  jeste nejspis stacila. No a cesta na kole do mesta za nakupem ci do hospody by se mohla stat prvnim zarodkem budouci slavne cyklostezky Lisny - Zelezny Brod. (A jen jeste k tomu znovu zopakuji nazor, ze vest cyklostezku od stavidel  dolu po levem brehu  povazuji za nerozum a naopak nova lavka pod stavidly, na pudorysu zhruba te z roku 2015, by  krome sve dopravni uzitecnosti mohla byt -  se svym krasnym pohledem na stavidla - i jednou z  hlavnich turistickych atrakci mesta  

Předmět: Volby

Dobrý den, pane Bryknare.

Ptáte se, jak dopadla naše diskuse o komunálních volbách 2018? Mám pocit, že dopadla tak, jak, podle mého názoru, diskuse dopadnout mají. Oba jsme si, bez vedlejších úmyslů, vyměnili názory na zneužití DS TYL v předvolebním boji seskupením CESTA, na to, co je myšleno životem veřejným, co nikoliv, rovněž jsme si vyjasnili zda kandidatura na posledním či prvním místě kandidátky je kandidatura a všechno ostatní bych nechal na sousedech a voličích, kteří diskusní názory čtou a zdá se, že je toto téma docela zajímá.


Píšete, že:Každý nemá na to, aby si desetkrát přečetl větu, zda s tím nikoho neurazí, neudělá hrubku či jej někdo na něčem nenachytá. Tím nemyslím jenom naši komunikaci, tu uvádím jako příklad. Mnohé to prostě nebaví, nebo si nechtějí dělat zlou krev, kdyby se o někoho nedej bože otřel. Jestli právě toto není příčinou neochoty diskuse.“


Byl bych proto rád, abyste, mne upozornil, pokud v DF ŽB najdete můj příspěvek, v kterém prokazatelně lžu, urážím, ponižuji nebo zesměšňuji někoho tak, abych odstrašil i TOP vedení města natolik, že nereaguje na jakýkoliv psaný text v DF.


Správně říkáte, že si mnozí nechtějí dělat zlou krev a proto mlčí. O to víc si vážím všech, kteří bez ohledu na „zlou krev“ jdou veřejně za svoji pravdou, bez ohledu na osobní následky. Tím samozřejmě neříkám, že mají vždy stoprocentní pravdu, nicméně jako náměty k diskusím, jsou neocenitelní. Diskuse totiž, dle mne, není litý souboj názorů, přes které nejede vlak, ale velmi důležitá zkouška tolerantnosti, transparentnosti, ega a inteligence.


Přeji Vám pane Bryknare vše dobré a hlavně zdraví.

Předmět: Volby

Dobrý večer pane Hromasi.
Musím Vám pogratulovat. Z posledního příspěvku chápu, že jsem si krásně naběhl na Vaší větu (Vím, že NAŠE ŽELEZNOBRODSKO není Vaše a rozumím i tomu, že je frustrující třikrát kandidovat v obecních volbách a neuspět) Skutečně jsem si myslel, že se jedná o trojnásobnou neúspěšnou kandidaturu za NAŠE ŽELEZNOBRODSKO a proto vznikla poznámka o Vašem politickém přehledu, za kterou se tímto omluvám. Nyní když vím, jak se věci mají, dovolím si opravit vyjádření v předchozím článku.
Ve volbách v roce 2006 a 2010 jsem kandidoval z posledních míst a každý dobře ví, že zde nemůže očekávat žádný velký výsledek, proč tedy frustrace? Jako smysluplnou kandidaturu jsem považoval až kandidaturu za sdružení NAŠE ŽELEZNOBRODSKO v roce 2014 a takto jsem také pochopil Váš příspěvek do diskusního fóra.
Naším cílem byl jeden mandát, občané nám dali dva, za což jsme jim vděčni. Počet hlasů 414 pí. Lufinková, 313 hlasů p. Kočí, 312 p. Bryknar. Po boku osobností jako pí Lufinková, frustrace není na místě.
Cílem našeho sdružení není „vládnout“ na radnici, ale podpořit lidi, kteří chtějí městu sloužit. Podrobný program má možnost zhodnotit každý volič.
Ještě bych si dovolil malou poznámku k Vašemu potěšení, že někdo reaguje na Diskusním Fóru. Já jej bohužel zrovna moc nesdílím. Jak víte, můj první příspěvek byl, že jsem podal informace o Našem sdružení, a jak to dopadlo? Hýbeme si žlučí, řešíme frustraci či přehled o politice. Každý nemá na to, aby si desetkrát přečetl větu, zda s tím nikoho neurazí, neudělá hrubku či jej někdo na něčem nenachytá. Tím nemyslím jenom naši komunikaci, tu uvádím jako příklad. Mnohé to prostě nebaví, nebo si nechtějí dělat zlou krev, kdyby se o někoho nedej bože otřel. Jestli právě toto není příčinou neochoty diskuse. Na mé spisovatelské schopnosti jsem toho napsal myslím až moc.
Dobrou noc.

Předmět: Volby

Vážený pane Libore Bryknare.

Ironie už Vám docela jde, teď snad ještě trochu vypilovat diplomacii. Ano máte pravdu a přiznávám se, že jsem opravdu dlouhodobě nesledoval konkrétně Vaší politickou kariéru a mohu se mýlit, za což se omlouvám. Nikde jsem ale nenapsal, že se jedná o Vaší frustraci z trojnásobné neúspěšné kandidatury za NAŠE ŽELEZNOBRODSKO. Pokud však existuje v ŽB muž stejného jména a přibližného povolání jako Vy, kontaktujte web

AliaWeb, spol. s r.o.

IČO: 26117363, DIČ CZ26117363

OR MS v Praze, C 71607

Na Poříčí 19

110 00 Praha 1

Česká republika


Čerpal jsem totiž informace z následujícího webu:


https://volby.kurzy.cz/libor-bryknar/kv2006/531198


https://volby.kurzy.cz/libor-bryknar/kv2010/570857


https://volby.kurzy.cz/libor-bryknar/kv2014/109127


Obávám se, že v příštích letech to lepší nebude, to víte jak překročíte sedmdesátku stáváte se trochu hříčkou přírody a nevíte dne ani hodiny. Jsem nicméně zatím potěšen, že alespoň někdo reaguje a diskutuje na městském Diskusním Fóru.

Příjemný podzim a přijatelnou zimu.

Předmět: Volby

Vážený pane Hromasi.
Je to asi ode mě jako začátečníka odvážné až drzé opravovat profíka, jako jste Vy. Jelikož sledujete politiku, rád bych Vás poopravil v mé frustraci. Poprvé jsem se sdružením NAŠE ŽELEZNOBRODSKO kandidoval do minulých komunálních voleb v roce 2014.
Naším cílem byl jeden mandát, občané nám dali dva, za což jsme jim vděčni. Počet hlasů 414 pí. Lufinková, 313 hlasů p. Kočí, 312 p. Bryknar. Po boku osobností jako pí Lufinková, frustrace není na místě. Můj úspěch či neúspěch v druhých komunálních volbách určí občané ve volbách 5.-6. 10. 2018.
Moje možná třetí kandidatura je zatím v nedohlednu. Rozhodně se nehodlám snižovat k žádným podpásovkám, jak mě podsouváte. Doufám, že v dalších letech, svůj přehled alespoň o komunální politice zlepšíte. Přeji hezký večer všem. Libor Bryknar

Předmět: Volby

Vážení sousedé. Vzpomněl jsem si na zastupitele pana Horáčka, který svého času velmi rád veršoval. Poslední dobou se zdá, že se tomu nějak vyhýbá. Vzhledem k tomu že přicházím do let, kdy člověk vyloženě dětinští, tak jsem se rozhodl obohatit ŽB DS následují neumělou veršovánkou k následujícím komunálním volbám.


Volby 2018


Volby jsou už na spadnutí,

co však na to místní hnutí?


Situace přece jen silně nutí,

pustit se do voleb s chutí.


Už netřeba volit celé strany,

lze obrousit mocným hrany.


Zvolím si svých 15 osobností,

všichni jich znáte také dosti.


Koho volit budu přesně vím,

a rád to každému prozradím.


Transparentnost mám za přednost,

němých zastupitelů mám už dost.


Empatie a přirozená tolerantnost,

je podle mne též dobrá ctnost.


Umění přijímat lepší návrhy cizí,

potlačit své ego, aniž respekt zmizí.


Vymanit se z vesnického myšlení,

že nad místními už nikdo jiný není.


Pochopit, že zastupitel je pouhý host,

že ho volí a platí občanská společnost.


Není toho vskutku málo, ale uznávám,

tak chytrej. měl jsem kandidovat sám.


Mám toho na srdci ještě mnohem víc,

jako na potvoru, si ale nevzpomenu nic.


Bohužel můj věk a artróza nejsou komedie,

nicméně starci a důchodci ve vládě, tragedie.



Přeji všem sousedům šťastnou ruku u voleb, šťastný a spokojený život, hodně zdraví.

Předmět: Volby

Dobrý večer.

Vážený pane Bryknare. Dovolte také odpověď bez postranních úmyslů. Každému zřejmě hýbá žlučí něco jiného, to je podle mne zcela normální a nevidím na tom nic, proč by Vás to mělo mrzet. Přeci něco snesu. Co ale nesnesu, jsou podpásovky jakýmkoliv politickým konkurentům. Vím, že NAŠE ŽELEZNOBRODSKO není Vaše a rozumím i tomu, že je frustrující třikrát kandidovat v obecních volbách a neuspět, nicméně za to určitě nemohou kandidáti sdružení CESTA. Jde totiž o to, že se zajímám dlouhodobě o politiku jak komunální tak celkovou a když se dají dohromady informace zdánlivě spolu nesouvisející, tak je kampaň proti sdružení CESTA, podle mého názoru, celkem průhledná.


Libor Bryknar - Jako člen DIVADELNÍHO SPOLKU TYL se od tohoto sloganu distancuji a myslím že nebudu sám. Ve spolku je několik kandidátů různých sdružení a nikdo si toto nedovolil za CESTOU nestojí DIVADELNÍ SPOLEK TYL ale jednotlivec nebo jednotlivci!!!!!!!



Lenka Vetlá - Dobra drzost..odkud to prameni??



Jarda Hoření - Lenka Vetlá při pohledu na kandidátku se to nechá asi odvodit. Drzost je to neskutečně, nejen mě to hnulo žlučí



Věruška Polmová Dovolím si podotknout, bohužel, téměř na každé kandidátce se najdou lidi, kteří by tam opravdu neměli co dělat...



Jsem rád, že si můžeme takto otevřeně a bez postranních úmyslů předvolebně podiskutovat a pokud by bylo něco nejasného, tak můžeme pokračovat mnohem konkrétněji.

Klidný večer a dobrou noc.

Předmět: Volby

Hezký den Všem.
Pokud jsem zde panu Hromasovi hnul žlučí, tak to mě opravdu mrzí. Nevím ale, kde přišel na to, že sdružení NAŠE ŽELEZNOBRODSKO je mé. Příspěvek, který jsem jako lídr tohoto sdružení uvedl, byl reakcí na příspěvek pana Zahradníka a je zde uveden odkaz na naše stránky, kde si naše sdružení můžete prohlédnout. Nejsem tak obratný spisovatel jako pan Hromas (prosím, myšleno jako poklona, ne provokace), ale byla to odpověď bez postranních úmyslů.

Předmět: Volby

Vážení sousedé. Nemohu si pomoci, ale musím se zde vyjádřit, podle mého názoru, k volebnímu kvazideliktu ze strany volebního seskupení - CESTA -, která se na předvolebním plakátě, kromě fota kandidátů a jejich sociálního postavení prezentuje takto:


-CESTA-


ZDRUŽENÍ LIDÍ.

KTEŘÍ SE JIŽ PODÍLEJÍ

NA ŽIVOTĚ VA MĚSTĚ



RC ANDÍLEK

DIVADELNÍ SPOLEK TYL

STUDIO HAMLET

TRÁVNICE . . .



Vzhledem k tomu, že tato prezentace vyvolala u členů DS TYL hluboké rozhořčení tzv. slušných lidí, jak DS TYL jistě správně označuje pan Libor Bryknar, který mimochodem Vám nabízí v předchozím příspěvku svoje volební sdružení NAŠE ŽELEZNOBRODSKO, kde figuruje na prvním místě. Nezlobte se pane Bryknare, ale to je zase věc která hýbá žlučí zase mně. Jistě uznáte, že ŽELEZNOBRODSKO není pane Bryknare Vaše, ale celé občanské společnosti která zde žije, stejně jako DS TYL.



Vzhledem k tomu, že ne každý má internet a facebook což je veřejná sociální síť, tak si dovoluji z ní zde publikovat pár reakcí na předvolební plakát CESTY.



Jarda Hoření Také si nepřeji být spojován se sdružením CESTA



Milan Tribuček Předvolební boj v Brodě nabírá grády



Libor Bryknar Předvolební boj beru ale né takto!



Libor Bryknar Jsem zvědav jak se k tomu kdo postaví, mnoho členů nefunguje na facebooku například Karel Svoboda dlouholetý člen, režisér a hlavně kamarád, asi by mu bylo nevolno jak se dá zneužít spolek slušných lidí.



Lenka Vetlá Dobra drzost..odkud to prameni??



Jarda Hoření Lenka Vetlá při pohledu na kandidátku se to nechá asi odvodit. Drzost je to neskutečně, nejen mě to hnulo žlučí



Věruška Polmová Dovolím si podotknout, bohužel, téměř na každé kandidátce se najdou lidi, kteří by tam opravdu neměli co dělat...



Luboš Chalupka Z hovna bič neupleteš.



Martina Hýrková Luboš Chalupka pravdu díš



Zdeněk Hromas Vážení sousedé. Domnívám se, že kandidátka - CESTY- je pravdivá. O tom, že jde o sdružení lidí, kteří se již podílejí na životě ve městě, není pochyb a to, že mají na kandidátce dva lidi z DS Tyl je nezpochybnitelné. Z toho přece ale nevyplývá, že DS TYL je podporovatelem či sponzorem CESTY. Nevím jak kdo může mluvit jménem DS TYL, ale některé vaše komentáře mi přijdou trochu mimo mísu. Přece když kdokoliv prozradí na sociální síti svoji spolkovou či klubovou příslušnost, neznamená to přece, že musí mít souhlas všech členů, pokud se ovšem nejedná o spolek ilegální. Pěkný podzim



Jarda Hoření Vážený pane Hromasi, nikdo nezpochybňuje členství dvou kandidátů v Divadelní spolek Tyl Železný Brod. Když to bude napsané přímo u jednotlivých kandidátů, je to naprosto v pořádku. Nejen mně vadí uvedení DS Tyl na letáku/plakátu, když CESTU nepodporuje většina, natož všichni členové "Tylu". Je to zavádějící, já rozhodně nechci jako "tylák" být spojován se sdružením číslo 8, to není moje cesta.



Zdeněk Hromas Vážený pane Hoření, rozumím Vám a respektuji váš názor, nicméně i Vy by jste, podle mého názoru, měl respektovat názory oněch dvou členů DS TYL. Je celkem pravidlem, že se uvádí na kandidátkách sociální postavení popř. zaměstnání. Opravdu jen zřídka je uvedeno členství ve spolcích či klubech. Nemám sebemenší zájem na hrocení předvolebního klání a považuji DS TYL za součást veřejného života v ŽB. Pokud se mýlím a DS Tyl je pouze "tyláků", rád se o tom nechám poučit. Přeji štěstí a vše dobré



Libor Bryknar Vážený pane Hromasi souhlasím s Vámi že je DS TYL součást veřejného života a právě proto mě to příjde přinejmenším nevhodné. Jarda by měl respektovat názory oněch dvou členů DS TYL? A co oni, respektují názor ostatních členů souboru? Do voleb kandidují i jiní členové za jiná sdružení a nikdo si toto nedovolil. Je to asi o slušnosti. Hezký den a u voleb šťastnou ruku.



Zdeněk Hromas Libor Bryknar Vážený pane Bryknare. Pokud souhlasíte, že je DS TYL součástí veřejného, nikoliv úzce soukromého či dokonce tajného života, co Vám přijde nevhodného na tom, že DS TYL je uveden na předvolebním plakátku CESTA výhradně jako způsob účasti na veřejném životě v Železném Brodě? Vy jste vypisovali v DS TYL referendum o tom, kdo může veřejně DS TYL uvádět jako své hobby a kdo nikoliv? Není ta kampaň náhodou trochu ovlivněna tím, že Vy osobně kandidujete na prvním místě za Naše Železnobrodsko? Znám pár lidí z DS TYL a vím, že se jedná v naprosté většině o velice tolerantní, vnímavé a inteligentní osoby. Soudím tak i z toho, že nikomu nevadí např. na úvodním fotu vaší facebookové stránky DS TYL Železný Brod, paní Kortanová, která rovněž kandiduje za - CESTA -
https://www.facebook.com/DS.Tyl.Zelezny.Brod/

Máte pravdu je to všechno o slušnosti.

Přeji také hezky den, šťastnou ruku u voleb


Tomáš Hilger Cesta do pekel lemována jest dobrými umysly



Jarda Hoření Tomáš Hilger To máš pravdu, ale ne každý úmysl ale dobrý jest



Tomáš Hilger Jarda Hoření tak nějak jsem to myslel



Závěrem bych rád poznamenal že nemám vazby na CESTU kromě ojedinělých návratů z Pod Zvonice. Rozumné volby a příjemné následující čtyři roky.

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >