Vše o Železném Brodě

Železný Brod - město pro byznys ?

Počet příspěvků: 44 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Ještě jednou dnes....

Toto mi přijde velmi důležité a taky lidsky poctivé - tohle nahlas veřejnosti říct:
Za to, že tady v Brodě už je třičtvrtě výloh krámků zaprášených a prázdných, dlouhé měsíce s cedulí K PRONÁJMU, může více faktorů. A jeden z nich - jeden z těch nejklíčovějších !!!! je podle mě EET:
 
https://echo24.cz/a/SCvav/financni-sprava-kvuli-eet-naklada-zivnostnikum-dvakrat-vic-nez-firmam?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

A ruku na srdce všem tady, kdo volili Babiše: Až budete hrát tu vaši oblíbenou účtenkovku,  a když jste házeli do volební urny hlas pro Babiše, TAK TOHLE JE I VAŠE "ZÁSLUHA" :
ŽE V OBCÍCH, ALE I MENŠÍCH MĚSTECH TYPU NAŠEHO FŮRA OBCHODŮ, KAVÁRNIČEK, RESTAURACÍ A VŠEHO PODOBNÉHO DEFINITIVNĚ KONČÍ A SKONČILA.
V MENŠÍCH OBCÍCH UŽ NENÍ KAM JÍT NA KAFE ANI NA PIVO, A TŘEBA DŮCHODCE BEZ AUTA ( CO SI  TEDY NEMŮŽE DOJET NAKOUPIT AUTEM DO PENNY NEBO LIDLU) NEMÁ ANI KDE SII KOUPIT MLÍKO A ROHLÍKY.    (Viz třeba skončení jediné prodejny potravin na Hrubé Horce...)

Omlouvám se, že sem tahám (do té komunální) i tzv. velkou politiku, ale nemůžu jinak.  
A ačkoli mi samozřejmě za tenhle příspěvek  bude třetina až polovina Broďáků (= voliči a příznivci Babiše a Zemana)  nadávat, dávám to sem s plným vědomím a zodpovědností za tento příspěvek.
KDO JSTE VOLIL BABIŠE, NEMÁTE PRÁVO NADÁVAT, ŽE TADY V BRODĚ (SKORO) VŠECHNO ZKRACHOVALO. JE TO TOTIŽ I VAŠE VINA. ANO (a nebude líp!!!) : I VAŠE VINA.

A kdo by mi chtěl v tomhle nadávat, říkám dopředu: Než hodíte první nadávkou - tak si zkuste nějaký ten prázdný krámek sami pronajmout - nakonec - je jich tu hafo, máte výběr. A zkuste si to sami, na vlastní kůži: Zařídit si živnosťák. Oběhnout všechny ty úřady. Zrenovovat vlastními silami, vymalovat a vybavit ten pronajatý prostor (a pak se modlit, aby Vám pak pronajímatel najednou nezvedl nájem a aby vůbec taky přišli i nějací zákazníci). Nakoupit potřebné zboží k prodeji od velkovýrobců. A pokud chcete podnikat s čímkoli, kde je jídlo (restaurace, kavárna, cukrárna) - tak Bůh s vámi: Hygiena, kontroly, předpisy z EU, oddělenou ledničku na maso, oddělenou ledničku na zeleninu, totéž i mrazáky (však zeptejte se v nějaké hospodě tady... atd. atd...)
A samozřejmě - koupit si ( z vlastního, jak jinak!!! kasu na EET - já mám tu nejlevnější za 7.500 Kč, připojení na internet stálo 3.500 Kč) Ale ta vstupní investce není na tom  to nejhorší: 
Pro starší a pokročilé , mezi něž se počítám  já), je to peklo, ťukat tam furt do té kasy, i když máte zrovna frontu, balit přitom zboží, vracet drobné mezitím, a mezitím se vás zákazníci na leccost ptají ještě... udržet tu pozornost a neuťuknout se přitom - to je fakt peklo někdy, zvlášť když vám třeba - jako mně občas - přijede najednou zájezd a nebo třeba tábor dětiček - a každé chce něco aspoň za dvacku koupit pro maminku (což je tak milé - děti mám ve své prodejně snad nejdradši... i přes jejich neposednost, než jednomu zabalíte tu drobnost, vrátíte mu drobné a začnete ťukat do té čertovy Babiškasy, jak jí nazývám, tak druhý s třetím děckem ve frontě už se pošťuchují a nebo rovnou perou - - - je to pro ně dlouhý prostě ....
A pak když se uťuknete v tom markování - to je vám fakt lahůdka: Pot mě poleje až na zádech, vytáhnu svůj 57 stránkový manuál, co k tý kase mám, mám ho podtrhaný zvýrazňovačem, jak jsem mívala skripta na VŠ - a pokouším se chybu stornovat a dát to do pořádku... a lidi zatím stojí ve frontě, netrpěliví až naštvaní z toho čekání, cože jsem já to za pako, že s tak jednoduchou věcí zápasím... a dokonce někteří - vidím jim to na očích, bohužel - si evidentně říkají: Hraje to na nás, jen to na nás hraje - takhle blbá přeci nemůže být, vždyť do tý kasy přeci musí ťukat denně.....
 
Celý tenhle zhovadilý přístup přináší mezi lidi zlobu a závist, a někdy až skoro třídní nenávist - proti nám, malým živnostníkům - - - všichni jsme přeci potenciální zloději, neboť jak bylo řečeno - "všetci kradnů"...
A nezapomeňte i na toto: Když budete mít prachy a moc, tak můžete dát podnět "na někoho zakleknout" - a stačí třeba jen obyčejnej anonymní dopis na finančák.... ach jo, kolik jsem jich za dobu podnikání už zažila a kolik iluzí o lidech ztratila.....

Takže příznivci a voliči Babiše a jeho slavné EET: Zkuste si to. SAMI SI TO ZKUSTE - OTEVŘÍT SI TU KRÁMEK S ČÍMKOLI, NEBO TŘEBA KAVÁRNIČKU. PŘÍMO V BRODĚ NEBO V NĚKTERÉ Z OKOLNÍCH 11 OBCÍ.
Zkuste si podnikat na malém městě jako živnstník. A teprv pak žvanit o tom, že tady už nic není, že tu "chcípl pes" ....

A možná mi tedy řeknete - tak zkrátka nepodnikej, když je to takový. Dej se zaměstnat a máš klid.
Na to já odpovím: Jenže mě to baví. Mě to - I PŘES TO VŠECHNO - baví a dává mi to smysl, co dělám. Mám tenhle obrovskej luxus - práci, kterou miluju (ne každý to tak má...) , a navíc - zodpovědnost už jen sama za sebe (jako pouhý malý živnostníček, ne podnikatel s dvěma desítkami zaměstnanců po tolik minulých let).
A proto to budu a chci dělat dál. Ale svůj názor veřejně říkat a psát budu - i když vím, že - zas už - jdu hlavou proti zdi a že si koleduju o zas nějaký ten anonýmek.... .... ale já už jsem zvyklá a v podstatě připravená na všechno...

Tak to jen taková úvaha, na téma: I tzv. "velká politika" může za současnou vylidněnost centra města (a někde až skoro vybydlenost ). Můžou za to i "ti nahoře" - - - ovšem TY JSME SI TAM MY SAMI ZVOLILI - HODILI JSME JIM SVŮJ HLAS DO VOLEBNÍ URNY    (bohužel...říkám já...i když jsem samozřejmě zrovna já tyhle nevolila).
Zkrátka - i tahle obecnější úvaha do diskusního vlákna Železný Brod - město pro byznys patří.......

Hezký den k přemýšlení všem....

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

....tak zase po čase sem přidávám svůj další námět Broďákům k přemýšlení: Tentokrát inspiraci z města s podobnou sklářskou tradicí - z Nového Boru:

https://liberec.idnes.cz/novy-bor-artefakt-sibenice-hold-sklari-aulik-fiser-gabriela-kralova-lucie-chroustova-po-fajrumtu-im1-/liberec-zpravy.aspx?c=A180420_153456_liberec-zpravy_jape

Napadlo mě už víckrát totiž - Železný  Brod přeci je sklářské město  - - - ale ve městě a na městě to vlastně není nijak vidět.... Což je asi škoda.....  Myslím, že nějaký skleněný artefakt, tavená plastika nebo tak něco třeba na náměstí by byl víc než na místě....
A doporučovala bych ale, aby soutěž byla vypsána jen pro brodské skláře a nebo třeba brodskou sklandou prošlé, zkrátka takové, kteří k Brodu mají vztah a nebo tu žijí a tvoří. A samozřejmě - soutěže by se taky měli, pokud možno, zúčastnt studenti sklářské školy.

A třeba by vůbec nebylo od věci udělat to i s nějakým vodním prvkem, to by se na náměstí hodilo, a mohly by se v tom třeba i cachtat děti, podobně jako to mají v Novém Boru... to je myslím sympatické, když to má i jaksi lidský rozměr a i jistou hravost a víceúčelovou praktičnost...

Tak to jen k malému zamyšlení.... já osobně si myslím, že něco takového mělo být na brodském náměstí už dávno, Brod by si to zasloužil.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Pokoušela jsem se sem zkopírovat biografii, práci a ocenění, kterých pánové Hlaveš a Plesl dosáhli. Bohužel - zdejší systém mi to nechce "zchroustat" -  hlásí mi, že příspěvek obsahuje vulgární text... (????) Je to přitom citace z Wikipedie a podobných zdrojů....

Tak doporučuji - najděte si toho Ronyho Pesla přes wikipedii a pana Hlaveše přes vyhledávače sami, ať kdo se nepohybujete ve světě skla, víte, co jsou zač - jsou to totiž v oboru sklářství světové kapacity.
Ale co je hlavní, a co jsem chtěla vypíchnout - oba jsou absolventy naší brodské sklandy a Rony Plesl tady dokonce nějaký čas pak i učil.

Tak si jejich biografii tedy prosím vygůglujte sami, já si aspoň dovolím citovat a nebo volněji parafrázovat nejzajímavější sitáty z toho pořadu:

RP: Síla českého sklářství je v jednotlivcích a nadšení.

MH: Tady jsou lidi, kteří pro to mají srdce a mají pro to vlohy a chtějí to dělat.

RP: Svět od nás očekává něco výjimečného. Buďto to bude výjimečné v oblasti levné produkce, a nebo to bude výjimečné v oblasti drahé produkce, ale musí to prostě být výjimečné.

MH: České sklářství je založeno z 90% na exportu, vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude.

RP: Kámen exportu tvoří značka.

MH: Budou nám scházet technologové a řemeslníci.

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

.... a kdo by nevěděl, o kom s tou (údajnou, podle něho) provinčností Brodu mluvím, kdo a kdy tedy toto psal:
Byl to současný místostarosta Mgr. Ivan Mališ. Mimochodem - bývalý dlouholetý pedagog.
(................Bývaly dříve doby, kdy učitel plníval ve městě či obci mimo učení dětí i osvětově - kulturní práci, pozdvihoval svojí činností město a jeho obyvatele k vyšší úrovni kultury a společenského života........ )

V diskusním vlákně Vzhled města, na straně 10, ve svém příspěvku ze dne 21.12.2016, píše místostarosta Mališ toto: (Citace)
.
 "Často tady burcujete, aby Železný Brod zůstal v povědomí veřejnosti jako jedno z významných, dokonce i mezinárodních center skla, aby se nestal provinčním ,  městečkem. Já vím, přání je otcem myšlenky, ale pohled reálný nám ukazuje, že tím  provinčním městečkem již jsme. Uvedu dva příklady: Za prvé – někdo někde si nás hned splete se Železnou Rudou, sem tam se mi to stane i na oficiálních jednáních na celostátní úrovni. Za druhé – asi před 5 lety manželka připravovala program a doprovázela skupinu významných lucemburských galeristů. Přestože to byli lidé takříkajíc „od fochu“, tak Brod a Bor jedno jest, o našem městě věděli mlhavě jen někteří, o škole, dá se říci, to samé. Prvotně ani neprojevili zájem ji vidět. Tak jsme vymysleli trik. Napřed jsme s nimi navštěvovali absolventy SUPŠS po celé republice a pak jim samotnou školu a město ukázali. Ukázalo se to být dobrým nápadem. Chci jen poukázat, že si nesmíme myslet, jak jsme světoví, současně netvrdím, že se máme se vším smířit. Pracujme tvrdě na věhlasu Železného Brodu, ale se vší pokorou a skromností.

Tak tolik jen dodatek k tomu pořadu o českém (a taky brodském) skle. Abyste to měli v souvislostech a s přesnými citacemi.
(Ach jo... )

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den,

nemůžu si pomoct - tohle by měl vidět každý Broďák!!!!

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12072033166-artzona/218542150010010/obsah/612810-fenomen-ceske-sklo

Protože většina z nás vůbec netuší, co tady máme!!!!! Jaké nesmírné bohatství - v lidech - schopných tvořivých a přitom tak třošku (příliš)  skromě ukrytých ve svých dílnách....což je obrovská škoda!!!!

Doporučuji - dokoukejte to pozorně až do konce. Stojí to za to.
A vězte - většina sklářů v tomto zmíněných a ukázaných - PROŠLA ŽELEZNOBRODSKOU SKLANDOU, ano, prošli Železným Brodem - a oni tady i nadále (zaplaťpámbu!!!) něktří  JSOU A TVOŔÍ - a třeba I UČÍ DALŠÍ GENERACE STUDENTŮ.....
Za vše třeba v pořadu zmíněný Martin Hlubuček - pedagog sklandy, špičkový - ano, světově špičkový a uznávaný sklář...spolupořadatel veleúspěšné série akcí Pecha Kucha Night.....a ta všechna další jména..... vždyť to je neuvěřitelné, neuvěřitelně nádherné - - - a většina Broďáků tohle vůbec neví!!!!!

A dokonce jsou tu v Brodě i tací , kteří normálně napíšou  - jsou fakt schopni toto veřejně, o své vůli a dobrovolně - napsat  (!!!) : Železný Brod Je provinční městečko..... protože si ho lidi pletou s Novým Borem.....
(Podle této "mužské logiky" - ostatní pánové prominou - - - je tedy provinčním městečkem ptřeba i Budapešť a Bukurešť, a nebo třeba Turnov a Trutnov  - - - vždyť ty si tay lidi pletou.....(?????!?!?!)

A já se ptám - po zhlédnití toho pořadu, co sem vkládám -
JEŠTĚ TADY NĚKDO CHCE TVRDIT, ŽE BROD JE PROVINČNÍ MĚSTEČKO?????

Vím, že zapnutý Caps lock je v diskusích brán jako nezdvřilost, jako že křičíte. Ale já ho sem dala záměrně: Mně se totiž z takové čeháčkovské malosti a nekulturnosti (jinak se to fakt říct nedá..) - že prý Brod je provinční městečko - fakt chce křičet. Křičet je málo: Řvát!!! Hlásím se k tomu zapnutému Caps locku a připomínám jedno velmi pravvdivé české přísloví:
Budete- li následovat krákorajícího havrana tak - - - dojdete k mršině.

Myslete si o mně co chcete, ale já říkám ano - je to tak.

Tak si ten pořad pustťe a dokoukejte pozorně celý. Ať už nikdo - NIKDY! NIKDO! !!!!! nevypustí z pusy takovou nehoráznost, takovou urážku všech broodských šikovných a ve světě uctívaných lidí - že Železný Brod je provinční městečko..

Klidný den k přemýšlení všem....

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem,

tak jdu zas pokračovat ve svém (bohužel) skoromonologu - dnes jedno téma, které jsem už v předchozích příspěvcích jednou avízovala:

Blíží se Velikonoce. Turisté - po zimní mezisezóně - začínají jezdit. A u mě v minimuzeu se zas - tak jako v podstatě už celé tři roky, co ho provozuji - denně opakuje jedna a tatáž situace: Turisté si prohlídnou minimuzeum, přijdou do prodejny - - - a s rozpaky mi někdo z nich pošeptá: "Prosím vás, nemáte tady náhodou toaletu?"
Ano, odpovím, a samozřejmě jim vyhovím. Nemusela bych, není to má zákonná povinnost - ale sakra, vždyť jsme všichni jen lidi a proč někomu nevyhovět, když mi to skoro nic neudělá, jen tam holt musím častěji uklízet.

Tím chci říct - je vysloveně ostudné, že Železný Brod na celé této straně Jizery dosud nemá jediné veřejné toalety.
Na druhém břehu, pokud vím, jsou toalety na autobusáku a na vlakovém nádraží - i když vlastně to nevím jistě, já tam už řadu let nezašla. Spíš tedy předpokládám, že obojí fungují.
Jinak - na infocentru je možné za 10 Kč na záchod si zajít, pokud vím. Ovšem - infocentrum má samozřejmě své otvírací hodiny, o nedělích a svátcích je zavřené úplně.
A kam v tu dobu mají proboha lidé na záchod zajít?
Vždyť se to netýká jenom turistů. My místní snad většinou vždy nějak doběhneme domů, ale co lidé třeba z okolních vesnic, když sem jedou na nákup nebo něco někde vyřídit?

Chci tím říct - přijde mi vysloveně ostudné, že v takové (běžné lidské) situaci nezbyde dotyčným, než vyhledat nějaké křoví a nebo domovní zákoutí....
O tuto věc je postaráno jen o akcích typu jarmark přenosnými WC, která i tak bohužel nestačí a někdy po jarmarku tedy vyhlížím déšť, který jarmareční pozůstatky trochu spláchne a omyje.... (Uličku spojující Hlubokou a Železnou ulici - právě kvůli stavu po jarmarku - nazýváme doma Po..aná ulička , bohužel výstižnější pojmenování pro ni nenajdete ).

Myslím si, že toto by mělo být jednou z městských priorit - vytvořit "uživatelsky vlídné" prostředí jak pro místní, tak přespolní, tak i pro ty turisty, jestliže o ně tedy stojíme, jak je leckde proklamováno.

Já osobně bych doporučovala umítit nějaké WC - bezbariérové, samozřejmě, pokud možno třeba i s přebalovacím pulltem pro miminka (podobně jako to bývá na benzinových pumpách) někde v blízkosti Malého náměstí. Možná, že by mohly být postaveny na kraji parkoviště vpravo - pod zvonicí. To by ovšem musely být nějak vhodně architektonicky řešeny, aby nerušily vizuální dojem z poklednu na kostelní vršek se zvonicí. Třeba by ani nebylo od věci nechat je zčásti porůst břečťanem a nebo přísavníkem a tím by tak trošku zapadly, splynuly s okolím, aby tam nepůsobily jako pěst na oko.

To, jak konkrétně by měla být řešena a vyřešena tato otázka, to už je věcí konkrétních úředníků MÚ. Ovšem - od někoho musí vzejít jakýsi impuls, zadání, pokyn toto téma řešit.
Zadat jim to asi musí jejich nadřízení a nebo i zastupitelstvo. Ale ten prvotní impuls sem tedy dávám já - "pouhý" občan.
Myslím, že by tento námět neměl být smeten ze stolu....
Vždyť jsme všichni proboha jen lidi, a tyto základní potřeby máme, a tak bychom měli v našem městě nebýt nuceni zmateně a se studeným potem na čele hledat nějaké vhodné křoví......

Hezké Velikonoce všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem.

Tak jsem ten svůj příspěvek nedohledala - zkrátka nenašla.

Ale můj příběh není tak úplně shodný s podobným - Zemanoovčáčkovským:
Já nikoho v tom svém příspěvku nenapadla, neurazila, nedehonestovala - a už vůbec ne mrtvého, který se už nemůže bránit. Takže - na rozdíl od Zemana a Ovčáčka - já se nemám komu omlouvat.
Snad jen tedy těm, které jsem svým příběhem  - prožitým, byť teď už asi prakticky nedoložitelným - krátkodobě uvedla v omyl.Tak tedy - omlouvám se vám, nebyl to záměr, jen má chyba, špatná informovanost.
Nejvíc v omyl jsem vlastně uvedla sama sebe - protože jsem jaksi roky myslela, že nebraní biologického odpadu v Brodě je jasná, trvající (a mnou na vlastní kůži totiž prožitá) věc, takže jsem si ji v průběhu let - tedy trvání popsaného stavu - dál ani neověřovala. A jako blbec přemýšlím už pár let každoročně (a jak vidím - úplně zbytečně!) , jak to mám s těmi ořezanými vvětvemi a přísavníkem každoročně vyřešit.....

Ale - tak se tu s plnou zodpovědností tedy hlásím k tomu, že na své tvrzení - o tom, že mě na sběrném dvoře s biologickým odpadem skutečně kdysi odmítli - nemám důkaz.
Takže - důvěra v to, zda říkám pravdu a nebo kecám, případně dokonce účelově lžu - zůstává na vás - čtenářích tohoto diskusního fóra.

Kdyby nic jiného - tak právě i toto dokazuje účelnost a potřebu vzájemné diskuse mezi občany a úředníky či vedením města.
Taková diskuse - pokud tedy oboustranně existuje a funguje - působí i jako naprosto přirozená osvěta, a může předcházet i zbytečným fámám - ať už těm vzniklým nedopatřením, chybou (mou), nedostatečnou informovaností (mou), a nebo bohužel někdy třeba i fámou účelově k tomu vytvořenou (známe z minulosti - Bude zrušen jarmark!!! Bude zrušen oblíbený sekáč v sokolovně!!!! Město bude zadluženo a rozkradeno!!!!)

Kéž je tedy více ochoty k diskusi .... a tedy i míň nejasností a víc osvěty mezi lidmi obecně.....

A já tedy odcházím s veselou myslí na zahradu ořezat zbývající větve a dovézt je - na brodský sběrný dvůr.

Děkuji.

Hezký den všem

Alena Kortanová   

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem,

nejprve chci poděkovat za reakci a příspěvek panu Palovi, vedoucímu Odboru životního prostředí.
Jestli brodský sběrný dvůr už biologický odpad bere - no tak to je skvělé!!!! Díky! I za to sdělení, za to upozornění.

Vidíte - právě i toto je pozitivum vzájemné diskuse občanů a činitelů města (pokud tedy ta diskuse existuje), že se ujasní situace i případné omyly  V tomto případě tedy omyl můj - a jsem jen ráda, že to je jak Miloš Pala píše - že biol. odpad se v brodském sběrném dvoře bere.
Tímto se tedy omlouvám všem, které jsem svým příspěvkem uvedla nechtíc v omyl.

Ale ta situace, kterou jsem popsala, se skutečně stala. To není vymyšlené a už vůbec to nemělo být ode mě třeba pouštění nějaké fámy.
Vidím sama, jak je paměť lidská krátká (v tomto případě paměť moje  ) . Tu situaci si ale vybavuji dodnes - - - ale pravda je, že roky letí a že to tedy, když nad tím přemýšlím, muselo být už před více lety, než jsem minule popsala. Protože u toho byl tehdy jiný pracovník, mně jménem neznámý, ne Jirka Leskauer, (toho bych si pamatovala - jsme totiž skoro spolužáci - o rok - z tanvaldského gymplu).

Mám silný pocit, že právě tuto situaci jsem kdysi popsala - snad myslím přímo sem, na brodské diskusní fórum. Mám pocit, že právě toto dokonce byl můj úplně první příspěvek na toto fórum, a nebo možná - nejsem si jistá - tedy  na jiné diskusní fórum, týkající se Brodu (Možná - do DF Občanů pro změnu? Tam jsem taky přispívala...) Teď jsem tedy tento svůj příspěvek hledala - ale zatím nenašla, kvečeru, až bude dost času, zkusím to projít podrobněji. Zatím jsem našla prokazatelně jen to, že mé nejranější příspěvky tu jsou na DF z roku 2012 - takže ta situace, kdy mě na sběr.dvoře s biol. odpadem odmítli musela být asi někdy v tom roce 2012.
Zkusím to dohledat a pak sem dát odkaz.

Neee - nebojte, nebudu jako prezident Zeman donekonečna tvrdit - "bylo to na té stránce vpravo dole - vím to určitě"
A taky nemám (a naštěstí ani nepotřebuju ) žádného Ovčáčka, kterého bych hledáním pověřila a finanční odměnu komukoli, kdo článek objeví k tomu navíc vypsala.

Shrňme to tedy - já se ten svůj příspěvek pokusím najít, ať se můžete přesvědčit, že "Kortanová nekecala" .
A jestli tedy biologický odpad je na sběr. dvůr normálně brán, děkuji ještě jednou panu Palovi za upozornění a příspěvek do diskuse tady.
A během brzké doby tedy můžu s úlevou naložit větve z prořezaných stromů a nebudu už muset řešit "Nerudovský problém  - Kam s ním.

Hezký jarní den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den. Sběrný dvůr v Železném Brodě biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu přijímá. Přijímá ho již od roku 2011, což je podstatně dříve, než to bylo nařízeno změnou zákona o odpadech. Zákonná povinnost nastala od 1.1.2015 a platí v období od 1.4. do 31.10. kalendářního roku. Ve sběrném dvoře je tento odpad přijímán celoročně, i když v období, kdy nefungují kompostárny, to přináší problém s uskladněním. Město Železný Brod v roce 2011 vydalo obecně závaznou vyhlášku č. 4/2011 O stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území města Železný Brod. V článku 4 jsou uvedeny odpady, které sběrný dvůr odebírá, mezi nimi je uveden i odpad ze zahrad a parků. Současná obsluha sběrného dvora, p. Jiří Leskauer, který na tomto postu pracuje od 2.5.2014, tvrdí, že za dobu jeho působení ve sběrném dvoře nikoho s biologickým odpadem neodmítl. Pro zajímavost, v roce 2017 občané Železného Brodu přinesli do sběrného dvora 55,82 tuny biologicky rozložitelného odpadu, který následně skončil na kompostárně v Malém Rohozci. Toto číslo ukazuje, že informovanost o sběru tohoto odpadu mezi občany je. Pokud někoho zajímají náklady na likvidaci tohoto odpadu, tak v roce 2017 byly ve výši 66569,- Kč. Je to součet poplatků v kompostárně a dopravného na kompostárnu. Pokud některé obce rozmísťují kontejnery na bioodpady po obci, vesměs s tím mají špatné zkušenosti. Nedisciplinovanost občanů je veliká a pro množství jiných druhů odpadů stejně vše skončí na skládce, své o tom vědí i v Semilech. Takto to často zařizují obce, které nemají sběrné dvory a zákonnou povinnost sběru zajistit musí. Miloš Pala, vedoucí odboru ŽP MěÚ Železný Brod

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré nedělní jarní ráno všem.


Já jsem si dnes k rannímu kafi vzala notebook a kalkulačku.....

Citace z Usnesení 25. zasedání zastupitelstva města z 20.1.2010
(zkopírováno odtud - z brodských oficiálních webovek, přes prokliky OBČAN - Orgány města)

č. 10/10

odkup ppč. 769/3 – zastavěná plocha a nádvoří o výměře 810 m2, ppč. 769/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 483 m2, ppč. 770/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 383 m2, ppč. 770/2 - zastavěná plocha a  nádvoří o výměře 1039 m2, ppč. 770/3- zastavěná plocha a nádvoří o  výměře 119 m2, budovu čp. 138 na parcele 770/2, budovu čp. 823 na ppč. 769/4, budovu bez čp/če na ppč. 770/1 a budovu bez čp/če na ppč. 770/3, vše v k.ú. Železný Brod za cenu
7 420 000,-

810 + 483 + 383 + 1039 + 119 = celkem 2834 metrů čtverečních
(= plocha Exathermu, městem v roce 2010 od majitelů této rtutí kontaminované bývalé továrny zakoupená...)


7 420 000 Kč za koupi areálu Exathermu
 + očekávaných 15 000 000 Kč za zboření budov a zlikvidování - coby nebezpečného odpadu (ano - na část z těch 15 milionů město získalo dotaci - - - ale sakra i ty dotační peníze nespadly z nebe ani z Bruselu, ty musel někdo nejprv vydělat - i my... )


= celkem 22 420 000 Kč, vydaných za 2834 metrů čtverečních pozemku

= 7 911 Kč z 1 metr čtvereční (slovy JEDEN metr čtvereční)
(A  v tomto - samozřejmě - není  započítáno těch tisíce hodin práce a starostí městských úředníků,kteří se Exathermem a jeho likvidací už léta musí zabývat.
Tím chci říct - SKUTEČNÁ cena zaplacená za metr čtvereční je ještě o tyto - obrovské další náklady - vyšší..  )


Tož tak asi....

Teď už se s tím už nic jiného dělat nedá.
Ale aspoň bychom o tom měli vědět = nezapomínat + ptát se zodpovědných  (a chtít a požadovat jejich vysvětlení a současné stanovisko k této nastalé situaci, jimi způsobené) + poučit se z toho pro budoucnost a neopakovat to, pohlídat si takovéto  kotrmelce a "hospodaření" pro příště.


Alena Kortanová

Počet příspěvků: 44 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >