Vše o Železném Brodě

Svědkové Jehovovi

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Svědkové Jehovovi

Nyní jsem se dočetl ,že ředitel protikorupční policie,který podal k 15.5.2013 demisi je Svědek Jehovův!Proč asi?Mě je to jasné!Zloději a korupčníci se ho bojí!Víc takových ředitelů,soudruzi!Ale dle článku,který jsem si od něho přečetl,nemá tato republika šanci,zlodějina a korupce se stala na určitých místech běžnou praxí!

Předmět: Svědkové Jehovovi

Vážený pane Svobodo. Nechtěl jsem reagovat, ale doufám, že se od Vás ještě něco dozvím. Mnoho věcí, jsem totiž ve vašem, jistě v dobré víře napsaném příspěvku, nepochopil a prosím o jejich upřesnění. Jaké smetí, jste hodlal zamést na konec (první věta příspěvku)? Myslíte si opravdu, že až se takhle všichni hezky zblázní, tak bude ta zdravá společnost? Nerozumím tomu, proč Vy, za životní kopance budete muset metat kotrmelce zřejmě ještě v příštím životě? O jaké zemi, kde by byl pan Šporer "zmizelej"  to píšete? Nikdo jistě nemá nic proti veřejné diskusi na veřejném portálu, ale pan Šporer žádal zveřejnění své anabáze se Svědky Jehovovými v Železnobrodském zpravodaji a byl velmi zdvořile odmítnut, což jak jistě uznáte jsou dvě zcela rozdílné věci. Paní Bc. Iva Chaloupková vedoucí Informačního a kulturního střediska také mj. celkem správně uvádí:
Diskusní fórum, které jste na webových stránkách města využil, je tím relevantním nástrojem pro zveřejňování vlastních názorů. V diskusním fóru jde právě o publikování osobních postojů a myšlenek, které mohou být nadále rozváděny a komentovány. Je tu i možnost okamžitě reagovat, pokud někoho svým příspěvkem negativním způsobem prezentujete.   
Diskusní fórum, podle mého mínění, opravdu slouží ke zveřejňování vlastních názorů a osobních postojů, což jsem učinil bez postranních úmyslů, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ještě Vás poprosím o maličkost, opravdu Vám stojí za to se osobně angažovat (styl znám), coby šašek Žito jen proto, aby jste se procvičil v šermu? Tvrdím rovněž, že dárcovství krve je vysoce humánní a šlechetný čin, nikoliv jako "samozvolený tribun lidu, který ekvilibristicky šermuje listinou práv a základních svobod", ale jako Zdeněk Hromas, který šermoval a šermuje celý život sám za sebe.
Apropó, byli to oni?   

Předmět: Svědkové Jehovovi

Dobrý den pane Šporere.         
                                Přihlásil jsem se k této diskusi, abych Vám poděkoval, napsal svůj příspěvek a na konec i zametl nějaké to smetí.      Váš příspěvek je tak obsáhlý, že trvalo několik dní než jsem si mohl většinu informací ověřit. A ouha. Vy nelžete, k tomu zdravá sebekritika a dokonce veřejná omluva?!? Až se takhle hezky zblázní všichni, tak to bude ta zdravá společnost (do které máme tak daleko ). Sám jsem v životě nadělal tolik kopanců, že za ně budu metat kotrmelce zřejmě ještě v příštím životě a tak vím, jak těžké může být odpustit sám sobě, natož poprosit o odpuštění druhé. Já před vámi smekám pomyslný klobouk a jak zde již někdo napsal, jste frajer. Víte, kdyby jste takový článek napsal v jiné nejmenované (zřejmě tušíte které ) zemi, jednoho dne by vás "někdo" zmizel a byl byste zmizelej..........nevěříte ?!? Buďte rád, že žijete v Čechách . Na veřejném portálu jste správně, kdo by o vaší omluvě věděl na BLOGU, to byste se rovnou mohl spoluobčanům omlouvat doma " hulákáním do uhláku ". Na tento portál přispíváte  také, jste daňový poplatník a máte tak plné právo se zde svobodně vyjádřit.
              Příspěvků zde zatím není mnoho a to asi i proto, že někdo svými hromasy a blesky a paragrafy a blablabla mnoho potencionálních diskutujících odradil. Já tvrdím, že dárcovství krve je vysoce humání a šlechetný čin a kdo tvrdí že ne, je lump a hajzlík a že o tom se sakra má a bude veřejně diskutovat !!! Jinak bych mohl nabýt dojmu, že ten jazykobřitý rétorik, ten samozvolený tribun lidu, který tu tak ekvilibristicky šermuje listinou práv a základních svobod tu vůbec nešermuje za čtyři mušketýry a jejich vznešené ideály, ani za gardu Kardinála Richelieu, ale za " bratrstvo kočičí pracky ". Jsem příliš dobrý šermíř na to, abych se ho lekl !
               Vám pane Šporere přeji pevnou víru, jasná jitra a svěží vítr do plachet
Případné čtenáře prosím........přemýšlejte o tomto tématu a možná se i vyjádřete......promiňte, musím končit,někdo zvoní........že by zase oni ?!?
          šašek Žito 12     Čestmír Svoboda

                                                                                                                                                                          

Předmět: Svědkové Jehovovi

Zdravím,protože mám víru,chtěl bych podotknout,že je to věc osobní,tudíž mě připadá bezpředmětné se touto problematikou zabývat veřejně .Něco jiného je názor na náboženství,což je věc politická a s vírou neslučitelná.Náboženství jsou nepřehledné množství a zahrnuje se do něho i ateistický názor,ale víra je záležitost osobní  ve spojitosti k něčemu,což považuji za vrchol mého chabého chápání.Je to přeci dilema odvěké a člověk se tímto prokousává co existuje.Já jsem věřící a konečně se k tomu mohu hrdě přihlásit,aniž bych se stal "otrokem" lži a přetvářky,jakou jsme mnozí museli podstoupit a neustále jsme komerčním světem k tomu vybízeni.Svědky v celku považuji za lidi,kteří byť s lidskými chybami,ale věřící ve Stvořitele a příchodu  Ježíše Krista v době Armagedonu dávají ze sebe to nejlepší ,co se v člověku nachází.Možná brutálně,ale vždy se srdcem na dlani.Jejich snaha se dá vždy nějakým způsobem zpochybnit a zesměšnit.Káží proti korupci,zlodějinám,násilnostem,vraždám amorálnosti všeobecně,která v této době kvete na každém lidském kroku.Pokud se v některých případech odklání od názoru většiny,pak si myslím že má každý svobodnou vůli a své myšlení,kdy si může rozhodnout,zda souhlasí s nimi a nebo ne a popřípadě  odejde   z jejich náboženství,pokud tam vůbec vstoupí.Je trestuhodné,že ještě tyto lidé nemají veřejný přístup na školy a do veřejných prostranství,kde by mohli tyto nešvary ovlivňovat.Avšak  ve všem je v tomto záměr,lidská spekulace,jak se dělat lepším než jsem  a boj o moc a peníze.No,nuž bojujte,Vy jenž máte nést ratolest míru.Jednou dojde k zúčtování a pak budete volat Pane,Pane,kde jsi......,ale on již neuslyší.Omlouvám se za chyby,ale nejsem tobra cestina!

Předmět: Svědkové Jehovovi

Dobrý den, pane Hromasi. Pokud jste četl mé příspěvky, tak musíte vědět, že ten, kdo mě označil tím titulem a kdo mi přeje, abych zemřel,  je organizace o které píši. Je to její oficiální postoj k vyloučeným bývalým členům.  S vámi to nemá nic společného. Netuším, jak jste na to přišel. Můj odchod od PČR rovněž nemá nic společného s tím, že jsem projevil svůj názor (nikoho jsem nenařkl) na postoje státních a obecních úředníků. Vím kolik je mezi nimi odvážných lidí. Pracoval jsem ve státní správě několik let. Budu se opakovat a ještě jednou uvádím, že Svědkové při svém registračním řízení na MK ČR  v roce 1993 vědomě lhali a podváděli. MK jim přesto registraci udělilo a to je krytí lži o kterém jsem psal. Několikrát jsem o tomto problému hovořil s vedoucím odboru církví na MK a tam mi bylo řečno, že mám pravdu, ale oni se tím zabývat nebudou. Tou odvahou jsem myslel to, že se někdo z kompetentních úředníků touto věcí začne zabývat a opravdu vím, že takového úředníka nemám právo hledat na úřadě města, kde bydlím. A co jsem myslel tou omluvou? Já jsem Svědky poznal tak, že za mnou přišli domů a přinesli mi "dobrou zprávu",  jak tomu oni říkají. Tuto činnost jsem potom vykonával i já. Teď, když vím, že jsem věřil něčemu co není pravda a přesvědčoval jsem ostatní, aby uvěřili lži, cítím jako normální člověk (používající selský rozum) pocit viny a stydím se za to. Opravdu se mi ulevilo, když jsem se ve svém příspěvku omluvil těm lidem, které jsem oslovil. Věřte si tomu nebo ne, ale já opravdu nechci, aby někdo kvůli mě prožíval to, co naše rodina. Rád jsem využil nabídky a svůj text jsem zveřejnil v této diskuzi. Děkuji za to. Nemám potřebu si zakládat "blog".  Jsem už velký kluk a umím nést následky svých rozhodnutí a svéprávný jsem rovněž. Na závěr si dovolím být ještě upřímný a napsat, že teď docela lituji, že jsem se do něčeho takového pouštěl, protože vidím, že další diskuze by opravdu nic nového nepřinesla. Přesně jak jste to napsal vy.  Taky vám přeji vše dobré. IŠ.

Předmět: Svědkové Jehovovi

Vážený pane Šporere. Jako doživotní bezpartijní ateista jsem dalek toho označovat kohokoliv za antikrista. Podle mého názoru, by každý svéprávný člověk měl nést následky svých rozhodnutí, která jsou v souladu i nesouladu se zákony této země. Smysl vámi citovaného citátu je zřejmě tento: "Svoboda každého člověka končí tam, kde omezuje svobodu druhých". Chápu, že Vás mrzí odchod od policie ČR, nicméně Vás to neopravňuje obviňovat státní a obecní správu z nedostatku odvahy a krytí lží. Nepochopil jsem bohužel vaši omluvu veřejnosti. Píšete, že jste se Svědků svého času otevřeně zastával a také se odvolával na Listinu základních lidských práv a svobod. Chcete tím naznačit, že základní listina práv a svobod je účelová příručka, kterou lze používat tak, jak se komu hodí? Neznáme se a nechci vyvolávat jakékoliv náboženské či jiné spory. Můj příspěvek byl asociován Vaším nařčením  státní a obecní správy, což mě přišlo poněkud neadekvátní a agresivní. Zvažte, zda nezaložit vlastní "BLOG" (možností na netu se naskýtá opravdu mnoho), tam můžete Vaší situaci rozebírat, varovat, vyzívat, radit a zároveň si ověřovat správnost a akceptovatelnost Vašich názorů. Mám pocit, že další diskuse by už mnoho nového v této věci nepřinesla. Přeji Vám vše dobré. ZH

Předmět: Svědkové Jehovovi

Díky paní Chaloupkové jsem pochopil, že zveřejnění mého textu ve zpravodaji, by opravdu nebylo vhodné. Účel mého příspěvku byl naprosto jiný a diskuzi na toto téma jsem vůbec neměl v úmyslu vyvolat. Děkuji jí touto cestou za profesionalitu a lidský přístup, a pokud jsem se jí nějak dotknul, tak se uprímně omlouvám. Doufám, že jsem to jasně vysvětlil.

Letos od mého vyloučení z této organizace uplynou 3roky. Velice dlouho jsem zvažoval, zda se mám v této věci angažovat a svou zkušenost zveřejnit a jít tak se svou kůží na trh. Rozhodl jsem se, že ano. Pokud mě někdo pro můj postoj a názory v oblasti víry označí za antikrista, který si zaslouží smrt a věčné zničení, odepře mi právo se bránit a obhájit se, tak se cítím být dotčen a žádám vysvětlení, proč se tak děje a jak je to možné. Byly doby, kdy jsem se Svědků otevřeně zastával a také jsem se odvolával na Listinu základních lidských práv a svobod. Provedl jsem i řadu kroků, aby mi kompetentní orgány vysvětlily, proč je mi bráněno svobodně vyznávat víru Svědků Jehovových. Neuspěl jsem a musel jsem se rozhodnout, zda opustit zaměstnání, které jsem měl rád, které mě naplňovalo a „svobodně“ vyznávat svou víru, nebo zapřít sám sebe, zřeknout se své víry a u Policie ČR zůstat. Rozhodl jsem se odejít a pokud mám být upřímný tak mě to nyní opravdu mrzí. Nemůžu a nechci zůstat lhostejný k bezpráví, které se páchá na členech této organizace a rád ponesu riziko, že budu napaden za to, že mluvím a píši o věcech, ke kterým se oficiální představitelé Svědků odmítají vyjadřovat a vůbec o nich diskutovat. Náboženství je ožehavé téma, pokud se o něm budeme bavit v souvislosti s Listinou zákl. lidských práv a svobod. Svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Nikdy jsem neupíral svobodu náboženského vyznání jiným. Nic jiného jsem nezamýšlel než veřejnost varovat a omluvit se. Pokud mně někdo ukáže, že jsem se ve svých názorech mýlil, rád svůj postoj změním a rád se omluvím.

IŠ.

Předmět: Svědkové Jehovovi

Vážení diskutující. Nejsem si vůbec jist, že by městský zpravodaj měl zveřejňovat subjektivní varování před čímkoli, co je obsahem listiny základních práv a svobod.
Článek 3 (1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.
Jakkoliv subjektivní, rádoby fundovaný rozbor jednotlivcem, podle mého názoru, mu nezakládá právo, veřejně napadat a omezovat základní lidská práva jinému. To nemá nic společného s cenzurou ale se zdravým selským rozumem. Podobný rozbor a polemika jednoznačně patří na stránky odborných publikacích popř vysoce specifických tiskovin, ale nikoliv na stránky městského zpravodaje. Pokud se mýlím, rád se nechám poučit.   

Předmět: Svědkové Jehovovi

Vážený pane Šporere,

jenom se chci v krátkosti vrátit k Vaší odpovědi, za kterou Vám děkuji. Neotištění Vašeho příspěvku skutečně souvisí pouze s charakterem příspěvku, který považuji za nevhodný k zveřejnění ve zpravodaji. Prosím, nespojujte neuveřejnění Vašeho příspěvku s odvahou či zbabělostí úředníků ve státní/obecní sféře zveřejňovat pravdu. Píšete, že svá tvrzení dokazujete uvedením zdrojů. Uvedení zdroje bohužel není přece nikdy zárukou objektivity a  pravdy. Jenom se rozhlédněme, kolik máme kolem sebe  "pravdivých" zdrojů. O tom bychom mohli spolu asi dlouze polemizovat. Nicméně Vaše životní zkušenost může být dozajista předána veřejnosti i jinou formou než jenom přes diskuzní fórum. Ráda se s Vámi setkám a můžeme si o tom promluvit. Myslím, že tato problematika veřejnost určitě zajímá. Bohužel jsem tento týden doma s nemocnými dětmi. Pokud si však najdete čas, zastavte se za mnou koncem příštího týdne (Informační a kulturní středisko - přízemí radnice, budova A). Kontakt na mě: i.chaloupkova@zelbrod.cz, mob. 722 793 091

Předmět: Svědkové Jehovovi

Ahoj Jardo,

opravdu si nesmírně vážím skutečnosti, že jsi jako stařší sboru Svědků Jehovových v Tanvaldě zareagoval a vsoupil do diskuze. Článek na který jsi uvedl odkaz znám. Ctím památku Svědků, kteří položili život během 2. světové války a hluboce si vážím jejich oběti. Rozumín také tomu, že k jejich odkazu se jako organizace hlásíte. Počet těchto obětí během 2. světové války dosáhl sta tisícům. Pokud však bylo řečeno „A“ je třeba říci i „B“. President společnosti „Strážná věž“ bratr Rutherford si s Hitlerem „dopisoval“ a znění těchto dopisů lze najít v knihách „Hledání křesťanské svobody“ a „Krize svědomí“. Po jejich přečtení lze zjistit proč došlo k pronásledování během 2.světové války. Nikdo z vedení společnosti se řadových svědků nezastal a Hitlerovi je hodil do chřtánu.

Existují však ještě další sta tisíce mrtvých, ke kterým se organizace nehlásí a to je také historie této organizace - http://www.krev.info/Text/memorial.htm. Církev, která si činí nárok na život lidí nemůže mít zákonné schválení.

Ve svém příspěvku jsem uvedl řadu dalších faktů a k těm jsi se nevyjádřil. Jako představitel této náboženské společnosti na území našeho města máš k tomu příležitost. Budu rád pokud v této diskuzi budeme pokračovat.

Ivan Šporer

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >