Vše o Železném Brodě

ZVUK V DIVADLE

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3

Předmět: ZVUK V DIVADLE

Včera 6.1.2013 jsem byl na představení divadla Járy Cimrmana.První čás představení bylo mluvené slovo, které měl vylepšit zvukový systém pevně instalovaný v divadle.
Pískání zpětné vazby, které tahalo diváky za uši bylo velmi nepříjemné,po napomenutí jednoho z interpretů se to nepatrně zlepšilo a to jen v tom smyslu,že bylo trochu rozumět přednášenému slovu.Po celou dobu používání mikrofonu to stále chytalo zpětnou vazbu a celou první část představení to divákovi znepříjemňovalo.Dovoluji si to nazvat zvukovou katastrofou, amaterismus.
V druhé části bylo štěstí, že se vše odehrávalo bez mikrofonů a byly pouze použitydoplňující zvuky z nějakého záznamu,ale i tak byl slyšet "brum" po celý zbytek představení.
Závěr mého příspěvku bych těl připomenout, že vstupenka v hodnotě 360,-kč není laciná záležitost a představoval bych si,že vše bude na profesionální úrovni.Zároveň si myslím,že by Město mělo zainvestovat do profesionální techniky, aby se nemuselo stydět když přijedou do divadla významnější interpreti a diváci očekávají ničím nerušené vystoupení.
PS: neočekávám žádné alibistické odpovědi. 

Předmět: ZVUK V DIVADLE

Vážený pane Brunclíku,

u profesionálních divadelních představení jezdí se souborem vlastní technik. Nejinak tomu bylo včera u "cimrmanovského" představení. Před začátkem představení vždy proběhne zvuková zkouška, která u představení Blaník proběhla za asistence pana Bohumíra Hanky, technika našeho divadla. Vše bylo při zkoušce v pořádku. Zvukovou aparaturu poté, tedy i během představení ovládal technik Divadla Járy Cimrmana, dokonce byla zapojena jejich profesionální technika. Technika bohužel někdy zklame, a to se stalo právě včera. Vysvětlení proč se tomu stalo, zatím nemám, nikdo si není jist. Snad měl profesionální technik uposlechnout upozornění pana Hanky, aby se na zvuku nepřidávalo. Ovšem, jak jsem již psala, zvuk byl v režii Divadla Járy Cimrmana. Vstupenka ve výši 360,- Kč skutečně není lacinou záležitostí, ale vězte že i při plně obsazeném divadle je těžké takové divadlo vůbec "zaplatit". Tolik na vysvětlenou. Snad Vás potěším alespoň tím, že investovat se do novější techniky bude. Doufám, že Vás včerejší zážitek neodradí od návštěvy dalších divadelních představení. 

Předmět: ZVUK V DIVADLE

Zdravím příznivce Brodského divadla.

Název tohoto vlákna, se mi docela hodil pro můj další příspěvek. Jen bych ten zvuk rozšířil ještě o SVĚTLO v divadle. Přimluvil bych se za někoho, co v divadle rozebral kabeláž pro obsluhu oněch světel a zvuků v divadle. Někdo, to potřeboval použít o Skleněném městečku, asi v tom velkém stanu na náněstí a docela tím paralyzoval divadlo. A to v okamžiku, kdy se v něm dokončovaly zkoušky na vystoupení souboru o minulé sobotě. Velkým úsilím pana elektrikáře Mirka Hanky, se to nakonec stihlo znovu pospojovat a natahat kam bylo třeba. Prosím, pořiďte tomu nešťastníkovi vlastní výbavičku. Děkuji za divadelníky, že s tou věcí něco uděláte. Ahoj.

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3