Vše o Železném Brodě

Zdravotnictví

Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

Předmět: Zdravotnictví

Ráda bych se zeptala zda se někdy zlepší dostupnost odborné a kvalitní zdravotní péče pro občany města a okolí...Je znát nedostatek lékařů v některých oborech jako například neurolog,kožní,zubař,oční,atd..
Ano lékaři tu jsou ale nestačí to.Někteří odborníci mají dlouhé objednací lhůty pro velký počet pacientů jiní zas ty nové nepřibírají...
Děkuji za odpověď..Irena

Předmět: Zdravotnictví

Dobrý den paní Šaldová,

nedostatek lékařů (především specialistů) je obecně problémem celé naší země a je navázán na charakter politiky státu a zdravotních pojišťoven. Je pravdou, že v otázce dostupnosti zdravotní péče jsou obyvatelé vesnic a malých měst stále více diskriminováni oproti obyvatelům velkých měst, na což aktivně již delší dobu upozorňuje i Lékařská komora. Železnobrodská poliklinika prošla v posledních několika letech výraznou modernizací a pacientům nabízí široké spektrum péče. Město se snaží aktuálně napomoci komfortu pacientů vybudováním nového chodníku v ulici Jarní, která vede právě k poliklinice. Zdravotnickým institucím vycházíme maximálně vstříc, jsme s nimi v kontaktu a jsme otevřeni diskuzi. Lékařům a zdravotnickému personálu nabízíme výhodné ubytování v městských bytech. V rámci hodnocení ankety „Město pro byznys", která se zaměřuje mj. i na úroveň zdravotní péče v jednotlivých obcích republiky, jsme v této oblasti oproti dalším městům obdrželi vysoké body. Pokud bychom se srovnávali s podobně velkými městy, situace opravdu u nás není zdaleka tak špatná. Tím samozřejmě nechci říci, že zde není co zlepšovat a jsem připraven podpořit jakýkoliv projekt či nápad v této oblasti.

Přeji pěkný víkend,
František Lufinka
Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies