Vše o Železném Brodě

terminál II

Počet příspěvků: 7 zobrazené: 1 - 7

Předmět: terminál II

Od zprovoznění zastávky Sokolovna uteko již mnoho vody v Jizeře a tato  diskuse utichla.
Proto předpokládám, že jsou cestující spokojeni /nechám stranou problém s přestavbou mostu/.
A jak cestuji po krajích českých, cítím stále více tuto nespravedlnost:
Toto bylo postaveno za přispění- EU,severočes.... ,Toho a onoho.
Nyní budu psát konkrétně o naší zastávce Sokolovna.
Přimlouvám se za zabudování děkovné desky, na které bude uveden název firmy, která tuto zastávku naprojektovala, a jméma osob z tehdejšího vedení radnice, díky kterým si cestující, třeba na Jablonec, nebo na Prahu, mohou vychutnávat přednosti nového nástupiště.
Jak se blíží zima tak si budou moci vychutnat přednosti nové zastávky i ostatní cestující.
Proto navrhuji přejmenování této zastávky na zastávka na Vidrholci. Předpokládám, že mnozí budou budou protestovat, že se jedná o neplacenou reklamu.
Mají také pravdu,ale jak se říká Komu čest Tomu čest.
Jsem ochoten přispět ze svého částkou cca 500 KČ.Protože si myslím že se nemá zapomínat na ty kteří se o tuto zastávku vlastním nasazením zasloužili.






Předmět: terminál II

Děkujeme! Kvůli ceduli se jménem jsme to určitě ale nedělali. Spíš mě dělá radost, že Terminál získal 1. cenu v soutěží Cesty městy.

Každá nová stavba musí projít zkouškou funkčnosti, aby se vidělo, co je dobře a co ne. Každou stavbu lze měnit, doplnit, a to i tu, která je financována z dotace. Proč se tedy nezabývat doplněním přístřešku nějakými zástěnami nebo jinými opatřeními, které by pomohly odstranit problémy s deštěm a větrem?

Hezký den,

André Jakubička

Předmět: terminál II

Dobrý den, opět mám malý problém.
Já píšu o zastávce Sokolovna a dostanu od Vás chlubivou odpověď na zastávku Terminál. Já proti Terminálu opravdu nic nemám.
Tak ještě jinak pane Jakubičko, píšete že se občas při stavbě něco přehlédne.
Opravdu považujete skutečnost že se nad trojůhelníkové nástupiště se postavila 
o b d e l n í k o v á  střecha, která je za prvé krátká, za druhé úzká a vůbec neplní svoji funkci-když k tomu připočtu postavení podpěr ve z c e l a  obráceném  gardu  a  cestující také nijak nechránicí.
K  tomu jako třešinka na dortu je ta část, za řadou  stromků, kde je vidět někoho jenom v případě, že jde na wc a zkracuje si cestu.
To znamená že cca30% plochy je na ....  chtěl jsem napsat nevyužito.
Za drobné nedostatky?
Suma sumárum: našel-li někdo na této zastávce pozitivního, prosím upozorněte mne  na to.Nějak to nemohu nalézt.
Tak mám dvě otázky:
1. kdo zaplatí nápravu střešního a větrového nedostatku, které považuji za šokující a naprosto nepochopitelné.
2. řekne mi někdo sám a dobrovolně kolik stál ten strom, díky kterému prší i na to málo kde by nemuselo, nebo mám vznést of.dotaz s odkazem na svá práva na informace?

Předmět: terminál II

Nevím, jaké důvody vedou některé přispěvatele diskuse k tomu, že zakládají nová vlákna tam, kde lze přispívat do původních. Bylo by pak jistě zajímavé sledovat posloupnost diskuse, kdy se nejdříve namítá, že střecha zastávky u sokolovny je příliš velká a autobusy o ní budou škrtat, aby se vzápětí ukázalo, že je "prý" strašně malá. Každopádně doporučuji, aby se s otvorem ve střeše nic nedělalo, a pak za úpravu nebude nikdo nic platit. Ostatně to ocenění za Terminál neplatilo pouze za část stavby u železniční stanice, ale také za zastávku u sokolovny. Stačí si prohlédnout obrázky pod odkazem, který výše uvedl bývalý pan starosta.
Co se týká ceny stromu, je součástí výkazu výměr, který je zveřejněn jako příloha smlouvy o dílo na webových stránkách města. 
Svěřím se s dalšími poznatky z provozu autobusů, a to většinou firmy BusLine. Předminulou středu jsem se vracel pozdě večer domů. Nastupovat jsem u železniční stanice, byl jsem tam jediný, stál jsem u odjezdového stání č.2, odkud autobusy odjíždějí. Autobus ale výjimečně zastavil u stanoviště č.3, kde nikdo nestál. Při výjezdu do Masarykovy ulice směrem na Semily si pan řidič najel do protilehlého pruhu vlevo od dělícího ostrůvku, takže počítám, že přes nástupní dveře šikmo zpět nic neviděl. Kdyby tam jelo nějaké auto, nevím kdo by brzdil. Obdobně nevím, proč někdo parkuje s autobusem na Malém náměstí. Když potřebujete vyjet z parkoviště autem, prakticky nevidíte, jestli se od řeky neblíží nějaké auto. No postěžovat si je lidské :).

Předmět: terminál II

Pane Machu!!!

Vy jste neskutečný ignorant a prolhanec!!! Už podruhý tu píšete, že někdo měl obavu o střechy autobusu. Proč píšete takovéhle nesmysly!! Jasně jsem vám psal, že je naopak ten okraj střechy 195cm od okraje nástupního peronu. Podle plánů, to mělo být dokonce 210cm.

Zastávka, která je takhle zbastlená je naopak v Koberovech, za odbočkou na Loučky. Tam, při vyhýbání se proti jedoucím autům, dochází k tomu nebezpečnému přiblížení střech autobusů k hraně střechy zastávky. Zdá se, že páni architekti, svou práci dokáží prasit na více stavbách, než se vám vůbec zdá. Než jste vůbec schopen pochopit. Už tu v Brodě nic neříkejte, nepište a nelžete!! Nechte si to do Semil. Jestli tam o to budou stát!!!

Předmět: terminál II

Kdo tady blábolí, to si každý může snadno ověřit v původní diskusi na téma terminál - je opravdu počteníčko. Někdo to ale nedokáže vydýchat :)
Počet příspěvků: 7 zobrazené: 1 - 7