Vše o Železném Brodě

Kastrace toulavých koček

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4

Předmět: Kastrace toulavých koček

Váhala jsem, zda otevřít téma, které je v době větších problémů (stavba mostu, dopravní situace) poměrně okrajové. Nestojím o rady typu "nekrmit" nebo návrhy drastičtějších řešení. Při jednání na odboru životního prostředí mi bylo řečeno, že město uhradí náklady na kastraci, pokud někdo toulavou kočku ODCHYTNE a DOPRAVÍ k veterináři (a doloží, že byla toulavá, aby to nebylo zneužitelné). Bohužel dospělá divoká kočka se jen tak chytit nedá (koťata by možná za cenu poškrábání někdo dokázal chytil rukou), jedině použít sklopec nebo něco jiného a pak zařídit vše ostatní. Pravděpodobně je podobný zásah v kompetenci městské policie (alespoň jilemnická městská policie to tak má, ale pouze pro Jilemnici a okolí).
Konkrétně  - kolonie toulavých koček na rohu Jiráskova nábřeží a Sokolské ulice. Na jaře 6 dospělých koček (z toho určitě 2 kočky, které rodí opakovaně dvakrát do roka). Teď v létě je tam 7 nových koťat (ale na podzim budou další). Jsou zvyklé chodit na žrádlo, ale chytit se nedají. Podobná situace je i jinde v Brodě, kočičích kolonií je víc. Útulek Lučany nemá o koťata zájem, vyžadují základní veterinární péči (paraziti, blechy, záněty očí). Doufat, že počet koťat klesne, protože část pochcípá, je krátkozraké, příští rok bude situace stejná.
Ptám se vedení města, zda zařídí kastraci dospělých koček včetně ODCHYTU a DOPRAVY k veterináři.  Hledám zájemce, kteří by dokázali odchytit asi 2-3 měsíční koťata (zrzavá, černá, strakatá - ještě by se daly domestikovat), dát jim nový domov a zajistit péči.

Předmět: Kastrace toulavých koček

Zajímavé téma.. a je fakt že se kočky dost rychle množí a je jich těch toulavek čím dál víc...odchyt a kastrace a zpětné vypuštění do lokality je to nejlepší řešení...Co dělat když si koťata nikdo nevezme ? Kočky se schovávají i do motorů aut a snad si dovedeme představit co se stane když to řidič netuší a rozjede se
Odbornou radu i pomoc co a jak bych asi hledala v útulku Dášenka v Lučanech nad Nisou...ti mají pod dohledem situaci v Jablonci a určitě by s odchytem divoké kočky plašanky dovedli poradit.Bezprizorních koček je mně fakt líto..

Předmět: Kastrace toulavých koček

Dobrý den,

během jednoho až dvou dnů budou naistalovány odchytové klece v lokalitě Jiráskova nábřeží. Klece budou umístěny v bezpečném prostoru a pravidelně kontrolovány ze strany Městské policie Železný Brod. Případná kastrace a další postup bude řešen ve spolupráci s MVDr. Klárou Pospíšilovou.

Pěkné odpoledne

František Lufinka

Předmět: Kastrace toulavých koček

Děkuji za dobrou zprávu, doufejme, že se odchyt podaří. Nutně je potřeba vykastrovat strakatou trojbarevnou kočku a minimálně jednu černobílou (drobnější).
Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies