Vše o Železném Brodě

Greenway-Jizera

Počet příspěvků: 8 zobrazené: 1 - 8

Předmět: Greenway-Jizera

Dobrý den,
předem bych chtěl poděkovat tech.službám za parádní posekání břehů Jizery na Poříčí.

Mám dotaz.Jak daleko je projekt  a realizace Greenway-Jizera? V programu vládnoucích stran se toto téma dávalo na přední místa. Zatím se vůbec nic neděje. Chápu, že přednost má výstavba mostu.
O prázdninách jsem se setkal se spoustou cyklistů, kteří naším městem projížděli a hledali v mapách, kudy že ta cyklostezka vede.
Z Turnova do Líšného to je paráda. Škoda, že Železný Brod se připravuje o spoustu turistů.
Hezké léto.

Předmět: Greenway-Jizera

Dobry den,  o Greenway se pred takovymi 10 - 15  lety mnoho psalo v mediich, hejtmani Libereckeho kraje slavnostne splouvali Jizeru na pocest tehle planovane stavby atd.  a jeste pred rokem to byl celny objekt i mnohych brodskych volebnich programu.  Poradna verejna diskuse trasy v useku Semily - Lisny vsak  neprobehla nikdy. (Vim to, nebot jsem se takovouto diskusi na tehle i predchozi  web strance mesta  nekolikrat v prubehu poslednich 5 let snazil rozvirit :)  Existuje projekt vedeni te trasy od Pudisu, ktery zadala minula radnice. Nevim, do jake miry je ten projekt dodnes platny,  Me osobne prisla jeho koncepce - po levem brehu hned od stavidel  k usti Koberovskeho potoka  https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6159513176593260306 a dal na Spici  nevhodna ale opakuji,  zadna  diskuse neprobehla. (Resily se jen - s prominutim - blbosti, jako zda Greenway ma vest mestem po nabrezi Jiraskove ci Obrancu miru.)  Ja si tedy dokonce myslim, ze nikdo ze zodpovednych si tu navrzenou trasu Brod -- Lisny dodnes neprosel  a neposoudil tamni teren na vlastni oci. Ted v lete je to zarostle takze neni nic moc videt v tech nejkritictejsich usecich  https://picasaweb.google.com/hzahrad/Greenway20130419#5868545145549499346  na druhe strane ale sioucasna vyluka zeleznice umoznuje mozna projit si tu trasu relativne pohodlne a bezpecne po kolejich a posoudit jeji realnost a vhodnost. Ja si myslim, ze i planovaci Pudisu ten teren (specialne v useku naproti elektrarne) cetli jen z mapy, ne v realu. Prilezitost letos v lete udelat nektere stavebne narocnejsi  pripravne zasahy pro Greenway - v dobe, kdy by nebylo nejspis treba platit draham tak velke penale za vyluky pri stavbe Greenway - byla  promarnena (tak  to obvykle dopada  u vsech takovychto akci narychlo statem ci krajem  naplanovanych -  k nimz ta oprava zeleznice z evropskych penez patri) takze k budouci  stavbe  "zelene" stezky Greeway nutno si jeste predstavit  jednak doprovodne masivni kaceni celeho toho leveho brehu od Brodu az do Lisneho,  jednak bagry, buldozery a dalsi techniku cely rok permanentne rejdici v 3 km dlouhem recisti Jizery. Jinudy totiz na vetsinu te trasy pristup neni :)  

Předmět: Greenway-Jizera

Dobrý den pane Kurfiřte,
projekt Greenway Jizera je nyní v procesu dohadování požadavků dotčených orgánů a připravují se podklady pro projednání majetkoprávních vztahů, aby následně mohlo hladce proběhnout územní řízení.
Do konce července jsme čekali na posouzení vlivu na chráněné živočichy (zjednodušeně řečeno), další požadavek byl na posouzení vlivu stavby na průtok během povodně. Oba tyto dokumenty vyplynuly z navrženého řešení a bez nich nebylo možné pokračovat dál. Zároveň však doba zpracování těchto dokumentů je odvislá od dalších skutečností a požadavků, kdy se např. vliv na chráněné živočichy musí posuzovat v různých ročních obdobích.
Možná se Vám zdá, že projekt Greenway Jizera byl nějakým způsobem zastaven, ale opak je pravdou. Projekční firma PUDIS na projektu stále pracuje a průběžně nás informuje o průběhu prací.
Zatím tedy není vidět nic navenek, ale projekt se posouvá dál, aby se cyklostezka co nejdříve stala skutečností a nejenom tématem pro virtuální diskuze. Její vliv pro podnikatelské prostředí si uvědomují všechny relevantní orgány a odbory radnice a „tlačí“ na náš odbor, kdy už bude cyklostezka hotová. O zájmu svědčí i terénní průzkum, proběhnuvší v minulém týdnu za účasti vedení města, odboru životního prostředí a odboru ÚP a RR. Skutečný termín realizace ještě není stanoven, děláme však vše pro to, aby to bylo co nejdříve.
Ještě svoje kolo budete muset několikrát probudit ze zimního spánku, ale pomalu jej připravujte na svezení po nové cyklostezce

Předmět: Re: Greenway-Jizera

 Dobry den pane magistre, marne hledam ve Vasi odpovedi neco opravdu  konkretniho :)  a tak se aspon zeptam; ta zprava o vlivu na chranene zivocichy bude verejna? Muzete ji zde ukazat? Plus tu zpravu Povodi o vlivu Greenway na povodne? Ne ze bych se obaval, ze nova kamenna navigace leveho brehu reky nejak podstatne ovlivni prutocny profil reky,  naopak vykacenim vetsiny stromu se jiste reciste pri povodni spis uvolni. Treba se tam ale dozvim konecne neco konkretniho napr. o tom, jak presne ma ta stezka vypadat v jednom z jejich kritickych useku - tedy naproti elektrarne.  Mohou pracovnici Pudisu - kdyz na tom tak pilne pracuji - specifikovat podrobne a presne vedeni te trasy v  onom cca 300 m dlouhem useku od LIebiegova mostu pod  usti nahonu na Spici ? Me prijde, ze to tam bude bud  zig zag nahoru dolu (po vlhkem kameni/blate  ci sypkem sterku  :)   nebo velice drahe, pokud by se tam tedy stavelo neco velkorysejsiho. Existuje odhad ceny stavby tohoto useku? Dekuji predem za odpoved!  

Předmět: Re: Greenway-Jizera

Jeste prilozim (kdyz mi pan Rehak zatim neodpovedel)  odkaz na dnesni clanek http://liberec.idnes.cz/vodaci-na-jizere-a-ploucnici-oraji-dna-rek-nici-tim-male-ryby-pq0-/liberec-zpravy.aspx?c=A150814_161414_liberec-zpravy_tml  jsem zvedav, co se bude psat az kanoe v polovyschlem recisti pod Brodem vystridaji bagry, nakladaky  a buldozery v koryte budujici  "zelenou" cyklostezku Greenway Jizera

Předmět: Greenway-Jizera

Dobrý den,
děkuji za odpověd.Snad půjde vše dle plánu a cyklostezka pozvedne i naše město.
Hezké léto.J.Kurfiřt

Předmět: Greenway-Jizera

Neuvažovalo se o tom, že by město odkoupilo za symbolickou částku chátrající železniční most (vlečku)?. Z Evropských dotacích by se jako technická památka mohl opravit. A díky tomu by bylo možné realizovat pěkný vycházkový okruh od mostu k vlečce po jedné straně a zpět po druhé? Levý břeh byť v současném špatném stavu je často používaný pejskaři a výletníky. Takto by město získalo skvělou rekreační trasu. 

Předmět: Re: Greenway-Jizera

Dobry den, o vedeni Greenway pres stary Liebieguv most na Spici  https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6167733041906258450 se kdysi pry i uvazovalo ale zrejme  (tehdy) nedoslo k  dohode mezi Mestem a vlastnikem mostu.(Treba by dnes situace mohla byt jina.)  Detaily bude asi vedet pan Mach -  kazdopadne Pudis namaloval tu Greenway celou po levem brehu a to je dle meho nazoru chyba. Nejen kvuli tomu, ze jde o vnejsi, povodnemi namahanou  stranu oblouku reky, kde ta stezka bude stavebne narocnejsi nez na brehu vnitrnim http://www.zeleznybrod.cz/cz/diskuse/vse-zeleznem-brode/?pageNum=8&pId=1610 ale i proto, ze prujezd Porici se jejimi moznymi dnesnimi i budoucimi atrakcemi - nahon, obnovovovane stavby byvaleho  tovarniho komplexu,   kominy patrici k nejpozoruhodnejsim v Cechach - bude  pohodlnejsi ale i  zajimavejsi, nez prujezd uzkou, po vetsinu roku stinnou  a kluzkou stezkou na levem brehu polovyschle Jizery. On totiz uz teren pod Spici k Lisnemu udela celou  tu stavbu dostatecne narocnou a drahou. Navic opraveny Liebieguv most adaptovany   pro pesi a cyklisty by mohl byt dalsi (ja si dokonce myslim,ze  jedinou poradnou)  atrakci  na tehle  jinak ne tak prilis zajimave, zato stavebne poradne narocne a drahe "zelene" (jaka ironie, tenhle nazev :)   stezce z Brodu do Lisneho. 

Počet příspěvků: 8 zobrazené: 1 - 8

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies