Vše o Železném Brodě

Rekonstrukce mostu

Počet příspěvků: 98 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dobrý den. Docela by mě zajímalo, jak je to s rekonstrukcí "hlavního" mostu. Je vidět, že na výstavbě provizorního mostu se čile pracuje; nelze ale přehlédnout, že se cosi děje už i na stávajícím mostě. Včerejší "zácpy" při průjezdu se nedalo nevšimnout. Můžete mi sdělit, prosím, kdy bude rekonstruovaný most zcela uzavřen? Děkuji.

Předmět: Rekonstrukce mostu

Podle aktuální informace ze včerejšího dne bude most uzavřen od 12.3.2015 od rána. Protože nastaly menší problémy s provizorním mostem ohledně materiálu na nájezd na most, je možné, že se uzavírka posune na 16.3.2015. Se zástupcem stavební firmy jsme se dohodli, že optimální formou bude informace bude vyvěšení plakátu s aktuální informací na oba konce mostu alespoň 2 dny předem. Informaci vyvěsíme i na naše webové stránky do aktualit.

Stavba by měla být ukončena do konce října 2015. Tento termín se značně liší od údajů, které jsme dostali během přípravy stavby (mluvilo se o 5 až 6 měsících), proto jednáme se stavební firmou i se zástupci investora o maximální zkrácení doby stavby.

Předmět: Re: Rekonstrukce mostu

Dobry den, jeste zcela nedavno byl termin delky stavby  tehle, krajem ocividne "dokonale pripravene" akce, udavan o 2 mesice kratsi... jaka bude (i po zkusenostech s Terminalem apod.) asi realita. Viz  http://jablonecky.denik.cz/z-regionu/peklo-chaos-kolaps-podepisuji-smlouvu-20141027.html Rekonstrukce mostu má trvat do konce srpna Stavba by měla být ukončena do konce října 2015. Tento termín se značně liší od údajů, které jsme dostali během přípravy stavby (mluvilo se o 5 až 6 měsících), proto jednáme se stavební firmou i se zástupci investora o maximální zkrácení doby stavby 

Zvlast vesele to bude asi behem leta, kdy se bude rekonstruovat i zeleznice Turnov -Semily. (V letni dobu byva navic zvyseny dalkovy provoz nejen na silnici c. 10 ale i 282.) Proti tomu bylo minule "rozkopane"  leto naprostou selankou :)

Jeste k pondelnimu setkani starosty s obcany ohledne mostu. Zaprve, mnoho zajemcu se nejspis nemuze zustastnit (budou v praci daleko mimo mesto atd.). Dale, otazky obecneho zajmu, tykajici se tisicu lidi  je prece neefektivni resit "mezi ctyrma ocima".  Na takovouto komunikaci Mesta/Kraje  s obcany existuje prece  jiz 20 let daleko adekvatnejsi medium. No a do tretice si myslim, ze starosta  ale ani hejtman kraje, byt sebeschopnejsi  nejsou zadnymi supermany  kteri - tak jako drive prvni tajemnik mestskeho ci krajskeho vyboru prislusne strany - by meli nejautoritativneji  zodpovedet vsecnny, a to i  pripadne podrobne technicke dotazy obcanu. (Ja bych se zeptal treba na presne casove rozvrrhy semaforu, na predbezne vypocty kapacit tech objizdnych tras atd.  plus zcela presny popis objizdek z mest, jako jsou Semily a Jablonec). Neni v silach jednotlivce, byt na vedoucim miste byt expertem pres vsechno a proto si myslim, ze prislusne dotazy by mel zodpovidat spis nejaky  zodpovedny dopravni odbornik z organizace, ktera tu prestavbu naplanovala a bude organizovat. Nejlepe formou gramotne napsaneho, obcas upresnovaneho pamfletu rozsahu aspon 2 stranek formatu A4 (stavba za 25 milionu, ktera na skoro cely rok plne ochromi zivot mesta a ovlivni zivot tisicu lidi  si takovy pamflet zaslouzi, ne?)  kde budou strucne a vystizne popsana vsechna planovana opatreni, naznaceny ocekavane komplikace a   predjiman  zpusob reseni pripadnych nastalych krizovych situaci. (Totalne se ve spicce ucpavajici  Zamosti i krizovatka na mostku u Penny, nahla povoden, apod.)


Předmět: Rekonstrukce mostu

Zpráva oficiálního webu Liberecký kraj:


25. 2. 2015 Železnobrodské radniční odpoledne o mostu přes Jizeru přispělo ke smířlivému postoji občanů k rozsáhlé rekonstrukci


(Zpráva města Železný Brod) - Vedení města Železný Brod se rozhodlo uspořádat speciální odpoledne k otázkám týkajícím se nadcházející rekonstrukce mostu přes řeku Jizeru. V pondělí 23.2. 2015 se o problémech spojených se stavbou informovalo v kanceláři starosty Tomáše Hockeho a místostarosty Ivana Mališe 43 občanů.


Nejčastější dotazy se týkaly termínu zahájení a ukončení stavby, objízdných tras, možností parkování, úpravy autobusových jízdních řádů a náhradního autobusového stání ve Smetanově zátiší a pěšího pohybu z jednoho břehu Jizery na druhý. Prakticky všichni občané zaujali smířlivý postoj k negativům, které stavba přinese, a akcentovali prvek trpělivosti vzhledem k následujícím měsícům.


Vedení města potěšil zájem občanů a vyjadřuje dík za konstruktivní přístup a klid při jednotlivých rozhovorech,“ shrnul Ivan Mališ, místostarosta města, dodává

Mgr. Langer Jiří

jiri.langer@kraj-lbc.cz

485226302 / 739541588

http://www.kraj-lbc.cz//Zeleznobrodske-radnicni-odpoledne-o-mostu-pres-Jizeru-prispelo-ke-smirlivemu-postoji-obcanu-k-rozsahle-rekonstrukci-n274049.htm


Předmět: Rekonstrukce mostu

Pane magistře, tož rychlá oprava a omluva...?


Předmět: Rekonstrukce mostu

Chybička se vloudí. Opraveno, ale zajímalo by mne, kdo si nesprávného jména pana starosty taky všiml.
Hezký den všem
      

Předmět: Re: Rekonstrukce mostu

 Dobry den. Tyhlety krajske noviny ;) Jedny si pletou Turnov s Brodem resp. jejich starosty http://www.kraj-lbc.cz/  :)  ty druhe s tretimi pak akorat na sebe nepretrzite chystaji podrazy resp. hazeji splasky (v casove promenlivych sestavach - kdo s kym a proti komu)  At jiz tomu rikaji boj proti kourpci ci jinakhttp://www.tydenvlk.cz/uvodni-strankahttp://www.nasliberec.cz/ No a temhle odpovednym politikum sveril Brod do bezvyhradne  pece celorocni infarkt prestavby zdejsiho mostu :)   Brodska radnice si zatim chvali "smirlivy postoj" obcanu k cele te akci, uvidime jake to bude po opravdovem spusteni  te vyluky. Ja se zeptam pro jistotu uz po nekolikate, treba nekdo zna odpoved: kudy budou vyznaceny objizdky ze Semil na Jablonec (a obracene) a kteri dopravni experti se domnivaji, ze krizovatka na mostku u Penny je schopna zvladnout provoz srovnatelne intensity, jaka je dnes na namesti        Vymazat

Předmět: Re: Rekonstrukce mostu

Dobry den, jen  prilozim odkaz na 3 roky stary clanek http://liberec.idnes.cz/most-v-zeleznem-brode-potrebuje-opravu-d9w-/liberec-zpravy.aspx?c=A120515_183024_liberec-zpravy_alh  muzeme ted porovnat,  jak moc  byly informace v nem uvedene  presne. Co kdyby se napr. ted na jare zjistilio, ze tehdejsi  ucelove des/informace o tom, jak povodne a ledochod most udajne poskodily...  jsou pravdive. Tedy kdyby se po sejmuti mostu  zjistilo, ze je treba budovat i nove pilire :) Předmět: Rekonstrukce mostu

Zdravím. Téměř všechny otázky, na které jsem se chtěl zeptat, již byly položeny, proto se zeptám jen na jednu. Ač nejspíš předem znám odpověď. Bude se konat letos jarmark?

Předmět: Rekonstrukce mostu

Jarmark bude, jen trvá déle než se projednají všechny detaily. Bude se odehrávat na pravém břehu Jizery. Zdržení je způsobeno delším čekáním na souhlas dopravní police.

http://www.zeleznybrod.cz/cz/aktualne/kalendar-akci/detail-akce.html?eventId=23507

Počet příspěvků: 98 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies