Detail akce

Husův den v Železném Brodě

Železný Brod, nám. 3. května 1, Železný Brod
05.07.2025 od 21:30 hodin
06.07.2025 od 09:30 hodin
Na dny 5. a 6. července ČCE v Železném Brodě pět připravuje oslavu dne upálení Mistra Jana Husa.


Den, kdy si připomínáme smrt Mistra Jana Husa. Letos tomu bude už 610 let. Možná si leckterý čtenář vzpomene na velké oslavy 600 let, zpráva o nich je také součástí výstavy ke 100 letům od položení základního kamene sborového domu. 610 let tak mohutně slavit nebudeme, ale po letech očekáváme návštěvu trubačů z partnerského sboru z Herrnhutu a Drážďan.

Naše dny začnou v sobotu večer, kdy se chystáme na tzv. noční Kalich. Loni se pro nepřízeň počasí konat nemohl, ale letos bychom tam i s našimi přáteli z Německa rádi vyšli. Ve 21.30 hodin plánujeme sraz u vodárny, odkud vyrazíme s lampiony a čelovkami do skal. Do míst, kde se stará Jednota loučila se svou vlastí.

V neděli pak začneme v 9.30 hodin společnými a slavnostními bohoslužbami. Pokračovat budeme společně tráveným dopolednem, kdy naši němečtí přátelé budou chtít vidět něco ze Železného Brodu. Odpoledne se chystáme buď opět do skal nebo ještě zkusíme najít nějaké přístupnější místo, kde by mělo zaznít kázání a přednáška související s postavou Mistra Jana. Všichni jste na tuto akci srdečně zváni.

Mgr. Jan Hrudka, kazatel Ochranovského sboru při ČCE V Železném Brodě

Fotogalerie