Vše o Železném Brodě

Volby

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 11 - 14
< 1 2 >

Předmět: Volby

Dobrý večer pane Hromasi.
Musím Vám pogratulovat. Z posledního příspěvku chápu, že jsem si krásně naběhl na Vaší větu (Vím, že NAŠE ŽELEZNOBRODSKO není Vaše a rozumím i tomu, že je frustrující třikrát kandidovat v obecních volbách a neuspět) Skutečně jsem si myslel, že se jedná o trojnásobnou neúspěšnou kandidaturu za NAŠE ŽELEZNOBRODSKO a proto vznikla poznámka o Vašem politickém přehledu, za kterou se tímto omluvám. Nyní když vím, jak se věci mají, dovolím si opravit vyjádření v předchozím článku.
Ve volbách v roce 2006 a 2010 jsem kandidoval z posledních míst a každý dobře ví, že zde nemůže očekávat žádný velký výsledek, proč tedy frustrace? Jako smysluplnou kandidaturu jsem považoval až kandidaturu za sdružení NAŠE ŽELEZNOBRODSKO v roce 2014 a takto jsem také pochopil Váš příspěvek do diskusního fóra.
Naším cílem byl jeden mandát, občané nám dali dva, za což jsme jim vděčni. Počet hlasů 414 pí. Lufinková, 313 hlasů p. Kočí, 312 p. Bryknar. Po boku osobností jako pí Lufinková, frustrace není na místě.
Cílem našeho sdružení není „vládnout“ na radnici, ale podpořit lidi, kteří chtějí městu sloužit. Podrobný program má možnost zhodnotit každý volič.
Ještě bych si dovolil malou poznámku k Vašemu potěšení, že někdo reaguje na Diskusním Fóru. Já jej bohužel zrovna moc nesdílím. Jak víte, můj první příspěvek byl, že jsem podal informace o Našem sdružení, a jak to dopadlo? Hýbeme si žlučí, řešíme frustraci či přehled o politice. Každý nemá na to, aby si desetkrát přečetl větu, zda s tím nikoho neurazí, neudělá hrubku či jej někdo na něčem nenachytá. Tím nemyslím jenom naši komunikaci, tu uvádím jako příklad. Mnohé to prostě nebaví, nebo si nechtějí dělat zlou krev, kdyby se o někoho nedej bože otřel. Jestli právě toto není příčinou neochoty diskuse. Na mé spisovatelské schopnosti jsem toho napsal myslím až moc.
Dobrou noc.

Předmět: Volby

Dobrý den, pane Bryknare.

Ptáte se, jak dopadla naše diskuse o komunálních volbách 2018? Mám pocit, že dopadla tak, jak, podle mého názoru, diskuse dopadnout mají. Oba jsme si, bez vedlejších úmyslů, vyměnili názory na zneužití DS TYL v předvolebním boji seskupením CESTA, na to, co je myšleno životem veřejným, co nikoliv, rovněž jsme si vyjasnili zda kandidatura na posledním či prvním místě kandidátky je kandidatura a všechno ostatní bych nechal na sousedech a voličích, kteří diskusní názory čtou a zdá se, že je toto téma docela zajímá.


Píšete, že:Každý nemá na to, aby si desetkrát přečetl větu, zda s tím nikoho neurazí, neudělá hrubku či jej někdo na něčem nenachytá. Tím nemyslím jenom naši komunikaci, tu uvádím jako příklad. Mnohé to prostě nebaví, nebo si nechtějí dělat zlou krev, kdyby se o někoho nedej bože otřel. Jestli právě toto není příčinou neochoty diskuse.“


Byl bych proto rád, abyste, mne upozornil, pokud v DF ŽB najdete můj příspěvek, v kterém prokazatelně lžu, urážím, ponižuji nebo zesměšňuji někoho tak, abych odstrašil i TOP vedení města natolik, že nereaguje na jakýkoliv psaný text v DF.


Správně říkáte, že si mnozí nechtějí dělat zlou krev a proto mlčí. O to víc si vážím všech, kteří bez ohledu na „zlou krev“ jdou veřejně za svoji pravdou, bez ohledu na osobní následky. Tím samozřejmě neříkám, že mají vždy stoprocentní pravdu, nicméně jako náměty k diskusím, jsou neocenitelní. Diskuse totiž, dle mne, není litý souboj názorů, přes které nejede vlak, ale velmi důležitá zkouška tolerantnosti, transparentnosti, ega a inteligence.


Přeji Vám pane Bryknare vše dobré a hlavně zdraví.

Předmět: Volby

Dobrý den pane Zahradníku i ostatní,

je to dobrý nápad, neboť jak jsem se dozvěděl, ani propagační letáky nedorazily do všech schránek, kam měly.

Dovolte mi tedy představit sdružení OBRODU DO BRODU, číslo 6 na volební plachtě. Jsme v průměru docela mladí lidé, ale ne zrovna nezkušení.

Nejvíce se toho o nás můžete dozvědět na našem webu - WWW.OBRODUDOBRODU.CZ, kde i zveřejňujeme podrobnější články k některým konkrétním tématům.

Zdraví

JM

Předmět: Re: Volby

Dobry den, ctu si ve Vasem programu o  tematu "kermp"  a poznamenal bych, ze zajimavou lokalitou pro takovyto budouci ucel by mohlo byt  napr. okoli stareho LIebiegova zelezneho mostu na Porici,  jednak na tom ostrohu mezi nahonem a Jizerou - tam by byl i pristup autem - ale i  za tim mostem. po vykaceni tamni dzungle a vyrovnani terenu. Ted na podzim uz tam je sice hodne stinu (i po vykaceni one dzungle a ponechani jen velkych krasnych stromu) ale   kempy se pouzivaji hlavne v lete a na konci jara. Bylo by to prirozene vychodisko smerem do Suchych skal, Besedic atd   .https://photos.app.goo.gl/yHJQWtqAfJtpUG5PA  Stavajiciho mista prp kemp u Paraplicka me osobne prijde skoda, tohle misto je pro kemp prilis pekne - a male.  Nevim, jak  by to na te Spici  bylo s pozemkovymi zalezitostmi a ochotou majitelu tech pozemku. No a uz nekolikrat jsem vyjadril nazor, ze tamni zrezavely mostby mohl byt casem vetsi sttavebne  historickou  pamatkou  (kdo Vam dnes postavi napr. tak krasny zulovy pilir) nez kdejaka  zchatrala drevenka (ktere se pred 50 - 100 lety taky houfne bouraly  a snaha az moda  je zachranovat  prisla az relativne nedavno  Misto vlaku by po tom moste  jezdily uz jen  velocipedy  (mozna tu a tam i obsluzny automobil) a chodili pesi turiste   a na tohle by unosnost toho mostu, pokud by se nove natrel a opatril  drevenou podlahou a bocnim plotem,  jeste nejspis stacila. No a cesta na kole do mesta za nakupem ci do hospody by se mohla stat prvnim zarodkem budouci slavne cyklostezky Lisny - Zelezny Brod. (A jen jeste k tomu znovu zopakuji nazor, ze vest cyklostezku od stavidel  dolu po levem brehu  povazuji za nerozum a naopak nova lavka pod stavidly, na pudorysu zhruba te z roku 2015, by  krome sve dopravni uzitecnosti mohla byt -  se svym krasnym pohledem na stavidla - i jednou z  hlavnich turistickych atrakci mesta  

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 11 - 14
< 1 2 >