Vše o Železném Brodě

Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Počet příspěvků: 13 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Vážené uživatelky a vážení uživatelé DF.

Stává se že mi píšete do e-mailu, že vám nejdou vkládát přídpěvky na DF. Většinou jde o podobné problémy, řešené už v minulosti. Pod tímto tématem budu zveřejňovat odpovědi.


Psaní dlouhých textů a vkládání na DF
Delší příspěvky je dobré mít napsané mimo DF - když je redakční systém odmítne, nepříjdete o celý text. K vkládání do okna editoru DF použijte poslední ikonku vpravo (Paste as Text). Tento postup mi úplně spolehlivě nefungoval v některých verzích IE.

Používání různých internetových prohlížečů.
Webové stránky včetně DF běhají spolehlivě na IE a Mozile Firefox. Když se stane že něco nefunguje v jednom prohlížeči, jde ve druhém. Ke správě webu používám Firefox a bez problémů.

V IE někdy končí vložení příspěvku chybou "- wysiwygForum", v takovém případě použijte Mozilu Firefox. Chyba byla reklamována u dodavatele.


Vulgarizmy
Redakční systém DF má nadefinovaná slova která jsou v češtině a slovenštině vnímána jako vulgární. Takový příspěvek je odmítnut jako celek. Stejná situace může nastat, když do editoru DF vložite text z Wordu ... bez vyšičtění (Paste as text). Viz bod výše.

Řazení DF
Na zobrazování jednotlivých příspěvků v rámci tématu DF existují dva pohledy. Jeden je současný – uspořádání podobné knížce – čte se od začátku do konce. Druhý je - nový na začátku. V případě dlouhých příspěvků se může jevit jako výhodný – většinu stálých čtenářů zajímá poslední příspěvek. Ale je to čtení knížky od konce. Proto bylo zvoleno současné uspořádání v časovém sledu.

Citace v DF
Používání citací celých pasáží je velmi, velmi nešťastné a nepřehledné. Při použití citace lze ponechat jen vět(u/y) ke kterým se vyjadřuji a zbytek smazat. Je to na šikovnosti toho kdo používá citát.

Kontakt na reklamace
Pošlete mi prosím e-mail s popisem chyby, nejlépe i se snímkem obrazovky.
E-mail: webmaster@zelbrod.cz

Díky Dufek

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den,

protože se tvorbě webových stránek věnuji delší dobu, tak bych rád napsat několik postřehů k tomuto diskuznímu fóru, když je tu už takový příspěvek.
  1. Paste as text pro převod z wordu je většinou funkční, ale mnohem lepší je používat automatickou konverzi jakéhokoliv vloženého textu na prostý text a následné přeformátování uživatelem. Stejně tu je většina příspěvků jako text do bloků bez pokročilého formátování. Naformátovat si to někdo může dodatečně v html editoru.
  2. Cenzura slov je logická, ale proč neupozornit daného pisatele na to, kde je problém, aby si to mohl opravit a celé to nepsat znovu. Např. doplnění textu zpět do formuláře se zvýrazněním problémových slov po odeslání.
  3. Zmínka o doporučování IE a Firefoxu - případně jejich střídání, nerozumím tomu. V dnešní době je již nejrozšířenější Google Chrome. Veřejné stránky musí fungovat na nejvíce používaných prohlížečích, věřím, že tyto tak fungují.
  4. Flashová reklama si myslím na stránky města nepatří (blikavá), i když se jedná o chválihodný počin "Uber plyn" - pro lidi s epilepsií to nemusí být to pravé... Navíc, ne každý má dneska FLASH (viz předělání rotátoru). Od této technologie se ustupuje.
  5. V menu občan až úřední deska, se název při vybrání začerní. U Diskuze ne.
  6. Citace lze taky nastavit automaticky, aby doplnila jen začátek textu... Pak se její využívání zpřehlední.
  7. Na webovém serveru je o 20 minut napřed čas.
Jsem rád, že vůbec nějaké diskuzní fórum je - v dnešní době se jedná o malý zázrak, ale proč ho nezlepšit.

Přeji hezký den

Radek Reif

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Tak, zdejší diskuzní fórum, snad funguje, ale kvitoval bych, jakýsi zásah do něj a nechal bych u něj doplnit možnost, oprav textu, když se příjde na chybu. Na některých jiných diskuzích a forech se dá ještě do 2 minut provést opravy textu. Když to jde jinde, proč ne zde? Upraví se to?

Předmět: Re: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobry den, minule diskusni forum bylo v tomto bode sice nesrovnatelne dokonalejsi - ale myslim, ze to neni hlavni problem. (Chyby v prispevku lze  jednoduse odstranit smazanim priispevku a jeho napsanim znovu.) Co hlavne nefunguje, je komunikace (pres internet; jinymi kanaly to mozna funguje, neoveroval jsem :) mezi obcany Mesta a jeho vedenim,. Ale ani komunikace mezi ruznymi obcanskymi nazory navzajem. Viz tohle forum, ktere fakticky   temer zaniklo jiz pomerne  davno pred poslednimi volbami :) 

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den,

asi žádný SW není dokonalý, a toto DF mezi něj patří. Předchozí DF mělo určitě své výhody, které byly i z pohledu správce příjemné. Mělo také své nevýhody, ale to je věc, která uživatele netrápí. Úpravy tohoto DF jsou možné, ale nejsou zadarmo. Musí být někdo, kdo úpravu zadá a bude jí také financovat.

Pěkný den přeje

Dufek

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den,

pro vkládání příspěvků z jiných zdrojů (web, word, ...) je potřeba vložit tect tímto způsobem:

Psaní dlouhých textů a vkládání na DF
Delší příspěvky je dobré mít napsané mimo DF - když je redakční systém odmítne, nepříjdete o celý text. K vkládání do okna editoru DF použijte poslední ikonku vpravo (Paste as Text).

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den,

pro vkládání příspěvků z jiných zdrojů (web, word, email, ...) je potřeba vložit text tímto způsobem:
K vkládání do okna editoru DF použijte poslední ikonku vpravo (Paste as Text).


Další úpravy je možné udělat nástroji editoru příspěvku DF - změna typu písma, odrážky, hyperlink, obarvení textu.
Text vložený jiným způsobem buď nebude povolen, nebo se vloží úzký, široký, atd.

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Vulgarizmy

Redakční systém DF má nadefinovaná slova která jsou v češtině a slovenštině vnímána jako vulgární. Takový příspěvek je odmítnut jako celek.
Stejná situace může nastat, když do editoru DF vložite text z Wordu ... bez vyšičtění (Paste as text). 

Viz předchozí příspěvky, m.j. ten z 16.12.2016 08:42

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den, pane Dufku,

děkuji Vám za Vaši reakci ohledně toho, že mi systém včera odmítl vložit příspěvek - byly to z Wikipedie zkopírované informace o světoznámém designérovi Rony Pleslovi a odjinud informace o panu Milanu Hlavešovi.
Já naprosto chápu, že systém diskusního fóra je takovým způsobem nastaven a chráněn před (eventuálními) vulgárními výrazy, mají to všechna diskusní fóra nějak ošetřena, pokud vím, a je to tak správně.

Ovšem - nešlo by tedy  pisatelům příspěvků do DF  - třeba z pozice administrátora stránek - nějak pomoci?

Víte - těch zásluh, ocenění a informací o Rony Pleslovi a Milanu Hlavešovi (vztahuje se to k mému včerejšímu příspěvku na diskusním vlákně Železný Brod - město pro byznys)  - tak těch informací jsem z různých míst internetu, nejen z té Wikipedie, vypátrala a zkopírovala poměrně dost. Naštěstí jsem si je zkopírovala do Wordu, takže nejou úplně ztraceny....aspoň tedy pro mě...

Poté, co mi to systém odmítl s automatickou odpovědí, že text obsahuje vulgarismy a proto nebude vložen, jsem opravdu poctivě četla to vše znovu a znovu a snažila se najít slovo, které automatickému hlídacímu systému diskuse něčím mohlo připomínat slovo vulgární. Nenašla jsem, fakt nevím, které slovo tedy systému vadilo.
Bohužel pro mě - veškěrá má práce s vyhledáváním informací, které jsem sem chtěla pro čtenáře dát přišla tedy vniveč. Což je myslím škoda.
Chtěla jsem, aby si Bro´dáci víc vážili šikovných a schopných - a ve světě vysoce ceněných a uznávaných lidí, které tu v Brodě máme (nebo kteří tu nějaký čas žili, studovali nebo dokonce učili). a většina Broďáků o tom neví a nebo i ví, ale neumí si toho vážit. 

Chtěla bych Vás poprosit, pane Dufku, bylo by možné v podobných případech třeba ten systémem odmítnutý text poslat Vám mailem s prosbou, abyste ho nějak "vyčistil" od systému podezřelých slov a na DF pak vložil Vy sám? A nebo vyčištěný text poslal mailem zpět - a pisatel ho mohl poslat jako příspěvek do DF, aniž by byl odmítnut, vložit?
Bylo by toto nějak možné? A nebo prosím - napadá Vás jako odborníka nějaký jiný způsob řešení?
Víte, když člověk už má napsaný docela obsáhlý text, se kterým si dal i dost práce, a pak Vám to systém odmítne a (pokud to nemáte někde zálohované) tak tím odmítnutím ten text úplně zmizí - ztratí se v propadlišti internetu, je to divný pocit...

Za jakoukoli radu či pomoc s tímto Vám budu já osobně, ale věřím, že nejen já tady, vděčná.

Hezký den

Alena Kortanová

Předmět: Proč mi diskusní fórum nefunguje?

Dobrý den,

vlákno "Proč mi diskusní fórum nefunguje?" je malou nápovědou k uživatelským problémům. Většinu jsem tu snažil stručně popsat.

Psaní dlouhých textů a vkládání na DF

 - doporučení je v příspěvku z 25.2.2014
 - delší příspěvky si VŽDY pište mimo DF, potom příspěvek vložíte jako text a případně nástroji DF doděláte formátování
 - to neřeší jen odmítnutí ze strany DF ale také výpadek proudu, výpadek internetového připojení, atd.
 - při psaní do aplikace si můžete práci průběžně ukládat navíc Word, LibreOffice, a další aplikace mají obvykle nastavené automatické ukládání po x minutách


Vulgarismy

 - uznávám že to v případě vkládaného obsahu z Wordu (a jiných texťáků) je toto hlášení nešťastné. Ono se to tam vkládá s nabaleným balastem okolo (formátování, písma, obrázky) a stejný filtr to stopne a nahlásí totéž jako když tam je neslušné slovo


Úpravy DF

 - viz příspěvek z 13.1.2015

Pěkné dny přeje Dufek
Počet příspěvků: 13 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >