industriální pondělí, sportovní úterý, skleněná středa, trávníkový čtvrtek, vyhlídkový pátek
Více informací na plakátech nebo v Turistickém informačním centru Železný Brod.
Jirkov
za hasičárnou
Městské koupaliště Železný Brod
Každou sobotu sportovní program pro širokou veřejnost.
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská
Úterý až neděle (10 - 17 hodin), výstava potrvá do 29. srpna 2014.
Městská galerie Vlastimila Rady
Vernisáž výstavy proběhne 23. července od 18 hodin.
Městská galerie Vlastimila Rady a Sklářské muzeum na Poříčí
Výstava věnovaná významnému jubileu akademické sochařky Jaroslavy Brychtové.
Zúčastněte se i vy fotosoutěže Brody v Brodě
Své fotografie můžete přihlásit do 6. srpna 2014.
Sklářství na Železnobrodsku
Na Železnobrodsku působí velké množství výrobců a zušlechťovatelů skla, reprezentujících většinu sklářských oborů, od výroby jednoduchých mačkaných perlí až po náročné realizace uměleckých objektů.

Informace pro občany

Terminál Železný Brod se rodí s problémy

23.07.2014
TERMINÁL ŽELEZNÝ BROD SE RODÍ S PROBLÉMY
 

"Přeshraniční invaze umění " předskokanem Skleněného městečka

23.07.2014
PŘESHRANIČNÍ INVAZE UMĚNÍ

Poslední červnový víkend proběhla v Jelení Hoře akce s názvem PŘESHRANIČNÍ INVAZE UMĚNÍ. Červnová akce v Jelení Hoře a zářijové Skleněné městečko v Železném Brodě toho mají mnoho společného. Obě jsou součástí společného projektu měst Železný Brod a Jelení Hora, který je spolufinancován z prostředku ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa.
 

Nová kniha o Železném Brodě

23.07.2014
ŽELEZNÝ BROD A JEHO HISTORICKÁ ZÁKOUTÍ
Každý člověk má své rodné místo, ale ne už každý se na něj dokáže opravdu dobře dívat. Lidé v dnešním tempu často zapomínají na krásy svých rodných měst a obcí a často hodnotí jen to, co je ošklivé, co je špatně. Naštěstí každé město a každá obec má své rodáky, kteří dokáží vnímat krásy místních památek i jejich detaily, rodáky, kteří pro své město přímo dýchají. A právě takovou osobou pro Železný Brod je paní ing. Alena Kortanová.
 

Anežka Masná z Těpeř je trojnásobnou mistryní světa

22.07.2014
V Těpeřích se opět slavilo. Členka místního Sboru dobrovolných hasičů Anežka Masná dorazila v pátek z Mistrovství světa juniorů a dorostu v požárním sportu se čtyřmi medailemi.
 

Zlatý oříšek Libereckého kraje 2014

24.06.2014
Třetí ročník talentové soutěže pro děti od 6 do 14 let je tu!
 

Návrh hlavní změny jízdních řádů od 14.12.2014 pro oblast Železného Brodu a okolí

18.06.2014
V prosinci proběhne hlavní změna jízdních řádů, ve které předpokládáme rozsáhlejší úpravy.
 

Život na Bělišti. Nová hra pro celou rodinu!

16.06.2014
Život na Bělišti je název nové interaktivní hry pro děti, rodiče i prarodiče, která hravou formou provede po národopisné expozici Městského muzea v Železném Brodě.
 

Změna provozu některých autobusových linek

18.04.2014
V souvislosti s přestavbou autobusového nádraží a jeho provizornímu přemístění do Smetanova zátiší vyhověl provozovatel dopravy BusLine a.s. četným žádostem cestujících, a od 21.4.2014 zavádí u dalších vybraných linek oficiální zastávku „Železný Brod, hotel Jizera“ v Masarykově ulici.
 

Zahájení stavby Terminálu Železný Brod

07.04.2014
7.dubna 2014 byla zahájena stavba Terminálu v Železném Brodě. Stavební práce byly zahájeny v prostoru železniční stanice. Cestující autobusy, kteří přestupují na vlak jsou odbavováni na provizorní zastávce v Masarykově ulici (u restaurace Jizera). V pondělí 14. dubna byly zahájeny práce na stávajícím autobusovém nádraží. Z tohoto důvodu je od pondělí 14. dubna zřízeno provizorní autobusové nádraží v ulici Smetanovo zátiší pod Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou, a to jak pro místní tak pro dálkové autobusové linky. Žádáme cestující, aby věnovali zvýšenou pozornost informacím vyvěšeným v prostoru stávajícího autobusového nádraží, železniční stanice, na vývěskách na náměstí 3. května a informacím zde na webových stránkách města. Všem se předem omlouváme za nepříjemnosti způsobené stavbou.