Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská
Úterý až neděle (10 - 17 hodin), výstava potrvá do 29. srpna 2014.
Městská galerie Vlastimila Rady a Sklářské muzeum na Poříčí
Výstava věnovaná významnému jubileu akademické sochařky Jaroslavy Brychtové.
Sklářství na Železnobrodsku
Na Železnobrodsku působí velké množství výrobců a zušlechťovatelů skla, reprezentujících většinu sklářských oborů, od výroby jednoduchých mačkaných perlí až po náročné realizace uměleckých objektů.

Informace pro občany

Probíhá další ročník soutěže OTEVŘENO / ZAVŘENO

27.08.2014
Jak si myslíte, že je na tom Městský úřad Železný Brod?
 

Týden otevřených dveří 2014 – podpora volnočasových aktivit

26.08.2014
V měsíci září nezapomeňte využít „Týden otevřených dveří“, kdy od 15. do 19. září 2014 si mohou všichni zájemci vyzkoušet různé volnočasové aktivity v Železném Brodě, které budou přístupné v prostorech a v časech, které odpovídají jejich běžné pravidelné činnosti.
 

Přispějme k ochraně okolní přírody a pojďme třídit biologicky rozložitelný odpad!

21.08.2014
Město Železný Brod uspělo s žádostí o příspěvek na nákup kompostérů. Tyto kompostéry budou po získání bezplatně zapůjčeny obyvatelům města.
 

Omezení vjezdu na sídliště Na Vápence

19.08.2014
V posledních týdnech měsíce srpna dojde k omezení vjezdu na sídliště Na Vápence u křižovatky s Masarykovou ulicí z důvodu nutné opravy havarijního stavu kanálu telefonních kabelů. Prosím věnujte zvýšenou pozornost při jízdě směrem na sídliště.
 

Objížďkové jízdní řády

30.07.2014
Platnost objížďkových jízdních řádů prodloužena do 30.9.2014.
 

Nová kniha o Železném Brodě

23.07.2014
ŽELEZNÝ BROD A JEHO HISTORICKÁ ZÁKOUTÍ
Každý člověk má své rodné místo, ale ne už každý se na něj dokáže opravdu dobře dívat. Lidé v dnešním tempu často zapomínají na krásy svých rodných měst a obcí a často hodnotí jen to, co je ošklivé, co je špatně. Naštěstí každé město a každá obec má své rodáky, kteří dokáží vnímat krásy místních památek i jejich detaily, rodáky, kteří pro své město přímo dýchají. A právě takovou osobou pro Železný Brod je paní ing. Alena Kortanová.
 

Zlatý oříšek Libereckého kraje 2014

24.06.2014
Třetí ročník talentové soutěže pro děti od 6 do 14 let je tu!
 

Život na Bělišti. Nová hra pro celou rodinu!

16.06.2014
Život na Bělišti je název nové interaktivní hry pro děti, rodiče i prarodiče, která hravou formou provede po národopisné expozici Městského muzea v Železném Brodě.
 

Změna provozu některých autobusových linek

18.04.2014
V souvislosti s přestavbou autobusového nádraží a jeho provizornímu přemístění do Smetanova zátiší vyhověl provozovatel dopravy BusLine a.s. četným žádostem cestujících, a od 21.4.2014 zavádí u dalších vybraných linek oficiální zastávku „Železný Brod, hotel Jizera“ v Masarykově ulici.
 

Zahájení stavby Terminálu Železný Brod

07.04.2014
7.dubna 2014 byla zahájena stavba Terminálu v Železném Brodě. Stavební práce byly zahájeny v prostoru železniční stanice. Cestující autobusy, kteří přestupují na vlak jsou odbavováni na provizorní zastávce v Masarykově ulici (u restaurace Jizera). V pondělí 14. dubna byly zahájeny práce na stávajícím autobusovém nádraží. Z tohoto důvodu je od pondělí 14. dubna zřízeno provizorní autobusové nádraží v ulici Smetanovo zátiší pod Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou, a to jak pro místní tak pro dálkové autobusové linky. Žádáme cestující, aby věnovali zvýšenou pozornost informacím vyvěšeným v prostoru stávajícího autobusového nádraží, železniční stanice, na vývěskách na náměstí 3. května a informacím zde na webových stránkách města. Všem se předem omlouváme za nepříjemnosti způsobené stavbou.