Vše o Železném Brodě

Železný Brod - město pro byznys ?

Počet příspěvků: 44 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré sobotní odpoledne všem,

nejpreve chci poděkovat všem, kdo nově do diskuse přispěli svým názorem. Protože díky jim, tedy díky Vám,  se můj původně jen monolog skutečně stává dialogem, nebo - kéž by - společnou diskusní platformou Broďáků (a samozřejmě klidně i přespolních) o tom, co a hlavně jak by se mělo v Brodě zlepšit, změnit, koupit/nekoupit, kam a do čeho investovat/ neinvestovat.

Překvapil mě názor pana Tribučka, že o jiných názorech než svých údajně nejsem schopna nebo ochotna přemýšlet. Mýlíte se -  vždyť právě proto jsem toto diskusní vlákno založila a právě o to - o tu tak potřebnou diskusi - mi jde a o tu diskusi se celou tu dobu ( co sem přispívám na diskusní fórum města)  opakovaně snažím. Vždyť právě diskuse je tak potřebným a užitečným nástrojem pro to, aby se  jakýkoli problém probral z více stran, z více úhlů, z více - a vůbec přeci nevadí, když i protichůdných - názorů. Vždyť vždy platilo a platí přeci pořád - víc hlav víc ví, a já vysloveně vítám a děkuji paní Michalíkové za upozornění na fakt (který mi skutečně unikl), že třeba pan Horáček již poslancem není. Na podstatě mého příspěvku to, myslím si, však nic nemění - jeho sebereflexe a ochota plnit své sliby a nějak komunikovat s občany, kterými byl do své funkce zvolen, je - 0 (slovy: NULA)   Aspoň tedy zatím (...?)

Domnívám se, že je úplně jedno, zda jste kdo volili Petra nebo Pavla. Stejně jsme všichni Broďáci a spolu tu žijem. Já osobně necítím nějakou nenávist či zlobu vůči těm, co volili jinak než já ( probůh - proč taky?) a naopak - jsem šťastná, že všichni (stále ještě??) máme pořád na výběr, koho volit. Nikoli jako do půlky mého života, kdy jsme měli "možnost volit" z jednoho jediného kandidáta - KSČ .

Jsem moc ráda, že třeba pan Zahradník - ač názor na Greenway Jizera máme zcela opačný - nás dva nebere jako nepřátele (proč by taky proboha ??)  ale jako prostě dva lidi, kteří na konkrétní věc mají jiný názor. Což je zcela normální a myslím, že i správné.

Ještě jednou - děkuji vám všem, co jste do téhle diskuse přispěli a já jdu nad Vašimi příspěvky (a pane Tribučku - toto skutečně nemyslím ironicky, ale naprosto vážně, v tom nejpoctivějším slova smyslu) nejprve v klidu popřemýšlet. A časem třeba přispěji do diskuse zas.

Hezký víkend všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Našla jsem náhodně na internetu:
http://www.tvarchitect.com/clanek/schubertovu-vilu-prestavi-na-komunitni-centrum/

Takže Hrádek - město řádově srovnatelné s Brodem - také řeší přemístění a modernizaci knihovny. Jak je v článku psáno - knihovnu (snad jsem to dobře pochopila)  postaví úplně novou a bývalé sídlo knihovny - historickou (předpokládám i památkově chráněnou) vilu město nechá zrekonstruovat na komunitní centrum. Bude to stát 30 milionů, a Hrádek na cca  polovinu toho získal dotaci......

Proč Hrádek na stejný problém jako v Brodě - na přemístění a modernizaci knihovny (= v jejich případě jak píšou pořízení i zcela nových prostor pro knihovnu) a na přeměnu dosavadní knihovny na komunitní centrum dotaci získal, když v Brodě už 4 roky slyšíme a čteme - čekáme na dotaci, dotace nejsou......?

A proč se město Hrádek nebojí a nezdráhá jít do jistě organizačně i finančně náročné opravy státem chráněné památky (tím trošku narážím na brodský Cristal - také státem chráněnou památka) a v Brodě pro něco podobného vůle (zdá se) není ?

Proč Hrádek bude mít komunitní centrum, a Brod nic takového nemáa potřebovalo by jako sůl? A jako komunitní centrum by se hodila právě současná budova brodské knihovny? A mládež = cílová skupina komunitního centra - je už tam naučená a zvyklá léta chodit?

Hodně otázek - - - bude na ně někdy nějaká odpověď od brodských ( za přemístění a modernizaci brodské knihovny) zodpovědných?

Proč to nějde jde a někde ne? V čem je rozdíl mezi Hrádkem a Brodem?

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Krásný jarní den všem!

Na netu jsem narazila na zajímavou informaci - a kéž by i inspiraci - ze Semil:
https://www.facebook.com/jabloneckydenik/?hc_ref=ARTGiT0-mIntIfJk8a_aDidpruGT24E0vJA7F93CHdu-srxBFUzDQpUAz_4z3oBqzOg&fref=nf&hc_location=group

Myslím, že tato otázka je právě teď - v březnu, ale i dále ve vegetačním období - nanejvýš aktuální.
U nás v Brodě, pokud vím, sběrný dvůr biologický odpad nepřijímá: Když jsem před cca  dvěma nebo třemi lety ostříhala na mé zdi bujně rostoucí popínavý přísavník, naložila jsem to veleklubko do svého docela rozměrného Berlinga dovézt to - jako pořádkumilovný občan a daně platící občan - na zdejší sběrný dvůr.
K mému velkému údivu - byla jsem odmítnuta. Prý brodský sběrný dvůr biologický odpad nebere.Prý Brod toto řeší a podporuje formou zapůjčování městem koupených kompostérů a každý prý, kdo biologický odpad produkuje, má si ho taky sám zkompostovat a na své zahradě kompost použít.

Ano - toto není v podstatě špatná myšlenka. Třeba posekaná tráva se v kompostéru hodně slehne a během jednoho roku promění v ukázkový humus. Jenže - co třeba na jaře ořezané větve ovocných stromů? Možná řeknete - nařezat je na polínka a menší větve prohnat štěpkovačem. Jenže - polínka nestačím u táboráčků na zahradě spálit a topení v domě mám plynové... Štěpkovač mám. A okrasnou zahradu kolem domu - osm ovocných stromů. Co pak s tou štěpkou? V kompost se to promění až během více let, ovšem - větve rostou a prořezávat ovocné stromy je třeba každoročně.... Takže - i když třeba já mám na zahradě tři vlastní kompostéry, ohledně ořezaných větví ovocných stromů a ohledně redukce popínavého přísavníku a břečťnu na zdi má nevelká víceméně okrasná zahrada "vyprodukuje" takový objem biologického odpadu, který prostě nemám kam dát, kam umístit.

A proč to sem píšu? Myslím si, že vůbec nejsem v Brodě v tomto sama a že tento problém - co s biologickým odpadem - tu trápí spoutu lidí. Nešlo by to tedy prosím udělat stejně jako v Semilech? Biologický odpad na sběrném dvoře brát a párkrát do roka i přistavit na pár míst v Brodě kontejnery na biologický odpad (podobně jako je párkrát do roka sběr nebezpečných složek kom. odpadu)?

Dávám se tento svůj námět vplen, popřemýšlejte nad tím, vy občané i vy- odpovědní úředníci. Když v Semilech to jde, tak přeci v Brodě by mohlo taky, ne?
A prosím občany i úředníky - pokud je v této věci (nebo i v jinýh věcech, co tu píšu) - nějaká novinka, změna, co mi unikla, napište to sem, opravte mě, doplňte mě.
Ačkoli se (nejen) jako kronikářka o město opravdu hodně zajímám, pochopitelně nemůžu nosit všechno v hlavě a můžu se i v něčem mýlit. V takovém případě prosím - vy, co znáte přesný aktuální stav, doplňte to sem, napište to sem. Díky předem.

A jak to tehdy dopadlo s tím přísavníkem, jehož šlahounů jsem vezla plné auto na sběrný dvůr a byla jsem odmítnuta?
Co mi zbývalo: Zajela jsem kus za Brod na lesní cestu a tam těch několik kubíků šlahounů tam hodila mezi ostatní hromadu větví apod. Ano - nemá se to, vím. Ale na svou obranu dodávám - co jsem s tím tedy měla dělat? A hlavně: Byl to  fakt jen ten přísavník. Ani kousek igelitu, skla, plastů či něčeho podobného. Příroda si s tím během tak pěti  let poradí, a na tom opuštěném místě to snad nikomu nepřekáží a dokonce - než se to rozloží, bude to houští sloužit jako úkryt drobným lesním živočichům....

Ale - není to zbytečné a nedůstojné - muset to řešit takto?

Hezký jarní den přeji a příjemný jarní úklid na zahrádkách.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Teď jsem zkoušela ten proklik z mého příspěvku prokliknout, nevím proč mi to nefunguje. Tak tedy prosím ty s počítačem obratnější čtenáře - dejte sem ten proklik nějak znovu, aby šel otevřít, díky.

Je to článek v Jabloneckém deníku o tom, že město Semily přistavuje párkrát do roka po městě kontejnery na biologický odpad, aby občané měli třeba ořezané větve stromů a další objemný biologický odpad kam - v souladu s ochranou životního prostředí i v souladu se zákony - odložit.

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré nedělní jarní ráno všem.


Já jsem si dnes k rannímu kafi vzala notebook a kalkulačku.....

Citace z Usnesení 25. zasedání zastupitelstva města z 20.1.2010
(zkopírováno odtud - z brodských oficiálních webovek, přes prokliky OBČAN - Orgány města)

č. 10/10

odkup ppč. 769/3 – zastavěná plocha a nádvoří o výměře 810 m2, ppč. 769/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 483 m2, ppč. 770/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 383 m2, ppč. 770/2 - zastavěná plocha a  nádvoří o výměře 1039 m2, ppč. 770/3- zastavěná plocha a nádvoří o  výměře 119 m2, budovu čp. 138 na parcele 770/2, budovu čp. 823 na ppč. 769/4, budovu bez čp/če na ppč. 770/1 a budovu bez čp/če na ppč. 770/3, vše v k.ú. Železný Brod za cenu
7 420 000,-

810 + 483 + 383 + 1039 + 119 = celkem 2834 metrů čtverečních
(= plocha Exathermu, městem v roce 2010 od majitelů této rtutí kontaminované bývalé továrny zakoupená...)


7 420 000 Kč za koupi areálu Exathermu
 + očekávaných 15 000 000 Kč za zboření budov a zlikvidování - coby nebezpečného odpadu (ano - na část z těch 15 milionů město získalo dotaci - - - ale sakra i ty dotační peníze nespadly z nebe ani z Bruselu, ty musel někdo nejprv vydělat - i my... )


= celkem 22 420 000 Kč, vydaných za 2834 metrů čtverečních pozemku

= 7 911 Kč z 1 metr čtvereční (slovy JEDEN metr čtvereční)
(A  v tomto - samozřejmě - není  započítáno těch tisíce hodin práce a starostí městských úředníků,kteří se Exathermem a jeho likvidací už léta musí zabývat.
Tím chci říct - SKUTEČNÁ cena zaplacená za metr čtvereční je ještě o tyto - obrovské další náklady - vyšší..  )


Tož tak asi....

Teď už se s tím už nic jiného dělat nedá.
Ale aspoň bychom o tom měli vědět = nezapomínat + ptát se zodpovědných  (a chtít a požadovat jejich vysvětlení a současné stanovisko k této nastalé situaci, jimi způsobené) + poučit se z toho pro budoucnost a neopakovat to, pohlídat si takovéto  kotrmelce a "hospodaření" pro příště.


Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den. Sběrný dvůr v Železném Brodě biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu přijímá. Přijímá ho již od roku 2011, což je podstatně dříve, než to bylo nařízeno změnou zákona o odpadech. Zákonná povinnost nastala od 1.1.2015 a platí v období od 1.4. do 31.10. kalendářního roku. Ve sběrném dvoře je tento odpad přijímán celoročně, i když v období, kdy nefungují kompostárny, to přináší problém s uskladněním. Město Železný Brod v roce 2011 vydalo obecně závaznou vyhlášku č. 4/2011 O stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území města Železný Brod. V článku 4 jsou uvedeny odpady, které sběrný dvůr odebírá, mezi nimi je uveden i odpad ze zahrad a parků. Současná obsluha sběrného dvora, p. Jiří Leskauer, který na tomto postu pracuje od 2.5.2014, tvrdí, že za dobu jeho působení ve sběrném dvoře nikoho s biologickým odpadem neodmítl. Pro zajímavost, v roce 2017 občané Železného Brodu přinesli do sběrného dvora 55,82 tuny biologicky rozložitelného odpadu, který následně skončil na kompostárně v Malém Rohozci. Toto číslo ukazuje, že informovanost o sběru tohoto odpadu mezi občany je. Pokud někoho zajímají náklady na likvidaci tohoto odpadu, tak v roce 2017 byly ve výši 66569,- Kč. Je to součet poplatků v kompostárně a dopravného na kompostárnu. Pokud některé obce rozmísťují kontejnery na bioodpady po obci, vesměs s tím mají špatné zkušenosti. Nedisciplinovanost občanů je veliká a pro množství jiných druhů odpadů stejně vše skončí na skládce, své o tom vědí i v Semilech. Takto to často zařizují obce, které nemají sběrné dvory a zákonnou povinnost sběru zajistit musí. Miloš Pala, vedoucí odboru ŽP MěÚ Železný Brod

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem,

nejprve chci poděkovat za reakci a příspěvek panu Palovi, vedoucímu Odboru životního prostředí.
Jestli brodský sběrný dvůr už biologický odpad bere - no tak to je skvělé!!!! Díky! I za to sdělení, za to upozornění.

Vidíte - právě i toto je pozitivum vzájemné diskuse občanů a činitelů města (pokud tedy ta diskuse existuje), že se ujasní situace i případné omyly  V tomto případě tedy omyl můj - a jsem jen ráda, že to je jak Miloš Pala píše - že biol. odpad se v brodském sběrném dvoře bere.
Tímto se tedy omlouvám všem, které jsem svým příspěvkem uvedla nechtíc v omyl.

Ale ta situace, kterou jsem popsala, se skutečně stala. To není vymyšlené a už vůbec to nemělo být ode mě třeba pouštění nějaké fámy.
Vidím sama, jak je paměť lidská krátká (v tomto případě paměť moje  ) . Tu situaci si ale vybavuji dodnes - - - ale pravda je, že roky letí a že to tedy, když nad tím přemýšlím, muselo být už před více lety, než jsem minule popsala. Protože u toho byl tehdy jiný pracovník, mně jménem neznámý, ne Jirka Leskauer, (toho bych si pamatovala - jsme totiž skoro spolužáci - o rok - z tanvaldského gymplu).

Mám silný pocit, že právě tuto situaci jsem kdysi popsala - snad myslím přímo sem, na brodské diskusní fórum. Mám pocit, že právě toto dokonce byl můj úplně první příspěvek na toto fórum, a nebo možná - nejsem si jistá - tedy  na jiné diskusní fórum, týkající se Brodu (Možná - do DF Občanů pro změnu? Tam jsem taky přispívala...) Teď jsem tedy tento svůj příspěvek hledala - ale zatím nenašla, kvečeru, až bude dost času, zkusím to projít podrobněji. Zatím jsem našla prokazatelně jen to, že mé nejranější příspěvky tu jsou na DF z roku 2012 - takže ta situace, kdy mě na sběr.dvoře s biol. odpadem odmítli musela být asi někdy v tom roce 2012.
Zkusím to dohledat a pak sem dát odkaz.

Neee - nebojte, nebudu jako prezident Zeman donekonečna tvrdit - "bylo to na té stránce vpravo dole - vím to určitě"
A taky nemám (a naštěstí ani nepotřebuju ) žádného Ovčáčka, kterého bych hledáním pověřila a finanční odměnu komukoli, kdo článek objeví k tomu navíc vypsala.

Shrňme to tedy - já se ten svůj příspěvek pokusím najít, ať se můžete přesvědčit, že "Kortanová nekecala" .
A jestli tedy biologický odpad je na sběr. dvůr normálně brán, děkuji ještě jednou panu Palovi za upozornění a příspěvek do diskuse tady.
A během brzké doby tedy můžu s úlevou naložit větve z prořezaných stromů a nebudu už muset řešit "Nerudovský problém  - Kam s ním.

Hezký jarní den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem.

Tak jsem ten svůj příspěvek nedohledala - zkrátka nenašla.

Ale můj příběh není tak úplně shodný s podobným - Zemanoovčáčkovským:
Já nikoho v tom svém příspěvku nenapadla, neurazila, nedehonestovala - a už vůbec ne mrtvého, který se už nemůže bránit. Takže - na rozdíl od Zemana a Ovčáčka - já se nemám komu omlouvat.
Snad jen tedy těm, které jsem svým příběhem  - prožitým, byť teď už asi prakticky nedoložitelným - krátkodobě uvedla v omyl.Tak tedy - omlouvám se vám, nebyl to záměr, jen má chyba, špatná informovanost.
Nejvíc v omyl jsem vlastně uvedla sama sebe - protože jsem jaksi roky myslela, že nebraní biologického odpadu v Brodě je jasná, trvající (a mnou na vlastní kůži totiž prožitá) věc, takže jsem si ji v průběhu let - tedy trvání popsaného stavu - dál ani neověřovala. A jako blbec přemýšlím už pár let každoročně (a jak vidím - úplně zbytečně!) , jak to mám s těmi ořezanými vvětvemi a přísavníkem každoročně vyřešit.....

Ale - tak se tu s plnou zodpovědností tedy hlásím k tomu, že na své tvrzení - o tom, že mě na sběrném dvoře s biologickým odpadem skutečně kdysi odmítli - nemám důkaz.
Takže - důvěra v to, zda říkám pravdu a nebo kecám, případně dokonce účelově lžu - zůstává na vás - čtenářích tohoto diskusního fóra.

Kdyby nic jiného - tak právě i toto dokazuje účelnost a potřebu vzájemné diskuse mezi občany a úředníky či vedením města.
Taková diskuse - pokud tedy oboustranně existuje a funguje - působí i jako naprosto přirozená osvěta, a může předcházet i zbytečným fámám - ať už těm vzniklým nedopatřením, chybou (mou), nedostatečnou informovaností (mou), a nebo bohužel někdy třeba i fámou účelově k tomu vytvořenou (známe z minulosti - Bude zrušen jarmark!!! Bude zrušen oblíbený sekáč v sokolovně!!!! Město bude zadluženo a rozkradeno!!!!)

Kéž je tedy více ochoty k diskusi .... a tedy i míň nejasností a víc osvěty mezi lidmi obecně.....

A já tedy odcházím s veselou myslí na zahradu ořezat zbývající větve a dovézt je - na brodský sběrný dvůr.

Děkuji.

Hezký den všem

Alena Kortanová   

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem,

tak jdu zas pokračovat ve svém (bohužel) skoromonologu - dnes jedno téma, které jsem už v předchozích příspěvcích jednou avízovala:

Blíží se Velikonoce. Turisté - po zimní mezisezóně - začínají jezdit. A u mě v minimuzeu se zas - tak jako v podstatě už celé tři roky, co ho provozuji - denně opakuje jedna a tatáž situace: Turisté si prohlídnou minimuzeum, přijdou do prodejny - - - a s rozpaky mi někdo z nich pošeptá: "Prosím vás, nemáte tady náhodou toaletu?"
Ano, odpovím, a samozřejmě jim vyhovím. Nemusela bych, není to má zákonná povinnost - ale sakra, vždyť jsme všichni jen lidi a proč někomu nevyhovět, když mi to skoro nic neudělá, jen tam holt musím častěji uklízet.

Tím chci říct - je vysloveně ostudné, že Železný Brod na celé této straně Jizery dosud nemá jediné veřejné toalety.
Na druhém břehu, pokud vím, jsou toalety na autobusáku a na vlakovém nádraží - i když vlastně to nevím jistě, já tam už řadu let nezašla. Spíš tedy předpokládám, že obojí fungují.
Jinak - na infocentru je možné za 10 Kč na záchod si zajít, pokud vím. Ovšem - infocentrum má samozřejmě své otvírací hodiny, o nedělích a svátcích je zavřené úplně.
A kam v tu dobu mají proboha lidé na záchod zajít?
Vždyť se to netýká jenom turistů. My místní snad většinou vždy nějak doběhneme domů, ale co lidé třeba z okolních vesnic, když sem jedou na nákup nebo něco někde vyřídit?

Chci tím říct - přijde mi vysloveně ostudné, že v takové (běžné lidské) situaci nezbyde dotyčným, než vyhledat nějaké křoví a nebo domovní zákoutí....
O tuto věc je postaráno jen o akcích typu jarmark přenosnými WC, která i tak bohužel nestačí a někdy po jarmarku tedy vyhlížím déšť, který jarmareční pozůstatky trochu spláchne a omyje.... (Uličku spojující Hlubokou a Železnou ulici - právě kvůli stavu po jarmarku - nazýváme doma Po..aná ulička , bohužel výstižnější pojmenování pro ni nenajdete ).

Myslím si, že toto by mělo být jednou z městských priorit - vytvořit "uživatelsky vlídné" prostředí jak pro místní, tak přespolní, tak i pro ty turisty, jestliže o ně tedy stojíme, jak je leckde proklamováno.

Já osobně bych doporučovala umítit nějaké WC - bezbariérové, samozřejmě, pokud možno třeba i s přebalovacím pulltem pro miminka (podobně jako to bývá na benzinových pumpách) někde v blízkosti Malého náměstí. Možná, že by mohly být postaveny na kraji parkoviště vpravo - pod zvonicí. To by ovšem musely být nějak vhodně architektonicky řešeny, aby nerušily vizuální dojem z poklednu na kostelní vršek se zvonicí. Třeba by ani nebylo od věci nechat je zčásti porůst břečťanem a nebo přísavníkem a tím by tak trošku zapadly, splynuly s okolím, aby tam nepůsobily jako pěst na oko.

To, jak konkrétně by měla být řešena a vyřešena tato otázka, to už je věcí konkrétních úředníků MÚ. Ovšem - od někoho musí vzejít jakýsi impuls, zadání, pokyn toto téma řešit.
Zadat jim to asi musí jejich nadřízení a nebo i zastupitelstvo. Ale ten prvotní impuls sem tedy dávám já - "pouhý" občan.
Myslím, že by tento námět neměl být smeten ze stolu....
Vždyť jsme všichni proboha jen lidi, a tyto základní potřeby máme, a tak bychom měli v našem městě nebýt nuceni zmateně a se studeným potem na čele hledat nějaké vhodné křoví......

Hezké Velikonoce všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den,

nemůžu si pomoct - tohle by měl vidět každý Broďák!!!!

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12072033166-artzona/218542150010010/obsah/612810-fenomen-ceske-sklo

Protože většina z nás vůbec netuší, co tady máme!!!!! Jaké nesmírné bohatství - v lidech - schopných tvořivých a přitom tak třošku (příliš)  skromě ukrytých ve svých dílnách....což je obrovská škoda!!!!

Doporučuji - dokoukejte to pozorně až do konce. Stojí to za to.
A vězte - většina sklářů v tomto zmíněných a ukázaných - PROŠLA ŽELEZNOBRODSKOU SKLANDOU, ano, prošli Železným Brodem - a oni tady i nadále (zaplaťpámbu!!!) něktří  JSOU A TVOŔÍ - a třeba I UČÍ DALŠÍ GENERACE STUDENTŮ.....
Za vše třeba v pořadu zmíněný Martin Hlubuček - pedagog sklandy, špičkový - ano, světově špičkový a uznávaný sklář...spolupořadatel veleúspěšné série akcí Pecha Kucha Night.....a ta všechna další jména..... vždyť to je neuvěřitelné, neuvěřitelně nádherné - - - a většina Broďáků tohle vůbec neví!!!!!

A dokonce jsou tu v Brodě i tací , kteří normálně napíšou  - jsou fakt schopni toto veřejně, o své vůli a dobrovolně - napsat  (!!!) : Železný Brod Je provinční městečko..... protože si ho lidi pletou s Novým Borem.....
(Podle této "mužské logiky" - ostatní pánové prominou - - - je tedy provinčním městečkem ptřeba i Budapešť a Bukurešť, a nebo třeba Turnov a Trutnov  - - - vždyť ty si tay lidi pletou.....(?????!?!?!)

A já se ptám - po zhlédnití toho pořadu, co sem vkládám -
JEŠTĚ TADY NĚKDO CHCE TVRDIT, ŽE BROD JE PROVINČNÍ MĚSTEČKO?????

Vím, že zapnutý Caps lock je v diskusích brán jako nezdvřilost, jako že křičíte. Ale já ho sem dala záměrně: Mně se totiž z takové čeháčkovské malosti a nekulturnosti (jinak se to fakt říct nedá..) - že prý Brod je provinční městečko - fakt chce křičet. Křičet je málo: Řvát!!! Hlásím se k tomu zapnutému Caps locku a připomínám jedno velmi pravvdivé české přísloví:
Budete- li následovat krákorajícího havrana tak - - - dojdete k mršině.

Myslete si o mně co chcete, ale já říkám ano - je to tak.

Tak si ten pořad pustťe a dokoukejte pozorně celý. Ať už nikdo - NIKDY! NIKDO! !!!!! nevypustí z pusy takovou nehoráznost, takovou urážku všech broodských šikovných a ve světě uctívaných lidí - že Železný Brod je provinční městečko..

Klidný den k přemýšlení všem....

Alena Kortanová

Počet příspěvků: 44 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >