Vše o Železném Brodě

Přes to nejede vlak

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5

Předmět: Přes to nejede vlak

Jeden by řekl, že po šedesátce už člověka nemůže nic až tak překvapit. Chyba. Ne že bych byl mimořádně moudrý, zkušený nebo nabytý vědomostmi, ale přece jen za ta léta člověk mnohé prožije a v hlavě zatím, zaplať pán Bůh, leccos zůstane. Pokouším se ale dodržovat zásadu, pokud mám neodolatelné nutkání „své“ pravdy písemně sdělovat a předávat jiným, tak jen a jen s dodatkem „podle mého názoru“.

Překvapují mě totiž psavci do různých médií, jejichž znalosti a zkušenosti, podle mého názoru, jsou v pravdě mizivé, nicméně soudy naprosto radikální a nesmlouvavé. Tak si tak kladu v duchu otázku, jestli právě v určité ztrátě pokory, radikálnosti a nesmlouvavosti netkví mnoho problémů dnešní doby. Problémů vyplývajících z osobní ješitnosti, nepřipouštějící omyly a chyby, z osobní animozity a nechutě nebo neumění komunikovat či přijímat názory jiné než vlastní.

Pokud přes něčí názor „nejede vlak“, tak se, podle mého názoru, takový člověk sám pasuje do role politování hodného despoty nebo samotáře, to podle postavení. Tím samozřejmě nechci snižovat v žádném případě chytrou argumentaci, originální nápady ani interaktivní myšlení. Vždyť si taky tyto otázky kladu v duchu, radit nikomu cokoliv nemám v úmyslu ani v nejmenším, nehledě k tomu, že pokud přes něčí názory „nejede vlak“, radit mu určitě netřeba.
Přeji příjemné Vánoční svátky a úspěšný rok 2014.

Předmět: Přes to nejede vlak

Mnoho lidí mi říká, že diskusní fórum je žumpa, že jsou jím znechuceni a že už tam nechodí. Tak si říkám, že by bylo dobré si připomenout, proč bylo diskusní fórum před asi třemi lety zřízeno. Je to místo, kde může kdokoliv pod svým jménem zveřejnit svůj názor, postřeh, subjektivní dojem.
Rozhodně ale diskuzní fórum neumí vyřídit připomínku k projektové dokumentaci, stížnost, osobní bolest, stejně jako živnostenské oprávnění nebo stavební povolení. Od toho máme standardní zákonné cesty, veřejná projednávání, stavební řízení apod.

Diskusní fórum je citlivý prostor. Mnohá města ho nemají. Možná tamější představitelé došli k názoru, který často slýchám, že občané nejsou zralí na některé informace, neumí si je dát do kontextu a vytržené jednotlivosti je znervózňují ( po letech bez informací není divu ). Jak má ale občan vyzrát jinak než tím, že mu dáme všechny informace otevřeně k dispozici? Že si sám může udělat obrázek, že sám bude srovnávat?

André Jakubička


Předmět: Přes to nejede vlak

Dobrý den. Diskusní fórum je určitě správný prostor pro porovnávání nebo prosazování vlastních názorů na Městské zastupitelstvo. Podle mého názoru, se nenajde na světě nikdo svéprávný, kdo by souhlasil či nesouhlasil se vším, což je zcela pochopitelné a logické.
Moje úvaha "Přes to nejede vlak" se týká lidí, kteří si podle mne, vytvořili jakýsi vlastní imaginární svět v němž mají naprosto jasno, hodnoty přesně srovnané a oni jsou jedinými garanty pravdy, poctivosti a pokory, odlišné názory či vnímání světa striktně odmítají. Mám také za to, že by nemělo jít v jakékoliv diskusi o zašlapávání případných oponentů, jejich urážení, zesměšňování apod., protože se v tom mnohdy pak ztratí i samotné meritum věci. Jistě každý již někdy zažil situaci, kdy přijal od někoho pozvání k diskusi a vyslechl si sáhodlouhý osobní monolog, plný subjektivních pravd a postřehů, nicméně vyjádřit se nemohl, přesných a relevantních informací nemaje.
Souhlasím diskusní fórum je opravdu citlivý prostor a jako takový, by měl přispívat k lepší správě věcí veřejných, ku prospěchu a informovanosti občanské společnosti. Možná by stálo za úvahu vymezit určitý počet znaků na diskusní příspěvek, ale to je jen můj názor a nemusí být správný.

Ještě jednou všem pěkné svátky. Zdeněk Hromas

Předmět: Re: Přes to nejede vlak

Dobry den vsem. Verejne neanonymni diskusni forum  je citlivy prostor... i  co se pouzitych  formulaci tyce.  Oznacit  jako "zumpu" podepsane nazory obcanu?  To by bylo silne vyjadreni. I minuly rezim byl v tehle formulacich umirnenejsi,  mluvil o "pomylenych" obcanech (pokud se odvazili rici nespravny nazor).  Zijeme 24 let ve svobodne spolecnosti, neoznacujme obcany stari x+24 let za "nezrale". Za minuleho vedeni radnice tez existovalo online diskusni forum. Dokonce anonymni. Bylo zruseno - pote, co zacaly prevladat nevhodne az vulgarni (zda takova charakterizace byla spravna se neodvazuji po letech soudit) prispevky.  Prejme soucasnemu vedeni, at mu vydrzi trpelivost a odvaha (kterou v mnoha sousednich mestech jiz nemaji)  pripustit na diskusnim foru i  prispevky z pohledu Mesta prilis kriticke, pomylene, blabolive, off topic ...  atd. :) 

Předmět: Přes to nejede vlak

Dobrý den.

Mám rád pane Zahradníku Vaše příspěvky, které převážně občany informují, děkuji za Vaše podělení se s námi. Podle mého názoru, je v občanské společnosti žádoucí, aby se občané vyjadřovali k událostem a tématům, kterým rozumí nebo na které mají jiný názor, nicméně je rovněž žádoucí, si předem sehnat veškeré dostupné informace. Všichni totiž víme, že papír snese všechno a psané slovo vzít zpět najde, mám pocit, že proto není až tak těžké kohokoliv jen tak mimochodem poškodit.

Takové zcela nevinné nařčení např. ze lži nebo podvodu, zanechá u mnohých čtenářů semínko pochybností. Ostatně na podobném principu, mám pocit, pracují profesionální týmy poradců politických stran, které v principu mají za úkol vynášet zásluhy své partaje a všemi způsoby zpochybňovat jiné.

Větší část života jsem prožil v totalitě, nikdy jsem nebyl v politické straně, nerad bych polemizoval s výrazem "žumpa","pomýlený" či "nesprávný názor". Ale věřte, že přes mé názory vlak určitě jede.

Šťastný Nový rok. Zdeněk Hromas

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5