Vše o Železném Brodě

Rozsvícení vánočního stromečku

Počet příspěvků: 16 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Dobrý den, mohl by mi někdo odpovědět na to, proč je zrušené každoroční rozsvícení vánočního stromečku těmi nejmenšími, a to dětmi z mateřských školek? Nejprve jsem tomu moc nechtěla věřit, ale jak je vidět neuvěřitelné se stalo skutečností. Proč se ruší zažité tradice a nahrazují se něčím jiným? Nemám nic proti vystoupení žáků ze ZUŠ, ale ty nejmenší tomu dají to pravé kouzlo - věří na Ježíška a k rozsvícení to prostě patřilo. Děti se na to každoročně těší a letos jsou nejen oni zklamaní. Určitě je naročné děti na vystoupení připravit, ale pochybuji, že to byl ten pravý důvod jim tu radost vzít. Takže mě zajímá proč? Děkuji Kaplanová

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Vážená paní Kaplanová,
doprovodný kulturní program na Rozsvícení vánočního stromu připravuje Informační a kulturní středisko. Letos vystoupí trubači Rudy Müllera a děti ze ZUŠ Železný Brod. Jde jen o jiný dramaturgický záměr, rozhodně jsme nechtěli připravit děti z mateřských škol o radost z vystoupení. Nedostala se ke mně informace, že ony by to takto vnímaly.  Příprava a organizace společného zpívání koled není jednoduchá, ale v tom samozřejmě problém není. Máte pravdu, děti k rozsvícení vánočního stromu patří, ale myslím, že i pro většinu nás dospělých je rozsvícení vánočního stromu magickou symbolikou. Bylo by smutné, pokud rodiče, prarodiče přijdou na rozsvícení jenom proto, že vystoupí právě jejich dítko. Vždyť především samotné rozsvícení vánočního stromu je pro malé děti  tím nejkrásnějším okamžikem, zvěstováním příchodu nejkrásnějších svátků v roce. A právě na okamžik rozsvícení se děti těší nejvíce - mohu-li si zde dovolit čerpat z osobní zkušenosti, matky tří dětí. Pokud se ukáže vše jako chyba, v příštím roce se vrátíme ke společnému zpívání. Věřte, nejde o žádné rušení tradic, proto hledání pravého důvodu není na místě. Těším se na setkání na pátečním rozsvícení vánočního stromu, s dětmi i dospělými, malými i velkými...

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Dobrý den,

jedním z důvodů nastále změny programu, je také fakt, že dětí v MŠ je více než v loni. Tím pádem je jisté, že i počet diváků by se rapidně zvýšil. A jelikož jsme měli v posledních dvou letech špatnou zkušenost z kázní rodičů, byli jsme nuceni program změnit. V letošním programu zazní koledy v podání dětí ze ZUŠ. Bude jich účinkovat málo, o to více budou rádi, když jim svými hlasy pomůžete. Ještě jednu malou poznámku - tradicí je akce rozsvícení vánočního stromu - ne! program této akce.

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Dobrý den,

rozhodně souhlasím s paní Kaplanovou, rozsvícení vánočního stromku s dětským sborem z mateřinek byl nezapomenutelný zážitek nejen pro rodiče a děti, ale i pro všechny přihlížející. A myslím, že to tradice byla. Určitě je velká škoda, že letos to bude jinak. Jak dlouho bylo rozsvěcení za účasti školek? Pamatuji to již v roce 2005, kdy jsem tam byl poprvé.

Nic na tom nezmění ani dva výše uvedené příspěvky, které nám vysvětlují, co je a není tradice, a co je a není smutné chování. Naštěstí si každý umí vytvořit svůj názor sám.

Co se týče dále Vánoc, tak mi přijde u nás v Brodě slabší vánoční výzdoba, která je v jiných městech hezčí. Stejně tak nevýrazné vánoční ozdoby. Sice mají uměleckou hodnotu, ale jsou tmavé a na jinak krásném stromě se ztrácejí a nejsou vidět.

Hezký den všem

Radek Reif

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Kritika vánočního stromu neplatí, letos je mnohem hezčí - i ty ozdoby hezky zapadají. Strom je letos krásný...

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Děti z MŠ mi při rozsvěcení stromečku taky chyběly. IKS chtělo vyzkoušet nový koncept, proč ne, ale děti z MŠ k tomu patří, tak příští rok. Stromeček se mi líbí, pěkně rostlý a nové světelné ozdoby se povedly. Díky za vaši chválu! Hlasujte pro náš stromeček na http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/ . Zaslechl jsem hlasy, zda ho nenechat svítit i přes den. Co myslíte Vy?

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Odhlasováno . Kdyby to nebylo nijak energeticky náročné, tak bych ho nechal svítit celý den. Je hezký a nejen dětem to udělá radost...

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Letos je stromek opravdu pěkný. Tak bych se rád optal, jak přežil včerejší vítr? Protožena netu jsem se dočetl, že s ním snad byl nějaký problém?

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Díky za optání pane Tribučku, vše v pořádku. Však se taky přijďte podívat

Předmět: Rozsvícení vánočního stromečku

Brod je v plánu v neděli .
Počet příspěvků: 16 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >