Vše o Železném Brodě

Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Počet příspěvků: 9 zobrazené: 1 - 9

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Dobrý den,
dovolte, abych znovu využil diskusního fóra a jeho prostřednictvím Vás pozval na představení filmu Hoteliér, který podle nejčerstvějších informací přijedou osobně uvést režisér Josef Abrhám ml. a jeho otec, skvělý český herec a jeden z hlavních protagonistů snímku, pan Josef Abrhám!
Přestože se ještě samozřejmě může stát leccos, jsem optimista a věřím, že všechno dobře dopadne.
Tedy v úterý 28. ledna od 19.30 hodin v KC Kino!

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

To se máme, že vás máme (Davida a kino)! Nechť je návštěvnost hojná, ať si neuřízneme před umělci z Prahy ostudu a neodradíme Davida od přípravy dalších kulturních zpestření. Za Vojtkovi slibujeme vyslat tu třetinu rodiny, která nebude oprašovat batole.

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

To se těžko odmítá! Ale mám krajské zastupitelstvo, tak uvidíme v kolik hodin skončí ...

André Jakubička

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Dobrý den,
právě jsem se dozvěděl, že vedle pánů Josefa Abrháma mladšího a Josefa Abrháma staršího míří do Brodu také pan Jan Kačer!!
Dokažme světu i sami sobě, že jsme město kulturních lidí! Přijďte zítra do kina a vytvořte důstojnou diváckou kulisu hodnou této výjimečné filmové delegace!!!
http://artcam.cz/hotelier/
David Pešek.

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Byla to krmě vskutku výživná a vůbec nevadí, že autoři nedorazili. Alespoň se budeme moci pečlivě připravit na diskuzi s nimi v náhradním termínu.

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Když to tentokrát s režiséry a herci nevyšlo, doporučovala bych udělat  někdy " druhý pokus"  a sehnat někde originální nahrávku divadelní hry Pavla Landovského Hodinový hoteliér. Pokud tedy před těmi x lety vůbec byla zfilmována. A při té příležitosti zkusit pozvat protagonisty podruhé. Myslím, že by beseda s nimi byla rozhodně zajímavá.
Ale i tak tento nevšední film stál za to, byť asi není určen pro klasického většinového diváka.

Předmět: Re: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Dobry den, pridam dva zcela off topic (coz bych rad zduraznil :) odkazy.  Prazsti umelci proste tentokrat nedorazili,  vsak ona je  taky jiz jina doba nez  pred   45  http://www.blisty.cz/art/71956.html nerkul li 70  lety, to byval Brod pocten opravdu hvezdnymi navstevami. President Benes, nejslavnejsi herecky Narodniho divadla   https://picasaweb.google.com/103026154372275747205/Starepohlednice#5974324814778407858pardon a dalsi. Pardon za ty odkazy, ten  druhy  ja s oblibou  charakterizuji slovy  "V Zeleznem Brode slavili osvobozeni Sovetskou armadou jiz 2 roky pred ukoncenim 2. svetove  valky" (vsimnete si tech barev, opravdu to vypada spis jako pozvanka na Slavnost pisni a tancu o 14 let pozdeji, ne?  :)  Ten prvni odkaz pripomina, ze etos  60. let  minuleho stoleti (a jeho odraz v mysli dnesnich umelcu, inzenyru to lidskych dusi)   je jiz bohuzel nenavratne pryc.  Jeste pridam odkaz (spis tedy male podotknuti k jine - nejmenovane - diskusni niti tohoto fota) na prosluly film 60 let http://en.wikipedia.org/wiki/Zorba_the_Greek_(film)  nezapomenutelnym zpusobem popisujici atmosferu uvnitr  malych komunit. Politika, krajina i zpusob zivota  se meni ale lide - a zpusoby jejich komunikace s blizkymi a mene blizkymi  spoluobcany  - zustavaji stejni /e  No a tenhle text je sice na tema "Semily - Mesto nemily" ne tedy o Brode  :) ale stoji  za precteni , mozna vic, nez texty stejneho autora z poslednich let,  i dnes   http://www.ludvikvaculik.cz/index.php?pid=59&sid=60

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Dobrý den všem,

to je škoda, že se tvůrci nezúčastnili avizované besedy. Vždycky to bývá velmi příjemné, když film uvedou nebo besedou zakončí tvůrci či protagonisti. Semilská Jitřenka to takto často praktikuje a setkává se to s velkým úspěchem. Tak budeme doufat a těšit se příště. ;-)

Hezký den všem,

Hýrková Martina 

Předmět: Hvězdná filmová delegace míří do Brodu!

Dobrý den,
i u nás jsou filmové delegace vcelku častou součástí projekcí. Režisér Zdeněk Jiráský s třemi herci zde osobně uvedli oceněný film Poupata, scénárista Jakub Felcman na Berlinale premiérovaný film Příliš mladá noc a za osobní účasti režisérky Kláry Řezníčkové a dramaturga Tomáše Vrány jsme zde ve světové premiéře (!) uvedli dokumentární film Trojmezí, později oceněný Cenou Pavla Kouteckého. V nedávné době k nám zamířil režisér Ivan Vojnár a herečky Berenika Kohoutová a Alžběta Pažoutová, aby osobně uvedli nový český film Nepravděpodobná romance. Mnozí z vás si jistě ještě vzpomínají na večer filmů Miroslava Janka za jeho osobní účasti a průvodního slova.
Že se nakonec delegace k filmu Hoteliér nedostavila považuji za osobní lidské selhání režiséra Josefa Abrháma ml., který zkrátka a dobře nesplnil, co slíbil. Mrzí mne to, je mi to trapné, ale nic víc s tím nenadělám. Jen na okraj - všichni návštěvníci filmu dostali možnost vrácení vstupného.
Co se druhého tématu zde na diskusním fóru týče, rád bych všechny ujistil v tom, že ona strašlivá hrubka v názvu filmu Cizí oběd je jen a jen mou chybou. Vzhledem k originálnímu grafickému stylu KC Kino dodávám do Zpravodaje celý jeho program jako hotové tiskové pdf a nikdo mi do něho nezasahuje. Za chybu se stydím, to mi věřte. Všem češtinymilovným se tímto ještě jednou velice omlouvám a všem kinachtivým za jejich zájem děkuji. David Pešek.
Počet příspěvků: 9 zobrazené: 1 - 9