Vše o Železném Brodě

JSEM NAŠTVANÝ.

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3

Předmět: JSEM NAŠTVANÝ.

Vážený pane Šporer,
vždy mne potěší, když vidím že alespoň někoho probudím z "letargie" a on pak veřejně přednese svůj názor. Nemusí být vždy v souznění s mými názory ale pak musí zaznít pádné, přesvědčivé a věrohodné argumenty. (Pádným argumentem může však být i "klacek" a věrohodným pak dobře přednesená "lež"). Ale cítím i s lidmi, kteří mě zastavují a osobně mi vyjadřují podporu a nebo mi píší na e-mail ale z nějakého, pro ně vážného důvodu se nemohou veřejně projevit.Těší mě i jejich podpora a dává mi další motivaci, že to co dělám není marné a zbytečné.
Vím totiž, co je to "skrytá šikana" a vím také co je to zodpovědnost ke svým blízkým. Proto je chápu a rozumím jim. Já osobně nemám pocit strachu ani obavy z následků svých projevů. Pokud jsem se rozhodl za něco bojovat (pokud možno vždy se "zdviženým hledím"), snažil jsem se dobře a objektivně připravit a poté si za svými názory vždy pevně stát. Domnívám se, že to dlužíme našim předkům a lidem, kteří nás zbavili v posledním období např. fašismu, poté tzv. komunismu, tedy všem, kteří se postavili jakékoliv diktatuře či totalitnímu režimu a připravili nám půdu pro demokratizaci společnosti. Dnes je to pouze na nás, jakou společnost připravíme my našim potomkům. Máme relativní svobodu myšlení, projevu, pohybu; VAŽME SI JI, BRAŇME JI A NAUČME SE JI POUŽÍVAT. Demokracie totiž velice snadno "sklouzne" do anarchie. Jak již řekl "tatíček" Masaryk téměř před sto lety, poté se tento citát objevil ještě několikrát od jiných řečníků a přesto je stále aktuální: "Demokracie svazuje ruce těm, co to s ní myslí vážně a dává netušené možnosti chytrákům".
Přeji všem hezké svátky, do Nového roku vše dobré a mnoho, mnoho, mnoho
                                         SLUNCE V DUŠI...
Ernesto Malafarina starší

Předmět: JSEM NAŠTVANÝ.

Vážený pane Malafarino, nedivím se tomu co jste napsal. Nedivím se ani tomu, že nejsou žádné reakce. Určitá část naší společnosti, není skutečně (i ze strachu) připravena vstřebat všechny informace. I přesto bych rád, aby jste věděl, že existují lidé, kterým mluvíte z duše. Kurt Vonnegut v sociologickém výzkumu napsal: „ Normální, psychicky a morálně stabilní osoba musí šílené společnosti kolem připadat jako blázen“. Tuším s jakými pocity jste vstupoval do těchto diskuzí a věřím, že jste přesně věděl do čeho jdete a co tím riskujete. Proto jsem moc rád, že jsou mezi námi lidé jako vy. Přeji vám a vaší rodině vše dobré a hezké svátky. Ivan Šporer

Předmět: JSEM NAŠTVANÝ.

Jsem, mírně řečeno naštvaný!
Míval jsem poslední (delší) dobou „pouze blbou náladu“, ale teď už jsem „na…ný“. Do nedávna jsem si myslel, že „když jsme vylisovali vinnou révu na chutný mošt, dali jej kvasit a očekáváme z něj více či méně zdařilé víno, v horším případě dobrý vinný ocet a v tom nejhorším, že vše zhořklé vylijeme a začneme znovu od začátku“, tak to bude pouze otázka času a našeho nasazení, než se dopracujeme k nějakému akceptovatelnému výsledku. Nepočítal jsem ale s tím, že nám někdo mošt „ukradne“ a navíc nám zničí vinici, „oslepí nás abychom nic neviděli, vytrhne jazyk abychom nemohli mluvit a přerazí ruce nohy, abychom nemohli se hýbat“. Čím dál tím víc si uvědomuji, jakou budoucnost vlastně připravujeme našim dětem, jejich dětem…našim potomkům…
Vadí mi arogance, nabubřelost a pokrytectví našich politiků; Vadí mi lidská sobeckost; Vadí mi neřešená lichva, kdy lidé, ať již z jakýchkoliv důvodů, končí v dluhové pasti; Vadí mi neetická politika obálkového přidělování bytů při absenci sociálního bydlení; Vadí mi exekutorská povýšenost a nepřiměřenost při vymáhání dluhů, kdy původně z několika stokorun jedinec/rodina přijde o byt/dům; Vadí mi neřešené bezdomovectví; Vadí mi „dravost“ obchodních řetězců, zvlášť těch nadnárodních; Vadí mi neřešitelná, jimi nezaviněná hmotná nouze seniorů; Vadí mi situace nemocných či hendikepovaných dětí, které nemají na přiměřenou péči; Vadí mi EXCESY v odměňování politiků a některých „parastátních“ manažerů; Vadí mi nepřiměřené podpory některých našich spoluobčanů, kteří pouze „natáhnou ruku“, aniž by se snažili svoji situaci řešit; Vadí mi neprofesionální a nekvalitní práce zákonodárců, kteří „vyrábějí zmetky“; Vadí mi absence zodpovědnosti těch, kteří nás mají vést; Vadí mi, že to všechno jde z našich kapes…
Železný Brod 21.12.2013
em
Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3