Vše o Železném Brodě

Vrší. Studny, vodovod?

Počet příspěvků: 6 zobrazené: 1 - 6

Předmět: Vrší. Studny, vodovod?

Ahoj. Je mi skoro líto, že odsouvám pěkně rozjeté vlákno Náhradního mostu dále, ale je tu další věc. Byl jsem na Vrší u známích a dověděl jsem se, že tam nějakej darebák poškodil obecní studny nějakým snad ropným produktem. Není to na obecní studni veřejné ohrožení? Nemělo by se podat nějaké trestní ohlášení věci? Neměl by to řešit majitel studní? Taky přišla řeč na tam vedoucí už několik let nový vodovod. Proč ten není tedy využíván k účelu pro který byl zřízen? Že by tam bylo nějaké začarované úřednické kolečko? No, nápady na věc tam padaly různé. Zřejmě tam nebude úplně v rychtiku vyřešen problém s odpadními vodami od některých nemovitostí. Prý jsou ve studních nálezy vyššího množství bakterií z fekálií. My, co jsme už léta napojeni na veřejný vodovod VaKu si skoro neumíme představit, že by nám měla voda po napuštění do hrnce smrdět po fekáliích. Něco se s tím bude někdy dít? Ptají se domorodci.

Předmět: Vrší. Studny, vodovod?

Vážený pane Kunste,

co se týká studny na Vrší, tak kolegové z úřadu společně s Technickými službami města problém vylití nečistot do veřejné studny řeší, ale to vám jistě "domorodci" sdělili. Všichni se snaží udržet studnu provozuschopnou po dobu, než bude dotaženo napojení na nový vodovod.

Co se týká podání oznámení na Policii ČR, tak to proběhlo týž den, kdy nám byla tato událost nahlášena, protože máme stejný názor na celou věc jako vy. Bohužel ve věci nalezení viníka jsem značně skeptický.

Napojení se na nový vodovod je trošku organizační problém, kdy se řeší hlavně jeho převedení pod správu SVS a provoz SčVK, tedy organizací provozujících zbytek rozvodů vody po městě. V tomto došlo k organizačnímu problému, kdy zjednodušeně každý předpokládal, že převod řeší ten druhý. V současné době jsou již určeny konkrétní osoby na straně města i SVS a dohoda o provozu by měla být v listopadu projednána a snad i schválena. Jde ale o finance, takže záleží na oboustranné dohodě, jak rychle schvalování poběží. Pak ale nastane druhá komplikace - povolování a realizace přípojek.

I v zastoupení města snad mohu potvrdit, že vzhledem k dlouhodobým problémům se studnou na Vrší máme snahu celou záležitost co nejdříve dokončit. A věřím, že tentokrát už je vše na správné cestě.

Předmět: Vrší. Studny, vodovod?

Zdravím. Tak nějak, zase přišla řeč na téma  Vršského vodovodu. 24.10.13. tu něco odpověděl pan Mach. Zdá se, že ani po roce, se ve věci moc toho neděje. Prý lidé byli vyčleněni a akce mohla být konečně dokončena. No, není a domorodci kromě r.Vetlých- mají svou vlastní vrtanou studnu, se pořád nemohou na ten rozvod napojit. Jaký režim má ta veřejná studna? Dělají se na ní nějaké kontroly zdravotní způsobilosti odebírané vody? Kolikrát ročně? V Koberovech, aby to nemuseli takhle dělat, dali na tu studnu Na Potoce ceduli: Pouze užitková voda. Na rozdíl od Vrší, tam mají už asi 10 let rozvedenou pitnou vodu. Asi to tam umí zařídit líp.

Předmět: vodovody

Dobry den, plnim prosbu me brodske zname, ktera tez neni  zvykla (jako vetsina obyvatel  mesta) pouzivat tuto mestskou web stranku  lec presto by se chtela na Meste  neco zeptat :) Jeji dotaz/stiznost -ktere timto zprostredkuji - znel/a: "Proc je v Brode nejdrazsi voda z cele republiky?"  Moje predbezna odpoved byla, ze uplne stejne si stezuji i lide z jinych mest (konkretne jde  o "evergreen" napr. Turnova) ale pred nekolika dny se objevil na tohle tema tenhle obsirnejsi clanek http://www.novinky.cz/ekonomika/357002-kubik-vody-stoji-nekde-40-korun-jinde-az-160.html kde se par informaci da najit. Jak je to vlastne v Brode s pitnou vodou? Moje posledni informace, ktere jsem si v mediich precetl  jsou z dob stavby privadece ze Souse - a to je uz tak nejmin 40 let davno. Co se od tech dob zmenilo? (Ve vodohospodarstvi; jinak samozrejme skoro vsechno :)  Jaky dil zdroju  brodske pitne vody tvori dnes  "mimosousske"zdroje jako napriklad smrcska "Zlata voda"  - a spousta dalsich otazek. Umi je nekdo zodpovedet?

Předmět: Vrší. Studny, vodovod?

Zdravím Vás kolego, pane Miloši Zahradníku.

Na tohle téma, toho hle vlákna, se tu nejspíš zásadně neodpovídá. I u jiných je to podobné. No, co s tím?

Předmět: Vrší. Studny, vodovod?

Zdravím.

Na základě opětovného vstupu paní Hoškové do diskuze pomocí vláken na téma STUDNY, jsem si dovolil z hloubi minulosti předsunout toto téma trošku do popředí. O téhle věci se tu psalo už v roce 2013. Něco na to odpověděl pan Mach. Psal tu něco o tom, že se má někdo s někým na čemsi dohodnout. Za rok se to nepovedlo. Za další rok se nikomu nepovedlo na nějaké dotazy k věci odpovědět.

Tak že, se Vršané i já ptají: Co je v téhle věci nového? Jak je daleko nějaká dohoda o převedení práv či povinnosti?

Jak může někdo někomu zničit beztrestně soukromou studnu? Navíc, když postižení nemají jiný dostupný způsob dodávání pitné vody? A vodoprávní úřad to nezajímá!

Toto jsou dotazy. Odpoví na ně někdo odpovědný?

Počet příspěvků: 6 zobrazené: 1 - 6