Vše o Železném Brodě

Kašny

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5

Předmět: Kašny

Kde jsou ty časy kdy jsem se v létě schladil u kašny a dováděl s dětma bez rizika nějaké nákazy.Dnes jsou to kašny plné zelené páchnoucí vody,jak na náměstí tak na malém rynku.

Předmět: Kašny

Vážený pane Skovalčinský,

myslím, že co se týká kvality vody v kašnách, tak jste trochu nespravedlivý. Kolem kašny na náměstí i u Kašťáků jsem přes léto chodil celkem pravidelně, a pokud byla voda hodně špinavá, tak to Technické služby řešily. Na pití to nebylo, ale zapáchající voda to také nebyla. Co se týká házení odpadků do vody, to je samozřejmě nepříjemná záležitost, ale je to i věc obyvatel, jak se k tomuto prostoru chovají. Každopádně na koupání obě kašny určeny nejsou a nikdy nebyly. Koupaliště nebo Jizera jsou blízko a vhodné lokality na koupání byly vždy k dispozici.

Předmět: Kašny

Vážený pane Machu,

     Myslím, že co říkáte o kvalitě vody v kašnách, jste nespravedlivý. S manželkou a dětmi jsme projeli celou republiku a mnoho měst, ale nikde jsme se nesetkali se zelenou vodou v kašnách, vždy byla možnost si smočit ruce a opláchnout obličej chladnou vodou a osvěžit se v parném létě, což dělají turisté po celém světě. Vaše narážka, že si z kašny na náměstí děláme koupelnu je opravdu vulgární. Bylo to v 8Otých letech, kdy v kašně bylo 7O cm vody a naše malé děti se s oblibou dívaly, jak se drobné mince snášejí na dno. Dnes je vody 20 cm a na dno vidět není.

 

Předmět: Kašny

omlouvám se za nepřiznání titulu Ing.

Předmět: Kašny

Vážený pane Skovalčinský,

větu "Kde jsou ty časy kdy jsem se v létě schladil u kašny a dováděl s dětma bez rizika nějaké nákazy" jsem pochopil tak, že jste se v kašnách opláchli vodou, což můžete dělat u Jizery také. Že si z kašny děláte koupelnu jsem nikde neuvedl a je to pouze váš vaše "čtení mezi řádky", kde ale žádný text není.

Na titulu Ing. netrvám, protože to není titul určený k diskusi na veřejných neodborných fórech, ale každopádně nadávat si od vás nechat nemusím, takže si myslím, že pokračování v diskusi je z mé strany zbytečné. Ta optika pohledu na stejnou věc je naprosto mimochodná. Z kašny na náměstí si podle svědectví dost důvěryhodných lidí v létě turisté dokonce nabírali vodu do cyklistických lahví (asi také pro osvěžení), což kdyby si brali na osvěžení zelenou vodu, tak by to asi bylo dost úchylné.

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5