Vše o Železném Brodě

kultura

Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

Předmět: kultura

  • Vážený pane Hromasi, dovolte mi, abych Vám jménem Informačního a kulturního střediska poděkovala za krásná slova. Musím říci, že atmosféra na tomto koncertu byla skutečně kouzelná. Osobně jsem poznala další skvělé lidi a měla možnost s mnohými mluvit. A právě o tom má kultura podle mne být: nejenom o vzdělávání se, ale i o setkávání se - o tom, aby se lidé dokázali zvednout od televizorů a počítačů, šli si poslechnout třeba pár písniček, sousedsky se pobavit a zasmát se. Jakému hudebnímu žánru dává ten či onen přednost je už podružná záležitost. Těším se na viděnou s Vámi a se všemi ostatními na některém dalším "večeru na farní zahradě", pokud vše dobře dopadne. A ještě si dovolím připojit tip pro čtenáře diskuzního fóra: nenechte si ujít nádherný koncert v kostele sv. Jakuba Většího, vynikající vokální ženský soubor Tiburtina ensemble a jazzové trio Davida Dorůžky v sobotu 5. října (vstupenky jsou již v předprodeji v informačním centru).

Předmět: kultura

Dobrý den, vzhledem k tech. problémům s diskuzním fórem vkládám za p. Zdeňka Hromase jeho příspěvek, který nám zaslal:
 
Děkujeme za moc pěkný výběr prostředí pro muziku. Koncert zpěváka  Vojty K. Tomáška, českého trampského a folkového písničkáře z Lokte nad Ohří, zakladatele skupiny Roháči a držitele několika Port, si požehnání osvíceného místního faráře opravdu zasloužil. Sólistu vystřídala na pódiu v bílém stanu místní oblíbená country kapela Kapelníci. Celý večer se odehrával v poněkud zvláštní a smířlivé atmosféře, ke které jistě přispělo místo koncertu, mezi kostelem a farou. Zdá se, že v Železném Brodě se začíná kultuře dařit, jen víc podobných netradičních a milých nápadů.
Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2