Vše o Železném Brodě

Využití areálu exatherm a dalších

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3

Předmět: Využití areálu exatherm a dalších

Zajímal by mne výsledek jedné dávné ankety o využití již nepoužívané budovy. Možná tu výsledek byl zveřejněn za což se omlouvám že jsem ho nepostřehl, každopádně bych rád věděl jak s tímto areálem hodlá naložit město a jak by s ním naložili jeho občané. Přeci jen jde o lukrativní místo v centru města a myslím že jen tak nějaký prodej by mohla být škoda. Sám bych navrhoval zřízení veřejně přístupného (zdarma) sportoviště, např s betonovým povrchem, který se nemusí až tak udržovat. Nebo zřízení parku, který v Brodě opravdu chybí.

Dále bych rád věděl jaké je plánované využití prostoru bývalé prádelny, případně na kdy se jeho nové využití předpokládá.

A jako poslední bych se rád zeptal na prostor tzv. "betoňáku", tedy betonového hřiště u č.p. 758 (nejsem si jist) Na Vápence. Polovina hřiště je využívána jako "skate park" a druhá polovina je prázdná, avšak na projektové dokumentaci je zřetelný nákres basketbalového hřiště. Chtěl bych se tudíž zeptat, jestli a připadně kdy proběhne instalace košů, nebo byl nákres pouze "ilustrační".


K těmto všem tématům bych rád 

Předmět: Využití areálu exatherm a dalších

K těmto všem tématům bych rád viděl i názory ostatních občanů a zárověň děkuji za jistě vyčerpávající čtení a omlouvám se, že jsem vyčerpal možnosti fóra a tudíž byl můj příspěvek rozdělen.

Předmět: Využití areálu exatherm a dalších

Vážený pane Tempele,

anketa nesměřovala přímo k využití areálu Exatherm, ale obecně se řešil rozvoj města, kde jedním z problematických bodů je stav některých objektů, které jsou málo nebo vůbec využívány. Konkrétně k Exathermu byly směřovány návrhy na využití alespoň přízemí pro výstavy, případně využít celý objekt jako "Dům skla", kde by probíhaly výstavy a současně by část objektu mohla být prodejnou. Jiným návrhem je umístění trvalé výstavy modelů, nebo alternativně s objektem "prádelny" na Jiráskově nábřeží by se sem mohla přestěhovat knihovny z Poříčí. Samozřejmě budeme rádi za jakékoli další nápady.

Současně jsem částečně nakousl projekt "prádelna". Na objekt je zpracován projekt Knihovny a mateřského centra. jediné, co chybí na realizaci, jsou finance. K realizaci určitě nedojde letos ani příští rok, protože rozpočet čeká nápor již připravených a schválených projektů. Ale budeme hledat prostředky v dalších letech, tedy od roku 2015.

Co se týká hřiště na Vápence, byla zde loni celá plocha upravena a areál byl oplocen. Vybavení víceúčelového hřiště je rozjednáno, a budeme se snažit, aby se dodalo co nejdříve (obdobně je to s vybavením hřiště na Jiráskově nábřeží). Současně si ale myslím, že tím by kapacita volně přístupných sportovišť měla být dostatečná. Proto bych další sportoviště v prostoru Exathermu neřešil, ale park v centru města, jak navrhujete, opravdu chybí.

Počet příspěvků: 3 zobrazené: 1 - 3