Vše o Železném Brodě

Železnobrodský Zpravodaj

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dotaz na pana starostu, případně místostarostu:

z jakého důvodu nevyšel dubnový a květnový zpravodaj?

Předem děkuji za odpověď, Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den,
přikládám informace z dopisu p. Lhotskému ze 14.4.2020, které se týkají Zpravodaje.
Myslím si, že nemám co více bych k tomu dodal, protože stále platí stanovisko České pošty.
Červnový zpravodaj výjde v normálním termínu.
F. Lufinka – starosta města

Situaci ohledně Zpravodaje byla probrána na mimořádné Radě města 8.4.2020.
Zpravodaj pořád považujeme za informace hlavně o kulturních, společenský a sportovních akcích ve městě. Vzhledem k "nedistribuci" zpravodaje ze strany České pošty a podávání informací o nekonání této nebo jiné akce je z hlediska informací pro obyvatelstvo nezajímavé. Česká pošta nám sdělila, že Zpravodaj do konce dubna rozhodně neroznese. Co se týče dobrovolníků, už předtím jsme za normální situace hledali lidi na roznos Zpravodaje, bylo to v něm samotném inzerováno. Výsledkem bylo přihlášení dvou lidí s omezujícími podmínkami.
V dnešní době nouzového stavu je nereálné požadovat na prodejnách typu Penny, Lidl umožnění předání jakéhokoliv materiálu pro veřejnou distribuci, která není jejich vlastní.
O on-line formě jsme neuvažovali. Otázka je kolik lidí čte Zpravodaj on-line. Ze zpětných informací se dovídáme reakce na Zpravodaj od starších lidí, kteří ho najdou ve schránce.
Dávat informace ke koronaviru do Zpravodaje také nemá velkou cenu, když se všechno mění. Někdy jsme na webu měnili informace odpoledne, které jsme je tam dali ráno - např. prodejní doba pro seniory.
Dalším faktem je, že dobrovolnická činnost, která souvisí s koronavirem není ještě u konce, a ta by se měla určitě ve Zpravodaji objevit. Jedná se o šičky roušek, distribuci roušek pro seniory, distribuce dezinfekce pro obchody, činnost Červeného kříže, koordinace pomoci seniorům, činnost personálu v DPS města, tisk na 3D tiskárnách, roznášková činnost apod.

Usnesení Rady města, která se koná formou telekonference, najdou obyvatelé na webu.
Základní informace týkající se fungování radnice dáváme průběžně na web.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Děkuji za odpověď.
Dovolím si položit otázky: proč mohla periodika v jiných městech fungovat a u nás ne?
Proč se nevyvěsilo na webu města pdf dubnového zpravodaje, když bylo hotové?
Předem děkuji za odpověď, Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Jen pro úplnost vkládám usnesení Rady města ze 14.4.2020

Usnesení č.91/24R/2020
Omezení vydávání Železnobrodského zpravodaje
RM

Schvaluje
vydání Železnobrodského zpravodaje po opatřeních vlády v červnu, za předpokladu, že nebude pokračovat nouzový stav

Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den, původně jsem nechtěl, ale přeci jen. Nenechám v tom p. Lhotského samotného. 
Zpravodaj je měsíční a tak by měl vycházet. Není důvod kvůli "koronaviru" jeho vydávání přerušit. Témat je vždy dost a když není kultura a "akce", tak je spoustu výročí, které je dobré si připomenout. Takové velké téma, která by klidně mohlo zabrat i polovinu zpravodaje je 75-té výročí osvobození města. A že Česká pošta, dobrovolníci a nebo jiní neroznese zpravodaj?? No, je spoustu lidí, kteří bohužel nemohou kvůli té pandemii do práce. Ti by nemohli?? Ano, nejsem zcela sociálně korektní. Ale jak už to tak je .... kdo nechce hledá důvod, kdo chce najde způsob. No a nakonec vyzvedneme tu těžkou starost o nejhůře postiženou skupinu, proti tomu už se nedá říci nic. Tak buďme rádi za pár roušek a lahvičku desinfekce. 
Byl bych opravdu rád, aby se opět Zpravodaj začal vydávat a třeba i s opoziční sloupkem, ať je trochu víc vyvážený a ne je chválou právě dokončených úspěchů. Možná by to ku prospěchu věci vyvětralo to "teplíčko a smrádek".

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den,

přidávám se k názoru, že ŽB zpravodaj by měl být vydáván za každé situace. Informaci, že by ho neměl kdo roznést považuji za zástupnou. Pokud ho tedy nemůže roznášet Česká pošta, proč hledat dobrovolníky, kteří budou zpravodaj roznášet zdarma? Proč tuto činnost nenabídnout formou Dohody o provedení práce apod.? Proč by tato služba - roznáška - neměla být normálně řádně zaplacena? Tak chudé snad naše město není...

Nelíbí se mi nápad, že Zpravodj by nebyl dodáván do schránek, ale byl by jen někde k osobnímu vyzvednutí. Spousta lidí by tak byla odstřižena od informací o městě. Mnozí si nemohou z časových důvodů zpravodaj vyzvednout a taktéž staří a nemocní.

Dubnový zpravodaj, pokud byl připraven do tisku, by bylo možné a vhodné dát dodatečně na stránky města. Tím se dá přestávka ve vydávání zpravodaje aspoň trochu "napravit".

Na závěr trochu odbočím: Kdyby měl někdo zájem, mám zpracovaný text o epidemiích v brodské historii. Proti dávno proběhlým epidemiím je nějaký koronavirus slabým odvarem.

Hezký den
Alena Kortanová

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobry den
ten text o epidemiich v  minulosti by urcite zajimal nejen mne. Nejen pro porovnani poctu nemocnych pripadne mrtvych (kolik jich vlastne mame v Brode pri soucasnem doznivani te "prvni vlny" koronaviru?) a pro porovnani zpusobu boje proti epidemii v ruznych dobach.  (Prosebne mse za ukonceni boziho trestu atd. by dnes jiste povoleny nebyly, a  ty dekovne pouze s patricnymi rozestupy. Naopak  rousky nebyly ani v   Brode v minulosti nejspis  nikdy pouzity). Jak to bylo  se  spanelskou chripkou roku 1918,  zaznamenaly to pri  tehdejsi  euforii  ze vzniku statu mistni archivy?  A asi nevyznacnejsi pohromou poslednich staleti v okoli Brodu byl hladomor  nekdy po  roce 1770, zpusobeny radou extremne mokrych  let a naslednou neurodou. Tehda - dle bzovske kroniky -  pomrelo  nekde  za 2 roky  vic lidi, nez v dane osade  zije dnes 

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Na moje postesknutí, že jsem ještě nedostal odpověď na své dvě otázky ohledně zpravodaje mě pan starosta veřejně nazval lhářem. No to jsem blázen, ať dělám co dělám, odpověď tady nevidím, pouze na svou otázku první. Tak snad se jednou dočkám, díky...

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý   den pane kolego zastupiteli.
Jestli jste lhář,to ať posoudí občané města,mohou se podívat na záznam ZM.Ovšem Vaše hulvátské chování na posledním zastupitelstvu bylo absolutně za hranou!Útěk při závěrečném shrnutí projednávaného obsahu jednání ZM,bez omluvy,dokáže také jen opravdový "hrdina".
Myslíte si,že je pro občany smrtelně důležité,že nevyšel zpravodaj,kde by bylo minimum aktuálních informací? Nebo že podle Vás zničilo město budovu sokolovny tím,že ji zateplilo?
Já si to nemyslím.Věřím,že by občané Brodu a okolí spíše ocenili spolupráci celého zastupitelstva.
Obzvlášť v této nelehké době.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den pane Linko,
já jako obyčejný Broďák vidím daleko důležitější pravidelné vycházení Zpravodaje a vzhled sokolovny, než vaše pohoršení nad chováním pana Lhotského. 
Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >