Vše o Železném Brodě

Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Počet příspěvků: 10 zobrazené: 1 - 10

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Mám prosbu a dotaz zároveň.Najde se osoba oprávněná k tomu,aby zhodnotila stav smrku,který se nachází,jak mi bylo řečeno již před 2 lety panem Palou,na pozemu farnosti?Vzhledem ke stále patrněji vyboulující se zídce pod ním jsou mé obavy o pád tohoto stromu do silnice stále větší.Letos na jaře jsem kontaktovala farnost v Železném Brodě s odpovědí,že bude podniknut krok k prošetření stavu smrku,bohužel do dnešnách dnů žádná reakce.Předpovědˇ silného větru v neděli mi na klidu nepřidává a to je důvod,proč dnes večer dávám další pokus o nasměrování zájmu o tuto věc.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Ahoj Moniko, no mám takový pocit, že po té hysterii po prořezání křoví a pár stromů, které to kolem sklandy hyzdili, se nikdo moc do dalších takových akcí moc nepohrne. Budeme muset počkat, až to někomu spadne na palici a bude z toho nějaký průser ...... pak možná.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Máš pravdu,teprve a to nechci přivolávat, kolikrát až tragická událost rozběhne rychlé řešení problému.Ten strom tam může klidně ještě takto být např.10 let,ale nemusí...I vydatná sněhová nadílka může vše urychlit.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Protože vím, že toto není poprvé, kdy jsou občané informování ve smyslu "kvůli té hysterii paní K. kolem pár pokácených stromů je teď v Brodě pokácení čehokoli problém", odpovídám a hledala jsem návod a správný zákonný postup pro takovéto případy sama, když úředníci, jak je tady jejich zvykem, mlčí.

Byla jsem se na daném místě hned po prvním příspěvku na tomto vlákně podívat, ano, opravdu je tam nebezpečně vyboulená až vysypávající se zeď nedaleko kmene, v místech rozrůstajícího kořenového systému. Ten strom, ač ne příliš vysoký, skutečně představuje bezpečnostní riziko.

Postup pro řešení této situace by měl být tento:
Pan farář, jakožto správce farního pozemku, podá na Odbor životního prostředí ŽB žádost o pokácení, se všemi náležitostmi. Ty by měly být podle platných zákonů v tomto odkazu:

A OŽP to kácení povolí a strom se nechá pokácet. Vše je naprosto jednoduché a přesně podle zákonů. 
Jen nechápu, proč něco takového si tady na DF musíme nacházet občan občanovi svépomocí a proč takovouto informaci, na slušný dotaz paní Preislerové, jí nejsou schopni či ochotni úředníci OŽP poskytnout. 
A to tady veřejně, vždyť tato situace se může týkat kohokoli dalšího a aspoň by tedy věděl, jak má správně v takovýchto případech postupovat.


  

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Dobrý den.


No mám takový pocit, že jakákoliv kritika, nebo subjektivní názor (prořezání křoví a pár stromů, které to kolem sklandy hyzdili), nemusí přece vyvolávat žádnou hysterii, jak tvrdí pan Louma. Podmínkou ovšem je, že se vše děje podle zákona a nikdo si např. nemíní pořídit dřevo na zimu.


Ta zatracená transparentnost, chuť a odvaha kompetentních diskutovat, vysvětlovat, vnímat, případně uznat a ustupovat. To, že pár keřů a stromů u Sklandy ji hyzdily, je názor pana Tomáše Loumy, podle mého názoru, nemá valný smysl a cenu trvat na tom, že nemá pravdu. Co ale, dle mne, cenu má, je kontrola a hlídání postupů správců veřejného majetku, zda je vše podle zákonů této země.


Věřím proto, že uvedený návrh postupu v příspěvku paní Kortanové, je rozhodně lepším návodem pro řešení případného ohrožení spoluobčanů, nežli cituji: „Budeme muset počkat, až to někomu spadne na palici a bude z toho nějaký průser ...... pak možná.“


Pěknou první adventní neděli,

šťastné a veselé Vánoce.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Dobrý den,

já bych chtěl jedinou a jasnou odpověď. Strom o kterém je řeč je na pozemku Římskokatolické farnosti - děkanství Železný Brod a je tedy jejich majetkem. Parcela na které stojí, je zeleň. Pokud kácení nevyvolá vlastník, nebo někdo jiný se souhlasem vlastníka, kteří splní zákonné povinnosti jak se dá tento strom odstranit?? Nechci dojmy, chci přesný a legální postup, jak toho dosáhnout. Nevím to, proto bych se chtěl poučit.

Děkuji

T.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

To je přesně to, po čem tu volám celou dobu, co sem na DF píšu - po normálních odpovědích odpovědných úředníků na slušné a podepsané otázky občanů. Prostě profesionálně a lidsky poradit a sdělit legální postup (a ten legální postup také úředníky vyžadovat a kontrolovat).

A proč rovnou ze všech, které se to týká, dělat odpůrce, neřkuli nepřátele? Například z pana faráře - předpokladem, že on by trval na zachování stromu za každou cenu, i za cenu ohrožení ostatních lidí? 

Vždyť by stačilo tak málo - aby sem odpovědní úředníci napsali správný a legální postup. Ano, sem, veřejně, vždyť daná věc se týká nás všech.
Jenže zatím si prostě musíme tady vystačit s občanskou svépomocí.  

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Zkoušela jsem hledat dále jak se má taková věc řešit. Musíme hledat na internetu, když NĚKTERÉ brodské úředníky nebaví odpovídat na dotazy občanů...

Další rady ohledně takových věcí jsou zde: 

Budu hledat dál a věřím, že najdu i správný postup a povinnosti úřadů v takovýchto případech. Jsem "jen občan"- laik v těchto věcech, ale jsem přesvědčená, že jsou - li úředníci písemně upozorněni na takové reálné nebezpečí, je, myslím si, dokonce jejich povinnost konat a věc začít neprodleně řešit.

Co by jim udělalo, kdyby sem veřejně napsali ten správný postup a kdyby i kontaktovali paní Preislerovou, pana faráře, požádali o společnou schůzku a zašli se na místo všichni společně podívat? Strom a vyboulenou zídku vyfotit a PORADIT A DOMLUVIT správný další postup.   
A mohlo být dávno vyřešeno. 

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Dobrý den,

já jsem nechtěl odpověď jen od úředníka, ale od kohokoliv kdo to ví. Ale mám na situaci trochu jiný pohled než paní Kortanová. Strom který vyvolává obavy je ne pozemku a v majetku "fary" a jak jsem pochopil, tu zastupuje farář. Jedině on a nebo jeho zmocněný zástupce by měl vyvolat jednání, řízení, prostě jakýkoliv postup, aby se obavy o újmy, které by způsobil pád stromu nenaplnil. Monika ústně pana faráře kontaktovala a on o problému ví a nic nedělá. Jaký je problém v tom, aby navštívil odbor životního prostředí a nechal si poradit??

Aby nedošlo k omylu, já nejsem zastánce úřadu, úředníků a státní moci. Nejsem obhájce ředitele sklandy, ani nikoho jiného.

Nakonec každý se má starat o svůj majetek jako dobrý hospodář a tady se tak zřejmě úplně neděje.

T.

Předmět: Smrk na pozemku před železnob.hřbitovem

Dobrý den,
tak jsem dostal mail od pana Petrušky a vše se řeší. Pan farář už se s úřadem domluvil a Monika byla písemně vyrozumněna jak se to řeší. Takže vše je zdá se jak má být,jen já se omlouvám panu faráři, za pochyby o jeho činnosti.

T.
Počet příspěvků: 10 zobrazené: 1 - 10