Květen 2017

30.04.2017
Nesbo, Jordanová, Murakami, Vondruška, Viewegh

Novinky - květen:

Jo Nesbo: Žízeň
V 11. díle krimi série se řeší případy vražd žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky. Harry Hole je povolán zpět a musí řešit dilema mezi vyšetřováním a rodinným životem.
Liane Moriarty: Poslední výročí
Napínavý příběh čtyřicetileté Sophie, které vzdálená tetička nečekaně odkáže svůj dům na malebném ostrově, nahlížíme očima různých postav z jejího okolí.
Ricarda Jordanová: Ranhojička
Historický román o mladé léčitelce se odehrává v Mohuči ve 14. století, v době morových ran.
Haruki Murakami: Spisovatel jako povolání
Slavný japonský autor nedává rozhovory, vyhýbá se focení a nerad rozebírá to, co napsal. Přesto nyní máme v rukou knihu, v níž se vyjadřuje k tématu spisovatelství.
Vlastimil Vondruška: Husitská epopej V. 1450-1460 : Za časů Ladislava Pohrobka
Pátý díl začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu.
Michal Viwegh: Bůh v renaultu
Čtvrtá povídková knížka nejúspěšnějšího českého spisovatele přináší směs pocitů a nálad, jejichž spojnicí je empatie.

Pro děti:

Chris Colfer: Země příběhů 2. Návrat kouzelnice
Už je to rok, co se Alex a Conner vrátili z Říše příběhů, a co neviděli babičku, Kmotřičku vílu. Najednou se ale objeví vojáci královny Popelky. Někdo totiž unesl jejich maminku, a oni proto musí zůstat pod přísnou ochranou. To by to ale nebyli oni, aby zůstali sedět doma! Když se jim konečně podaří proniknout zpátky do Země příběhů, zjistí, že všechno je mnohem horší, než se domnívali, a že pohádky tentokrát možná nebudou mít šťastný konec…
Jeff Kinney: Deník malého Poseroutky 11. Všechna sláva…
Na Grega toho začíná být trochu moc. Jediné, co mu doopravdy jde, jsou videohry, jenže rodiče trvají na tom, že by si měl rozšiřovat obzory a dělat taky něco jiného. Když Greg najde ve sklepě starou kameru, má konečně v ruce důkaz svého nezměrného talentu, a hned začne spřádat plány na hororový film. Čeká ho bohatství a velká sláva...
Zep: Titeuf. Má mě ráda?
Další díl komiksových příběhů svérázného francouzského hrdiny. Puberta a všechno, co s ní souvisí, se nevyhne ani Titeufovi.

Zpět

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies