Červen 2018

Michel Bussi: Nepouštěj se mé ruky

Mladý pár s šestiletou dcerkou tráví dokonalou dovolenou na ostrově Réunion, která se však změní v noční můru, když Liane zničehonic zmizí.

Robert Bryndza: Do posledního dechu

Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?

Jo Nesbo: Macbeth

Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Macbetha pronásledují paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit.

Diane Chamberlainová: Utajená sestra

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.

Petra Soukupová: Nejlepší pro všechny

Psychologický román sleduje vztahy v rodině, kde všichni chtějí jeden pro druhého to nejlepší a všichni jsou tváří v tvář životu stejně bezmocní.

Christopher Shein: Permakultura

Autor vysvětluje koncept permakulturního pěstování a ukazuje, jak sestavit společenství rostlin, v nichž by se dlouhodobě dařilo zelenině, stromům i bylinkám.

Pro mládež:

Chris Colfer: Země příběhů 3. Varování bratří Grimmů

Třetí díl dobrodružného příběhu ze země pohádek, kde ne všechno končí šťastně...

Traci Chee: Moře inkoustu a zlata: Čtenářka

Temný fantasy příběh ze světa, kde čtení je výsadou vyvolených a kniha předmětem nejvyšší magie.

Taras Povoroznyk: Tary: příběh parkouristy

Průvodce životem parkouristy a youtubera Taryho a zároveň tréninková příručka.

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽELEZNÝ BROD

náměstí 3. května 1
468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 911

e-mail: podatelna@zelbrod.cz

Další kontakty

Nastavení cookies