Trénování paměti

25.02.2021
Trénování paměti
Trénovat paměť můžete i v době koronavirové - naše lektorka Jiřina Ziklová pro vás připravila úkoly, které se budou každý měsíc měnit. Kdo nepracuje rád s počítačem, může si vytištěné zadání vyzvednout v knihovně.

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging /ČSTPMJ/ byla založena 19.3.1998. Od roku 2005 je oficiálním partnerem celosvětové akce "Uvědomění si mozku" /BRAIN AWARENESS WEEK/ a je jediná na světě, která tuto akci realizuje v celonárodním měřítku.

Poslání společnosti : Dostat trénování paměti do povědomí veřejnosti, pořádat kurzy pro veřejnost a školit trenéry paměti. Každý rok v březnu je vyhlášen Národní týden trénování paměti /NTTP/ a členové ČSTPMJ /trenéři paměti/ se připojují k této akci svými přednáškami. Cílem NTTP je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si dobře pamatuje, když jí někdo poradí jak. Trénování paměti je jedním ze způsobů udržování duševní svěžesti a samostatnosti během postupujícího věku.

Trénování paměti je vhodné pro každého, kdo si chce procvičit a zlepšit paměť.

V loňském roce se uskutečnily dvě úvodní lekce "Hrátek s pamětí". Protože v současné době se nemohou konat žádné přednášky, nabízí knihovna náhradní formu "Hrátek s pamětí."Každý měsíc najdete na webových stránkách knihovny jednoduchá cvičení, která si můžete vyzkoušet v pohodlí svého domova. Vždy následující měsíc bude uvedeno správné řešení, budete si moci porovnat své výsledky a zároveň vyzkoušet další cvičení. V případě, že nepracujete s PC, můžete si vytištěná cvičení po telefonické dohodě vyzvednout v knihovně.

Na léto pro vás připravila naše lektorka Jiřina Ziklová nové úkoly a zároveň si můžete překontrolovat řešení červnových úkolů.

 


 

Zpět